PLÜTON KOVA BURCUNDA

 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY 2022

13 Temmuz 21:37 de Oğlak burcunun 21 derecesinde dolunay gerçekleşecek.

Öncü burçta meydana gelecek bu dolunayda önemli gündemleri beraberinde getiriyor. Bu dolunaydan özellikle Oğlak, Yengeç, Terazi, Koç burçları öncelikli olmak üzere, tüm burçları etkileyecek.

Oğlak burcu astrolojide, otoriteyi, yöneticileri, ciddi konuları, dayanıklılığı, çalışmayı ifade eder. Ayrıca devleti, hükümeti, inşaatçıları, tarihçileri de oğlak burcu ile tanımlarız. Ayrıca dolunay haritasının genel etkisi, iş hayatı, çalışma ortamları, hastaneler, bakım evleri, hapishaneler, hayvanlarla ilgili konular ön planda olabilir.

Oğlak dolunayı etkisi ile genel iniş çıkışlı gündemler söz konusu. Geri planda, perde arkasında gizli gündemlerin açığa çıkacağı etkiler oluşabilir. Dolunay sürecinde, içsel endişeler, geçmişte kalan konular su yüzüne çıkabilir, gelecek kaygısı daha yoğun yaşanabilir ve bazı durumlarda yüzleşmeler yaşanabilir.

Oğlak dolunayında, geleneksel olan, sorunlu, amacını yitirmiş düzeni değiştirip, yerine yenisini inşa edebilmeyi öğrenmemiz gerekir . Bu gündemler, çevrenizde, ailenizde, geçmişinizde, atalarınızda, otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinizde, eğitim hayatınızda, yabancılarla ilgili konular olabilir. Yaşlılarımız ve ailemiz konusunda özenli yaklaşmamız gereken bir dolunay.

Bu dolunay sürecinde hedefiniz amaçlarınız yönünde sağlıkla düşünmeye zaman ayırmak gerekir, sorumluluklarınız nelerdi hatırlama vakti. Dolunay enerjisi ile size zarar veren alışkanlıkları bırakmak için kararlılıkla ilerleyebilirsiniz, vakit değişme vakti.

Tamamlanma, sonlanma, bırakma enerjisini yoğun olarak yaşayacağımız bu dolunayda kemikler, cilt, tırnak dişler mide konularında hassasiyetler oluşabilir.

Geçmişten getirilen, uzun yıllardır devam eden sorunları çözmek isteyenler için dolunayın yapılandırıcı etkileri söz konusu. Herkes bir başkasıyla sorun yaşadığını düşünse de, aslında kendi içindeki karanlıkla da yüzleşiyor. Çevremizdeki kişilerin, bizi bize yansıtan bir ayna olduğunu hatırlamak faydalıdır.

Güneş, Ay, Merkür, chiron dan kare açı etkisi almakta. Bu durum gerginlik, bir durumdan vazgeçme, bitirme etkisi verirken, sırlar saklananlar açığa çıkabilir. Usulsüz işler, yalanlarla yüzleşmeler olabilir.

Bu dolunayın sizlere olan etkisini yükselen burcunuz ile birlikte okursanız, genel olarak sizlere etkisi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz, sevgiler.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yaşamınızın temellerinde önemli değişim gündemlerini beraberinde getiriyor. İş hayatınızda sürüncemede kalan konularda birtakım vazgeçişleriniz olabilir. Mesleki olarak sorumluluklarınızla alakalı güçlü kararlar zamanında olacaksınız. Bu durum bazılarınız için, aile, ev, taşınma, yer değişimi, gayrimenkul ile ilgili gündemler oluşturabilir. Özellikle yaşamınızın genelinde kendinizi karmaşada hissedebilirsiniz. Dolunay civarı günlerde sinirsel gerginlikleriniz yoğunlaşabilir, sağlığınıza özen gösterin. Keskin bir karar alıp bir durumla ilgili sonuç alma gerçekleşebilir. Alacağınız karar uzun süredir kronik olan bir konu ile ilgili netleşme getirecektir

