MERKÜR KOÇ RETRO

AKREP BURCUNDA URANÜSYEN GÜNEŞ TUTULMASI

 

5 Mayıs saat 20:33 de 14 ° Akrep burcunda Ay tutulması gerçekleşecek Ay tutulması dolunay zamanlarında gerçekleşir

Ay tutulması etkileriyle bir durumu, bitirmek, sonlandırmak, karar almak gündeme gelebilir. Ay tutulması dolunay zamanında gerçekleşir bu dönem duyguları bastırmak kolay değildir ve dalgalanmaya açık bir zamandır. Karşıtlıkların, fikir ayrılıklarının farkına vardığımız bir farkındalık sürecini işaret eder. Bitişleri, tamamlanmayı, sonuç almayı, bırakmayı anlatır. Algılarımız yeni bir şekilde güncellemeye tabi tutulur ve detaylı değerlendirmeler yapma ihtiyacımız artar.

Bu tutulmanın ana gündeminde maddi konular, sağlık, hastane, evcil hayvanlar, ilişkiler ana gündemler arasında yer alacak.

Bu tutulma ile Zuben elgenubi sabit yıldızı ile gerçekleşecek. Genel olarak zorlukları ve şiddeti negatif olayları açığa çıkartmakta. Ayrıca bu tutulmada Güneşin Uranüs’le kavuşumu ve Lilith Aslanla oluşan T kare açı kalıbı İlişkilerde kandırma sansasyon aldatma aldatılma ani açığa çıkan sırlar oluşabilir

Türkiye açısından çocuklar, kadınlar, eğlence sektörü ile ilgili problemler görülebilir. Bu tutulma doğal afetleri, patlama, yangın, fırtına vb durumları açığa çıkartabilir.

Bu tutulma etkisi ile Merkür’ün retroda olması eski konuların tekrar gündeme taşınması, eski meselelerin konuşulması durumu oluşabilir.

Ayrıca sağlık olarak boyun boğaz tiroit mide bağırsak üreme organları açısından hassasiyetler oluşabilir. Ayrıca tutulma civarı günlerde uyku problemleri yoğun rüyalar görülebilir.

 

Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz sevgiler

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Tutulma sizler için iş ve finansal konuları beraberinde getiriyor. Hisseli paralar, miras konuları, eşin veya ortağın geliri ile ilgili durumlar bu tutulmada sizleri harekete geçirici nitelikte. Bazılarınız psikolojik olarak bastırılmış duyguları ile yüzleşme yaşayabilir, tutulma zamanı kontrol etmek pek kolay olmayabilir. Bu tutulma sizin için ruhsal değişim konularını da beraberinde getirebilir. Bazılarınız için rüya artışları yaşanabilir. İş yerinizde eskiden kalmış bir gündem bu tutulma sonuçlanabilir. Geri planda, gizli kalan belirsizlik hissettiren konularda artık net kararlar verebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Tutulma sizler için ilişkileriniz ile ilgili gündemleri beraberinde getiriyor. Evliliğiniz veya ortaklı işlerinizde duygularınızı geri plana atmanız kolay olmayacaktır, stresler gündeme gelebilir. Bazılarınız bu dönem ilişkilerle ilgili gizli olan gündemleri açığa çıkabilir. Derin şüphe ve takıntılı durumlar yoğunlaşabilir. Yaşamınızda size engel teşkil eden kişilerden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için de bedensel sağlık veya dış görünüşle ilgili yenilenmeler devreye girebilir. Bu dönem maddi konulardan alacağınız risklere dikkat etmeniz gerekiyor. Bazıları için bu süreç köklü bir işin değişimi, kalıcı bir durumun kapanışı şeklinde deneyimlenebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Tutulma sizler için sağlık, iş, evcil hayvanlarla ilgili gündemlerinizi işaret etmekte. Sağlık ile ilgili konularda bu dönem daha özenli davranmanız gerekiyor. Bu hafta sakin kalabilmeniz çok mümkün olmayabilir ve sorunlu olan konularda bırakma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için ise iş arkadaşları ile ilgili bazı gel gitli durumlar devreye girebilir. İşinizle ilgili uzun süredir alamadığınız kararları alma aşamasına gelebilirsiniz. Kafa karışıklığı dalgınlıklar uykulu haller olabilir. Sokak hayvanlarına yardım etmek, hastalara destek vermek bu dönem fayda sağlayacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Tutulma sizler için ilişkilerle ile ilgili gündemleri getiriyor. Bu dönem çocuklarla ilgili veya aşk hayatınızla ilgili konularda tutulma sürecinde olacaksınız. Aslında aşka dair önemli güçlü kararların alınacağı bir dönemde diyebiliriz. Sağlam ilişkiler için bu dönem testten geçme dönemi olacaktır. Diğer taraftan daha ön planda olma, yaratıcılığın açığa çıkması gündeme gelebilir. Sorunlu olan ilişki ile yüzleşme, netleşme etkisi devreye girebilir. Bazıları için çocuk sahibi olma ile ilgili konular odağında olabilir. Bu dönem sosyal hayat arkadaşlıklar çocuk konuları ile ilgili bir karara varılabilir. Odağınızda eski ve geçmiş konularda yüzleşmeler olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Tutulma sizler için aile hayatına dikkat çekiyor. Eviniz, yaşadığınız yer, aile bireylerinizle ilgili konular bu tutulma birlikte bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Yer değişimi, taşınma, evi yenileme gibi durumlar olabilir. Tutulma etkisi ile gizli gündemler açığa çıkabilir ve yeni yön arayışınız olabilir. Bu tutulma sizin için köklü bir konuda karar almanız anlamına gelebilir. Bu dönem bazılarınız sıkışmış, özgürlüğü kısıtlanmış, tıkanmış hissedebilirsiniz. Bu tutulma etkisiyle ikili ilişkiler evlilik ortak yaptığımız çalışmalarda dengesizlikler açığa çıkabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Tutulma sizler için yakın çevre ilişkileriniz ilgili konularda karar aşamasına gelebilirsiniz. Kardeş, akraba, arkadaş ilişkilerinde tepkilerinizi kontrol edemeyebilirsiniz veya bir sırrın açığa çıkması söz konusu olabilir. Yakınlarınızla ilgili bir bitiş durumu olabilir. Bu dönem çevrenizle iletişimde zorluklarınız olabilir. Eğitim konuları, seyahatler, yazılı sözlü iletişim, ilişkiler bu tutulmada önceliğiniz olacaktır. Bazıları için şehir dışına taşınma, yer değişimi söz konusu olabilir. İlişkilerde yaşadığınız bulanıklık içsel endişe getirebilir, bişeylerin yalan olduğunu düşünebilirsiniz. Bu dönem sağlıkta dikkatli olmanız iyi olacaktır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Tutulma sizler için ilişkileriniz, bağ kurduğunuz kişilerle alakalı konular önceliğinizde olacak. Aynı zamanda iş ve para konularında gündemler getirebilir. Parasal algınız, kazançlarınız ile ilgili değişim konuları yaşamınıza dahil oluyor.
Yeni girişimler, projeler karşınıza çıkabilir. Bu dönem sağlık konusunda ekstra özenli olmanız iyi olacaktır. Ayrıca bu tutulma ile birlikte ilişkilere bakış açınız yön değiştiriyor. Evlilikler ortaklı işlerde uzun dönemdir süre gelen konularda artık yeni kararlar alabilirsiniz. İç dünyanızda bastırılmış duygularınız tutulma zamanı ortaya çıkabilir. Bu dönem sizi yoran, yaralayan ilişkileriniz var ise şifalanma iyileşme bir durumu kapatma etkisi gelecektir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu tutulma sizin burcunuzda gerçekleşeceği için daha çok önem arz ediyor. Yoğun duygular, köklü değişimler, bir duruma verilen hızlı tepkiler olabilir. İş hayatınız, başkasıyla yaptığınız işler ile ilgili gündemler tutulma ile birlikte değişime girebilir. Finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz veya eskiden kalmış bir gündeminizle ilgilenebilirsiniz. Duyguların daha görünür olduğu bu tutulma, içinizde gizli kalmış konular su yüzüne çıkarabilir. Tutulma civarı günlerde bedensel hassasiyetler olabilir. Bu dönem eski bir problemle ilgili yüzleşmeler olabilir. Tutulma etkisi ile aşk çocuklar konularında kafa karışıklığı olsa da, sizden gizlenen bir konuyu öğrenebilirsiniz. Ev aile emlak konularında streslere bağlı bir karar alınabilir .

