OĞLAK BURCUNDA YENİAY

 

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ (2-8 Ağustos )

 

Pazartesi gününe başlarken Ay boğa burcunda ilerliyor olacak, iş girişimlerini sabah saatlerinde yapılabilir. Saat 10:40 ile 11:46 arasında ay boşlukta olacak, bu zaman dilimi yeni girişimler için uygun olunmayacak.

Saat 11:46 da ay ikizler burcuna geçiş yapacak. Ay İkizler burcunda iletişim trafiğinin arttığı bu süreçte hızlı bir bilgi ve haber alışverişi içinde olabiliriz. Bu süreçte aklımızdakileri kolaylıkla çevremize aktarabilir fikir alışverişinde olma ihtiyacı hissedebiliriz. Herhangi bir konuda bilgi edinmek, eğitim öğretim gibi konularda girişimde bulunmak ya da sosyal medya ile ilgili konulara yönelmek adına uygun bir süreçtir. Bilimsel konularla ilgilenmek, konferans vermek, konuşmak, okumak, pazarlama işi yapmak iyi netice verir. Gölge yanıyla aynı anda birden fazla konuya odaklanma sonucunda huzursuzluklar, odaklanma sorunları gündeme gelebilir.

Sabahın erken saatleri Güneş Satürn karşıtlığı ve Merkür Satürn karşıtlığı bazı konularda engellendiğimizi, kontrolcü hareket edebileceğimizi işaret etmekte. İletişimde tedirginlikleri, problemleri işaret etmekte. Ayrıca ticarette işleyiş istediğimiz gibi ilerlemeyebilir. Otorite konumundaki kişilerle, yöneticilerle veya baba ile fikir ayrılıkları yaşanabilir, gecikmeler engellemeler olabilir.

Öğleden sonra Ay Mars karesi sağlık, iş çalışma koşulları, sorumluluklarla ilgili fikir ayrılığının olabileceğini vurgulamakta.

 

Salı gününe başlarken Ay ikizler burcunda ilerliyor olacak. Sabah saatleri Ay Satürn üçgen açısı işlerimizi sağlamlaştırma fırsatı sağlamakta.

Venüs Uranüs üçgen açısı ilişkilerde hızlı karar aldırtıcı, özgürleştirici, harekete geçirici etkileri açığa çıkartmakta. Güzellik, estetik, sanat adına faydalı etkiler devreye girecektir.

Ayın Merkür chiron ve güneş ile kurduğu uyumlu açı ile ilişkilerde faydalar, bilinçli yaklaşımlar, ticari konularda faydalar açığa çıkabilir.

Çarşamba gününe başlarken Ay ikizler burcunda ilerliyor olacakAy İkizler burcunda iletişim trafiğinin arttığı bu süreçte hızlı bir bilgi ve haber alışverişi içinde olabiliriz. Bu süreçte aklımızdakileri kolaylıkla çevremize aktarabilir fikir alışverişinde olma ihtiyacı hissedebiliriz. Herhangi bir konuda bilgi edinmek, eğitim öğretim gibi konularda girişimde bulunmak ya da sosyal medya ile ilgili konulara yönelmek adına uygun bir süreçtir. Bilimsel konularla ilgilenmek, konferans vermek, konuşmak, okumak, pazarlama işi yapmak iyi netice verir. Gölge yanıyla aynı anda birden fazla konuya odaklanma sonucunda huzursuzluklar, odaklanma sorunları gündeme gelebilir.

Sabah saatleri ay Neptün karesi odaklanma sorunları, kafa karışıklığı, dağınıklık etkisi getirebilir.

Merkür Uranüs karesi teknolojik sorunlara, tepkisel söylemlere, iletişim sorunlarına işaret edebilir. Bazı konularda iptaller, istediğin gibi ilerlememe gündeme gelebilir.

Aksam saatleri Ay Jupiter uyumlu açısı genel olarak şanslı etkileri açığa çıkartmakta.

Perşembe gününe başlarken Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Ay Yengeç burcunda enerjisini en verimli yansıttığı alandadır. Odak genel olarak ailevi gündemler, gayrimenkulle dair konular ya da aile ilişkilerine dair meseleler olacaktır. Bu süreçte duygusal ve hassas hissedeceğimiz için daha yoğun bir güven ihtiyacı duyabiliriz. Empati kurarak çevremizdekilerin ihtiyaçlarına cevap verme eğiliminde olabiliriz. Bu süreçte evde zaman geçirmek, yemek yapmak ve kendi iç dünyamıza yönelik birtakım çalışmalar yapmak iyi gelebilir.

