terazi burcunda dolunay

VENÜS ASLAN BURCUNA GEÇİYOR

(27 Haziran- 22 Temmuz)

İlişkilerin gezegeni Venüs Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş birlikteliklerde coşku ve motivasyonu artıracaktır. İlişkiler cephesinde biraz daha hareketli, neşeli etkiler hâkim olurken, taktir görmek, beğenilmek duygusu baskın çıkabilir. Burada Venüs çok duygusal çalışmaz, dışa dönük keyifçi bir durumda olacaktır. Bu dönem lüks, gösterişli olan daha çok tercih edilecektir.  Sahnede ön planda olmak öncelikte olacaktır.

7 Temmuz da Venüs Satürn karşıtlığı- 8 Temmuz da Venüs Uranüs karesi ilişkiler cephesinde özgürleştirici, sorun çıkartıcı, engelleyen, isyan ettiren durumları yaşatabilir. Aynı zamanda para piyasaları içinde iniş çıkış oluşturabilecek etkiler diyebiliriz. Kadınlarla diyaloglarda ani streslerde gündeme gelebilir. Özgüven sorunu yaşayabilir, gereksiz egolar gündeme gelebilir ve beklentilerini yüksek tutabilir. Bazen de ilişkilerde ego sorunları ile uyum sorunları gündeme gelebilir. Bu durum 14 derece civarında Aslan- Kova- Boğa- Akrep kişilerini daha çok etkileyebilir.

Venüs Aslan transitinden fayda görecek burçlar; Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dönem sizlere eğlenceli süreçleri işaret etmekte. Kendinizden daha emin olacağınız bu dönem aşk ve ilişkiler cephesinde daha hareketli günler olabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bazılarınız çocuklarla ilgili de birtakım fırsatlar yakalayabilir. Bu transit süresinde etrafınızın desteğini alacağınız etkilerle ilerleyeceksiniz. Hobilerle ilgileneceğiniz, yaratıcılığınızın artacağı bir dönemde olacaksınız. Bu geçişin riskli zamanları temmuzun ilk haftasında ilişki uyumsuzluğu olarak veya maddi sorunlar olarak yansıyabilir, ancak genel olarak fayda göreceğiniz etkiler devrede olacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu transit etkisi ile sizlerin ev yaşantınızda paylaşıma açık, uyumlu etkilerin olduğu süreci işaret etmekte.  Aile bireyleri ile sevgi dolu paylaşımlar olabilir veya ev içinde evi güzelleştirmek adına alışverişler yapılabilir.  Bu durum temmuzun 8 i civarı ilişkilerle ilgili veya uyum konusunda sorun çıkartabilir. Ancak ilerleyen günlerde ev için alışveriş yapmak, aile ile paylaşımcı hareket etmek önceliğimizde olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN KİZLER OLANLAR

