SATÜRN BALIK BURCUNDA

 SATÜRN BALIK BURCUNDA

SATÜRN BALIK BURCUNDA

Karmanın gezegeni Satürn burç değiştiriyor. Satürn balık transiti ile birlikte hayaller ve gerçekler arasında denge kurulmaya başlıyor.

7 Mart 2023 tarihinde 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn Balık burcunda ilerleyecek.

1964- 1967 ve 1993 -1996 yılları arasında doğanların Satürn Dönüşü yaşayacaklar.

Bu önemli transitten tüm burçlar etki alacak.
Ancak en yoğun deneyim Balık, Başak, İkizler, Yay burçları olacaktır. Ayrıca Koç, Aslan içinde Satürn ağırlık oluşturabilir. Ayrıca bu burçlarda gezegeni olanlarada Satürn’den açı alarak stresler deneyimleyebilir

SATÜRN DERSLERİ

Satürn transitleri bizleri sınava tabi tutar, geçtiği alanı zorlaştırır, soğutur, geciktirir, engel koyar. Ancak amacı bu alanda uzmanlaşmayı sağlamak, görev bilinci
İle yaklaşmayı sağlamaktır. Satürn’ün reçetesi görev almaktır. Satürn geçtiği alanda hem zorlar hem uzmanlaştırır. O nedenle irade geliştirmek önemlidir. İradesiz ve zayıf kişiler daha çok dağılırken, sorumluluk bilincinde olanlar Satürn ile daha iyi ilerler . Bu dönem hayalperest yaklaşımlardan ziyade realist tutum sergilemek en doğrusu olacaktır. Hayalleri sağlamlaştırma ve hayata geçirme dönemi de diyebiliriz. Bireysel olarak bu geçişle birlikte plansız ve kuralsız olduğumuz alanlarda disiplinli olmamız gerekecek. Uzun yıllardır Neptün transit ile yaşadığımız dağınıklıklar belirsizlikler bu transit etkisiyle netleşmeye başlayacak.

SATÜRN BALIK

Genel olarak bu dönem su sorunları, sularda kirlenme, denizlerle ilgili sorunlar karşımıza gelebilir. Deniz ticareti ve yabancılarla ilgili konularda problemler olabilir. Ayrıca inançlarla ilgili konular, ibadet edilen yerler, cami kilise haç yolculukları ile ilgili sorunlar olabilir. Diğer taraftan sağlık konusunda sorunlar, salgın hastalıklar, ilaç kısıtlılığı ilgili sorunlar, bağımlılıkla ilgili problemler olabilir. Bu nedenle din ve inançlarla ilgili yapılanma, sağlık sektöründe düzenlemeler, su konularında çözümler gelecektir.

Satürn balık transiti ile sevgiyi birlik bilincini öğreneceğimiz deneyimlerden testlerden geçeceğiz. Her şekilde duygu dünyamız bilinçaltımız yapılanmalıdır.

Satürn Balık transitinin sizlere olan etkisini anlamak için kendi burcunuz yükselen ve ay burcunuzla birlikte okuyunuz sevgiler

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Satürn sizlerin duygu dünyasını, bilinçaltını yapılandırma sürecindesiniz. Bu dönemde bir takım sağlık problemleri, gizli düşmanlıklar, karamsarlıklar oluşabilir. Genel olarak duygusal açıdan baskı altında ve gergin hissedebilir, hapsolmuş hissettiğiniz dönemler olabilir. Bu transit etkisiyle altta kalan ve bastırılmış duygularınızla yüzleşebilir ya da derin bir sorgulama sürecinden geçilebilir. Bu dönem geri planda bir projenin veya bakıma ihtiyaç duyan birinin sorumluluğu alınabilir, hazırlık dönemi gibi kullanılabilir. Bu dönem korkularla yüzleşmek için aile dizimi regresyon gibi çalışmalar almanızı tavsiye ediyorum

