ALHENA SABİT YILDIZI

Jupiter Satürn Kavuşumu/ Sahip Kıran

 

21 Aralık’ta, Jüpiter Satürn Kova burcunun 0 sıfır derecesinde kavuşum yapacaklar. Güçlü, yeni sistemlerin hayatımıza dahil olacağı bir dönem bizleri bekliyor. Bu kavuşum 20 yıllık yeni bir değişim döngüsü diyebiliriz.

Satürn ve Jupiter oğlak burcunda transit etmekteydi ve artık bu süreç tamamlanıyor.  17 Aralık’ta Satürn kovaya geçiş yapacak ve 19 Aralık’ta da Jupiter kovaya geçecek. 21 Aralık tarihinde de kavuşumları gerçekleşecek.

Satürn ve Jupiter 20 yılda bir kavuşum yaparlar. Bu kavuşumlar için geçmişe dönüp baktığımızda,

-2000 yılında Boğa burcunda kavuşum yaptılar,

-1980-81 de Terazi burcunda kavuşum yaptılar.

-1961 de Oğlak burcuna kavuşum yaptılar.

Tarih olarakta daha eski verileri incelediğimizde, bu kavuşum etkisi ile önemli liderlerin dünyaya geldiğini yada önemli bir liderin konumun değiştiğini görmekteyiz.

Satürn Jupiter kavuşumu astrolojide sahip kıran olarak geçer. Sahip kıran, yüzyıllardır   değişimlere yol açmış liderlere verilen addır, üstün lider, gücü elinde tutan olarak geçmektedir.

Bu kavuşum etkisi ile doğan Hz. Muhammet, Cengizhan   veya 1881 yılında Atatürk bu kavuşum etkisi ile dünyaya gelmiştir. Hiç şüphesiz bu dönemlerde dünyaya gelen bir sürü insan yaşamıştır ancak bunların arasından bazıları ise tarihe adını yazdırmıştır.

Yine bu kavuşum etkisinin önemli olduğu döneme gelmiş bulunmaktayız. Astroloji Satürn sorumluluk isteyen sınayan, zorluklar çıkaran, disiplini ifade eden gezegendir, Jupiter ise bolluk bereket, şans fırsat gezegenidir.  Bu ikisinin kavuşumu çabalarımızın yapılanacağı durumları beraberinde getirmekte.

Kalıcı fayda üretmenin önemini vurgulayan bir dönemde olacağız. Satürn ve Jupiter kova burcunda yapacağı kavuşum önemli gündemleri açığa çıkartmakta. Yapacağınız işin, atacağınızın adımın uzun vadeli kalıcı başarı vereceğini söyleyebiliriz.

 

21 Aralıkta gerçekleşecek olan bu kavuşumda etkisi uzun döneme yayılan bir enerji olacaktır. Bu kavuşumla başlanan işler kalıcı uzun vadeli etkiler sunacaktır. Tabi ki bu güzel kavuşumla ne ektiğimiz ne biçtiğimizde önemli olacaktır. Çünkü ilahi adalet burada kendini gösterecektir. Etik olmayan, hak yiyen, etrafını zorlayan kişilerinde bu kavuşumla birlikte zorlandığına tanıklık edebiliriz. Kavuşum ilk yaptığı dönem iyi olsa da daha sonra Satürn ile kuracağı kare açı bağlantısı bizlerin yıkım ve yeniden yapılanma döngüsünü hatırlatmakta. Özellikle kare yaptığı ocak ve şubat aylarında zorluklar, stresler, ekonomik zorluklar daha çok gündeme gelecektir.

Bu kavuşum Altair sabit yıldızı ile olacak.  Bu yıldızın manasında Cesaret ve eylem yıldızıdır fakat bu özellikler ayrıca insan hakları, hümanizm, insanlığın önemsenmesiyle bağlantılıdır. Altair cesaret ve kararlılık verir, risk alma veya kararlılık yoluyla başarma kabiliyeti verir. Güçle ilgili olan bu yıldız, eylemlerini sadece kendisi değil başkaları için de ortaya koyar.   Ölçüsüz hırsla ve ihtirasla ilişkilendirilir. Ayrıca bu sabit yıldız etkisi ile dünyasal olarakta gölge tarafıyla zehirli canlılardan, sürüngenlerden gelen tehlikeler olarak nitelendirilir.