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda seyahat planları yapılabilir, şehir dışı ile ilgili kararlar alınabilir. Sizin uzağınızdaki kişiler, uzak akrabalarınız, eğitim gündemleri, aile ile ilgili durumlar da duygusal dalgalanmaya açık süreçlerde olacaksınız. Çıkacağınız seyahatlerde aksilikler söz konusu olabilir. Aile ile ilgili konularda sorumluluk almanız gerekebilir. Bazılarınız iç dünyasında, gizli konularla ilgili yaralı hissettiği durumlar söz konusu olabilir. Çevrenizde kurduğunuz iletişimi artık güncellemek ve sorumluluk almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bazılarınız yeni bir düzen kurmak için eski düzeni bitirme kararı alabilir. Bir eğitimin bitmesi, hukuksal bir davanın sonuçlanması veya şehir değişimleri de gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ana gündeminizde para, sağlık konuları ve psikolojik hassasiyetler yer almakta. Gelirleriniz ile ilgili bir değişim durumu oluşabilir. Bazılarınız için uzun süredir beklediğiniz iş veya para ile ilgili bir karar verebilirsiniz. Ortaklı işler, vergi, banka, miras, nafaka gibi konularda sonuç alabilirsiniz. Finansal konuları planlı ve ciddiyetle ele almanız gereken süreçtesiniz. Bazı kişiler sosyal yaşam, kalabalık gruplarla ilgili veya arkadaşlıklarla ilgili fikir ayrılıkları olabilir. Bu dolunay uzun dönemdir kronik olarak sizi yoran konuların netleşeceğini işaret etmekte. Ayrıca kafa karışıklığı, ilişkilerle ilgili hayal kırıklıkları olabilir. Diğer taraftan psikolojik yüzleşmelerde iyi gelecektir, içsel dönüşüm yaratacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda aile ilişkileriniz, çevrenizle kuracağınız iletişim, yaşadığınız yerle ilgili konular odağınızda yer alıyor. Duygusal gerginlik, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Özellikle mesleki konularda bir durum kafanızı karıştırabilir. Bu dolunay sizler için önemli bir dolunay, birtakım sorumluluklar almanız gerekebilir. Ev, aile, evlilik, ev konularında uzun süredir beklenen kronik olan bir durumda kararlar var. Bu dolunay beklediğiniz durumların artık tamamlanacağını işaret etmekte. Sizi yoran iş konularında net duruş sergileyip, hedef odaklı hareket etmek iyi olacaktır

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda sağlığınız, yanınızda çalışanlar, günlük rutinleriniz ile ilgili olacaktır. Ruhsal ve fiziksel sağlığınızda özenli olmanız gerekebilir. Özellikle şehir dışı, yabancılar, uzak akrabalarınızla, yayıncılık ve hukuksal konularla ilgili bir durumu sonuca bağlanabilirsiniz. Yaşamınızda iş koşullarınızı ciddiyetle ele almanız gereken durumlar söz konusu. Bu dolunayda uyku sorunları olabilir, rüyalarda yoğunluklar olabilir. Zararlı alışkanlıklarınız var ise bırakmak için değerlendirilebilir veya detoks sağlıklı yaşamla ilgilenmek fayda sağlayacaktır

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda sorunlu olan birlikteliklerde ayrılıklar olabilir veya aşk hayatınızda kararlar alabilirsiniz. Diğer taraftan bazı kişiler için çocuklarla ilgili durumlarla ilgilenebilirsiniz. Duygusal dalgalanmaların yoğun yaşanabileceği bu dolunayda gerçekçi bakış açısı ile olayları değerlendirmeniz gereken durumlar söz konusu. Bireysel endişelerinizle alamadığınız kararları, bu dolunayda hızlandırıp karar aşamasına gelebilirsiniz. Gelecek beklentileriniz, umutlarınız ile ilgili yeni bir yön veya karar aşamasına gelebilirsiniz. Genel olarak finansal olarak planlı gitmeniz gereken durumlarınız söz konusu. Harcamalar borçlar veya para tartışmaları olabilir veya maddi konularda beklentileriniz karşılamayabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ev, emlak, yaşadığınız yer, iş konularında yeni kararlar gündemde olacak. Kronik hale gelen aile içi konularda artık daha net bir duruş sergileyebilirsiniz. Diğer taraftan aşk ve ilişkiler cephesinde sorunlu olan bir gündem kapanabilir. Bu dönem ilişkilerden, evlilikten yara almaya açık süreçlerdesiniz veya eski konuları artık tamamen kapatabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, duygusal dalgalanmalar söz konusu olabilir. Aile ile ilgili konularda karar verme noktasına gelebilirsiniz. Bu dolunay sürecinde, tadilat işleri ile uğraşabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunayda yakın çevre, akraba, arkadaş ilişkileri önemli olacak. Etrafınızda kurduğunuz iletişim bozulabilir veya uzun süredir olan bir sorun ile ilgili yüzleşmeler olabilir. Bazıları için bu durum yakın çevre sağlığı ile ilgili olabilir. Evraklarınız, dosyalarınız, sosyal medya bağlantılarınız, web sitesi gibi konularda planlamalara gitmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Aklınızı karıştıran, kafanıza taktığınız konularda kendinizi sorgulamanız gereken ve sorumluluk almanız gereken bir dolunay sizler için. Eğitim hayatı, anlaşma, sözleşmeler açısından dikkatli olmak iyi olacaktır

