TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

 
28 Mart 21:48 de Terazi burcunda dolunay gerçekleşecek. Dolunay zamanlarında tamamlanmalar, bitişler, sonuç almalar yoğun yaşanır.
 
Bu dolunay 8 derece Terazi burcunda gerçekleşecek. Terazi dolunayında ana gündemler iş birlikleri, adalet, evlilikler, ortaklıklar, güzellik, estetik, sanat konuları, aynı zamanda hukuksal konuları gündemimizde.
 
Bu dolunayın başrolünde yaralı şifacı chiron yer almakta. O zaman ya bir yaramız tekrar kanayacak yada yaramızı iyileştirme fırsatı bulacağız.
 
Chiron kişiye eksiklik hissi, reddedilmişlik, çaresizlik, yetersizlik duygusu yaşatır, bazen de kimsesiz hissettirme durumları olabilir. Bir durumla ilgili bitirme kararı alırken, güçleneceğinizden emin olabilirsiniz.
 
Aşk ve çocuk konuları bu dolunayın başrol oyuncuları. Yorucu ilişki de dönüşüm zamanı, belki de bırakma zamanı. Bu dolunayda Diadem sabit yıldızı aşk yolunda kendini kurban eden kişinin artık uyanış sağlaması gerektiğini vurguluyor. Kadın hakları bu dolunayda önemli olacak, ilişki sorunları medyaya yansıyabilir, adil olmayan durumlar gündeme gelebilir. Bu dolunayın Asc sinde Akrep olması ve yöneticisinin Mars İkizlerin 8 evde olması cinsellik veya cinsel istismar sorunlarına bağlı toplumsal etki yaratacak konular gündeme gelebilir, tabi umuyoruz ki olmaz. Bu dolunayda eğer ki bir kişi için bir ömür feda ettiğiniz hayatınız varsa, artık dur deme noktasına gelebilirsiniz .
 
Bu dolunay baş ağrıları, kulak sorunları, sağlık hassasiyeti olabilir. Açığa çıkan her ne ise şifalanmak için çıktığını bilelim.
 
Bu dolunayda büyük hava üçgenine bağlı uçurtma açı kalıbı var. Uçurtmayı uçuran ise Güneş, Chiron, Venüs koç yerleşimleri. Bu demek oluyor ki sorunla oyalanmak yerine, gücünü eline alırsan, sistem destekler, kazanırsın.
 
Bu dolunayda baş, kulak , böbrek sorunları veya sağlık hassasiyetleri gündeme gelebilir
 
Meditasyon yapın, kendinizle sessizleşin. Özellikle dişil enerji aktivasyonu içinde güçlü bir dolunay sürecinde olacağız. Kassandra asteroidininde etkili olduğu bu dolunayda danışmanlık, rehberlik, şifa, iyileştirme yöntemlerinden faydalanmak oldukça etkili olacaktır.