Bu kavuşumun olumlu olumsuz yönleri mevcuttur, yeni bir düzene geçmek demek eski düzenin değişmesi, bitmesi anlamı taşır. Yeniye yer açanın daha çok adapte olacağı bir dönemden bahsetmekteyiz.

Bu süreç genel olarak güçlü değişimleri getirmekte, buna bağlı olarakta değişim dönemlerinde bazı süreçlerde sancılı ilerleme şeklinde deneyimlenmekte.

Bu dönemin gelişmelerini, ana başlıklar altında değerlendirdiğimizde

 • Din adamları, inançlar, yabancılar ile ilgili önemli değişimleri
 • Reklamların sınırlanması, yayıncılıkta pürüzler
 • Medyanın, reklamların, yayın sisteminin değişmesi
 • Eğitim sisteminde değişiklikleri, üniversitede kuralların değişmesi,
 • Kitlesel protestolar, sosyal ayaklanmalar, kapitalizmin zorlanması
 • Cesur hümanist yeni liderlerin ortaya çıkması, liderlerin değişimi
 • Sosyal hakların, insan haklarının önceliğe taşınması, özgürlük mücadeleleri
 • Yeni yasalar, bireysel özgürlük temalı kurallar
 • Ekonomik kriz, bankaların zorlanması
 • Yeni icatlar, uzay ile ilgili gelişmeler, bilimsel yeni atılımlar
 • Dijital dünyanın hayatımıza daha da çok dahil olması

 

Bu kavuşum Türkiye haritasının 8. Evinde gerçekleşecek ve Türkiye’nin Akrep stelyumu ile kare açıyla ilerleyecek. Bunun anlamı şudur ki, biraz zorlanacağız.  Krediler, borçlar, sigorta, vergi, bankalar, liderler, siyaset alanında etkili olacak. Ekonomik dar boğaz derinleşecek. Özellikle 2021 yıl içinde Doğal afetler açısından Türkiye’nin oldukça riskli olduğunu görüyoruz.  Değişimler olacak ancak sancılı olduğunu bilmek gerekiyor, dünyanın vizyonun değiştiği önemli süreçleri karşımıza getirmekte.

2021 yılını numerolojik değerlendirmesini yaptığımızda 5 yılı olduğunu görmekteyiz. Bu da tüm dünya için özgürlük, eşitlik, yenilik, yeni keşifler dönemi olduğunu vurgulamakta. Daha çok evrensel düşünüp, sınırların ortadan kalktığı bir dönemde olacağız.

 

Toparladığımızda, insan hakları, özgürlük, teknolojik, politik değişim olarak önemli güçlü bir döneme girmekteyiz.

Bireysel olarak bu süreçten bazı kişiler olumlu etkilenirken, bazı kişilerde olumsuz etkilenecek. Değişime açık, hümanist, yenilikçi bakış açısı olan bireyler için daha aydınlık bir dönem diyebiliriz. Ancak değişimi sevmeyen, düzeni değişmesin isteyen kişiler için adapte olmakta zorlanabilir.

 

Öncelikle, doğum haritalarınızın kova olan evlerinde etkili olacak bir kavuşum etkisinden bahsetmeyiz.

**Kasım 1980 ile Ekim 1981 arasında doğan kişiler, Aralık ayı itibari ile ve 2021 de yükselişiniz olabilir, Satürn ve Jüpiter’in desteğini alacaksınız.

 

***Ayrıca Plüton Terazi kuşağı, yani 1971-1984 arası doğan arkadaşlar, yaşadığınız ilişki, işbirliği, iş sorunlarının artık değişme, iyileşme dönemi başlıyor.  Yine sizler içinde Satürn Jupiter desteği ile kalıcı adımlar atma fırsatı gündemde

Kişilerin doğum haritasına göre aldığı açılar önemlidir, ancak genel olarak faydalı bir süreçte olacaklar.

