PLÜTON KOVA BURCUNDA

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

27 Nisan 06:31 de Akrep burcunun 7 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Dolunay zamanları değişim bırakma tamamlanma zamanları olarak geçer. Akrep dolunayında bizler için derin dönüşüm gündemleri açığa çıkartmakta. Bu dolunayın Akrep burcunda gerçekleşiyor olması en derindeki gizemin açığa çıkmasını işaret ediyor. Ayrıca bırakmakta zorlandığımız her ne var ise, bununla ilgili önemli testlerden geçebiliriz. Bir durumu bırakmak, ayrılmak, karar almak için etkilerin yoğun olduğu bir dolunay sürecinde olacağız. Akrep dolunayında boğa burcunda stelyumu olması keyif konforumuzu bozan huzursuzlandın konuların olabileceğini işaret etmekte.

İlişkilerde beklentilerin karşılanmadığını düşünerek, içe kapanma olabilir. Diğer önemli durum ise kendinizi değersiz hissedebilirsiniz, güvensizlikler açığa çıkabilir. Kalabalıklar tarafından veya bir kişi tarafından kabul edilmediğinizi, dışlandığınızı düşünebilirsiniz veya dışlanma endişeniz açığa çıkabilir. Bazı kişiler için ise evlilikte ve iş koşullarında beklentinin artması sonucu hayal kırıklığı yaşama gündeme gelebilir.

Ülkemiz olarak önemli bir dolunay süresinde olacağız. Ekonomik olarak ve kadın hakları, cinsel istismar, sansasyonel konular açısından önemli gündemler açığa çıkacaktır.

Dolunay civarı günlerde ödem, şişkinlik, baş ağrısı, bazılarınız için ise üreme organları ile gündemler oluşabilir. Dolunay süresinde rüyalarda artışlar yaşanabilir veya bazılarınız için uyku sorunları oluşabilir

