OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY 2023

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

 

19 Nisan sabah 04:47 da Merkür güneşin kalbinde olacak ve istek niyet dilek dilemek için etkili verimli bir geçişte olacağız. Sabahın ilerleyen saatlerinde bu etki devam ediyor olacak.

Saat 13:29 da Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor ve 4 Mayıs tarihine kadar bu yerleşimde kalacak.  Düşünme sistemimiz, algımız değişiyor. Bu süreçte daha sabit, gerçekçi, planlamacı olacağımız etkiler var. Düşüncelerimizi aktarırken önce sorgulayıp, sonra aktaracağımız bir geçiş diyebiliriz.

 

19 Nisan saat 23:33 de Güneş Boğa burcuna geçiş yapıyor. Öncelikle Boğa arkadaşlarımın doğum günleri kutlu olsun. Güneşin bu transitinin hepimize etkisi yavaşlama, sağlamlaştırma etkilerini açığa çıkartacak.  Gündemimizde maddi konular, iş konuları olacak. Toprak elementi döneminin başlaması ile maddesel olanla, somut uğraşlarla, tarımla , toprakla, doğa ile daha çok bir arada olacağımız etlilerle ilerleyeceğiz. Bu dönemin ana konusu güvende hissetmek olacaktır.

23 Nisan Cuma günü Mars yengeç burcuna geçiş yapıyor olacak ve 11 hazirana kadar bu yerleşimde kalacak. Bu dönem Mars’ın Yengeç burcunda transit ediyor olması, duygularla alakalı mücadeleli durumları işaret ediyor. Marsın mücadeleli tepkili doğasına, yengecin duygusal ve hassas doğası uygun değildir ve düşük çalışır.  Bu süreçte duygusal dalgalanmalar söz konusu olabilir ve ani duygusal tepkiler ortaya çıkabilir. Bu dönem Mars   Bazıları için ise bu durum aile ile ilgili birtakım konularla ilgilenmesi anlamına gelebilir. Aile bireylerinizle fikir ayrılıkları sonucu hassas çıkışlarınız söz konusu olabilir.

 

23 Nisan Cuma günü aynı zamanda Venüs Uranüs kavuşum etkisi olacak. Bu kavuşumla ikili ilişkiler ve maddi konularda hızlı gelişmeler gündeme gelebilir.

24 Nisan Cumartesi günü Merkür Uranüs kavuşumu ile düşüncelerimizi hızla aktarabilir, ani gelişen konular gündeme gelebilir

25 Nisan Pazar günü ise Venüs ve Merkür, Satürn’den kare açı etkisinde ilerleyecek bu durumda birlikteliklerde, ilişkilerde stresler olabilir, sevilmiyor hissedilebilir. Maddi konularda harcama artışı veya değer kaybı olabilir.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için odağınızın maddi konulara yöneleceğini işaret etmekte. İş kariyer konularınızda hızlanmaların, yeni gelişmelerin olabileceği bir dönem başlıyor. Uzun süredir var olan maddi sorunlarınıza çözümler üretebilirsiniz. Diğer taraftan ekonomik olarak yeni atılımlar döneminde olacaksınız. Bazıları için radikal bir yön değişimi zamanı, bazıları için ise gelirini artırma zamanı olarak ilerleyecek.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün sizin burcunuzda transit ediyor olması kendinizi ortaya koyacağınız, konuşmalarınızın artacağı, daha ön planda olacağınız durumları işaret etmekte. Uzun süredir var olan sorunlara çözüm üretebilirsiniz, geri plana ittiğiniz konular için artık harekete geçebilirsiniz. Bu dönem var olan iş sorunlarınıza daha farklı kararlar gündeme gelebilir. İlişkiler, maddi konularla, iş konularında ilgili yenilik enerjisinde olacağınız etkiler var. İmajınızı yenilemek isteyebilir, güzellik estetik uygulamaları yaptırabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için içe dönük hareket edeceğiniz koşulları işaret etmekte. Daha geri planda kalmayı tercih edebilir, en sevdiklerinizle içe dönük hareket edebilirsiniz. Bu dönem iş kariyer konularında bir hazırlık aşamasında olabilirsiniz, tek başınıza çalışmalar yürütebilirsiniz. Diğer taraftan aşk ilişkiler veya çocuk konularında var olan sorunlarla ilgili çözüm için harekete geçeceğiniz etkiler gündemde. Daha somut adımlar zamanında olacaksınız