 

Doğum haritasında, Satürn’ü kova olan kişiler için ise  sorumluluk alma, ciddiyetle çalışma zamanı olacaktır. Bazı kişiler için zorlayıcı olabilir ancak disiplinli olan için ödülleri de gelecektir.

 

 

Size etkilerini hem burcunuz, hem de yükselen burcunuz ile birlikte dinleyiniz

 

 

 

KOÇLAR VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu güçlü kavuşumun etkisi sizler için sosyal meselelerinizi şekillendirmeye başlıyor. Sizinle uyumlu açı içerisinde olacak bu kavuşum, kendinizi ortaya koyarken kararlı bir şekilde olabilirsiniz. Ayrıca gelecek beklentileriniz ile ilgili sağlam kararlı olabilirsiniz. İlişkiler cephesinde de harekete geçirici etkiler gündeme getirebilir.  Bu süreçte toplumsal meselelere daha duyarlı hareket edebilirsiniz. Bu kavuşum etkisi ile önemli dostluklar açısından dönüşüm zamanı diyebiliriz. Bazı kişilerle yol ayrımları gündeme gelirken, bazı kişiler için kalıcı güçlü dostluklar hayatına dahil olabilir.  Hayatınıza dahil olan kişiler sizler için kalıcı uzun vadeli olacaktır. Koç arkadaşlarım için yapılandırıcı güçlendirici bir dönem olacaktır.

 

BOĞALAR VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

 

Bu güçlü kavuşum sizler için mesleki anlamda güçlü bir kararın gündeme geleceğini işaret etmekte. Kariyerinizde güçlü değişimler ile kalıcı bir başarı gündeme gelebilir. Bu kararı alırken zorlanmalarınız, çekimserlikleriniz gündeme gelse de, sistemsel olarak desteklenmektesiniz. Terfi almak, güçlenmek, gelirinizin artması gündeme gelebilir.  Kalıcı, değişmeyen fikirlerinizin değiştiği bu süreçte, özgürleşmeler yaşayacaksınız. Ayrıca kazancınız artması, maddi olarak bollaşma durumunuz gündeme gelecektir. Bazı kişiler için aile olmak ile ilgili, yaşamının genelini değiştiren kalıcı bir adım atabilirler veya aileyi ilgilendiren kararlarda gündeme gelebilir. Toplum önünde kendinizi göstereceğiniz önemli yeni bir dönem olacaktır. Bazı kişiler için ev alım satımı, taşınma konuları gündeme gelebilir, kalıcı bir değişim gündeme gelebilir. Ayrıca hemen küçük bir detay ekleyim, Boğa arkadaşlarımın bir çoğu zayıflayacak.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu güçlü kavuşum etkisinden iyi bir açı ile fayda göreceksiniz. Bu kavuşum sizler için fikirlerinizin yapılandığı, inançlarınızın değiştirdiği bir dönemi işaret etmekte. Ana konular nedir diye değerlendirdiğimizde üniversite eğitimi, felsefik konular, hukuksal alanlar , eğitim, medya, yayıncılık, yabancılarla ilgili  konularında kalıcı adımlarınızın olabileceği durumları işaret etmekte. Bazı ikizler için kitap yazma, fikirlerini topluma duyurma gündeme gelebilir. Değişken koşullarının şekillendiği, artık daha kalıcı adımlar atabileceğiniz durumlarla ilgili gelişim gösterecek durumları işaret etmekte.  Yaşama daha büyük pencereden bakma durumu gündeme gelebilir.  Daha çok ön planda ve sahnede olacağınız, gündemleriniz olacaktır. Ayrıca bazı kişiler için ise ilişkiler, aşk veya çocuklarla ilgili konularda fırsatlar kalıcı adımlar gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu güçlü kavuşum sizler için paylaşımlı gelirler, başkasından aldığımız gelirler alanını etkilemekte. Ortaklıktan veya evlilikten gelecek paralar alanımızda faydaların olacağı durumları işaret etmekte.

