GENEL ETKİLER

Güneş Aslan burcunda transit ederken Ağustos ayına başlıyoruz. Aslan dönemleri öz güvenli, cesur, eğlence odaklı olduğunuz bir dönemdir. Ayın ilk günlerimde dolunay etkisinde olacağız.
3 Ağustos’ta Kova dolunayı yaşanacak ve ardından iki hafta kadar dolunayın etkilerini hissediyor olacağız. Dolunay etkisi ile daha dinamik, aktif, bazen de gergin yaklaşımlar olabilir. Dolunayın detaylı yazısını önceki gönderilerimizden okuyabilirsiniz. 5 Ağustos’ta Merkür’ün Aslan burcuna geçtiğini görmekteyiz. Böylece iletişimde daha çok konuşmalarımızla ön planda olmak isteyeceğimiz ve sosyalleşmek isteyeceğimiz bir süreç başlayacak. 7 Ağustos’ta ise Venüs Yengeç burcu transiti başlıyor dolayısıyla sevgi ihtiyacının daha yoğun hissedeceğimiz ve ilişkileri korunaklı olarak yaşamak isteyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Bununla birlikte 13 ve 24 Ağustos tarihi önem arz etmekte. Marsın Pluto ve Satürn kare açısı önemli dinamik etkileri açığa çıkartmakta. Bu tarihler civarında agresif bir enerji hakim olacak, bu durumda çatışmalar ve tartışmalar görülebilir. 20 Ağustosta ise Merkür Başak burcuna geçiş yapacak ve iletişimde daha akılcıl, mantıklı, detaycı olduğumuz bir süreç başlıyor olacak.

Ağustos ayı gökyüzü etkilerini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz, sevgiler

BURÇLARA OLAN ETKİLER

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Koçlar için oldukça hareketli ve yüksek enerjilerin hâkim olduğu bir ay olacak, motivasyonunuz artıyor. Özellikle sosyal gruplar içerisinde dostlar, arkadaşlıklar daha çok gündemimizde yer alabilir, aynı zamanda geleceğe dair beklentilerle ilgili bir karara varma aşamasına gelinebilir. Öz güvenlerinin yüksek olacağı ve yaşam enerjilerinin artacağı etkiler mevcut. Bazı Koç kişileri için yeni bir aşk başlangıcı olabilir. Yolculuklar ve çocuklarla ilgili yeniliklerin gündeme gelmesi mümkün. Son dönemin duygusal karmaşasından sıyrılarak motivasyonlarının artacağı bir ay olabilir. Dönemsel olarak öfke yaşayabilirler ve ani tepkiler verebilirler. Bunun için daha aktif ve sportif faaliyetlerin içinde olmak onlara bu ay ayrıca fayda sağlayacaktır. Genel olarak Ağustos ayında yenilik enerjisi onlara iyi hissettirecektir. 19 Ağustos sonrası daha kararlı duruş sergileyebilirsiniz. Aslan yeniayıyla birlikte ilişkilerden , sahneden , çocuklarla ilgili konulardan yenilenmeler söz konusu. Ayın son haftası iş çalışma koşulları daha çok odaklarında yer alacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Boğa burçları için ayın ilk günlerinde dolunay etkisi ile kariyerleriyle ilgili yanlış bir durumu sonlandırma veya karara varma durumu gözlemlenebilir. İş ve aile yaşamıyla ilgili hareketli gündemleri olabilir. Taşınma, yeni bir ilişki, aile içi yeni ilişkiler kurma veya var olan bir ilişkiyi resmiyete dökme durumu görülebilir. Kendilerini fiziksel olarak değiştirmek ve güzelleştirmek isteyecekler. 13-24 Ağustos günlerinde geri planda birilerine kızgınlıkları olabilir ya da bastırılmış öfkeleri gün yüzüne çıkabilir. Özellikle 19 Ağustos sonrasında yeniay ile birlikte hayatlarında önemli adımlar atmak isteyebilirler. Genel olarak sosyalleşmekten ziyade kendi yakın çevreleri içinde kalmak isteyebilirler. 19 Ağustos itibariyle ev ile ilgili veya aile ile ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir, gayrimenkul alım satımı olabilir. Ayın son on günü iş girişimlerinden fayda görebilirler, seyahatler , tatil planları, eğitim girişimleri olabilir