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için finansal konuları beraberinde getiriyor. Hisseli paralar, miras konuları, eşin veya ortağın geliri ile ilgili durumlar bu dolunayda sizleri harekete geçirici nitelikte. Bazılarınız psikolojik olarak bastırılmış duygularını dolunay zamanı kontrol etmek pek kolay olmayabilir. Bu dolunay sizin için ruhsal değişim konularını da beraberinde getirebilir. Bazılarınız için rüya artışları yaşanabilir. Özellikle iş hayatınız için yeni yapılanma aşamasına girebilirsiniz. İş yerinizde eskiden kalmış bir gündem bu dolunayda sonuçlanabilir. Marsın yengeç burcunda hareket edeceği bu dönem aile ilişkilerinde hareketli etkiler devrede.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için ilişkilerinizde gündemleri beraberinde getiriyor. Evliliğiniz veya ortaklı işlerinizde duygularınızı geri plana atmanız kolay olmayacaktır. Bazılarınız bu dönem ilişkilerle ilgili gizli veya derinde olan gündemleri açığa çıkabilir. Yaşamınızda size engel teşkil eden kişilerden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için de bedensel sağlık veya dış görünüşle ilgili yenilenmeler devreye girebilir. Ayrıca şehir dışı veya yabancılarla ilgili bir gündem çözüme kavuşabilir. Bazılarınız eğitim ile ilgili bir konuda karar verebilir. Marsın yengeç burcunda hareket ediyor olması sizler için akrabalar, yakın çevreniz veya akrabalarınızla ilgili bir takım uğraşlarınız olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için günlük işlerinizde yeni gelişen gündemleri beraberinde getiriyor. Sağlık ile ilgili konularda bu dönem daha özenli davranmanız gerekiyor. Bu hafta sakin kalabilmeniz çok mümkün olmayabilir ve sorunlu olan konularda bırakma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için ise iş arkadaşları ile ilgili bazı gel gitli durumlar devreye girebilir. İşinizle ilgili uzun süredir alamadığınız kararları alma aşamasına gelebilirsiniz. Bu hafta Mars Yengeç burcunda transit ediyor olması sizlerin harcamalarınızı artırabilir, para harcamalarında dikkatli olmakta fayda var.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için aşk ilişkiniz ile ilgili gündemleri getiriyor. Bu dönem çocuklarla ilgili veya aşk hayatınızla ilgili konularda dolunay sürecinde olacaksınız. Aslında aşka dair önemli güçlü kararların alınacağı bir dönemde diyebiliriz. Sağlam ilişkiler için bu dönem testten geçme dönemi olacaktır. İlişkisi olamayanlar için ilişki fırsatları oluşabilir. Diğer taraftan daha ön planda olma, yaratıcılığın açığa çıkması gündeme gelebilir. Marsın da sizin burcunuzda transit ediyor olması duygusal çalkantılarınız devreye girebilir. Her zamankinden daha hareketli olabileceğiniz bir dönem sizler için, duyguları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için aile hayatına dikkat çekiyor. Eviniz, yaşadığınız yer, aile bireylerinizle ilgili konular bu dolunayla birlikte bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Dolunay etkisi ile gizli gündemler açığa çıkabilir ve yeni yön arayışınız olabilir. Bu dolunay sizin için köklü bir konuda karar almanız anlamına gelebilir. Bu dönem bazılarınız sıkışmış, özgürlüğü kısıtlanmış, tıkanmış hissedebilirsiniz. Marsın Yengeç burcunda transit ediyor olması içsel olarak bazı tepkilerinizin olabileceğini, aile ile ilgili konularda dalgalanmalarınızın olabileceğini işaret etmekte. Büyük dönüşüm zamanlarından geçmektesiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için yakın çevre ilişkileriniz, akrabalarınız, komşularınız, yakın arkadaşlarınızla ile ilgili konularda karar aşamasına gelebilirsiniz. Bazılarınız için ise geçmişten gelen bir sorun çözüme kavuşabilir. Bu dönem çevrenizle iletişimde zorluklarınız olabilir. Görmezden geldiğiniz konularda artık daha gerçekçi davranıp haklarınızı savunmanız gerekebilir. Eğitim konuları, seyahatler, yazılı sözlü iletişim, ilişkiler sizler için önemli duruma gelebilir. Eskiden bıraktığınız bir eğitime başlayabilirsiniz veya bazılarını eğitim konusunda yeni karar verebilir. Marsın Yengeç burcunda transit etmesi sizler için sosyal çevrenizde bir takım hareketliliklerin olacağını işaret etmekte, dışa dönük olacağınız bir dönemdesiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için maddi konularda gündemler getirebilir. Parasal algınız, kazançlarınız ile ilgili değişim konuları yaşamınıza dahil oluyor. Kendi kazançlarınıza odaklanacağınız, yeni kazanç yolları arayacağınız bir süreç olabilir. Yeni girişimler, projeler karşınıza çıkabilir. Ayrıca bu dolunay ile birlikte ilişkilere bakış açınız yön değiştiriyor. Evlilikler ortaklı işlerde uzun dönemdir süre gelen konularda artık yeni kararlar alabilirsiniz. İç dünyanızda bastırılmış duygularınız dolunay zamanı ortaya çıkabilir. Marsın Yengeç burcunda transit ettiği bu dönem iş yaşantınızda gel gitler olabilir veya her zamankinden daha hareketli olabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunay sizin burcunuzda gerçekleşeceği için sizin için öncelikli önem arz ediyor. İş hayatınız, başkasıyla yaptığınız işler ile ilgili gündemler dolunay ile birlikte değişime girebilir. Finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz veya eskiden kalmış bir gündeminizle ilgilenebilirsiniz. Duyguların daha görünür olduğu bu dolunay, içinizde gizli kalmış konuları su yüzüne çıkarabilir. Bırakmanın kolay olmadığı her gündeminiz için, kabul etmenin, akışa izin vermenin gücünü yaşayın. Ayrıca kendiniz olma cesaretini gösterip, güvensiz olduğunuz konularda, özünüze güvenmeyi hatırlayın. Dolunay civarı günlerde bedensel hassasiyetler olabilir. Marsın Yengeç burcunda hareket edeceği bu dönem seyahatleriniz artabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için bilinçaltınızdaki kaygılı, endişeli düşüncelerin su yüzüne çıktığı durumları yaşatabilir. Yanlış anlaşılmalar, bastırılmış duyguların ortaya çıkmasıyla iletişim aksilikleri getirebilir. Bu süreçte ruhsal ve bedensel olarak hassas durumlarınız olabilir, sağlık olarak bağışıklık sisteminizi korumakta fayda var. Rüyalarınızın artacağı bu hafta içe dönüş yapabilirsiniz. Manevi çalışmalar yapmak, terapiler almak dolunay zamanı çözülmeler yaşatabilir. Perde arkasında ki sırların açığa çıktığı bir süreç olabilir. Bu geçiş sizin için bırakma dönemi diyebiliriz. Marsın yengeç burcunda transit edeceği bu dönem kazançlarınızla ilgili hareketlilikler olabilir. Bazılarınız için ise aile ile ilgili konular veya sağlık konuları önceliğinde yer alabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için gelecek planlarınızla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu hafta arkadaş ilişkilerinizde veya sosyal gruplar içerisinde bir karara varabilirsiniz veya bir durumu bitirebilirsiniz. Dolunay etkisi ile kalabalıklarla ilgili veya ekip çalışmaları ile ilgili güçlü bir proje gündeme gelebilir. Akrep dolunayında duygular yoğun yaşanır , bu nedenle sizler içinde alacağınız kararlarda hırslar devreye girebilir . Marsın Yengeç burcunda hareket edeceği bu dönem, evlilik ve ortaklı işlerinizde hareketlilikler olabilir, bazılarınız aile cephesinde gel gitler yaşayabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için mesleki konularda ve hayat amaçlarınızla ilgili önemli değişimleri getiriyor. Aklınızı meşgul eden iş konularında bir karara varabilirsiniz. Bu dönem yaratıcılığınızın arttığı durumlar yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili duygusal iniş çıkışlar dolunay etkisi ile gerçekleşebilir. Toplum içinde kendinizi daha net ortaya koyacağınız, biriktirdiğiniz duygularınızı açığa çıkaracağınız gelişmeler yaşanabilir. Aile ve iş konularında radikal kararlar gündeme gelebilir. Marsın yengeç burcunda hareket edeceği bu dönem günlük rutin işlerinizde duygusal tepkiler olabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için yolculuklarla ilgili gündemi getiriyor. Bazılarınız bu dönem taşınma kararı alabilirsiniz. Bazı durumlarda medya, iletişim, eğitim, hukuksal konular ile ilgili gündemler karşınıza gelebilir. Finansal olarak kazançlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem iletişimde sert tepkilerle karşılaşmanız söz konusu olabilir ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ve duygularınızı ortaya koyabilmek sizler için önemli. Ayrıca sosyal gruplar içerisinde arkadaşlarınız ile ilgili gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Duygusal olarak güçlendirici etkilerin olduğu bu dolunayda, kararlı adımlar atabilirsiniz. Marsın Yengeç burcunda transit edeceği bu dönem aşk, çocuklar, hobiler gibi alanlarınızda hareketlilikler olabilir.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