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Tutulma sizler için bilinçaltınızdaki kaygılı, endişeli düşüncelerin su yüzüne çıktığı durumları yaşatabilir. Yanlış anlaşılmalar, bastırılmış duyguların ortaya çıkmasıyla iletişim aksilikleri getirebilir. Bu süreçte ruhsal ve bedensel olarak hassas durumlarınız olabilir, sağlık olarak bağışıklık sisteminizi korumakta fayda var. Rüyalarınızın artacağı bu hafta içe dönüş yapabilirsiniz. Manevi çalışmalar yapmak, terapiler almak tutulma zamanı çözülmeler yaşatabilir. Perde arkasında ki sırların açığa çıktığı bir süreç olabilir. Bu geçiş sizin için bırakma dönemi diyebiliriz. Aynı zamanda yaşadığınız yer, aileniz, emlakla alakalı konularda belirsizlikler kafa karışıklıkları yaşanabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Tutulma sizler için gelecek planlarınızla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bir durumu bırakma kararı gündeme gelebilir. Genel olarak gerginlikler hissedebilirsiniz, kontrolü bırakmak fayda sağlar. Tutulma etkisi ile arkadaş ilişkileriniz, sosyal gruplar, aşk hayatınızla ilgili bir karara varabilirsiniz veya bir durumu bitirebilirsiniz. Bu dönem bir taraftan sosyal çevreniz, diğer taraftan birlikteliğiniz ile ilgili karar verme aşamasına gelebilirsiniz, sorun yaratan konulardan uzaklaşabilirsiniz. Aynı zamanda tutulma sizlerin çocuklarla ilgili alanınızı etkilediği için, çocuk konularında karar alınabilir. Bu dönem maddi konularda planlı programlı olma ihtiyacınız var, risklerden uzak kalabilmek gerekiyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Tutulma sizler için mesleki konularda ve hayat amaçlarınızla ilgili önemli değişimleri getiriyor. Aklınızı meşgul eden iş konularında bir karara varabilirsiniz Tutulma etkisi ile birlikte maddi konularda hareketlilik, harcama gündeme gelebilir. Yakın çevrenizle ilgili duygusal iniş çıkışlar tutulma etkisi ile gerçekleşebilir. Toplum içinde kendinizi daha net ortaya koyacağınız, biriktirdiğiniz duygularınızı açığa çıkaracağınız gelişmeler yaşanabilir. Aile ve iş konularında radikal kararlar gündeme gelebilir. Bu dönem uzun süredir sizi yoran bir duyguyla yüzleşebilirsiniz. Bazıları için evle ilgili gündemler aileyle ilgili fikir ayrılıkları veya yer değişimleri gündeme gelebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Tutulma sizler için İlişkilerinizi mercek altına alıyor. Uzaktaki yaşayan tanıdıklarınızla alakalı gelişmeler açığa çıkabilir. Bazılarınız bu dönem taşınma kararı alabilirsiniz. Bazı durumlarda medya, iletişim, eğitim, hukuksal konular ile ilgili gündemler karşınıza gelebilir, bir durumla ilgili netleşebilirsiniz. Bu dönem iletişimde sert tepkilerle karşılaşmanız söz konusu olabilir ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ve duygularınızı ortaya koyabilmek sizler için önemli. Ayrıca sosyal gruplar içerisinde arkadaşlarınız ile ilgili gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Duygusal olarak güçlendirici etkilerin olduğu bu tutulmada, kararlı adımlar atabilirsiniz. Yakın bağ kurduğunuz bir kişiyle ayrışmalar yaşanabilir. Bu dönem varsayımlardan uzaklaşıp daha gerçekçi yaklaşımlar sergilemeniz gerekmekte.