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

İkizler burcu ayın ilk günlerinde yeniay etkisi ile olanlar eğitim, iletişim, hukuksal ve yurt dışı konularında bir takım kararlar alıp sonuca varabilirler. Yeni bir eğitim başlangıcı ya da sosyal medya, halkla ilişkiler ve iletişimle alakalı yeni bir adım atabilirler. Kısa seyahatlerin sıklaştığı, arkadaşlıkların daha fazla pekişeceği bir dönem olabilir. Ağustos ayı boyunca motivasyonları genel olarak yüksek olacaktır. 13 ve 24 ağustos civarı günlerde para giriş çıkışlarına dikkat etmekte fayda var. Aynı zamanda gelirlerinde artışlarda görülebilir. 19 Ağustos sonrasında yeni bir karar, anlaşma, imza durumları gündeme gelebilir. Ağustosun son haftaları ise gündeminizde evinize dair gelişmeler , ev içinde yenilikler gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Yengeç burçları için bu ay gündemlerinde genel olarak parayla alakalı konular var.Ayın ilk günlerinde dolunay etkisi ile finansal konularda ayrıca temkinli olması gereksiz harcamalardan uzak durmaları fayda sağlayacaktır. Yatırım amaçlı bir para çıkışı da gerçekleşebilir. Kariyer ve aileye dair mücadeleleri olabilir. 7 Ağustos sonrasında dış görünüşünüzle ilgilenmek isteyeceğiniz aynı zamanda da ilişkilerde daha sevecen yaklaşımlarda olacağınız bir ay olacak. Özellikle 13 Ağustos civarında iş koşullarında ve evliliklerinde gerginlikler yaşanabilir. 19 Ağustos yeniay ile birlikte maddi konularda yeni kararlar gündeme gelebilir, iş yenilikleri oluşabilir. Ağustos ayının son haftalarında daha çalışkan, iş bitirici, yakınlar, kardeşlerle, akrabalarla daha çok olmak isteyeceğiniz bir ay olacak.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Aslan burçları bu ay güvenle ön planda oldukları bir etki altında olacaklar. Oldukça hareketli ve motivasyonlarının yüksek olduğu bir dönemden bahsediyoruz. Sahne bu ay Aslan burçlarına ait olacak da denilebilir. Ayın ilk günleri dolunay nedeniyle evliliklerinde fikir ayrımları nedeniyle tartışmalar meydana gelebilir, ilişkilerle ilgili bir karar verilebilir. Hayatta her zamankinden daha güçlü hissedecekleri ve yeni adımlar atabilecekleri bu ayı girişimler adına değerlendirmelerinde fayda var. Yaşamın kökleri ilgilendiren değişimler olabilir. Kadınlarla, finansal konularla veya ilişkilerle alakalı geri planda yaşamak istediğiniz gündemler olabilir. 