Venüs’ün Aslan burcunda transit edeceği bu dönem yakın çevrenizde uyumlu etkiler var. Kardeşler, akrabalar ve yakınınızdaki olan kişilerle uyumlu olabilirsiniz. Bazılarınız için ise kısa seyahatler gündeme gelebilir. Bu dönem birliktelikler ve aşktan yana şanslı etkiler devrede. Sadece 8 Temmuz civarında uyumsuzluk, maddi konularda gider artışı, ilişkilerde ani durumlar devreye girebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Venüs Aslan transiti sizler için finansal konularda gelir giderin artacağı durumları işaret etmekte. Bazılarınız için kazanç artışının olacağı bu dönem, harcamalarında artacağını gözlemleyebiliriz. Giyim, kozmetik, güzellik, eğlence ile ilgili para harcaması artabilir. Bazılarınıza yeni iş teklifler gelebilir, iş konularında destekler görebilir. 8 Temmuz civarında etrafınızda uyumsuzluklar olabilir, sosyal hayatta istediğiniz gibi ilerlemeyen durumlar olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Venüs sizin burcunuzda transit edeceği bu dönem aşk ve ilişkilerde hareketlilikler gözlemlenebilir.  Bu dönem daha çok sevgi paylaşacağınız, çevrenizle uyumlu olacağınız etkiler gündemde. Güzellik, bakım, giyim gibi konulara öncelik verebilirsiniz, imajınızla ilgilenebilirsiniz. 8 Temmuz civarı ilişkiler cephesinde pürüzler olabilir, iş ilişkilerinde bazı konular istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Venüs Aslan burcunda transit ederken sizler için biraz perde arkası durumları işaret etmekte. Sevgi alma verme ile ilgili, kadınlarla ilgili veya ilişkilerle alakalı, geri planda kalmış bazı gündemlerle ilgilenebilirsiniz. İlişkiler cephesinde biraz kafa karıştırıcı durumlar olabilir, sevgisiz hissedebilirsiniz. Bazılarınız için geri planda gurur yaptığı gündemler olabilir. 8 Temmuz civarında ilişkilerde huzursuzluklar devreye girebilir, gizli olan bir gündem sizi rahatsız edebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Venüs Aslan burcunda transit ediyor olması sizler için sosyal çevrenizde hareketlilikler getiriyor. İlgi göreceğiniz, arkadaşlıklarınızın gelişeceği bu dönem. Sosyal olacağınız, dışa dönük hareket edeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Bu dönem umutlarınız artabilir. Diğer taraftan 8 Temmuz civarında ilişkilerde uyumsuzluklar olabilir, iş ilişkilerinde stresler olabilir, ani plan değişiklikleri gündeme gelebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Venüs Aslan burcunda hareket etmesi sizler için iş koşullarında hareketlilik getiriyor. Dışa dönük olacağınız bu dönem iş çevrenizde değer göreceğiniz, uyumlu olacağınız etkiler hâkim. Bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz.  Diğer taraftan 8 Temmuz civarında ilişkilerde dengesizlikler, stresler, bastırılmış duyguların açığa çıkması olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Venüs Aslan transiti sizler için uyumlu, barışçıl, dışa dönük etkileri getirmekte. Bazılarınız için seyahat planları devreye girebilir, bazılarınız ise uzaklardaki tanıdıkları ile sevgi dolu paylaşımlar sağlayabilir.  8 Temmuz civarında yolculuklarda, eğitsel konularda veya ilişkilerde bazı durumlar istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Venüs Aslan burcunda transit ederken sizler için finansal konularda gelişmeleri getirmekte. Başkaları ile ortak yaptığınız işlerden veya eşten kazançlarınız olabilir. Banka, miras, nafaka, sigorta gibi konularla ilgilenebilirsiniz.  Diğer taraftan 8 Temmuz civarında maddi konularda gereksiz harcamalar gündeme gelebilir, işler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Venüs Aslan burcunda transit ediyor olması sizler için ilişkiler cephesinde olabilecek hareketlilikleri işaret etmekte. Odağınızda karşınızdaki kişilerin olacağı bir süreç. İkili ilişkilerde paylaşım ve uyuma açık etkiler var. Ayrıca bu dönem dış görüntünüzle daha çok ilgilenebilirsiniz. Venüs Uranüs karesinin gerçekleşeceği 8 Ağustos civarı günlerde, ev ve aile yaşantısında ani gelişebilecek gündemler olabilir. İlişkiler cephesi stres oluşturabilir. Ancak genel olarak bu süreç motivasyonunuzu artırabilir

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Venüs Aslan transiti sizler için günlük işlerinizden kadınlardan destekler alabileceğinizi işaret etmekte. Hizmet ettiğiniz alanlarda gurur ego yapmadan, enerjinizin artırmanız fayda sağlayacaktır. İlişkilerde aklınızın takıldığı eski konulardan arınabilmek 2 Ağustos tarihinde akranalar, komşular, yakın arkadaşlar cephesinde pürüzler olabilir. Kısa yolculuklarla ilgilenebilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astroloji Eğitmeni / Astrolog