KOÇ BURCUNDA YENİAY 2023

 

MERKÜR OĞLAK RETROSU 2022

29 Aralık- 19 Ocak

Geçmişe doğru yolculuk zamanı…
Merkür Oğlak burcunda geri gidecek ve eski konularımız, tanıdıklarımız tekrar gündeme gelmeye başlıyor. İş, kariyer, ekonomi, para , geleneksel değerlerde sorgulayıcı, yavaşlatan bir etkide ilerleme olacak. Bu dönemde karamsarlık etkisi açığa çıkabilir. Retro döneminde ile iletişimimize, konuşmalarımıza dikkat etmemiz gereken bir dönem başlıyor.

Merkür gezegenin geri harekette olması, planlamalarınız da gecikmeler, aksilikler gibi durumlar yaşatabilir. Bu süreçte elektronik alet almak, araç almak veya önemli alım satımlar için uygun bir dönem değildir. Bu dönem teknoloji ile, yazılı sözlü iletişimde veya sosyal medya ile ilgili konularda aksilikler yaşanabilir. Önceden planlanmış ancak gecikmiş işler Merkür geri hareketiyle tamamlanabilir.

Bazılarınız bu dönem eski tanıdıklarıyla karşılaşabilir veya eski gündemlerle uğraşabilir. Bu dönemi nasıl faydalı geçirebiliriz diye düşündüğümüzde içe dönmek kolaylıkla gerçekleşecektir ve geri planda eski işlerimizi düzenlemek için verimli zamanda olunacak. Merkür retro döneminde eski kaybettiğiniz eşyanızı bulabilirsiniz. Retro dönemini yenilenmek ve revize edilecek bir dönem olarak değerlendirmekte fayda var.

 

KOÇLAR VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Merkür retrosunda iş, kariyer, aile konularında geçmiş odaklı hareket edeceksiniz. Retro yapacağı dönemde son yıllarda uğraştığınız iş sorunları tekrar karşınıza gelebilir, çözüm için emek verebilirsiniz. Retro süresinde yeni iş başlangıcı, anlaşma sözleşme, yatırım yapmak için verimsiz etkiler var. Bu dönemi hazırlık, eski konuları çözümleme olarak değerlendirmek iyi olacaktır. Teknik aksaklıklar olabileceği için ekstra düzenli ve kontrollü olmak iyi gelecektir

BOĞALAR VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Merkür retrosunda zihniniz uzaklarda olan tanıdıklarınıza odaklanabilir. Geçmişi daha çok düşünürken, yarım kalan bir konuda tamamlanma etkisi var. Retro aynı zamanda eski bilgileri güncelleme, eğitimle ilgilenme, bilgide derinleşme etkisi getirebilir. Bu dönem yeni başlangıçlar için faydalı değildir ancak size yapacağı olumlu açı, her ne olursa olsun sizin faydanız için olacağını unutmayınız. Çıkacağınız yolculuklarda, teknoloji, sosyal medya konularında düzensizlikler olabilir, ekstra dikkatli davranmak çözümcül olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Merkür retrosunda maddi konularda hesap yapma, eski işlemleri kontrol etme, muhasebe yapma süresinde olacaksınız. Ödemeleri yaparken, alışveriş yaparken dikkatli olmak gerekir. Finansal konularda, alacaklar, borçlar, vergi, sigorta, kredi vb konularda düzensiz işleyiş olabilir, harcamalar artabilir. Yeni başlangıçlar, alım satımlar için uygun değildir. Aynı zamanda psikolojik açıdan gergin, karamsar, eski konulara odaklanan etkilerle ilerleyebilirsiniz. Bolluk bereket üzerinde derinleşmesine düşünmek, çalışmalar yapmak iyi gelecektir

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Merkür retrosunda çok eskiden kalan ilişkiler ve evlilik konuları tekrar karşınıza gelebilir. Bu dönem yeni başlangıç yapmak için uygun değildir. Evlilik veya iş birliği yaptığınız konularda iletişim aksilikleri gündeme gelebilir. Ilişkilerle alakalı kadersel durumlar yaşanabilir, eski konular açılabilir. Bu dönem evlenmek, imza atmak için uygun değildir. Eskiden kalan konular karşınıza gelirken, kafa karışıklığı olabilir. Görevlere çalışmalara odaklanmak, ilişkilerde muhasebe yapmak, yeni kurallar belirlemek iyi olacaktır