13 ve 24 Ağustos civarı günlerde iş yerlerinde eğitim veya yolculuklarla alakalı tartışmalar gündeme gelse de bu durumdan güçlenerek çıkacaklardır.19 Ağustos yeniayıyla birlikte yaşamınızda daha güçlü hissedeceğiniz etkileriniz var. Yeni bir ilişki kararı olabilir, iş ile ilgili yeni bir atılım durumu gündeme gelebilir. Ayın son haftası gündeminizde finansal konular olacaktır, gelir artışı gündeme gelebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Başak burcunda olanlar sağlık ve çalışma koşulları ile ilgili yoğun gündemleri olacaktır. Ayın ilk haftası evcil hayvanlar, hizmet aldıkları veya çalışma ortamlarındaki kişilerle alakalı kararlar alabilirler. Finansal konularda yeni bir başlangıç yapmak fakat bunu başkalarıyla paylaşmadan geri planda ve tek başına gerçekleştirmek isteyebilir. 3 Ağustos dolunay günü civarında sosyalleşebilecekleri fakat bir yandan kaygılı olabilecekleri bir zaman olabilir. Sağlıkla alakalı bir arınma veya düzenleme girişimi fayda sağlayabilir. Aynı zamanda bu ay harcamalar konusunda da ayrıca temkinli olmaları gereken bir süreçte olacaklar. 13-24 Ağustos civarı günlerde fikir ayrılıkları, para harcamaları gündeme gelebilir. 19 Ağustos tarihinde gerçekleşecek yeniay ile birlikte iç dünyanızda güçlendiğinizi hissedebilirsiniz. Geri planda olan gizli bir gündemin başlangıç kararı olabilir. Bazıları için sağlık konularında yenilenmeler gündeme gelebilir. Ayın son haftası kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, yeni kararlar alacağınız gündemler var.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Ayın ilk günlerinde dolunay etkisi ile romantik ilişkilerle alakalı bir karara varabilirler ya da sona gelebilirler. Bazı kişiler için ise çocuklarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir, yeni bir yöne gitmek isteyebilirsiniz. 19 Ağustos Yeniayı ile birlikte kalabalıklarla sosyalleşebilirler, dışa dönük olabilirsiniz, yolculuklara çıkabilirsiniz, fayda göreceğiniz bir yeniay olacaktır. 13 ve 24 Ağustos civarı günlerde ortaklıklar, ilişkiler ve aile konularıyla alakalı tartışmalar gündeme gelebilir. Yine aynı şekilde bir taşınma, yer değişikliği ya da gayrimenkulle ilgili bir konunun değişmesiyle oluşan stresler görülebilir. Evliliklerinde gerginlikler görülse de Ağustos ayı sizler için genel itibariyle olumlu enerjilerin hâkim olduğu bir zaman dilimi olacaktır. Ayın son günlerinde daha içe kapanık, geri planda işler yaptığınız, bazen yalnız kalmak istediğiniz etkilerde olacaksınız

