MERKÜR KOÇ RETRO

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Önemli bir dolunay etkisindeyiz. Uzun süredir beklenen konularda karar aldırtıcı etkiler var. Bu dolunay aynı zamanda Satürn Balık transitinin kapısını açan bir enerjiyi barındırmakta.

7 Mart saat 15:40 da Başak burcunun 16 ° dolunay gerçekleşecek. Dolunay etkilerini günler öncesinden yaşamaya başladık

Bu dolunay herkesi etkilemekle birlikte en yoğun Balık, Başak, Yay, İkizler burçlarını yoğun bir şekilde etkilemekte

Dolunay haritasın yükselen burcunun Aslan olması dolayısıyla liderler, sanatçılar, ön planda olan kişiler için önem arz eden etkiler var. Dolunayın 2-8 evlerinde yerleşmesi maddi konular, ödemeler, vergi, sağlık konularını da işaret etmekte

Marsın bu dolunayda aktif olması ile bazı kişilerin yüksek tartışmaları, baskıcı sözlerini işaret etmekte. Hırs rekabet enerjisi hakim.

Bu dolunayda iç dünyamızda geri planda kalan konular su yüzüne çıkar ve sürüncemede kalan konularda sonlanmalar, tamamlanmalar gerçekleşebilir.

Bu dolunayda iş çalışma koşulları hizmet sektörü sağlık konuları, eğitim, bilgi paylaşımı önceliğimiz olacaktır. Bazı kişiler için hastane, kapalı yerler, yardım kuruluşları, sularla ile ilgili stresler açığa çıkabilir.

Bu dolunayda Mizar sabit yıldızının aktif olması ise toplumsal stresi vurgulamakta. Karmaşa, kaos doğal afet, şiddet, saldırganlık, cesaret, yangınlar, askeri hareketlilik katliam, kitlesel sorunlar, sevilen birinin felaketle karşılaşması gibi anlamları içermekte.

Dolunay sürecinde kaygı endişe frekansı artabilir, rüyalarda yoğunluk olabilir.

Bu dolunayda en iyi şekilde faydalanabilmek için bir şeyi, bırakma temizlenme şifalanma süreci olarak değerlendirebilmek gerekiyor. Bu dolunay süresinde detoks yapmak, bağırsak sistemi üzerine arınma programlarına dahil olmak faydalı olacaktır. Evinizi yaşadığınız yeri negatif enerjilerden arındırma ritüelleri için değerlendirilebilir

Dolunay enerjisi ile içinizdeki enkaz olmuş duyguları, temizlemeniz dileğiyle

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Dolunay ile birlikte gündeminizde sorumluluklar, iş konuları ve sağlık önceliğinizde olacaktır. Geri planda, iç dünyanızda duygusal karmaşalar, kaygılar gündeme gelebilir. Bu dönem sağlık konuları ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Dolunay etkisi ile rüyalarınızda artışlar veya uyku sorunları yaşanabilir. Ayrıca bazı kişiler için kaygılar endişeler gündeme gelebilir. Uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projenin sonucunu alabilirsiniz Bazı kişiler için yanında çalışanlarla alakalı yeni kararlar veya değişim görülebilir. Bu dolunay ile sokak hayvanlarına yardım etmek, hayvan sağlığı ile ilgilenmek dönüştürücü olacaktır. Ev düzeni, işyeri düzeni sağlamak bozuk eşyaları onarmak iyi olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Dolunay etkisi eğlence hayatınız, ilişkiniz veya çocuklarla ilgili bir konuyu bitirme veya bir yöne gitme kararı alınabilir. Bu dönem sosyal hayatınızda güçlü yön değişimlerinin olduğu bir dönemden geçiyorsunuz ve gelecek beklentileriniz şekillenmeye başlıyor. Sorunlar içerisinde ilerleyen gündeminiz var ise bırakma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için bu gündem, aşk hayatı ile ilgili bir karara varmak olarak gerçekleşebilir. Dolunay sürecinde çocuklarla ilgili gelişmeler veya çocuk haberleri alınabilir. Bu dönem maddi konularda ödemeler giderler oluşabilir, alım satım hızlanabilir. Dolunay etkisi ile çocuklara destek vermek, yardım gruplarında yer almak iyi olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda sizler için önemli bir süreç olacaktır. Ev hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir, eviniz, aileniz dolunaydan etki alabilir. Aile sağlığı ve kendi sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız için yer değişimi, ev değişimi, iş değişimleri gündeme gelebilir. Dolunay etkisi ile birlikte yaşadığınız kararsızlıklar bitiyor görevler ve sorumluluklarla ilgili harekete geçmeye başlıyorsunuz. İşinizde statünüzde gelişmeler, daha ön planda olacağınız değişimler gündeme gelebilir. Bazı kişiler bırakma ayrılma kararı alabilir. Dolunay etkisi ile ev, iş düzeni ile ilgili temizlik, arınma, fazlalıkları ayıklamak yeni düzenleme yapmak iyi olacaktır

