ŞUBAT AYLIK BURÇ YORUMLARI

Çok önemli bir aya giriyoruz. 2021 yılının en önemli, en kritik dönemine başlarken, özgürleştirici etkiler var.

17 Şubat’ta gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesi aya damgasını vuracak. Özgürleştirici, isyan ettirici, teknolojik sorunların açığa çıkabileceği, toplum konuların ön planda olacağı bir dönem bizleri bekliyor olacak.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda yeniay gerçekleşecek ancak bu yeniay, bir durumu kapatmak üzere adım atacağımız gelişmeleri beraberinde getirecek.

14 Şubat olması nedeniyle ilişkiler ve aşk cephesinde şanslı burçlar ateş ve hava elementi burçlar olacak Koç, Aslan, Yay ve Kova, Terazi, İkizler burçlarının kendini daha iyi hissedecekleri bir dönemde olacağız.

18 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçiş yapacak bu durum genel olarak daha duygusal olacak koşulları gündeme taşıyacak.

21 Şubat tarihinde Merkür retrosu bitecek ve iş anlaşmaları için başlangıçlar yapılabilir.

27 Şubat tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay ise hasat dönemi, bir durumu kapatma, iş konularında karar verme, sağlık konularında hassasiyetler gündeme gelebilir.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Şubat ayına başlarken en yoğun gündemleriniz sosyal gruplar, arkadaşlıklar, aşk ilişkiler, çocuklar konusu yer alacak.

Merkür retrosu sizler için sosyal gruplar arkadaş konularında iletişimde gecikmeler pürüzler meydana getirmekte. Aşk , ilişkiler veya ön planda olduğunuz konularla ilgili almaya çalıştığınız kararlar var.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda Merkür retrosu ile ilgili sorun yaşadığınız konularda yenilenme gündemleri açığa çıkacaktır.  sizlere olan etkisi kalabalık gruplar içerisinde açığa çıkmakta. Arkadaş çevrenizde, dahil olduğunuz gruplarda yeni gelişmelere açık bir zaman kalitesindesiniz. Bu dönem arkadaşlıklarınız yenileniyor veya yeni kişilerle tanışmalar devreye giriyor. Bazılarınız için ise gelecek beklentileriniz, umutlarınız artıyor. Kendinizi iyi hissedeceğiniz, adım atmak isteyeceğiniz başlangıçlar olabilir. Fikirlerinizi dış dünyaya duyurmak isteyeceğiniz adımlar atabilirsiniz.

17 Şubat civarı günlerde radikal karalar alıyorsunuz ve maddi konular ve iş ile ilgili yeni bir yön belirliyorsunuz. Harcama artışı olabilir, plansız gelişmeler gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay da günlük işleyişinizde odaklanma ile ilgili gel gitler yaşayabilirsiniz.  Bu dönem sağlığınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir, özellikle bağırsak ve nefes ile ilgili gündemleriniz olabilir. Dolunay etkisi ile eski bağlantılarınızla ilgili iş gündemleri ortaya çıkabilir. Yeni iş teklifleri, yeni projeler yaşamınıza dahil olabilir. Ancak yeni iş teklifleri için yanılmalar söz konusu olabileceği için detayları gözünüzden kaçırmamaya çalışın. Bu dönem rüyalarınızda artışlar söz konusu olabilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Şubat ayında ana gündeminiz de iş ve ev konuları yer alacak.

Merkür retrosu ile kariyerinizde bazı gelgitlerin olabileceğini işaret etmekte, bazı gelişmeler ayın ilk günlerinde istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan yansıması kariyer alanınızda gelişmekte. İşiniz ile ilgili yenilenmeler içerisindesiniz. Bazılarınız işi ile ilgili yeni kararlar alabilir veya yeni görevler verilebilir bazılarınız ise yaşamsal hedeflerinin farkına varabilir.  Ev aileye dair yenilik kararları alınabilir. Günlük düzeninizi değiştirici olacak bu yeniayda bilgi paylaşımının açık olduğu etkiler sizleri bekliyor. Toplumsal imajınızı yenilemek, güncellemek ihtiyacınız oluşabilir.

Özellikle 17 Şubat civarında hızlı kararlar alabilirsiniz. İş ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda daha çok ön planda olacağınız konularda yer alabilirsiniz. Bazılarınızla eğitim ile ilgili yeni kararlar alabilir. Bazılarınız için ise bu gündem, aşk hayatı ile ilgili bir karara varmak olarak gerçekleşebilir.  Yeni ilişkilere başlamak için çok verimli zaman değildir, Neptün gezegeni etkisi ile bazı yanılmalar söz konusu olabilir.  Ayrıca çocuklarla ilgili beklediğiniz bir gündeminiz bu dönem sonuçlanabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Şubat ayında fikirleriniz özgürce aktarıyorsunuz ve hızlı kararlar alıyorsunuz.

