OĞLAK BURCUNDA YENİAY

KOÇ BURCUNDA YENİAY

12 Nisan 05:30 da 22 derece koç burcunda yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar başlangıç enerjisi taşır ve yeni girişimler için fırsatları barındırır. Bu Yeniay ile birlikte artık cesur olma ve harekete geçmek için gerekli motivasyonu bulacağız.

Koç burcunda gezegen yığılması bizlere, cesaret, özgüven, başlangıçlar getirecektir. Yeniay haritasında Plüton’un kare açısı ise, uzun süredir sorunlu olan gündemlerde artık idare etmek yerine kararlılıkla yol alınacağını göstermekte. Bazı kişiler için motivasyonlar artarken, diğer taraftan güç çekişmeleri, evlilik veya ilişki sorunları gündeme gelebilir.

Yeniay haritasında Mars Jüpiter üçgeni, hırslarımızın, başarı azmimizin artacağını işaret etmekte. Emek verdiğimiz konulardan harekete geçme enerjisi yoğun olacaktır. Bilgi, eğitim, seyahat, kardeşler, sözleşmeler açısından faydalar açığa çıkabilir.

Diğer taraftan bu yeniay Balina takım yıldızının karnında yer alan, Baten Kaitos sabit yıldız etkisiyle gerçekleşmekte. Talihsizlikler, stres, kaza, deniz kazaları, savaş konularını işaret eden bir yıldızdır. Ülkemiz açısından askeri konularda hareketlilikler gündeme gelebilir, savaş ile ilgili konular odağımızda yer alabilir

Genel olarak bu yeniayda gücümüzü elimize alıp ilerleme zamanında olacağız.  Bazı kişiler bunu hırsla savaşarak yapacak, bazı kişiler ise bilinçli bir şekilde yapacak.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayda, yeni başlangıçlar için güçlü etkiler var. Bu başlangıç sizlerin hem aile hem iş hayatına yön verebilir. Ancak yine de çevrenizle kurduğunuz iletişimde özenli olmakta fayda var. Bazılarınız eskiden kalma geçmiş konularda artık yeni bir karar olabilir. Risk alacağınız bu dönem iş ile ilgili radikal kararlar gündeme gelebilir. Tepkilerinizi kontrol edebilmeniz gerekiyor

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu yeniayda iç dünyanızda önemli bir karar vereceğinizi göstermekte. Bazı durumlarda stresler olabilir ancak geri planda olan bir konuda yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Bu yeniay sizler için ruhsal ve fiziksel sağlığınızla ilgili gelişmeler olabilir, yeni tedavi yöntemlerine başlayabilirsiniz. Aynı zamanda diyet yapma, sigara bırakma ile ilgili faydalar da olabilir. Evcil hayvanlarla ilgili yenilik enerjisi gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu yeni ayda sizler için daha sosyal dışa dönük olacağınız gelişmeleri beraberinde getirmekte. Sosyal gruplar içerisinde lider vasıflarınız ortaya çıkabilir. Bazılarınız yakın arkadaşlarından destek bulabilir, genel olarak sizler için hareketli bir dönem. Kendinizi daha mutlu ve enerjik hissedebilirsiniz. Ayrıca ilişkiler ve çocuk konularında yenilik enerjisi gündeme gelebilir. Bu yeniayda hayatınıza kurallar koyabilirsiniz, hedefler belirleyebilirsiniz

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu yeniayda gündeminizde iş konuları ve aile konuları yer almakta. İş konularında yeni bir adım veya yeni bir karar gündeme gelebilir. Uzun dönemdir var olan bir stresi çözüme kavuşturabilir veya patronlarla ilgili olan gündemlerle karar alabilir. Evi, gayrimenkul, adres değişikliği için gündemi olanlar bu yeniayda başlangıç yapabilirler. İlişkiler cephesinde fikir ayrılıkları, duygusal olarak dalgalandırsa da, risk almaya açık olacaksınız