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yakın çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler önceliğiniz oluyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz, arkadaşlarınız, komşularınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir, düzensizlikler olabilir. Aynı zamanda iletişim alanınızda gerçekleşecek olan bu dolunayda, bazı unutkanlıklar teknolojik sorunlar, yanlış anlaşılmalar gündeme gelebilir. Bu dönem çıkacağınız yolculuklarla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Uzun dönemdir gündeminizde olan eğitim konularıyla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz.   Dolunay sürecinde masraflar artabilir, bilinçli harcama yapmak daha iyi olacaktır. Bu dönem yeni bilgiler öğrenmek, araştırmalar yapmak, en yakınlarınıza destek vermek faydalı olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ana gündeminizde maddi konular, sağlık konuları ve iş hayatı gündeminizde. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerle ilgili, uzun dönemdir ilgilendiğiniz bir konuda yeni sonuçlar alabilirsiniz veya bitirme kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için ortak çalışmalar yaptığınız kişilerle veya ilişkilerinizde ani gelişen sürprizli durumlar olabilir, fikir ayrılığı yaşanabilir. Bu dönem arkadaşlıklar veya sosyal yaşam uyumsuzluğu oluşabilir. Kaygı yapmadan güvenle görevlere odaklanmak iyi olacaktır. Ayrıca değersizlik duygusuna girmeden, kibirde yapmadan sağlam adımlarla hareket edilebilir. Ayrıca cinsellik, dişil enerji, korkular üzerine terapiler iyi gelebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda uzun süredir kafanızı karıştıran konularda artık netleşip, yön değiştirmeye başlıyorsunuz. Bazıları için bir durumu bitirme, bırakma olabilir.  Evlilik ile ilgili veya ilişkilerde karşıt fikirler gündeme gelebilir. Bazı kişiler için evlilik veya ortaklı çalışmalar için sonuç alma, karar verme durumları oluşabilir. Sağlığınız açısından özenli olmanız gereken bir süreç, dolunay etkisi ile ruhsal ve fiziksel dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi ile aile veya iş ile ilgili bir fikir ayrılığı, bir durumu bitirme, sevdiklerinizin sağlığı ile ilgilenme gündeme gelebilir. Şifalanmak, detoksa başlamak, zayıflamak için değerlendirilebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ruhsal ve fiziksel sağlığınız önceliğinizde olacaktır. Duygu dünyanızda yeni farkındalıklar ve yön değişimi olabilir. Yalnız kalma ihtiyacınızın artacağı bu dönem, ruhsal olarak birtakım konuları düzeltme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu süreçte geçmişte kalmış konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Perde arkası konularda araştırmalarınız söz konusu olabilir, hastane, yardım kuruluşları gibi yerlerle ilgilenebilirsiniz. Aynı zamanda sizden gizlenmiş konular var ise haberiniz olabilir, yüzleşmeler gerçekleşebilir. Bu dönem hastalara, ihtiyaç sahiplerine, hayvanlara destek vermek dönüştürücü olacaktır

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda sosyal çevrenizle ve gelecek beklentilerinizle ilgili bir karar alacağınızı işaret ediyor. Kalabalık guruplar, ekip çalışmaları, sosyal medya, yardım grupları ilgili bir karar alınabilir. Dolunay etkisi ile sorunlu olan arkadaşlarınız ve ilişkiniz ile ilgili ayrılmalar olabilir. Bu dönem aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olan konularda sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Bazı kişiler için kaygı artabilir, şüpheler oluşabilir.
Diğer taraftan ödemeler, para çıkışı ile ilgili gündemler olabilir. Bazı kişiler için eş ile ilgili para konusunda fikir ayrılığı yaşanabilir. Bu dolunay sürecinde sağlığınıza ekstra özen göstermek iyi olacaktır

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda gündeminiz kariyeriniz, statünüz, evinizle ilgili konular yer almakta.  İşinizle ilgili kararlar, ev, aile ile ilgili değişimler gündeme gelebilir. Bu dolunayda kafa karışıklıkları olan konularda artık daha net duruş sergilenebilir. Uzun süre üzerinde çalıştığınız bir projeniz var ise bu dolunayda sonuçlanma gerçekleşebilir. İş yerinde duygusal dalgalanmalarınız, iletişim aksiliklerine karşı daha iradeli yaklaşmak iyi olacaktır. İkili ilişkiler, evlilik, ortak çalışmalarla ilgili tepkisel yaklaşımlara karşı temkinli olalım. Bu dolunay ile birlikte bir durumu bitirme bırakma sonuç alma şeklimde deneyimler olabilir. Sizler için aile dizimi terapileri iyi olacaktır.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek dolunayda sizler için eğitim, yolculuklar, inançlar, sosyal medya, hukuksal konular vb gerçekleşiyor olacak ve bir karar alabilirsiniz.  Bu dönem inandığınız değerleri daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz eski konuların artık sonuçlanmasını isteyebilirsiniz, bir durumu bırakma kararı olabilir. Maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir beklide uzun dönemdir beklediğiniz finansal bir gündem netleşebilir. Bu dolunay ile bazı kişiler  yer değişimi gündemi olabilir. Dolunay etkisi ile sağlık konularında özenli olmak iyi olacaktır. Sorumluluk ve görevlerinizin arttığı bir hafta sizleri bekliyor

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay finansal konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem vergiler, miras ile ilgili konular, bankacılık işlemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca kalıcı, uzun dönemli yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir. Bu dolunayda geçmişten gelen iş bağlantılarınızla tekrar görüşebilirsiniz veya eski iş arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız bu süreçte aile konuları ile ilgilenmesi gerekebilir, sağlık konuları odağınızda yer alabilir. Bu dönem maddi konularda belirsizlikler yaşanabilir. İşinizi ve maddiyatınızı yönlendiren bir dolunay sürecinden geçmektesiniz

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için önemli bir durumu gündeme taşıyor. Özellikle ilişkilerinizle ilgili bu dönem yeni gündemler ortaya çıkabilir, önemli gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerinize yaklaşımınızı gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız gerçekleşecek olan dolunayda etkilenebilir. Bu dönem eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız geçmişte kalmış kişilerle veya konularla ilgilenebilir ve bir sonuçlanma yaşayabilir. Dolunay ile birlikte fiziksel ve ruhsal olarak hassasiyet hissedebilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar söz konusu olsada , karar almak , eskimiş konuları geride bırakmak açısından uygun bir zamanda olacaksınız.