Öncelikle Merkür retrosu ile seyahat, yolculuk, eğitim konularında birden fazla konuyu düşünebilirsiniz.

11 şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri cesaretlendirici durumları açığa çıkartıyor. Güzel kapılar sizler için açılıyor. Bu gelişmeler neler diye düşünecek olursak öncelikle yabancılar, yurtdışı, uzak şehirler, yolculuklar cephesinde yeni gelişmeleriniz devrede. Bazılarınız yabancı dil eğitimine başlayabilir. Bazılarınız için ise eğitim, öğretim, seminer, akademik konular, hukuksal konularda yeni durumlar açığa çıkıyor. Kendinizi son derece özgür ve kararlı hissedebilirsiniz.  Bazılarınız için ise ilişkiler, aşk hayatı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir, etrafınızın dikkatini çekebilirsiniz.

17 Şubat civarında ise artık radikal kararlar alıp harekete geçebilirsiniz, geri planda olan konular veya maddi konularla ilgili hızlı gündemeler olabilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ev hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Yaşadığınız yer eviniz, aileniz dolunay gündeminde yer alıyor. İşiniz ve aileniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Dolunay etkisi ile aile kökleriniz, atalarınız konusunda belirsizlikler kafanızı karıştırabilir.  Bu dönem ev gayri menkul alımları konusunda, Neptün etkisi ile sislilik, yanılsama yaşayabileceğiniz için alım satım açısından uygun değildir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Şubat ayında gündeminizde maddi konular ve iş konularını yer almakta. Kova burcundaki gezegen yığılması sizlere finansal isyan duygusu hissettirebilir.

Öncelikle Merkür retrosu süresinde maddi alanda fikirlerinizde yön bulmaya çalışacaksınız, eskiden var olan konuları çözüme ulaştırabilirsiniz.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan etkisi finansal konularda gelişmekte. Maddi konularda yenilik enerjisinin hakim olduğu bu geçişte bazılarınız zamlar alabilir, bazılarınız bankacılık işlemleri ile ilgili konularda faydalar elde edebilir. Miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili gündemi olanlar ise yeni kararlar alabilirler. Bu yeniayda iç dünyanızda özgürlük isteğinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Bazılarınız için ise eve ve aileye dair yeni adımlar devreye girebilir.

17 Şubat tarihinde tüm bu konularla ilgili radikal kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yakın çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler önceliğiniz oluyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu dönem çıkacağınız yolculuklarla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Uzun dönemdir gündeminizde olan eğitim konularıyla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi ile çevrenize eleştirileriniz artabileceği için, iletişimde dikkatli olmak faydalıdır. Önemli kararlarınızda bir hedef belirlemeniz gereken durumlar söz konusu.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Şubat ayında hızlı kararlar alıyorsunuz, ilişkiler cephesinde hareketlilikleriniz gündemde.

Öncelikle Merkür retrosu ile birlikte ortaklıklar ve evlilik konularında iletişim sorunları yaşayabileceğinizin işareti

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda evlilik gündemleri mercek altında. Bazılarınız bu gelişmeleri ortaklı işler veya ikili ilişkiler olarak yaşayabilir. Yenilik enerjisinin hakim olduğu bu yeniayda, yenilik yapma ihtiyacınız yoğun bir şekilde açığa çıkmakta. Bazılarınız ilişkilerle ilgili teklifler alabilir yeni ilişkiye başlayabilir. Bazılarınız için ise yeni eğitim başlangıçlar, teknolojik konularda yeni adımlar devreye girebilir. Motivasyonunuzu artırıcı bir yeniay sizleri bekliyor.

17 Şubat civarında ise bu kararlarınız hızlanıyor. İŞ ile ilgili veya evlilik ile ilgili artık yeni bir yöne gitmeyi netleştiriyorsunuz

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerle ilgili, uzun dönemdir ilgilendiğiniz bir konuda yeni sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem parasal yatırımlar açısında uygun değildir. Eşinizin veya ortaklı iş yaptığınız kişinin kazancı ile ilgili yeni gündemler ortaya çıkabilir.  Neptün gezegeninin etkisinde yaşanacak bu dolunayda, atacağınız adımlarda belirsizlikler olabileceği için , iyi bir planlama yapmanız gerekebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Şubat ayında gündeminizde sağlık konuları ve hizmet ettiğiniz konular var.

Merkür retrosu ile birlikte eskiden süregelen iş gündemleri tekrar açığa çıkabilir.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş ve çalışma koşullarında özgürlük isteğinizin arttığı durumlar devrede. Bazılarınız için ise yanında çalışanlar veya iş arkadaşlarıyla ilgili yenilik gündemleri oluşabilir, iş ilişkileri ile ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir. Bu yeniayda finansal konularla ilgilide gelişmeler yaşayabilirsiniz. Teknolojik konular, bilgi paylaşımı, internet, sosyal medya konularında adımlar devreye girebilir.  Bu hafta bazılarınız için sağlık ile ilgili yeni kararlar oluşabilir. Bazı durumlar için kaygı ve endişe duymak yerine kendinizi direkt ifade etmeyi, net olmayı öğrenmeniz gerekebilir.

