OĞLAK BURCUNDA YENİAY

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ (10-16 MAYIS)

 

Pazartesi gününe başlarken Ay Koç burcunda transiti devam etmekte. Ayın kapanan fazı belirsizliklerin devam ettiğini açıkça ortaya koymakta.

Sabah saatleri de Merkür chiron ile açıda olacak, diğer taraftan Mars chiron karesi aile ilişkilerinde hassasiyetleri devam ettirmekte. Harekete geçme sorunu, içsel karmaşalar oluşabilir. Gün içinde işlerimizde stresler olabilir.

Salı gününe başlarken yeniay gününe başlıyoruz ancak yeniay akşam saatlerinde gerçekleşecek.   Gün içinde ayın kapanan fazının etkileriyle belirsizlikler olabilir.

Akşam saat 21:59 de Boğa burcunun 21 derecesinde yeniay gerçekleşecek.

Yeniaylar yenilik enerjisi açığa çıkartır. Başlangıçlar için verimli zamanlardır, boğa yeniayıyla bolluk, bereket, güvende olmak adına önemli gelişmeler içerisinde olabiliriz.

Özellikle, iş para konularında ilişkilerle ilgili konularda yenilik içeren konular var. Bu yeniay etkisi ile toprağın, tarımın bereketlenmesi, iş kapılarının olanaklarının devam eden günlerde açılması söz konusu olacaktır. Uzun vadeli işler, kalıcı başlangıçlar için güzel etkiler olacak.

 

Çarşamba gününe başlarken Ay boğa burcunda ilerliyor olacak. Yeniayın etkisi ile yeni kararların açığa çıkacağı durumlar devreye girmekte. Mars Uranüs altmışlık açısı bu açı etkisi ile aile, ev, gayrimenkul, para konularında harekete geçirici etkileri işaret etmekte.

Sabah saatleri Ay Plüton üçgen kararlı istikrarlı geliştirici etkilerle ilerlenecek bir gün diyebiliriz.

Öğleden sonra Ay Jupiter karesi duygusal abartıların olabileceğini teknolojik karmaşalar olabileceğini işaret etmekte.

Saat 15:23 ile 15:42 arasında Ay kısa süre boşlukta kalacak.

Saat 15:42 de ay ikizler burcunda ilerliyor olacak. İletişimi aktif dışa dönük aktif etkilerle ilerlenecek zaman dilimi başlamış bulunuyor.

Merkür Satürn üçgen açısı yazılı sözlü anlaşmalar, eğitim, ticaret açısından faydalar açığa çıkabilir.

Perşembe gününe başlarken Ay ikizler burcunda ilerliyor olacak.  Konuşkan, aktif, iletişimin aktif olduğu bir günde olacağız.

Sabah saatleri Güneş Neptün altmışlık açısı gün genelinde etkili olacak. Duyarlı, besleyici, destekleyici olan bu açı iş ilişkilerinde, soyut konularda faydalar açığa çıkaran durumlar gündemde.

Öğlen saatlerinde Ay chiron altmışlık açısı sözlerimiz şifalandırıcı olacaktır, harekete geçilemeyen konularda hızlanmalar olacaktır.

Akşam saatleri Ay Satürn üçgen açısı iş konularında ve iletişimde kalıcı adımların hayatımıza dahil olabileceğimizi işaret etmekte. Aynı zamanda Ay Merkür kavuşumu zihinsel aktivitelerde faydalı etkileri açığa çıkartmakta. Eğitim, öğretim, ticaret, anlaşmalar, yazışmalar açısından faydalar açığa çıkabilir.

Cuma gününe başlarken Jupiter balık burcuna gece 01:35 de geçiyor. 14 Mayıs -28 Temmuz aralığında Jupiter Balık burcunda transit edecek.

Jupiter bolluk bereketin gezegeni olarak her yıl burç değiştirir ve fırsat verdiği konular şekillenmeye başlar. Bu süreçte Jupiter Balık transiti ile yaratıcılık, sanat, estetik, güzellik, sağlık konularında faydalar olacağı bir dönemi işaret etmekte.

Bu süreçte fayda görecek burçlar su ve toprak elementi burçların ilk 5 derecesi en yoğun etkiyi alacaklar. ( Balık, Akrep, Yengeç, Boğa, Başak, Oğlak)

Ay ikizler burcunda ilerliyor olacak. Düşüncelerimizin hızlı, iletişimin aktif olduğu etkilerle ilerleyeceğiz. Öğlen saatleri Ay Neptün kare açısı kafa karışıklığı, belirsizlik gündeme gelebilir.

Saat 13:30 da ay boşluğa girecek ve gece 04:30 a kadar boşlukta kalacak. Boşluk zaman dilimi belirsizlikleri beraberinde getireceği için yeni başlangıçlar için tavsiye edilmez.

Cumartesi gününe başlarken Ay yengeç burcuna geçiş yapıyor. Bu durum aile, ev konularının gündemimizde olacağını işaret etmekte. Geçmiş hatıralar, tarihi konular, aile büyükleri odağımızda yer alabilir.

Pazar gününe başlarken Ay Yengeç burcunda ilerliyor olacak. Bu durum manevi yönümüzün yüksek olacağı, koruyucu hareket edeceğimiz durumları işaret etmekte. Evimiz, ailemiz, alışkanlıklarımız önceliğimizde olacağı etkilerle ilerleyeceğiz.

Sabah saatleri Ay Mars kavuşumda ev içerisinde hızlanabiliriz, birçok işi halledebiliriz. Bazıları bu durum strese, iletişimde gerginliğe, etrafımızda kişilerle hassasiyete sebep olabilir.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