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Ayın ilk günleri Dolunay etkisi ile aile, ev, yuva ile ilgili bir konuda gergin olabilir bunun sonucunda bir karar alabilirler. Yer değişimi, ev içinde değişiklikler gündeme gelebilir.  Aile büyükleri ilgili sorumluluklar alabilirler. Kariyerlerinde yaşanacak yenilenme ile daha istikrarlı adımlar atabilecekleri bir süreç olacaktır. Kariyer konusunda eğer emek vermişlerse bu dönem verim alabilecekleri etkiler hâkim olacak. Seyahatler, yurtdışı bağlantılı konularda bir hareket söz konusu olabilir. 13 ve 24 Ağustos civarı günlerinde elektronik ve iletişim alanın da aksilikler ya da iletişimde yanlış anlaşılmalar görülebilir, eğitim , anlaşma, yazışma ile ilgili problemler yaşanabilir. 19 Ağustos yeniayı ile birlikte iş konusunda yeni bir karar verebilirsiniz, bir yenilik enerjisi olabilir. Dışa dönük ve enerjik etkilerde olacağınız bir yeniay süreci olacak. Ayın son haftası sizler için gündemde arkadaşlıklar, kalabalık gruplar, ekip işleri olacaktır.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Ayın ilk günleri dolunay etkisi ile akrabalar, kardeşler, ticari konular veya anlaşmalarla alakalı bir kapanış söz konusu olabilir. Dünya görüşünü ve ufuklarını geliştirebilecekleri bir sistemin içinde olmak isteyecekler. Bu anlamda yeni eğitim ve hukuksal alanda başlangıçlar yapabilirler. Aşkla ya da parayla alakalı pürüzler yaşanabileceği gibi bol seyahatlerin olduğu bir ay olabilir. 13 ve 24 Ağustos civarı günlerde finansal konularda atılacak imzalarda ayrıca temkinli olmaları gereken bir dönemdir. Eş ya da ortağın aracılığı ile hanelerine bir maddi gelir sağlanabilir. 19 Ağustos gerçekleşecek olan yeniay ile birlikte sehirdışı veya yurt dışı ile ilgili yeni bir karar verilebilir, tatil planları yapılabilir. Bazı kişiler için ise yeni bir eğitim gündemi oluşabilir. Ayın son haftası gündeminizde kariyeriniz daha fazla yer edebilir, çalışma hayatı için hareketlilikler olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Ağustos ayına başlarken odağınızda dolunay etkisi ile finansal konularda bir karara varma durumu görülebilir. İşleriyle alakalı bir para çıkışı yaşanabilir. Bazı kişiler için uzun zamandır alamadığı kararı almak gündeme gelebilir. Dolunay aynı zamanda aşk ve çocuklarla ilgili gündemlerle ilgilide sürprizli gündemler açığa çıkabilir. 13-24 Ağustos civarı günlerde ev veya aileye dair gerginlikler , fikir ayrılıkları gündeme gelebilir, geçmiş daha gazla odağınızda olabilir, aile bireyleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. 19 Ağustos sonrası ise yeniay ile birlikte parayla alakalı bir başlangıç yapabilirler, miras, nafaka, kredi veya borçlar ile ilgili bir yenilik oluşabilir. Ayın son günlerinde kendinizi daha iyi hissedeceğiniz durumlar söz konusu, daha kararlı istikrarlı olacağınız konularınız olabilir. Şehir dışı, uzaklar, eğitim planları gündeme gelebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Ayın ilk günleri sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay etkisi ile daha hızlı kararlar alabilirsiniz. İlişkilerde, evlilikte fikir ayrılıkları olabilir. Bazı kişiler için ise uzun süredir bekledikleri haber var ise gelebilir. Bu dolunay civarı bir durumu, bitirme, bırakma kararı gündeme gelebilir. 13-24 Ağustos tarihlerinde kardeşler, akrabalar veya yakın arkadaşlarla ilgili sorunlar olabilir. Bazı kişiler için bu tarihlerde imzalar atarken dikkatli olmalarında fayda var. 19 Ağustos yeniayı ile birlikte eşlerinin hayatında yeniliklerin hâkim olduğu bir durum söz konusu olabilir veya ilişkilerle ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir. Ortaklı işler açısında da yeni bir karara varılabilir. Ağustos ayı boyunca genel olarak hareketli ve faydalı bir süreçte olacaklar. Ağustosun son haftası gündeminizde finansal konular yer alacak, para alışverişi hızlanacak, hizmet etmek odaklı hareket edebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Ağustos ayının ilk günleri yaşanacak dolunay etkisi ile geri planda olan bir gündemlerinde bir kapanış söz konusu olabilir. Bir bağımlılık ya da kötü bir alışkanlığın son bulması olarak görülebilir, sigara, alkol gibi alışkanlıkları bırakmak için faydalar açığa çıkacaktır. Sağlık konularında yeni bir başlangıç görülürken para çıkışlarına dikkat etmeleri gereken bir ay olacak onlar için. Özellikle 7 Ağustos sonrası ilişkilerinde karşı tarafa karşı daha sevgi dolu yaklaşacakları ya da çocuklarıyla daha verimli zaman geçirecekleri bir dönemde olacaklar. Genelde naif bir yapıda olsalar da bu ay daha kararlı olmalarına katkı sağlayan enerjiler hakim olacak. Sahne, sanat veya yaratıcılıkla ilgilide yeni girişimlerde bulunabilirler. 13-24 ağustos tarihlerinde parasal konularda veya arkadaşlık ilişkileri ile ilgili gerginlikler olabilir. 19 Ağustos yeniayı ile birlikte sağlık veya iş konularında yeni kararlar verebilirsiniz.

 

Astrolog Nurgül Düzenli