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Satürn on birinci evden geçerken sosyal gruplar, ekip çalışmaları, gelecek beklentileriniz etki altında olacaktır. Eski sorunlu arkadaşlıklar bitebilir, daha olgun, yaşı büyük arkadaşlıklar başlayabilir. Bu dönem gelecek beklentilerinizde karamsar yaklaşabilirsiniz. Bu süreçte gelen ekip çalışması tekliflerini değerlendirdiğinizde takdirde kalıcı arkadaşlıklar ve başarılar için adım atmış olursunuz. Sosyal fobi yaşayıp, dış dünyaya duvar örmek yanlış tutum olacaktır. Bu dönem yeni eğitime başlama, ciddi kişilerden destek alma, öğrendiklerinden fayda görme süreci olacaktır. Ayrıca evlilik veya iş birlikteliklerinden destek alabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Satürn onuncu ev transitinde kariyeriniz ve aile hayatına deneyimlerin yoğun olacağı bir süreç sizleri bekliyor. Sizler için iş hayatınızda yoğun çalışmaların olacağı, kararsızlıkların biteceği bir dönemdir. Bu dönem gerekli sorumlulukları alırsanız size başarı olarak geri dönecektir. Fakat yeteri özveriyi sağlayamamışsanız bu dönemde sert koşullarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Genel olarak aile ve iş hayatında otorite figürleri ile arasında dengesizlikler yaşanabilir. Satürn burada ki amacı iş konularına hedef odaklı planlar yaparak güçlendirmektir, herhangi bir sorun yaşansa bile buranın köklü bir dönüşümden geçtiğini bilmek gerekir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Satürn dokuzuncu ev transiti ile desteklendiğiniz bir dönemde olacaksınız. Uzaklar, şehir dışı, eğitim, hukuksal konular genel olarak Satürn deneyimi yaşayacağınız alanlar olacaktır. Bu dönem akademik eğitim alanında her zamankinden daha çok emek verip, uzmanlaşabilirsiniz. Tatil amaçlı seyahatlerle ilgili kısıtlamalara olabilir ancak iş veya sorumluluklar ile ilgili seyahatler artabilir. Uzaktaki akrabalarla ilgili bazı stresler gündeme gelebilir. Bu transit dönemi bilginizi ve öğretilerinizi hayata geçirmek gereken bir zaman dilimidir. Daha önce hiç bilmediğiniz insanlarla ve yabancı kültürlerle alakalı çalışmalar içinde olabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Satürn sekizinci evden geçerken ana gündeminizde maddi konular, sağlık ve psikolojik konular olacaktır. Borç, kredi, yatırım veya başkalarının maddi kaynakları konusunda kısıtlamalar olabilir. Ayrıca miraslar, eşin maddi kaynakları ya da gelecek ödemelerle ilgili gecikmeler yaşanabilir. Bu transitin etkisiyle bazı kişiler için yoğun korkular gündeme gelirken, bazı kişiler için korkulardan kurtulma dönemi olacaktır. Bu geçişte bazı kişiler cinsel konularda soğuklukla karşılaşabilirler. Ayrıca yatırımlar için borçlanması, kredi alması yapılandırıcı olabilir. Kendi değerinizden şüphe etmeden ilerlemek gerekir. Bu yerleşimde terapi alınması, dönüşümüne katkı sağlayacaktır

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Satürn yedinci ev transiti ile öncelikli konu ilişkiler, evliliğiniz, ortaklı çalışmalarla ilgili olacaktır. Satürn bu transit süresince ilişkilerle ilgili sorun olanlar için ayrıştırıcı olabilir. İlişkilerde uzlaşmalara gitmek için gereğinden fazla çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz. Bazı kişiler için kendinizden yaşça büyük bir partnerle ilişkinizi kalıcı hale getirmek ister ya da evlilik kararı alınabilir. Bazı kişiler için ise iş ile ilgili sorumluklar neticesinde evliliğe daha az zaman ayırmak gözlemlenebilir. Muhatap olduğunuz kişilere karşı her zamankinden daha mesafeli ve şüpheci yaklaşabilirsiniz. Disiplinli olmak sınırları çizmek bu dönem size başarı getirebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Satürn altıncı evden geçerken ana gündeminizde iş sorumluluğu, sağlık, hayvan sağlığı, yanınızda çalışanlarla ilgili konular olacaktır. Sağlık kontrollerini özenle yapmalı, kemik , diz, diş , deri konularında sağlığına özen gösterilmelidir. Hizmet aldığınız kişiler konusunda aksaklılara maruz kalmamak adına her zamankinden daha detaycı olmanız fayda sağlayacaktır, iş arkadaşlarıyla soğukluklar olabilir. Çalışma ortamı değiştirmek, bazı kişiler için emeklilik gündeme gelebilir. Satürn bu evden transit ederken çalışmalarını iyi planlamalı, sağlık koşullarında gereken özeni göstermelisiniz. Bu dönem evcil hayvanlara, sağlık sorunu yaşayanlara yardımlar yapmak iyi olacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Satürn beşinci evden geçerken yaşam enerjiniz , eğlence anlayışınız , ilişkilere yaklaşımınızda değişimler sizleri bekliyor. Aşk ilişkilerinde ya da cinsellikle alakalı gecikmeler, sorunlar, soğukluklar gündeme gelebilir. Bazı durumlarda keyif aldığınız eylemler ve romantik ilişkileri konusunda eskisi kadar istekli olmayabilirsiniz . Bu transit etkisiyle yaşamınıza olgun ve kendinden yaşça büyük arkadaş veya partner girebilir. Ayrıca bu dönem çocuklarla ilgili görev ve sorumluluklar ağır gelebilir, takıntı oluşabilir. Bu dönem çocuklara yardımlar yapmak, yeni hobiler edinmek, aşkta hatalarınızı dönüştürmek ve kendinize saygı duymak fayda sağlar

