OĞLAK BURCUNDA YENİAY

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ  (18-24 Ekim )

 

Bu hafta dolunay gerçekleşecek. Dolunayın burçlara etkisini okumak için tıklayınız

 Pazartesi gününe başlarken Ay Balık burcunda boşlukta ilerliyor olacak.  Bu durum belirsizlikleri, işte   sıkıntıları getirebilir Boşlukta zaman diliminde yeni girişimler başlatmak için uygun değildir.

Saat 13:03’te Ay Koç burcuna geçiş yapacak. Ay Koç burcunda transit ederken canlı ve enerjik etkiler hâkimdir. İstek veya duyguları daha kolay ve doğrudan ifade edebildiğimiz zamanlardır. Duygusal değil tam aksi güdüsel davranırız. Yenilik ihtiyacı hissederek hızla girişimlerde bulunmak isteyebiliriz. Bununla birlikte gündem hızlanır ve yaşam seyri de hızla yön değiştirebilir. Bu enerjiye uyumlanmak adına bu süreçte hareketli olmak birtakım başlangıçlar yapmak kişisel bazda fayda sağlayabilir.

Salı gününe başlarken Ay Koç burcunda transit ediyor. Ay Koç burcunda transit ederken canlı ve enerjik etkiler hâkimdir. İstek veya duyguları daha kolay ve doğrudan ifade edebildiğimiz zamanlardır. Duygusal değil tam aksi güdüsel davranırız. Yenilik ihtiyacı hissederek hızla girişimlerde bulunmak isteyebiliriz. Bununla birlikte gündem hızlanır ve yaşam seyri de hızla yön değiştirebilir. Bu enerjiye uyumlanmak adına bu süreçte hareketli olmak bir takım başlangıçlar yapmak kişisel bazda fayda sağlayabilir.

Mars Jupiter üçgen açısı gün genelinde etkili olacak bu durum ilişkiler cephesinde faydalar fırsatlar olacağını vurgulamakta. İnandığınız değerler için harekete geçme, ilişkilerden fayda fırsatlar gündeme gelebilir.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karşıt açısı ikili ilişkilerde fikir ayrılıkları beraberinde getirmekte. Öğlen saatleri Ay Venüs uyumlu açısı ile güzellik estetik bakım ilişkilerle ilgili faydalı etkiler olacak.

Çarşamba gününe başlarken 20 Ekim saat 17:56 da Koç burcunun 27 derecesinde Dolunay meydana geliyor. Öncü ve ateş elementi olan Koç dolunayı, stresli, gerilimli, sabırsız olunabilecek durumları açığa çıkartıyor. Koç burcunda gerçekleşecek olan bu dolunayda Plüton ve Marsında baş rolde olması stresli durumları işaret etmekte.

Sabır gösterilen durumlarla alakalı artık sabır etmek yerine, net fikirlerinizi ortaya koymaya başlıyoruz. Bastırılan duygular artık net bir şekilde ifade edilmeye başlıyor. Öngörülemez bir şekilde beklenmedik konuşmalar, güçlü köklü bitişler süreci bizleri bekliyor olacak.

Dolunay Koç –Terazi aksında gerçekleşeceği için, ilişkiler mercek altında. Hak, hukuk adalet konularını sorgulayacağımız bu dolunayda, bencillikler gözlemlenebilir. Uzun zamandır sürüncemede kalan, bitmesi gerekirken bitemeyen ilişkiler için, ayrılık rüzgarları esmeye başlıyor. Özellikle gizli ilişkiler veya sorunlu ilişkiler açısından artık daha problemli olacak durumlar söz konusu. Düşünmeden ağzınızdan çıkan her söz, geri dönüşü olmayan sonlanmalar gerçekleştirebilir

 

Saat 17:57 23:00 arasında ay boşlukta olacak. Bu zaman diliminde işler havada kalabilir.

Perşembe gününe başlarken Ay Boğa burcunda transit edecek. Ay Boğa buruna geçiş yaptığında kendi enerjisine uyumlu bir alandadır. Dolayısıyla bu transit süresi boyunca duygusal olarak rahatlamış, huzurlu ve keyifli hissedebiliriz. Bu transit sürecinde farklı lezzetler denemek, alışveriş yapmak ya da doğada zaman geçirmek geçirilen zamanın kalitesini artıracaktır. Ayrıca bu transit sürecinde keyif duygusuna fazla kapılmadan maddi konularda ya da toprakla alakalı konularda girişimlerde bulunmak için uygun enerjiler hâkimdir. Finansal konularda girişimde bulunmak veya başlangıç yapmak kazandırabilir.

Öğlen saatlerinde Ay Satürn karesi engellenme kısıtlanması tedbirli olma durumu yaratabilir. İş konularında fikir ayrılıkları olabilir.

Cuma gününe başlarken ay boğa burcunda transit etmekte. Ay Boğa buruna geçiş yaptığında kendi enerjisine uyumlu bir alandadır. Dolayısıyla bu transit süresi boyunca duygusal olarak rahatlamış, huzurlu ve keyifli hissedebiliriz. Bu transit sürecinde farklı lezzetler denemek, alışveriş yapmak ya da doğada zaman geçirmek geçirilen zamanın kalitesini artıracaktır. Ayrıca bu transit sürecinde keyif duygusuna fazla kapılmadan maddi konularda ya da toprakla alakalı konularda girişimlerde bulunmak için uygun enerjiler hâkimdir. Finansal konularda girişimde bulunmak veya başlangıç yapmak kazandırabilir.

