OĞLAK BURCUNDA YENİAY

 

HAFTALIK  BURÇ YORUMLARI

 

Merkür Plüton karşıt 18 Temmuz fikir ayrılığı, takıntı, düşünceler dönüşüm, net bir karar verme olabilir.

Venüs Yengeç 18 Temmuz- 11 Ağustos

Venüs Yengeç yolculuğunda ilişkilerde koruyup kollayan tavırlar söz konusu olabilir. Aileye, ailevi değerler daha fazla önem verilecek bir süreç. Sevginizi ifade ederken anaç tavırlar sergileyebilirsiniz. Evde vakit geçirmek, güvendiğiniz kişilerle bir arada olmak isteğinde olabilirsiniz. Bu süreçte duyguların yoğun yaşanmasının yanısıra, sezgilerde artışlar söz konusudur. Yengeç, Akrep, Balık burçları için bu dönem ilişkilerinden destekler olacaktır

 

Merkür Aslan 19 Temmuz- 4 Ağustos

Merkür ‘ün Aslan burcuna geçiyor olması zihnimiz daha yaratıcı ve çözüm odaklı fikirler üretebilir. İddialı konuşmalarla, etkileyici ve karizmatik tavırlar olabilir.

Gölge yanıyla ben merkezci tavırlar, kişisel çıkarlar, konuşmalarda onay beklentisi söz konusu olabilir. Ayrıca sabit fikirlilikle, kendi bildiğinizin tek doğru olduğunu düşünebilirsiniz. Bu dönem takdir etmeyi bilmek, karşınızdakinin yeteneklerini fark edebilmek ve onurlandırmak , ilişkiler için yapıcı etki yaratır. Çevrenizle neşeli keyifli görüşmeler, konuşmalar söz konusu olabilir. Ayrıca çocuklarla ilgili işler, tiyatro, eğlence merkezleri, sanatsal girişimlerde fayda sağlayacaktır.

Güneş Plüton karşıtlığı 20 Temmuz baba, otorite, patron veya erkeklerle ilgili karşıt durumlar fikir ayrılığı olabilir

Güneş Aslan 22 Temmuz Aslan Burcu arkadaşlarımın doğum günleri kutlu olsun. Önemli girişimleri cuma ve sonrasında değerlendirilebilir