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Merkür retrosunda yarım kalmış işlerinizi tamamlama etkisi başlıyor. Ana gündemimizde günlük rutinleriniz, iş hayatınız, iş arkadaşlarınız, sağlık konuları, evcil hayvanlarla ilgili etki altında olacaksınız. Merkür retro süresinde yeni imza ve girişim için faydalı değildir. Diğer taraftan personel alımı, hizmet alımı için verimsiz zaman diliminde olunacak. Kemikler, dizler, dişlerde hassasiyetler olabilir. Bu dönem sokak hayvanlarına bakım yapmak, onlarla ilgilenmek, hastalara destek vermek iyi olacaktır. Yapacağınız işlemlerde bir başkasına da sanılarak kontrollü ilerlemek fayda sağlar.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Merkür retrosunda düşüncelerinizi kendinize saklayıp, sessizlik içinde hareket edebilirsiniz. Retroyu aşk eğlence sosyal hayat, çocuklar, riskli yatırımlar alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönem çocuklarla ile veya eski bir aşk ile ilgili yüzleşme olabilir. İletişim sorunları, katı söylemler gündeminizde olabilir. Bu dönem yeni başlangıçlar için verimli etkide olunmayacak ancak sizin için önemli bir tamamlanma dönemi. Çocuklarla ilgili iletişim sorunu, onların eğitimi ile ilgilenme daha yoğun olacaktır Son dönemin muhasebesini yapacağınız bu süreçte fikir ayrılıklar olabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Merkür retrosunda içe dönük, aile ve ev odaklı olacağınız bir süreçte olacaksınız. ev, aile, ilişkiler konularında stresler olabilir, aile içerisinde huzursuzluk, ev konularında eski mevzuların açılması, geçmişten kalan bir durumun iyileştirilmesi durumu söz konusu olabilir. Bu dönem atalarla, geçmişteki aile köklerinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Manevi olarak oldukça derin yüzleşmeler gündeme gelebilir

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Merkür retrosunda katı düşünceler, dirençli yaklaşımlarınız olabilir. En yakınınızdaki kişilerle iletişim aksilikleri gündeme gerekebilir. Kardeşlerle akrabalarla ilgili anlaşmazlıklar veya eskiden gelen bir sorun açığa çıkması olabilir. Retro döneminde anlaşma, imza tavsiye edilmez. Ayrıca ödemeler ve giderler konusunda dengesizlikler olabileceği için, yapacağınız işlemleri kontrol etmek iyi olacaktır. Bu süreçte, bildiklerinizi güncelleme, kontrol etme, yarım kalan işleri tamamlamak için değerlendirilebilir.

YAYLAR VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Merkür retrosunda para ve iş konularında derin düşünme, hesap ve muhasebe yapma etkisinde olacaksınız. Genel olarak maddi konularla alakalı alım satımlar da pürüzler olabilir. Gerekli olmadığı sürece kalıcı adımlar atmayınız. Eskiden kalmış alacaklarınız varsa retro döneminde alabilirsiniz. Bu dönem plansız harcamalara karşı özenli olmakta fayda var. İş konularında bazı şeyler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Teknik aksaklıklar, iletişim sorunları, elektronik sorunları ile karşılama riski olan bir dönemdesiniz

OĞLAKLAR VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Merkür retrosunda en çok etki alan siz olacaksınız. Aklınız ruhunuz geçmişte, eskide olacak. İlerlemek değil, muhasebe yapmak, planlama yapmak, araştırmalarla ilgilenmek fayda sağlar. Retro yapacağı dönemde eski konularınız tekrar açığa çıkabilir geçmişteki görüştüğümüz kişiler, eski ilişkiler, eski arkadaşlıklar, gündeme gelebilir. Retro döneminde geçmişte üstü örtülü kalan konulara yönelmek iyi olacaktırlar.

KOVALAR VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Merkür retrosunda derin ve gizli konular ilgilimizi çekebilir. Karamsar düşünceler, melankolik yaklaşımlar gündeme gelebilir. Eski ile yüzleşme, saklananlarla yüzleşme etkisi var. Retro yapacağı dönemde bir ilişki ile ilgili, evlilik veya dostluklarla ilgili eskiden kalan bir stres tekrar karşınıza gelebilir. Bu dönem sizin için yeni başlangıç imza anlaşma sözleşme tavsiye edilmez. Bu süreci biraz katılık ve durağanlık olarak deneyimleyebilirsiniz. Geri planda içe dönmek yazılar yazmak psikolojik olarak kendinizi çözümlemek için değerlendirilebilir.

BALIKLAR VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Merkür retrosunda gelecek beklentilerinizde sorgulayıcı hareket edebilirsiniz. Sosyal yaşam, arkadaş ilişkileri, ekip çalışmaları alanında retro etkisini hissedeceksiniz. Bazı kişiler eski görüştüğü arkadaşlar veya ilişkilerle tekrar iletişime geçme olabilir. Alacağınız kararlarda detaylı araştırıp ilerlemeniz daha iyi olacaktır. Size yapacağı açılar uyumlu açı ile geçmiş muhasebesi yapmak, eskiden yarın kalmış işleri tamamlamak için faydalı olacaktır. Bu dönem eskiyi şifalandırmak, çözümlemek için de bir fırsat olduğunu unutmayalım.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