Hakkımda

Merhaba Ben Nurgül Düzenli

Astroloji ve insan psikolojisi üzerine derin araştırmalar yapmayı seven, Güneş burcu ve Kuzey Ay düğümü İkizler olarak merakı hiç bitmeyen araştırmacı bir kişiyim. Yaşamımı Antalya da devam ettirmekteyim. Doğduğum topraklar Karaman ili olmasına rağmen, yaşamımım büyük bir bölümü Antalya da geçti.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, iş hayatına özel sektörde, işletmecilik dâhil farklı iş ortamlarında ve çalışmalarda bulundum. Çalışma sürecimde, gerek insanların, gerek kendi hayatımı sorgularken, ”Ben kimim?” sorusunun peşine takıldım. Böylelikle Psikolojik araştırmalara yöneldim ve insan davranışlarına yansımasını inceledim. Psikoloji hakkında birçok bilgi edindim ve gün geçtikçe varoluşumuzu sorgulamaya daha fazla yoğunlaştım. Bilgi olarak çok daha fazlasına ihtiyaç duydum, nereden gelip, nereye gittiğimiz konusu, odağımda yoğun bir şekilde yer aldı.

Yeryüzünde yaşanılan olayların gökyüzündeki hareketlilikle bağlantısı hakkındaki meraklarım beni bir sonraki aşmaya taşıdı. Birçok eğitimler alarak, yaşamımda önemli değişimler yaşadım. Astroloji ve Kuantum çalışmalarında bizler yaşam amaçlarımızı oldukça önemseriz. Benim yaşam amaçlarımın arasında bilgi paylaşımı ve öğretme isteği, bu şekilde yol almam da önemli bir işaretti. Doğum haritamda başkalarının hayatına katkı sağlamam yönünde bir çok gösterge söz konusudur. Ayrıca doğum haritamda ki mesleki göstergeler, öğrendiğim bilgileri öğretmem gerektiğini, insan gelişimini, Astrolojiyi işaret etmekte.

Yaşam bazen bizim çizdiğimiz yoldan gitmez, akışın götürdüğü yönü takip etmemiz gerekir. Ruhsal yolculuğumun virajlarından geçerken ve zaman zaman yaşamı sorgularken, bugün edindiğim bilgilerin en kıymetli hazinem olduğunu gördüm. Birçok eğitim almış olmama rağmen, aldığım eğitimler arasında Astroloji ve Kuantum Eğitimi yaşamımda birer dönüm noktası olmuştur. Bireysel gelişim, kendini tanıma, herkesin hakkıdır. Yolculuğumun başlangıcında sürdürülebilir faydayı ve bütüne katkıyı önemseyerek başladım.Değişim döngüsünün aktif olduğu bu yaşamda, yaşam rehberliğine gerek Astroloji ile gerekse alternatif metotlarla ihtiyaç duyan kişilerle yolumuzun kesişmesi dileğiyle.

Astrolog Nurgül Düzenli

 

Close