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için sosyal dışa dönük, arkadaşlarınızın önceliğinizde olacağı bir dönem olacak. Ayrıca ilişkilerden, aşktan, çocuk konularından oluşabilecek fırsatlar gündeme gelebilir. Bu dönem duygusal güvence arayışınız için kalıcı adımlar atabilirsiniz, sağlam ve kararlı bir duruş sergileyebilirsiniz. Etrafınızın desteğini alacağınız bu dönem kalabalık ortamlarda daha çok bulunabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için iş kariyer konularının önceliğinizde olacağı durumları işaret etmekte. Daha dışa dönük olacağınız bu süreçte kararlarınızın arkasında durup iş görüşmelerinizde net duruş sergileyebilirsiniz. Diğer taraftan var olan ilişki sorunları uyumsuzluklar içinde radikal kararlar gündeme gelebilir. Toplumsal olarak daha görünür olacağınız, iş ilişkilerinde destekler alacağınız etkiler gündeme gelebilir. Bu dönem daha iddialı hareket edebilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için faydaları etkileri açığa çıkartmakta. Yeni girişimler, seyahatler gündeme gelebilir. Radikal bir şekilde resmi başlangıçlar yapılabilir, diğer taraftan yeni bir eğitim veya sınavlarla ilgili faydalı etkiler gündeme gelebilir. Eşin akrabalarının da desteğini alacağınız bu süreçte, yeni bir yola gidebilirsiniz. Genel olarak yaşadığınız sorunlara çözüm üretebileceğiniz, daha kalıcı adımlar atacağınız etkilerle ilerleyeceksiniz, ilişkilerden destekler var.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için gündemde para konuları yer alacak. Bu dönem gelir artışı gündeme gelebilir, kredi, miras, nafaka, gibi konular önceliğinizde yer alacak.  Diğer taraftan bir takım estetik işlemler yaptırmak isteyebilirsiniz.  Bu dönem daha içe dönük, geri planda kalmayı tercih edeceğiniz etkilerle ilerleyebilirsiniz. İlişkilerde paylaşımların artacağı bu dönem, etrafınızın ilgisini daha çok çekebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için ilişkiler alanınızı hareketlendirecek. Yeni kararlar, istikrarlı bir duruş sergileyebilirsiniz. Ev aile yuva konularınızdaki sorunlara yeni radikal çözümler üretebilirsiniz. Ayrıca bazıları için ilişki veya evlilik adına yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Bu süreç sizin için daha dışa dönük, yeni başlangıçlar yapmak isteyeceğiniz bir süreci beraberinde getirecek. Etrafınızda güven arayışınız artarken, maddi konuları önceliğinize almaya başlıyorsunuz.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için, iş gündelik rutinleri, hizmet ettiğiniz alanlarda hareketliliklerin olabileceğini vurgulamakta. Bu dönem günlük rutinlerinizde, iş konularında uyumlu ve dengeli etkilerle ilerleme sağlanacaktır. Çalışma hayatında yoğunluklarınız artsa da, kalıcı adımlarda atabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık, güzellik konularıyla ilgili uygulamalar yaptırabilirsiniz. Bu süreçte iş konularından faydalar göreceğiniz etkilerle ilerleyeceksiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için faydaları etkileri açığa çıkartmakta. Gündeminizde aşk, çocuklar, yaratıcılık, sahne konuları önceliğinizde olacak. Uzun süredir var olan sorunlarınıza çözümler üreteceğiniz, planlı olacağınız bir dönemde olacaksınız. Diğer taraftan iş sorunları veya maddi konularda uğraştığınız gündemler var ise daha net kararlar alabilirsiniz. Bu dönem sizler için değer göreceğiniz, kendinizi iyi hissedeceğiniz, huzurunuzun artacağı etkiler var. Netleşme harekete geçme zamanı

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için kararlar alacağınız bir dönemi işaret etmekte.  Eviniz, aileniz gündeminizde olacak ve daha içe dönük hareket edeceksiniz. Ayrıca gayrimenkul konuları odağınızda olabilir, ev için alışverişler gündeme gelebilir. Ailenizle daha sevgi dolu paylaşımlar yapacağınız bir dönemde olacaksınız. Uzun süredir var olan iş, sağlık aile sorunlarınız var ise net kararlar alacağınız bir dönemde olacaksınız. Bu dönem güvende olmanın önemini daha çok hatırlayacaksınız.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Güneşin ve Merkür’ün Boğa burcunda transit ediyor olması sizler için faydalı etkileri açığa çıkartmakta. Eğitim, sözleşmeler, anlaşmalar yazışmalar, yolculuklardan faydalar göreceğiniz bir dönemde olacaksınız.  Bu dönem gündeminizde yakınlarınız olacak ve desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Kardeşler, akrabalar, yakın dostlarınızla daha çok zaman geçirebilirseniz ve ilişkilerde fırsatlar olabileceği bir dönemde olacaksınız. Geri planda sizi yoran gündeminiz var ise net kararlar alabilirsiniz. Duyguları ifade etme zamanı

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