Mars Plüton kare açısı bir çok kişi için bazı stresleri beraberinde getirecektir. Daha çok bastırılmış öfkenin dışa vurumu, haksızlıkları karşısında hakkını arama şeklinde gözlemlenebilir. Bu süreçte rekabetçi, takıntılı duygular bizi hırslandırabilir, kin, öfkenin dışa vurumu zorlayıcı olabilir. Bazı kişiler intikam duygusu ile manüpülatif hareketler yapabilir. Bu hafta kavga potansiyeli olabileceği için gereksiz söylemlere girmeyelim.

Ayrıca bu hafta iş konularında, finansal konularda veya hak, hukuk konularında gerginlik hissettiren duruma çözümcül bakış açısı geliştirebilmek gereklidir. Bazı durumların artık değişmesi gerektiğini, uzun süredir görmezden gelenin durumun artık eylem haline geçmesi gerektiğini işaret eden bir gökyüzü etkisinde olacağız. Bu durumda güç kullanmaya çalışmak, otorite olma çabası gündeme gelecektir. Yeniyi var etmek için eskiyi yıkmak isteği bu açı etkisi ile yoğun bir şekilde hissedilecektir.

 

Öğleden sonra Ay Neptün uyumlu açısı kısmen enerji dengeleme fırsatı sunmakta akşam saatleri Ay Jüpiter karesi duygusal abartılar yapabileceğimizi göstermek de

Cumartesi günü saat 7:51’de Güneş akrep burcuna geçiş yapmakta. Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor, Akrep burçlarının doğum günleri kutlu olsun. Güneş Akrep burcunda transit ederken sadece Akrep burçlarını değil, tüm burçları etkiler. Genel olarak bu ayın genel durumu, kalitesi Akrep temaları yoğunlukta olacaktır.

Zodyak burçlar kuşağının sekizinci burcu olan Akrep, su elementi bir burçtur. Sabit niteliği ile tutkulu, sahiplenen, koruyucu doğası vardır. Akrep burcu kapalılığı olan, dışarıdan pek anlaşılamayan, sırları olan bir burçtur. Güven duymadan kendi sınırlarını kolay kolay açmaz. Sezgileri güçlü, duygusal derinliği olan, duygu biriktiren gizemli yapısı vardır. Ölümün ve yeniden doğuşun burcudur. Akrep burçları alışkanlıklarına bağlı, değişimi sevmeyen bir burçtur.

Güneşin Akrep burcunda olduğu bu dönem hırslı, kontrolcü, sabit fikirli yaklaşımlar devrede olabilir. Güç sahibi olmak için adımlar atabilirsiniz.  İlişkilerimizde sahiplenici yaklaşımlarınız artabilir. Bu dönem güven duymakta zorlanabilir, şüpheci yaklaşımlar artabilir. Ayrıca kıskançlıkla birlikte araştırmacı yönünüz açığa çıkabilir. Bir konunun en derinine inmek, karanlık gizemli olan konularla ilgilenmek, araştırmak odağınızda yer alabilir. Parapsikoloji, Ezoterizm, metafizik gibi konularla ilgilenmek ihtiyacı da artabilir.  Akrep döneminde finansal konularda odak noktasında yer alır. Hisseli paralar, krediler, borçlar, miras, nafaka, başkasının parası, paylaşımlı gelirler açısından da hareketli bir dönem olacaktır.

Saat 10:57 e kadar ay boşlukta olacak, sabahın erken saatleri daha durağan, karışık enerji olabilir. Saat 10:57’de ay ikizler burcunda transit etmeye başlayacak. Ay İkizler burcunda iletişim trafiğinin arttığı bu süreçte hızlı bir bilgi ve haber alışverişi içinde olabiliriz. Bu süreçte aklımızdakileri kolaylıkla çevremize aktarabilir fikir alışverişinde olma ihtiyacı hissedebiliriz. Herhangi bir konuda bilgi edinmek, eğitim öğretim gibi konularda girişimde bulunmak ya da sosyal medya ile ilgili konulara yönelmek adına uygun bir süreçtir. Bilimsel konularla ilgilenmek, konferans vermek, konuşmak, okumak, pazarlama işi yapmak iyi netice verir. Gölge yanıyla aynı anda birden fazla konuya odaklanma sonucunda huzursuzluklar, odaklanma sorunları gündeme gelebilir.

 

Pazar günü başlarken Ay ikizler burcunda transit etmekte. Ay İkizler burcunda iletişim trafiğinin arttığı bu süreçte hızlı bir bilgi ve haber alışverişi içinde olabiliriz. Bu süreçte aklımızdakileri kolaylıkla çevremize aktarabilir fikir alışverişinde olma ihtiyacı hissedebiliriz. Herhangi bir konuda bilgi edinmek, eğitim öğretim gibi konularda girişimde bulunmak ya da sosyal medya ile ilgili konulara yönelmek adına uygun bir süreçtir. Bilimsel konularla ilgilenmek, konferans vermek, konuşmak, okumak, pazarlama işi yapmak iyi netice verir. Gölge yanıyla aynı anda birden fazla konuya odaklanma sonucunda huzursuzluklar, odaklanma sorunları gündeme gelebilir.

 

Öğlen saatleri Ay Merkür uyumlu açısı fikirlerimizi karşımızdakine aktarmak için paydalar açığa çıkartmakta.

Akşam saatleri Merkür Uranüs stresli açısı sinirsel huzursuzluk iletişim sorunları ani oluşabilecek gündemler aynı anda birden çok fazla şey düşünme potansiyeli yaratabilir