Sabah saatleri Ay Mars uyumlu açısı harekete geçirici, sorumlulukları hatırlatıcı, işlerimizi hızla bitirme potansiyeline sahip.

Akşam saatleri Ay Satürn bağlantısı duygusal engel, tedirginlik, stres etkisi getirebilir.

 

Cuma gününe başlarken Ay yengeç burcunda ilerliyor olacak. Ay Yengeç burcunda enerjisini en verimli yansıttığı alandadır. Odak genel olarak ailevi gündemler, gayrimenkulle dair konular ya da aile ilişkilerine dair meseleler olacaktır. Bu süreçte duygusal ve hassas hissedeceğimiz için daha yoğun bir güven ihtiyacı duyabiliriz. Empati kurarak çevremizdekilerin ihtiyaçlarına cevap verme eğiliminde olabiliriz. Bu süreçte evde zaman geçirmek, yemek yapmak ve kendi iç dünyamıza yönelik bir takım çalışmalar yapmak iyi gelebilir.

Öğlen saatleri Ay Venüs uyumlu açıda ilerleyecek, ilişkilerde faydalar, maddi konularda destekler gündeme gelebilir. Akşam saatleri Ay Neptün üçgen açısı duyarlı, yardımsever, yaratıcı, sanatsal etkilerin olabileceğini işaret etmekte.  Bu açı etkisi ile duygusal bağ kurma, ilişkilerde romantik yaklaşımlar gündeme gelebilir.

Güneş Uranüs karesi önümüzdeki iki gün yoğun etkide olacak.  Şaşırtıcı, tepkisel durumlar gündeme gelebilir. Bazı konularda bitişler, iptaller, özgürleştirici durumlar açığa çıkabilir. Ani sürprizli gelişmeler gündeme gelebilir.

Cumartesi gününe başlarken sabahın erken saatleri ay boşlukta olacak ve 10:31 de Ay Aslan burcunda ilerliyor olacak.

Ay Aslan burcunda olduğunda dışa dönük olama ihtiyacıyla sosyalleşmek yoğunlaşacaktır. Genel olarak eğlenme, coşku, ön planda olma isteği artar.   Onaylanma ihtiyacımız artacağından, çevremiz tarafından şımartılmak isteyebiliriz. Bu süreç sosyal etkinlikler, sanatsal ve sportif faaliyetler için verimli bir zamana dilimidir. Yaratıcılık gerektiren konular için eyleme geçmek adına uygun bir dönemdir.

Güneş Uranüs karesi etkisi şaşırtıcı, tepkisel durumlar gündeme gelebilir. Bazı konularda bitişler, iptaller, özgürleştirici durumlar açığa çıkabilir. Otorite ile uyumsuzluklar gündeme gelebilir.

 

Pazar günü yeniay etkisinde olacağız. 8 Ağustos saat 16:49 da de , 16 derece Aslan burcunda Yeniay gerçekleşiyor olacak. Yeniaylar başlangıç enerjisi taşır ve yeni girişimler için fırsatları barındırır. Yeniaydan sonraki günler yeni durumlara başlamak faydalıdır. Önemli bir yenilik fırsatı bizleri bekliyor. Çok daha özgüvenli ve kararlı etkiler bu yeniay ile yaşantımıza dahil olmakta. Aslan burcu yaratıcılığı, ön planda olmayı, eğlenceyi, sahneyi, gösterişi, liderleri, çocukları işaret eder. Tüm bunlarla alakalı yenilikler gündemde. Ön planda yapılan işlerle ilgili bir yenilenme durumu söz konusu. Ayrıca spor ile ilgili, yaratıcılık ile ilgili, cesaret gerektiren işlerde yenilenme durumu söz konusu. Bu yeniayda Uranüs’ün karesi dikkat çekici görünüyor. Yaşantılarımızda devrim niteliğinde gelişmeler bizleri bekliyor da diyebiliriz. Bazı yeniliklerin, bir anda sürprizli bir şekilde yaşamımıza dahil olacağı gelişmelerde mevcut.   Beklenmedik ani konularla birlikte yeni bir yön tayin edebiliriz. Bazıları için ise radikal bir karar gündeme gelebilir. Bu radikal kararlar iş çalışma koşulları ile ilgili veya maddi konularla ilgili olabilir. Belki de uzun süredir sizleri sıkan bazı konularda yeni adımı atmaya gönüllü olacağınız durumlarda olabilir.

 

Astrolog Nurgül Düzenli