Finansal konularda uzun yıllara yayılan fayda görecekleri durumlar var, ancak bu durum ilk hesapta mevcut kazanç yollarının değişmesi ile gerçekleşebilir. Aynı zamanda psikolojik konular, ruhsal konular daha çok ilgisini çekeceği bir dönemde olacaktır. Borç konularında planlı disiplinli olan kişiler için faydalar olacaktır, borçları yapılandırma etkisi verecektir. Gizli gizemli derin konuları öğrenmek isteyebilirsiniz, içsel dünyanızı zenginleştirmek isteyebilirsiniz. Yengeç arkadaşlarıma tavsiyem paraya bakış açınızı güçlendirin, planlı olun.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu güçlü kavuşum sizler için evlilik, ilişkiler alanınızda gerçekleşecek. Bu süreçte evliliğe bakış açınızın değiştiği gelişmeleriniz olacak. Uzun yıllara yayılan bir ilişkinin başlaması, kalıcı ortaklıklar gündeme gelebilir. Başkalarına bağlı olarak fırsatlar elde edebilirler, birlikte hareket etme dengesi öğreneceği durumlar olabilir. İlişki cephesini destekleyen bu etki, sorunlu olan evlilikler içinde yeni bir yön belirleme durumu gündeme gelebilir.  Sözleşmeler, anlaşmalardan faydalar sağlayacağınız bu dönem kendinizi ortaya daha planlı koyacağınız durumlar devrede. Yabancılar yurtdışı seyahatlerinden faydalar gündeme gelebilir. Ayrıca iş yapış şeklinizde değişiyor. Sizin için oldukça önemli bir dönemde olacaksınız, yaşamınızın yönünün değişmesi ve yeni bir karar durumu gündeme gelecektir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu güçlü kavuşum sizler için hizmet ettiğiniz alanlarla ilgili sizleri bir yenilenme içeresinde olacağınızı işaret etmekte. İş yapış şekliniz değişecek, bu değişim gerçekleşirken kısmen zorlanmalarınız gündeme gelebilir. Ancak her şekilde rutinleriniz değişirken faydalar da göreceksiniz. Rutininiz değişirken kalıcı bir iş durumu gündeme gelebilir, yoğunluklarınız artabilir.   Ayrıca sağlık konularıyla ilgili kalıcı tedaviler gündeme gelebilir, bedeninizi daha çok dikkate alacağınız bir dönemde olacaksınız. Daha özgür ve yenilikçi düşünmeyi öğrenip, aynı zamanda sorumluluklarınıza da odaklanabilmeniz gerekmekte

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

 

Bu güçlü kavuşum sizler için faydalı etkileri açığa çıkartmakta. Uzun yıllar kalıcı fayda sağlayacak bu kavuşum etkisi sizler için güçlendirici, kararlı durumları gündeminize taşımakta. Öncelikle ilişkiler cephesinde kalıcı bir ilişki potansiyeli ile ilerleyeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Ayrıca bu kavuşum etkisi ile çocuk sahibi olmak ile ilgili sistemin güçlerini yanınıza alacağınız durumlar var. Yaratıcılık, sahne, hobiler ile ilgili kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Son dönem yaşadığınız zorlukların artış şifalanması gündeme gelebilir. Yeni şeyler öğrenmek, seyahatlere gitmek yabancılardan destekler almak gündeme gelebilir. Sosyal çevreniz gelişiyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

 

Bu güçlü kavuşum ev hane yuva alnınızda deneyimleyeceksiniz. Bu kavuşum etkisi ile aile sorumluluğu alabilir, yuva kurabilirsiniz. Bazılarınız ise geleneksel aile düzeninden özgürleşme konuları gündeme gelebilir. Gayrimenkul konularında kalıcı adımlar dönemi de diyebiliriz. Taşınmalar, yer değişimleri, iş değişimleri gündeme gelebilir, kariyer faydaları açığa çıkabilir.  Miras gündemi olanlar, nafaka konuları olanlar açısından faydalar gündeme gelebilir. Sizler için psikolojik bir zorlanma olabilir, korkularınızla yüzleşip değişimi başlatmanız gerekmekte. Tutunmaya çalıştıkça zorlanmalar artar, akışa bırakan ve kabulde olan akrep arkadaşlarım daha kolay geçişleri olacaktır. Değişime güvenin, düzeniniz değişiyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

