HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

 

21 Kasım

Ay Terazi Burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Uzlaşmacı, duyarlı ve barışçıl bir ruh halinde başkaları ile ortak hareket etmek isteyeceğimiz bir gündeyiz.

Sabaha karşı Ay’ın Mars ve Satürn ile yapacağı üçgen açı ile birlikte güne kararlı ve görev bilinci ile başlayabiliriz. Gün ortasına kadar pek çok konuda eyleme geçmek, sonuca ilerlemek kolay olacaktır.

Son günlerde etkileri fark edilen ve Astrolojide en olumlu açılardan biri olarak görülen Jüpiter Güneş üçgen açısı bugün sabah saatlerinde kesinleşecek. Dolayısıyla önümüzdeki bi kaç gün maddi manevi şans ve fırsatlarla karşılaşmak mümkün. Farklı kazanç olanakları veya otorite figürlerinden gelen destekler görülebilir.

Bununla birlikte Ay Neptün yüz ellilik açısı ile birlikte bazı belirsizlikler, kararsızlıklar yaşanabilir.

Ay Plüton karesi ile duygusal çalkantılara, patlamalarda rastlayabiliriz. Baskılanmış hissedebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter yüz elliliği ile yüksek duygular ve fanatik tutumlar meydana gelebilir.

Saat 14.14 ile 20.15 arasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Bu saat diliminde konsantrasyon geliştirmek, planlara uyum sağlamak ve somut bir sonuca varmak zor olabilir. Genelde rutinlerine devamı ve dinlenmek adına değerlendirmekte fayda var. 20.15 sonrasında Ay Akrep burcuna geçiş yapıyor olacak. Gün sonunda daha yoğun duygular ve tutkulu hareket etmek mümkün olacaktır.

 

22 Kasım

Ay Akrep burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Odağımızda okült ve derin gündemler, mana arayışının olduğu bir gündeyiz.

Sabaha karşı Merkür Venüs kavuşumu ile ilişkilerde ve finansal konularda iletişime alakalı kolaylıklar ve hızlı süreçler görülebilir. Eğitim, akademik alan ve seyahatler dair olumlu gelişmeler görülebilir.

Güneş bugün 11.20’de Yay burcuna geçiş yapacak. Böylece önümüzdeki Bir aylık süreçte seyahatler, din, felsefe, sosyal konular, farklı kültürler yurt dışı gündemleri ile ilgili gelişmeler odağımızda olabilir. Pek çok açıdan hareketli ve sosyal olacağımız bir dönemdeyiz.

Akşam saatlerinde Ay Chiron yüz ellik açısıyla duygusal hassasiyetler ve çekimser linkler görülebilir

Gün sonunda Ay ve Ay düğümlerinin karşıtlığı ile bazı duygusal konularda gerilimler, geriye çeken bazı kadersel gündemlerle karşılaşılabilir.

23 Kasım

Ay Akrep burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Derin, gizemli ve geri planda olmak istediğimiz bir gündeyiz.

Gece saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı ile uykuda zorlanmalar görülürken sabaha karşı Satürn karesi ile de sorumluluk duygusunun getirildiği baskı ile güne başlıyoruz. Bugün takıntı ve kaygıyı bırakıp görev bilinci ile işlerimize meşgul olmakta fayda var.

Sabah saatlerinde Ay Mars yüz ellik açısıyla birlikte harekete geçerken sorunlar ve karar alırken ikilemde kalma hali gözlemlenebilir.

Gün ortasında Ay Neptün üçgeni ile daha yumuşak etkilerle akışa bırakmak ve kabule geçiş daha kolay olacaktır.

Ay Plüton altmışlığı ile güçlü, istekli ve gereken ruhsal gücü içimizde bulacağınız bir gündeyiz. Gün ortasında manevi çalışmalar için değerlendirilebilir.

Gün sonunda Ay Jüpiter üçgeni ile iyimser, sevecen, umutlu bir ruh hali ile güne başlıyoruz.

Saat 21.15 ile 23.15 arasında Ay boşlukta olacak. Bu zaman diliminde önemli işlere yer vermektense dinlenmek ya da sosyalleşmek adına değerlendirilebilir. 23.15 sonrasında Ay Ay Yay burcunda ilerleyecek.

 

24 Kasım

Aya Yay burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Gezmek, seyahat etmek ve keyif yapmak isteyebiliriz. Keşif duygusunun peşinde araştırmalar yapıp yeni bilgiler edinebiliriz.