KOÇ YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde iş veya eve dair hızlı gündemleriniz söz konusu. İş konularında fikir ayrılıkları olabilir veya köklü konularda radikal kararlar alınabilir. Maddi konularda hareketliliklerin olacağı bu hafta, para giriş çıkışı hızlanabilir, ancak riskten uzak kalınız. Sağlığınıza özen göstermeniz iyi olacaktır. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Cuma günü itibariyle yaşam enerjiniz artıyor, dışa dönük eğlenceli, işlerinizin hızla ilerlediği aktif bir dönemde olacaksınız. Bazılarınız yeni ilişkiye başlayabilir veya var olan ilişkiler için ise yeni kararlar alınabilir. Bu süreçte çocuklarınız önceliğiniz de olabilir, onların eğitim süreçleriyle ilgilenebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde dostluklar, akrabalar, eğitim ile ilgili bir durumun netleşmesi, tamamlanması veya bitişi gibi durumlar söz konusu olabilir. Düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bazıları için yer değişimi, yolculuk gibi gündemler olabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Aileniz ilgili, ev, emlak ile ilgili gündemler söz konusu olabilir. Bazılarınız ev içinde eşya değişimleri yapabilir veya taşınma kararı alabilir. Emlak, arsa gibi konularda alım satımlar için fırsatlarınız söz konusu olabilir. Bu dönem ani sürprizli gelişmelerle radikal bir yön belirlenebilir, aile ile ilgili şaşırtıcı gelişmeler gündeme gelebilir. Diğer taraftan aşk ilişkiler ile ilgili veya çocuklarla ilgili yaşadığınız streslere, yeni çözümler üretebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu hafta sizler için içsel dönüşüm, eski bir konu ile ilgili kararlar olabilir. Haftanın ilk günü ödemlerle ilgilenebilir, para çıkışı olabilir, iş konusunda netleşmeler olabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Haberleşme, iletişim, kısa seyahatler, tatil planları bu süreçte odağınızda yer alabilir. Tanıtım konuları, sosyal medya konuları vb konularınız var ise yenilik enerjisi gündeme gelecektir. Sosyal gruplar içerisinde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız tarafından destekleneceğiniz, motivasyonunuzun artacağı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönem ev aile yuva hayatı ile ilgili yenilik enerjisi gündeme gelebilir, var olan sorunlarınıza çözüm üretebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu hafta net bir şekilde kendinizi ifade edebilir, düşüncelerde kararlı davranabilirsiniz. Bir taraftan kendinizi güvensiz hissederken, diğer taraftan sorumluluklara odaklanmak iyi olacaktır. Aile ev konularında tamamlanma, bitirme etkileri var. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor.Maddi manevi değerlerinizde artışlar sizleri bekliyor. İşinizde terfiler alabilirsiniz veya kendi işini yapanlar için yeni anlaşmalar söz konusu olabilir. Bu dönem gerçekten hedefinizin, istediğinizin ne olduğunun kararını vermeniz gerekiyor. İş için başlatacağınız yeni koşullar söz konusu olursa etraflıca düşünmek fayda sağlayacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Haftanın ilk günleri fikir ayrılıkları, sağlık hassasiyetleri olabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu dönem görsel imajınızdan başlayarak birçok konuyu değiştireceğiniz etkiler altındasınız. Yaşadığınız sorunlar için yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Bazılarınız, eğitim, hukuksal konular, uzaklarla ilgili, yabancı yerlerle ilgili kararlar alabilirler veya tatil planları gündeme gelebilir. Bazılarınız üniversite eğitimi, sosyal medya konuları ile ilgili bir yenilik hayatına dahil edebilir. Enerjinizin arttığı bu dönem, yaşamınızda önemli dönüm noktalarından geçiyorsunuz. Maddi konularda veya iş konularında yaşadığınız streslere çözüm üretebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Haftanın ilk günleri aşk, ilişkiler, arkadaşlar ile ilgili fikir ayrılıkları olabilir. Sözlerinizi net ve iddialı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Cuma günü itibari ile daha içe dönük, gizlilik içinde olabilirsiniz. Ayrıca erkekler, baba, patronlarla ilgili endişeler olabilir. Psikolojik olarak ani kararlar alabilirsiniz, bağımlı olduğunuz her ne var ise bırakmak isteyebilirsiniz. İç dünyanızda motivasyonunuz yükseliyor ancak yine de kendi çevrenizle kalmak veya yalnız kalmak ihtiyacında olabilirsiniz. Bu dönem finansal hesaplamalarınızı iyi yapmanız, riskli işler için geri planda durmanız faydalıdır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Haftanın ilk günleri sorumluluklara odaklanmak, ilişkilerde net fikirleri aktarmak iyi olacaktır. Köklü bir durumda radikal karar alabilirsiniz. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu dönem eşiniz veya ortaklı işleriniz açısında yeni kararlar alabilirsiniz. İlişkiler ve aşk konularında fırsatlarınız olacağı bu dönem, motivasyonunuz artıyor Ayrıca sosyal gruplarda daha aktif olacağınız, arkadaşlarınızın desteğini alacağınız bu dönem parlayabilirsiniz. Ancak bu dönem çalışma koşullarınızda bir takım değişken durumlar söz konusu olabilir. İş çevreniz açısından farklılaşma dönemi, yeni planlamalar yapabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde yolculuklar, seyahatler, tatil planları, eğitim medya konuları gündeminizde olabilir. En yakınlarınızla iletişim sorunları gündeme gelebilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu dönem mesleki yön değişimleriniz söz konusu olabilir. Bu süreçte hedefleriniz için önemli, hedefiniz yoksa hedef belirlemeniz fayda sağlar. Yeni teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız için iş yaptığınız kişiler, çalışma arkadaşlarınız açısında iletişimde dikkatli olmak gereken bir dönem. Mesleki olarak ilerleme sağlayacağınız bu dönemde, işlerinizi ön planda ortaya koyabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için cuma günü sonrası değerlendirilebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde para sağlık konuları odağınızda olacaktır, ödemeler borçlar, krediler, vergilerle ilgilenilebilir. Ayrıca psikolojik olarak bir durumu takma olabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna , Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu dönem yolculuklar, şehir dışı, eğitim konuları, hukuksal konular yer alıyor. Bazılarınız için çocuklarla ilgili gelişmeler yeni kararlar almanıza sebep olabilir. Bazılarınız için günlük rutinlerle ilgili veya iş ile ilgili ani bir durum devreye girebilir. Sağlık konularında iyileşme, netleşme süreci içeresinde olabilirsiniz. Cuma sonrası karmaşalarınız yön bulmaya başlıyor ve dışa dönük eğlenceli bir dönemde olacaksınız. Tatil planları yapılabilir, yolculuklar artabilir

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu hafta ilişkiler, iş konularında duygusal dalgalanma yaşarken, güven arayışınız yoğun olabilir. Etrafınıza karşı net bir tutum sergilerken, kırıcı olmamaya özen gösterin. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Başkasından kaynaklı gelirleriniz ile ilgili, sigorta, banka, kredi, eşin parası konularında yeni bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ortaklı işler açısından yeni kararlarınız olabilir, çevrenizden destekler alabilirsiniz. Bazılarınız kendi iç dünyasında yeni dönüşümler yaşayabilir. Ayrıca bu dönem bazılarınız çocuklarla ilgili veya ilişkilerle ilgili duruma bağlı olarak yeni bir karar alabilir. Uzun dönemdir var olan kronik bir durum çözülebilir

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde iç dünyanızda karmaşalar olabilir, aile ile ilgili geri plana attığınız konularla yüzleşmeler olabilir. Bu hafta rüyalarda artışlar olabilir. Sağlık, evcil hayvanlar, iş konularında hareketlilikler olabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Dışa dönük, aktif, harekete geçeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Odağınız evliliğiniz veya ortaklı işiniz olacaktır. Eğitim konularında yeni başlangıçlar olabilir. Diğer taraftan hayatınıza yeni yön belirleme isteğinin arttığı etkiler sizleri bekliyor, özgürleşme isteği artabilir. Genel olarak sağlık konularında, ameliyat ile ilgili bir gündeminiz var ise, sonra iyileşmeler görülebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Haftanın ilk günlerinde daha net kararlar alabilir, kuralcı yaklaşabilirsiniz. İlişkiler çocuklar konularında fikir ayrılıkları, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bazı kişiler radikal kararlar alabilir. Bu hafta Venüs yengeç burcuna, Merkür ve Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Günlük rutin işleriniz, sorumluluklarınız, sağlık açısından yeni kararlarınız gündeme gelebilir. Bazılarınız iş değişimi gündemi yaşayabilir, finansal olarak ani beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Günlük çalışma performansınızın artacağı bu dönem odağınızda görevleriniz olacak. Sizler için etrafınızla kurduğunuz iletişimden özgürleştirici, yeni bir yöne gitme kararı aldırtıcı etkiye sahip.

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Astroloji Eğitmeni