terazi burcunda dolunay

Çektiğin acıyı inceler ve sebep sonuçlarının üzerinde düşünürsen farkındalık olur, gelişim başlar. Acılar yeni bir hayatın dönüm noktasıdır. Sorgulayan güçlenir, cevap arayan bulur.

Acının içinde hangi yolu seçiyorsan ona göre yaşam şekilleniyor. Kurban bilinci veya şikayet bilincinde isen, sistemin karanlıkları daha çok kapılarını çalıyor. Suçluyorsan ve yargılıyorsan zaten o bambaşka bir handikap, aynı yerden suçlanıp yargılanıyorsun.

İnsanlık konfor alanından çıkmak istemeyen veya değişimi sevmeyen bir yapıda varlığını sürdürürür, sorunu devam ettirmek ister, bu durum kısır döngü yaratır. Sorgulama ve yeni çözümler arama ise zorluk anında gerçekleşir.

Zorluklarında bizlere hediyesi olduğunu bilmeniz gerekmektedir, işte tekamül dediğimiz konu burada da yerini alıyor. Biraz daha evrimleşmemiz için, yaşam bizi hamur bir gibi yoğurmak istiyor ve sonunda kıvamına geliyoruz.

Bizleri ileri götüren ve geliştiren, ya sevdiğimiz kişilerin şefkati yada hayatın zorlayan kişilerdir. Yaşamın matematiği böyledir farketmek gerekir. İki durumunda öğretisi güzeldir büyütür, geliştirir, eğitir, başka bir hale geçersin. Genelde ilk başlarda bize çelme takanlardan öğreniriz, sonrasında ise şefkatli yaklaşanlarla buluşuruz. Ancak her durumda ikisine de teşekkür edebilmeli, kozmik zekanın bize yaşamı öğretmek için bu yolu seçtiğini farketmeliyiz.

Astroloji yorumlarımın nihai amacıda dönüşüme aracılık etmek için, ayağınıza takılan taşlara, başka bir perspektiften değerlendirip, yaşamı anlamlı hale getirmek ve değişimi başlatmaktır.

Zaten yüreğindeki yüklerin cevaplarını dönüştürdüğünde, acınında bir görevi olduğunu anladığında sen artık yaşam ustası olursun, ruhun güçlenir, bilincin genişler.