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Satürn dördüncü evden geçerken ana gündeminiz ev, aile, emlak yaşadığınız yer olacaktır. Ailevi gündemleriniz hakkında her zamankinden daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Gayrimenkuller, toprakla alakalı konular gündeminizde daha yoğun olabilir. Bu geçişle yaşamınızın geri kalanını derinden etkileyen önemli kararlar ve sorumluluklar aldığı bir döneme girecektir. Bazı kişiler için bu transit etkisi evlenme bazı kişiler için ise ev alma fırsatları verebilir. Bu yerleşimde yapılması gereken yaşamın temellerini köklerini her türlü karmaşaya karşı güçlendirmek olacaktır. Aile bireylerine sorumluluk bilinci ile yaklaşmanız iyi olacaktır.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Satürn üçüncü evden geçerken bilginizi ve en yakın ilişkilerinizi güncelleme yapacaktır . Sorunlu olan akraba, kardeş veya dostluk ilişkisinde yol ayırımları küslükler olabilir. Ancak hayatınıza kalıcı yeni sağlam dostluklar dahil olabilir. Bazı kişiler için yeni eğitime başlangıçlar olacaktır. Ayrıca bu dönem bilinçli ve çalışkan kişiler için, bilgilerini sağlamlaştırma, yeni eğitimler alma anlamına da gelebilir. Bu süreçte araçlarla veya trafikle ilgili gecikmeler engeller olabilir. Bu transit süresinde yapılması gereken ikili ilişkilerde eskiden kalan sorunlar çözülmeli, fikirler ve düşünceler geliştirilme, eğitimler alınmalıdır.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Satürn ikinci evden geçerken maddi ve manevi değerlerinizi sorguladığınız bir takım döngülerinden geçebilirsiniz. Özellikle maddi kaynaklarını değerlendirmek ve finansal alanda sorumluluk üstlenmekle alakalı sınavlardan geçilebilir. Parasal konularda düşüncesiz, hızlı kararlar zamanı değildir. Geçmiş yıllardan getirdiğiniz para kullanma bilinci yok ise, bu transit etkisi ile zorlanabilir. Bazı kişiler için ise bu geçiş, parasal olarak köklenme, yapılanma, sağlamlaşma dönemidir. Ayrıca bu geçiş ile gayrimenkul, arsa , araba gibi mal varlıkları edinebilir. Bu dönem kendi değerinizi yapılandırmalı, hayata karlı maddi olarak sağlamlaşmalısınız

BALIK YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Satürn sizin burcunuzda transit edecek ve hayatınıza yeni kurallar dahil olacak. Bir taraftan yeni başlangıçların dönemidir, diğer taraftan fazlalıklardan kurtulma süreci diyebiliriz. Sorun yaratan ilişkilerden uzaklaşılabilir, hayatınızda önemli güçlü başlangıçlar yapılabilir. Bu dönem hayata karşı duruşunuz değişirken, yeni kurallara ihtiyacınız var. Bu dönem karamsarlığa kapılmadan disiplin geliştirmesi gerekir. Bu transit sürecinden kişinin sağlığına özen göstermesi ve bu konuda temkinli yaklaşması gerekir. Satürn’ün bu transiti ile kolaylıkla kilo verebileceği bir dönemde olacaktır. Yaşam planlarınızı belirlemeli, nereden gelip nereye gittiğinizi sorgulamalı, disiplin içeren planlar yapılmalıdır.