 

Bu kavuşum sizler için iletişim alanınızı güçlendirmekte, destekler vermekte.  Bilgi, eğitim alanında faydalar göreceğiniz bu etki ile iletişim şekliniz tamamen değişmekte. Akrabalar, kardeşler, yakınlarınızla ilgili destekler alabilirsiniz. Kendinizi daha kararlı, cesur bir şekilde açığa çıkartacağınız durumlar olacaktır. Öğrendiğiniz konuların kalıcı olabileceğini söyleyebilirim. Sınavlarınız var ise faydalar sağlayabilirsiniz. Yargılarınızı bir kenara bırakıp yenilenmeye gönüllü olmanız gerekmekte. Bazı yay arkadaşlarımın günlük düzeninin değişmesi, hizmet ettiği alanlarda farklılaşma, hayatına yeni bir yön belirleme gündeme gelebilir. Tutulmalar sizin burcunuzda gerçekleşeceği için, ikili ilişkilerinizde, evlilikte yenilik dönemi diyebiliriz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

 

Bu kavuşum etkisi ile sizler için   kazanç şekilleriniz farklılaşıyor. Maddi konularda yapılanma içerisinde gireceğiniz uzun bir dönem sizleri bekliyor. Özellikle kariyerinizi ilgilendiren konularda bir yön değişimi, farklı gelir imkanları gündeme gelebilir. Kaynaklarınız artıyor kalıcı mülk alımı gündeme gelebilir. Yeni bir iş girişimi açısından kalıcı adımlar destekleyen bir konumda olacak. Daha büyük bir makama gelme gündeme gelebilir. Ancak bazı kişiler için aşk ilişkiler cephesinde uyumsuzluklar fikir ayrılıkları gündeme getirecektir. Bazı kişiler için ise çocuk konularıyla ilgili veya ilişkilerle ilgili para çıkışı gündeme gelebilir. Ocak şubat aylarında harcamalarınızı planlı yapınız.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

 

Bu kavuşum etkisi en çok sizler için önemli olacak. Yaşamınızın şekli hayata karşı duruşunuz tamamen değişmekte. Son yıllarda yaşadığınız girdaplar, sıkıntılar artık yön değiştiriyor. Yeni gelişmeleri kalıcı adımlar gündeme gelebilir. İş birliğine açık, evlilikten, ortaklıktan alacağınız desteklerle olacaktır. Hayata karlı bu dönem başlatacağınız durum, uzun vadede kalıcı bir değer yaratacaktır. Fikirlerinizin, algınızın geliştiği bu dönem faydalar gündeme gelebilir. Bedensel olarak kendinize iyi bakmanız, kalıcı değerler üretmeniz gereken bu dönemden geçmektesiniz. Kilo sorunları olanlar açısından zayıflamalar gündeme gelebilir. Bu süreçte iyi bir plan, güçlü bir hedefe ihtiyacınız var. Sistem emek verene her daim destekler.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

 

Bu kavuşum etkisi sizler için iç dünyanızı yapılandırıcı etkileri barındırmakta. Kendi duygu dünyanızı şekillendireceğini durumlar gündemde. Bazı kişiler için sağlık konularıyla ilgili yapılanma durumu da gündeme gelebilir. İçsel olarak korunduğunuzu hissedeceğiniz durumlarınız olacaktır. Geri planda kalacağınız bu dönem, kendi başınıza çalışmalar gündeme gelebilir. Bazı kişilerin korkuları ile yüzleştiği ve kendini içsel olarak yeniden yapılandırdığı bir dönem olacaktır. Büyük adım atma zamanı değil, yapılanma zamanları diyebiliriz. Uzağınızda görmediğiniz kişilerle bağlantılarınız olabilir.  Bu dönem yakın akrabalarla, dostlarla pürüzler gündeme gelebilir. Sizlere tavsiyem, sonraki yılların oluşumu için bir duruma emek verin, hazırlık dönemi olarak değerlendirin, şikâyet etmeden sıkı çalışacağınız bir dönem olsun

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Danışmanlık ve Eğitim için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

0533 428 47 02 nurgul.duzenli@hotmail.com