17 Şubat civarında sağlık, yolculuk, eğitim, teknoloji, finansal konularda radikal karalar alabilirsiniz.

27 Şubat Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda, son yıllarda yaşadığınız gündemlerin sonucu şeklinde gelişmeler karşınıza çıkabilir. Bu dönem yolculuklar, uzak yerler, eğitim gündeminizde daha çok yer alabilir. İlişkilerle ilgili bu süreçte eskiden tanıdığınız kişiler karşınıza çıkabilir. Dolunay ile birlikte yaşamınızda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem çevrenizle kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlamını yitirmiş veya problemli olan konularla ilgili sonlanmalarınız söz konusu olabilir. Sağlığınız açısından özenli olmanız gereken bir süreç, dolunay etkisi ile ruhsal ve fiziksel dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Şifalanmak için verimli zamanlardasınız.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Merkür retrosu sizler için eski ilişkileri, eski arkadaşlıkları, uzun süredir düşündüğünüz konuları hayatınıza taşımakta.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda aşk ilişkilerinde gelişmeler devreye giriyor. Bu geçiş sizlere yeni tanışmalar, ilişkilerde yeni başlangıçlar veya kararlar olarak devreye girebilir. Bazılarınız için ise ön planda olmak veya hobilerle ilgili yaratıcı çalışmalar yapmak şeklinde yansıyabilir. Kova yeniayında diğer önemli gelişme ise çocuklarla ilgili yenilik enerjisi devreye girmekte.  Sizler için önemli yenilik adımları olabilir, bilgiye dayalı konularda girişimler başlatabilirsiniz.  İmajınızı yenilemek, dış görünüşünüzü değiştirmek, daha radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için maddi konularda radikal kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda iç dünyanızda yeni gündemler fark edebilirsiniz. Bu dönem sağlık ile ilgili yeni girişimleriniz söz konusu olabilir. Yalnız kalma ihtiyacınızın artacağı bu dönem, ruhsal olarak birtakım konuları düzeltme ihtiyacı hissedebilirsiniz.  Bu süreçte geçmişte kalmış konularla ilgilenmeniz gerekebilir.  Perde arkası konularda araştırmalarınız söz konusu olabilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız açısından şifalanmaya açık bir dönemdesiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Şubat ayında gündemleriniz arasında eviniz ve işiniz konuları yer alacak.

Merkür retrosunun ev yuva aile alanında deneyimliyorsunuz ve 11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri ev ve aile alanınızda etkisi altına alıyor. Yaşamınızın temelleri ile ilgili kararlar alabilirsiniz, bazılarınız için taşınmalar devreye girebilir, bazılarınız için ise evlilik gündemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kova yeniayında özgürleştirici etkiler devrede, tutunmak değişime direnmek yeniliği kapatır duraklatır. Bazılarınız bu yeniayda geri planda kalan ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşayabilir.  Uzun süredir var olan ilişkilerle ilgili konuları karara bağlamak, sonuca gitmek isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için yeni iş teklifleri gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için sosyal ortamlarda gelişmeleri getiriyor.  Kalabalık guruplarla ilgili yeni organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ilişkiniz ile ilgili yeni gelişmeler gerçekleşebilir. Bu dönem aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olan konularda sonuçlanma yaşayabilirsiniz.  Aşk hayatınızda yanıldığınız bazı konularda, gerçekçi bir bakış açısı geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Neptün gezegeni etkisi ile atacağınız adımlarda bulanıklık, sislilik yaşayabileceğiniz için, yeni kararlar almanız açısından uygun süreçlerde olmayacaksınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Şubat ayı gündeminizde eğitim öğretim yolculuklar konuları var. Merkür retrosuyla birlikte yakınlarınız sizlerin önceliğinde yer alacak.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda bilgiye dayalı konularda önemli adımlar başlamakta. Bazılarınız yeni okula veya eğitime başlayabilir, bazılarınız ise seminer çalışmalarına katılabilir. Teknolojik konular, sıradışı farklı uğraşlar, teknik detaylar odağınızda yer almakta. Bu yeniayda sosyal gruplar içerisinde daha aktif rol alabilir, arkadaş çevrenizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bazılarınızın gelecek beklentilerinde yeni umutlar devreye girmekte. Bu geçişte sözlerinizi daha cesur ortaya koyacaksınız ve kendinizi direkt olarak ifade etmek isteyeceksiniz. Sizler için özgürleştirici etkiler var.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda gündeminiz kariyeriniz, yaşam amacınız yönünde gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu dönem aileniz , eviniz, yaşadığınız yer ile ilgili gelişmeler gerçekleşebilir, onlarla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınızın bu dönem yolculuklarla ilgili gelişmeleri olabilir.  Neptün etkisiyle yaşanacak bu dolunayda gelen iş teklifleri ile ilgili gerçekçi bir bakış açısı oluşturmanız zorlaşabilir. İş yerinde duygusal dalgalanmalarınız söz konusu olabilir

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Şubat ayı genelinde ana gündeminizde iş konuları ve maddi konular yer alacak.