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konular, iş konuları ve sağlıkla alakalı konular önceliğinizde yer alacak. Bu dolunay içsel dönüşüm, korkuların açığa çıkması, yüzleşmeler etkisi yaratabilir. Gelirinizle ilgili artık ciddiyetle düşünmeniz gereken durumlar söz konusu. Yanlış giden hatalı tutumlarınız var ise, yenilenme içerisinde olabilirsiniz. Ancak herşekilde parasal risklere dikkat etmekte fayda var. Özellikle bazılarınız çocukları ile ilgili konularda kendilerini değiştirmek, yapılanmak isteyebilir. Yaşamınıza ciddiyetle gerçekçi bakmanı gereken bir dönemden geçmektesiniz. Sorunlu olan aşk ilişkilerinde bitişler deneyimlenebilir. Bu dolunay aile ile ilgili değişim dönüşüm etkisi verilebilir

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda tepkilerinizi kontrol etmek kolay olmayabilir. Uzun süredir sizi yoran konularda kararlar alınabilir. Evlilik, aile, iş konularında bir durumu bırakma kararı alınabilir. Bazılarınız evlilik, ortaklık gibi konularda kararlar aşamasına gelebilirler. Duygusal olarak yoğun hassasiyetin olduğu bu dolunayda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Kurallar yerine duygularınızı tanımaya ihtiyacınız var. Hayatınızın dört köşesinden çekiliyor gibi hissettiğiniz bu dönemlerde, esnemeye, duygularınızı tanımaya ihtiyacınız olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. Sağlığınıza özen gösteriniz, dolunay civarında bedensel hassasiyetler, uykusuzluklar olabilir

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda iç dünyanızda geri planda duygusal çalkantılarınız söz konusu. Özellikle aile ile ilgili veya gayrimenkul ile ilgili konularınız olabilir. Bu dolunayda aile ilişkileriniz veya kardeşlerle alakalı geri planda konularla ilgilenebilirsiniz, dengesizlikler olabilir. Oğlak dolunayında ruhsal ve bedensel sağlığınızı önemsemeniz gerekmekte. Manevi çalışmalar, psikoterapi, ruhsal konular sizlere fayda sağlayacaktır. Korku, kaygı, endişelerinizi fark edip, dönüştürmeniz gerekmekte. Herşeyi bilirim duygusundan çıkıp, bilmediğiniz şeyleri keşfetmeyi ve karşınızdakine fırsat vermeyi öğrenmeniz gerekmekte.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda sosyal gruplar içerisinde bir müddettir yaşadığınız konularda karar almaya itebilir. Arkadaşlarınızla alakalı yaşadığınız duygusal dalgalanmalarda, kendinizi sıkışmış, kaygılı hissedebilirsiniz. Gelecek planlarınızla ilgili yön değişimi söz konusu olabilir. Bazılarınız aşk hayatında bir sonlanma, karara varma yaşayabilir. Maddi konularda önem arz edecek bu dolunayda duygusal olarak kendinizi güçlendirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Özgüveninizin yara aldığı durumlar söz konusu olabilir.

 

Nurgül DÜZENLİ