Bugün sabah karşı 01.57 de Yay burcunun 1 derecesinde bir Yeni ay gerçekleşiyor. Uzaklar, yurt dışı gündemleri, eğitim, felsefe, din ve farklı kültürlere dair yeni başlangıçlar için verimli bir yeni ay dönemindeyiz. Özellikle bu alanlarda yapılacak olan başlangıç ya da girişimler için bir kaç gün sonra oldukça verimli olacaktır.

Öğleden sonra Ay’ın Venüs ve Merkür ile kavuşumda olmasıyla eğitim, ticaret, aile ve ilişkiler adına pozitif etkilerin yüksek olduğu bir gündeyiz.

Akşam saatlerinde Ay ve Chiron üçgeni ile varsa eğitim, ticaret ve ilişkilerde ki sorunlu gündemlerle yeni çözümler getirilebilir. İyileşmeler gözlenebilir.

Gün sonunda Ay ve Kuzey Ay düğümünün yüz ellilik açısı ile birlikte amaç ve yapmak istediklerimizle alakalı ikilemde kalabiliriz

 

25 Kasım

Ay Yay burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Yeni ay sonrası hala belirsizlik enerjisinin halim olduğu bir gündeyiz.

Gece saatlerinde Ay Uranüs yüz ellik açısıyla birlikte uykuya geçişte zorlanabiliriz.

Ay Satürn altmışlık açısı ile birlikte güne sorumluluk bilinci ile başlamak mümkün. Gün ortasına kadar düşünceleri ve soyut konuları uygulamaya dökmek kolay olacaktır. Bununla birlikte Mars ve Ay karşıtlığı ile tepkisel linkler gözlenebilir.

Tüm gün etkisi hissedilin Merkür Chiron üçgeni ile iyileştirici ve çözüme giden fikirler geliştirebilir. Eğitim, kısa seyahatler, kardeşler ve iletişim kanallarında öğretici etkiler görülebilir.

Gün ortasında Ay’ın Neptün ile yapacağı kare açı ile halsizlik, isteksizlik ve belirsizlik ile eyleme geçmek, yön bulmak zorlaşabilir.

Gün sonunda Ay ve Jüpiter karesi ile birlikte yüksek coşkulu duygular, eylemde ve hareketli olma dürtüsü, abartılı davranışlar gözlenebilir.

Saat 22.21 ile 00.18 arasında Ay boşlukta olacak sonrasında Ay Oğlak transiti başlıyor.

 

26 Kasım

Ay Oğlak burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Yeni aydan sonra yapıcı ve erimli bir gündeyiz. Bazı başlangıçlar ve fikirlerin uygulanması için bugün değerlendirilebilir. Olayları ciddiyetle değerlendirip, çalışkan olabileceğimiz bir gündeyiz.

Gece saatlerinde Merkür ve Kuzey Ay düğümü yüz ellilik açısı ile birlikte yapmak istediklerimizle ilgili gerilimler yaşayabiliriz. Fakat Venüs Chiron üçgeni ile sevdiklerimizden maddi manevi bir takım çözümler gelebilir, finansal konularda onarımlar yaşanabilir.

Gün sonunda Ay Chiron karesi ile ruh halimizi geri çeken bazı gündemlerle karşılaşsak da Ay ve Ay düğümlerinin altmışlık ve üçgen açısı ile birlikte kadersel olarak olumlu etkilerle karşılaşmak mümkün.

Gün bitiminde Venüs ve Chiron yüz ellik açısıyla birlikte ilişkiler alanında, finansal bazı gündemlerle ilgili görüş ayrılıklarından dolayı duygusal olarak yara alabiliriz.

 

27 Kasım

Ay Oğlak burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Hedefe giden yolda azimle ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Kurumsal ve geleneksel konuların gündemde olduğu başarı odaklı bir etki hâkim.

Gece saatlerinde netleşen Ay Uranüs üçgen açısı ile birlikte bazı heyecanlı ve zihinsel olarak aktif olacağımızdan uyumak veya dinlenmek zor olabilir.

Sabah saatlerinde Ay ve Mars yüz ellilik açısı ile birlikte eyleme geçerken iklime düşebiliriz. Gergin bir ruh halinde olabiliriz.

Gün ortasında Neptün Ay altmışlık açısı ile birlikte daha yumuşak etkiler ile sakinliğimizi korumak, dingin bir zihinle olayları ele almak verimli sonuçlar getirebilir.