Merkür Retro’sunu bu alanda yaşayacak olmanız para konularında harcama artışı olabileceğini vurgulamakta.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay da odağınızda finansal konular yer almakta. Maddi konularda yeni girişimler, yeni projeler devreye girebilir. Bazılarınız için maaş zammı almak olarak gerçekleşebilir. Bu yeniayda özgüveniniz artmakta, zihinsel olarak daha rahat olduğunuz koşullar devrede. Bu geçişte iş koşullarında yaşanabilecek olası gelişmeler geliştirici nitelikte. Uzun süredir var olan iş koşullarınızda farklılıklar oluşabilir, yeni adımlar devreye girebilir. Başkalarıyla ortaklaşa duyguları paylaşmayı, birlik bilincini, bir arada olmayı öğrendiğiniz günlerden geçmektesiniz.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizler için yolculuklar, inançlar, hayat felsefeniz gibi alanlarda gerçekleşiyor olacak. İş seyahatleri yapmanız gerekebilir, ayrıca eğitimle ilgilenebilirsiniz. Bu dönem inandığınız değerleri daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz eski konuların artık sonuçlanmasını isteyebilirsiniz. Maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir beklide uzun dönemdir beklediğiniz finansal bir gündem sonuçlanabilir. Ancak bu gelişmeler Neptün gezegeni etkisinde yaşanacağı için belirsizlik etkisi ile detayları gözden kaçırmamaya dikkat etmek gerekir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Öncelikle Merkür retrosu sizler için önemli olacak, uzun süredir düşünmediğiniz konuları daha detaylı düşünmeye başlıyorsunuz.

11 Şubat Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeniayda yaşamda yeni kararlarınız devreye girmekte. Sizler için yılın en önemli günlerinden geçmektesiniz. Atamadığınız adımlar için gökyüzü destekliyor. Ancak bir taraftan uğraştığınız durumların olduğunu biliyoruz ancak yine de motivasyonunuzu yukarı çıkartıcı etkiler devrede. Bazılarınız için uzak akrabalar, seyahatler, yurtdışı konuları devreye girebilir, bazılarınız için ise yeni bilgiler öğrenme, araştırma durumları oluşabilir. Ufkunuzu geliştirecek, yenileyici etkiler devrede.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay finansal konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem vergiler, miras ile ilgili konular, bankacılık işlemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca kalıcı, uzun dönemli yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir. Bu dolunayda geçmişten gelen iş bağlantılarınızla tekrar görüşebilirsiniz veya eski iş arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız bu süreçte aile konuları ile ilgilenmesi gerekebilir. Balık burcunda gezegen yığılması söz konusu olduğu için bu dönem maddi konularda belirsizlikler yaşanabilir. O nedenle alacağınız kararlarda daha gerçekçi ve kontrollü yaklaşmaya çalışın

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Şubat ayında içe dönük bir zaman sizleri bekliyor olacak.   Merkür retrosu ile geri planda bir durumun hazırlığını yapıyor olabilirsiniz.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda sizler için geri planda yaptığınız uğraşlarla ilgili yenilikler devrede. Bu konular eskiden süregelen miras konularında gelişmeler olarak yansıyabilir. Bazılarınız için alacak verecek konularında gelişmeler olabilir. Bazılarınız ise sizden gizli olan konuları öğrenebilir.  Bu yeniay ile birlikte iç dünyanızda uzun süredir sizi yoran konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Önemli bir süreci geride bırakacağınız kararlarınız devrede. İçsel olarak isyan etmek yerine, dış dünyaya duygularınızı ifade edebilirsiniz.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için önemli bir durumu gündeme taşıyor. Özellikle ilişkilerinizle ilgili bu dönem yeni gündemler ortaya çıkabilir, yeni gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerinize yaklaşımınızı gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız gerçekleşecek olan dolunayda etkilenebilir. Bu dönem eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız geçmişte kalmış kişilerle veya konularla ilgilenebilir ve bir sonuçlanma yaşayabilir. Duygusal dalgalanmalar söz konusu olsada , karar almak , yeni adımlar atmak , eskimiş konuları geride bırakmak  açısından uygun bir zamanda olacaksınız

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