Bireysel bazda sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okumanızı tavsiye ederim, sevgiler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dolunayda yaşamınızla ilgili önemli bir karar veriyorsunuz. Bazı şeyleri bitirme, bırakma, sonlandırma, kararı alabilirsiniz.  Bunlar çevrenizle ilişkilerinizle ilgili olabilir, eş veya ortağımızla ilgili olabilir. Önemli bir farkındalık sonucunda netleşmelerinizde devreye girebilir. Dolunay etkisi ile özellikle geri planda kalan ilişki gündemlerinizde fikirlerinizi açıkça ortaya koyabilirsiniz. Dolunay civarı günlerde baş ağrıları, sağlık hassasiyetleri oluşabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu dolunayda sizlerin iç dünyanızı sıkan bir konuda karar verme aşamasına gelebilirsiniz. Geri planda gizli olan bir durumu öğrenebilir veya eskiden geçmişten gelen bir konu için harekete geçebilirsiniz.  Bu dolunayda sağlık önceliğinizde olacağı için, diyet, sağlıklı beslenme, sigara bırakma için değerlendirilebilir. Ayrıca iş ile ilgili radikal bir karar alabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu dolunayda ilişkiler cephesinde bir karar alıyorsunuz. Sizi yoran, yetersiz hissettiren bir durum var ise bitirme kararı alabilirsiniz.  Aynı zamanda sizleri güçlendirecek, kararsız kaldığınız bir konuda netleşmeler devreye girecek. Yaratıcılığınızın arttığı bu dönem, kendi yeteneklerinize güvenme zamanı da diyebiliriz.  Diğer bir potansiyel çocuklarla ilgili konularda bir tamamlanma gündemi açığa çıkabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Gündeminizde ev aile yuva ile ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz, ebeveynlerinizle ilgili konulara odaklanabilirsiniz.  Uzun zamandır süregelen bir konuda artık netleşme yaşayabilirsiniz, iş ve evinizi ilgilendiren kararlar alabilirsiniz. Dolunay etkisi ile duygusal hassasiyetler gündeme gelse de, güçlenme zamanında olduğunuzu hatırlayın.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu dolunayda iletişim şekliniz, yolculuklar, eğitim konuları, kardeşler, akrabalar, dostluklarla ile ilgili dikkat çekici konularınız olabilir. Teknoloji veya elektronik sorunlarınız gündeme gelebilir. Bu dolunayın size olan açılarının olumlu olması nedeniyle her ne yaşarsanız yaşayın, bir hakkediş veya sonrasında size fayda sağlayacak bir konu olduğunuzu bilmeniz gerekir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu dönem gündeminizde finansal konular var, iş konuları yer almakta. Maddi konularda sizleri yoran konularda harekete geçebilirsiniz, karar alabilirsiniz. Aynı zamanda bazı kişiler içinde gereksiz harcamalar gündeme gelebilir. Bu dolunay sizden finansal planlama istemekte. Aynı zamanda psikolojik olarak derin dönüşümler, duygusal dalgalanmalar gündeme gelebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Dolunayın başrol oyuncusu sizlersiniz. İlişkileriniz, evliliğiniz işiniz ile ilgili kararlar alacağınız bir süreçtesiniz. Sorunlu olan durumları bitirme, geride bırakma gündeme gelebilir. Ayrıca dolunay civarı günlerde sağlık hassasiyetleri gündeme gelebilir. Bu dönem yoğun kararsızlık çektiğiniz konularda, irade kullanıp harekete geçebilmeniz gerekmekte.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunay sizler için, geri planda gizli kalan bir konuda sonuçlanması gündemi açığa çıkartmakta. Geçmişten gelen gizli bir konuda veya eski, çok bilinmeyen bir konuda yüzleşmeler tamamlanmalar yaşanabilir. Bazılarınız ise bu dolunayda sağlık ile ilgili hassasiyetler olabilir. Ayrıca iş çalışma koşullarından veya finansal konularda plansız harcamalar oluşabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu dolunayda ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, sosyal gruplar alanında etkilemekte. Arkadaşlarınızla alakalı bir konuda karar verebilirsiniz, bazılarınız için ise sorunlu arkadaşlıklar var ise artık bitirme kararları alınabilir.  Bazılarınız ilişkisi ile alakalı önemli bir karar alabilir. Aşk, çocuklar, sahne konularının odağınızda olacağı bu dönem, hızlı kararlar açığa çıkmakta.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu dolunayın sizlere gündemini iş ve aile alanınızda etkilemekte. İşinizle ilgili bir karar verme aşamasına gelebilirsiniz, bazı stresler açığa çıkabilir. Ayrıca aileniz, eviniz, aile bireylerinizle ilgili durumlar olabilir. Bu dolunayda hayatınızla ilgili önemli kararlar gündeme gelebilir. Aileniz için yaptığınız fedakarlıklar veya çevreniz için yaptığınız yardımlar odağınızda olabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu dolayı sizlere gündemi yolculuklar, eğitim, uzaklar sosyal medya konuları gibi alanlar da etkilemekte, bu konularda bir sonuçlanma veya karar alma yaşayabilirsiniz. Ayrıca bazı kişiler için ilişkilerinizle alakalı bir karar alabilirsiniz, fikir ayrılıkları olabilir.   Aslında bu dolunayda sizler için önemli farkındalıklarda olacaktır ve faydalar görebilirsiniz. Ufkunuzu geliştirecek bir adım atabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Dolunay gündeminizde finansal konular, iş konuları ve ilişkiler yer almakta. Özellikle başkasından kaynaklı gelirlerinizle alakalı bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz, bunlar miras, nafaka olabilir. Dolunay civarı günlerde içsel gerginlikler hissedilebilir, bağışıklık sorunları gündeme gelebilir. Bu dolunayda bir durumun bitirilmesi kararları gündeme gelebilir.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Eğitim ve danışmanlıklar için iletişim tıklayınız