Akşam saatlerinde Ay Plüton kavuşumu ile duygularımızı yönetmek, açığa vurmak veya kabullenmek zorlaşabilir. Derin ve tutkulu hissederken takıntılı tavırlar sergileyebiliriz.

Uranüs Merkür yüz ellik açısıyla birlikte fikirlerimiz, iletişim dilimiz ve konuşmalarımız çelişkili, ani ve kopuk olabilir.

Gün sonunda Ay ve Jüpiter altmışlığı ile korunuyor hissi ile duygusal olarak bazı konularda rahatlamış ve iyimser kalabiliriz.

Ay 23.11 ile 01.06 arasında Ay boşlukta olacak sonrasında ise Kova burcuna geçiş yapacak.

 

28 Kasım

Ay Kova burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Gelecek odaklı olduğumuz, dostlarla ve gruplarla hareket etmek isteyebileceğimiz bir gündeyiz.

Gün ortasında Ay Güneş altmışlık açısı ile birlikte iletişim, fikirler ve soyut konularda uyumu yakalamak kolay olabilir, astroloji, teknoloji gibi konularda verimli sonuçlar elde edilebilir.

Tüm gün etkisi fark edilen Mars ve Satürn üçgeni ile birlikte önümüzdeki bir kaç de dâhil olmak üzere eylemlerimizde tutarlı olmak kolay olacaktır. Yapıcı sonuçlar elde etmek ve disiplin geliştirmek için verimli bir açı görünümüdür. Zor görevler ve zaman alacak konular için başlangıç olarak kullanmak yerinde olacaktır.

Ay Chiron altmışlık açısı ile birlikte zihinsel iyileşmeler, bazı konularda fikirsel açıdan onarımları görülebilir.

Gün sonunda Ay ve Ay düğümlerinin karesi ile birlikte kadersel bazı konularda zorluklar ve geri çeken koşullarla karşılamak mümkün. İçsel çatışmaya veya muhakemeye girebiliriz.

 

29 Kasım

Ay Kova burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Evrensel, teknik, yenilikçi konular gündemimizde yer alırken. Akılcı ve mantık çerçevesinde hareket edebiliriz.

Gece saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile duygusal ve ruhsal açıdan dengede olmak isterken Uranüs karesi ile bunu sağlamak zor olabilir.

Sabaha karşı Venüs Uranüs yüz ellilik açısı ile birlikte ilişkilerde bağımsızlık ihtiyacı açığa çıkabilir. Finansal konularda düzensizlikler gözlenebilir.

Ay Merkür altmışlık açısı ile birlikte sabah saatlerinde duygularımızı ifade etmek ve iletişim kurmak kolaylaşırken Mars üçgeni ile de duygusal kararlardan faydalar görülebilir.

Sabah saatlerinde Ay Satürn kavuşumu ile bazı fikirlerimizi düzenlemek isteyebilir., kolay konsantrasyon sağlayabiliriz.

Gece saatlerinde netleşen Merkür Mars karşıtlığı ile birlikte bir önümüzdeki günlerde fikir çatışmaları, sözlü mücadele, görüş ayrılığı görülebilir.

09.53 ile 03.15 arasında gün genelinde Ay boşlukta olacak. Dolayısıyla bugün kalıcı işler, kararlar ya da görüşmeler için değerlendirmek adına verimli değildir. Bugün başlatılan işlerde belirsizlik, sonuca varamama görülebilir. Daha çok arkadaşlarla sosyalleşmek, eğlenen ek ya da öğrenmek adına değerlendirilebilir. Yarım kalan işlerin tamamlanması için kullanılabilir.

 

30 Kasım

Ay Balık burcunda ilerlerken güne başlıyoruz. Son günler göre daha duygusal ve şefkatli etkilerle ilerlediğimiz bir gündeyiz. Yaratıcılığın, sanatın ve bağışlayıcılığın ön planda olduğu etkiler mevcut.

Sabah saatlerinde netleşen Merkür Satürn altmışlık açısı ile birlikte zihinsel disiplin, fikirlerden yapıcılık ve öğrenmede kalıcı etkiler görmek mümkün. Eğitim, ticaret, iletişim kanallarında sorumluluk aldığımızda uzun soluklu faydalı etkiler görülebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş karesi ile duygularımız ve mantığımız arasında çatışma yaşayabiliriz. Kadın erke ilişkilerinde gerilimler görülebilir.