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu yeni ay da sizler için, eğitim, yolculuk, yabancılar, yayıncılık, hukuksal konular gibi konularda yeni adımlar söz konusu. Yaşamınızda önemli bir karar alabilirsiniz, enerjiniz artabilir. Bazılarınız bu dönem sık seyahat edebilir veya uzaktan bağlantılı işler yapabilir. Yeniay etkisi ile ilişkilerden destekler gelebilir, etrafınızın ilgisini çekebilirsiniz.  Diğer taraftan sizi sıkıştıran iş veya sağlık konuları var ise çözümler üretebilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu yeniayda ana gündeminiz iş ve finansal konular olacak. Para alışverişlerinizde, bankacılık işlemlerinde, miras, nafaka, sigorta işlemlerinde beklediğiniz adımı atmanız için fırsatlarınız devreye giriyor.  Etrafınızda yeni iş teklifleri alabilir, ortak girişimler başlatabilirsiniz. Hareketli olduğunuz bu dönem yoğunluklar artabilir. İlişkilerle ilgili uyumsuzluklarınız hafta ortasından itibaren düzelmeye başlayacak.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu yeni ayda ilişkiler, evlilik, ortak çalışmalar ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, var olan bir ilişkide yeni bir karara varabilirsiniz. Yeniay etkisi ile daha dışa dönük olacağınız, etrafınızın desteğini alacağınız durumlar gündeme gelebilir. Diğer taraftan aile, ev, taşınma veya gayrimenkul ile ilgili konularda harekete geçirici etkiler var.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu yeni ayda, günlük rutinlerinizde, hizmet ettiğiniz konularda, iş konularında yeni bir karar alıyorsunuz. Ayrıca yeni ayda bedensel sağlığınızla ilgilenebilirsiniz, detokslar yapabilir, diyet ve beslenme ile ilgili konuları önceliğinize alabilirsiniz. Bazılarınız kardeşler, akrabalar veya yakın arkadaşlarla ilgili yaşadığı konularla ilgili stresleri çözmek için harekete geçebilirler.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu yeniayda odağınızda aşk, çocuklar, yaratıcılık, ön planda olunan konular yer alacak. Yeni bir adım, harekete geçeceğiniz durumlar gündemde. Sizin için faydalı olacak bu yeniayda kararsızlıklarınız konusunda netleşmeye başlıyorsunuz. Bazılarınız için seyahatler, eğitimler artabilir, etrafınızın desteğini alabilirsiniz. Diğer taraftan maddi konularda veya iş konularında streslerinize çözüm üretebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu yeni ayda aile, ev, gayrimenkul konularında yeni kararlarınızın olacağı gelişmeleriniz var. Bazılarınız için bu durum aile olmakla alakalı, evlenmekle alakalı, çocuklarla alakalı yeni bir karar olabilir. Uzun süredir sizi geriye çeken konularda harekete geçebilirsiniz. Yeniay etkisi ile uzun süredir almadığınız kararı alabilir. Bu dönem aile içerisinde yaşanan fikir ayrılıklar veya stresler var ise çözümler üretebilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu yeniayda sizler için, kardeşlerle alakalı veya yakın çevreyle alakalı yeni bir karar gündem oluşuyor. Etrafınızda kurduğunuz iletişim önem arz ediyor. Eğitim, öğretim kısa yolculuklarda alakalı, hareketlilikler gözlemlenebilir, yeni haberler alabilirsiniz. Bu yeniayda alacağımız kararlar uzun vadede sizler için başarı sağlayacaktır. Geri planda sizi yoran aile gündemleri var ise bu süreçte çözümler üretebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu yeni ay da gündeminizde iş ve para konuları yer alacak. Yeniay etkisi ile teklifler gelebilir, gelir artışı gündeme gelebilir. Diğer taraftan sağlık konularında hızlı gelişmeleriniz olabilir, yeni tedavi yöntemleri oluşabilir. Yeniay etkisi ile uzun süredir var olan karmaşalarınıza daha bilinçli yaklaşmaya başlayabilirsiniz. Hafta ortasından itibaren beklentilerinizin karşılığını almaya başlıyorsunuz.

 

Yeni çıkan GEZEGENLER BURÇLARDA VE EVLERDE kitabımı almak için tıklayınız.

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