MERKÜR KOÇ RETRO

KOVA BURCUNDA YENİAY

 

11 Şubat saat 22:05 de Kova burcunun 23 derecesinde yeniay meydana gelecek. Yeniaylar yenilik enerjisi taşır ve güçlü kararlar aldığımız dönemlerdir. Kova yeniayında gündemler nedir diye değerlendirdiğimizde; özgürlük, eşitlik, uzay, teknoloji, elektrik, elektronik, bilim, sıradışı konular, icatlar, keşifler, arkadaş grupları, dernekleri, insanlık adına önemli olan konular, evrensel konular, uzay, hava yolları, astronomi, astroloji vb. konuları barındırmakta.

Bu yeniayda diğer önemli başlık ise birey olma duygunuzu fark edeceğiniz, yeni sınırlar çizmek isteyeceğiniz, arkadaşlıklar, gruplar, kalabalıklarla alakalı yeniliklerde gündemde bizleri bekliyor.

Bu yeniay süresinde Merkür’ün Retro olması ve Mars ile kare açıda ilerliyor olması bireysel olarak bir tepki sonucunda yenilik kararı alınabilir. Toplumsal olarak ve bireysel olarak tepkiler olabilir.

Bu yeniaydan en çok etki alan burçlar sabit burçlar olan, Kova, Aslan, Boğa, Akrep burçları olacaktır.  Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz sevgiler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu yeniayda gündeminizde sosyal gruplar, ekip ilişkilerinin güçleneceği yenilikler içerisinde olacaksınız. Arkadaş çevrenizde, dahil olduğunuz gruplarda yeni gelişmelere açık bir zaman kalitesindesiniz. Bu dönem arkadaşlıklarınız yenileniyor veya yeni kişilerle tanışmalar devreye giriyor. Bazılarınız için ise gelecek beklentileriniz, umutlarınız artıyor. Kendinizi iyi hissedeceğiniz, adım atmak isteyeceğiniz başlangıçlar olabilir. Fikirlerinizi dış dünyaya duyurmak isteyeceğiniz adımlar atabilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan yansıması kariyer alanınızda gelişmekte. İşiniz ile ilgili yenilenmeler içerisindesiniz. Bazılarınız işi ile ilgili yeni kararlar alabilir veya yeni görevler verilebilir bazılarınız ise yaşamsal hedeflerinin farkına varabilir. Ev aileye dair yenilik kararları alınabilir. Günlük düzeninizi değiştirici olacak bu yeniayda bilgi paylaşımının açık olduğu etkiler sizleri bekliyor. Toplumsal imajınızı yenilemek, güncellemek ihtiyacınız oluşabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri cesaretlendirici durumları açığa çıkartıyor. Güzel kapılar sizler için açılıyor. Bu gelişmeler neler diye düşünecek olursak öncelikle yabancılar, yurtdışı, uzak şehirler, yolculuklar cephesinde yeni gelişmeleriniz devrede. Bazılarınız yabancı dil eğitimine başlayabilir. Bazılarınız için ise eğitim, öğretim, seminer, akademik konular, hukuksal konularda yeni durumlar açığa çıkıyor. Kendinizi son derece özgür ve kararlı hissedebilirsiniz. Bazılarınız için ise ilişkiler, aşk hayatı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir, etrafınızın dikkatini çekebilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan etkisi finansal konularda gelişmekte. Maddi konularda yenilik enerjisinin hakim olduğu bu geçişte bazılarınız zamlar alabilir, bazılarınız bankacılık işlemleri ile ilgili konularda faydalar elde edebilir. Miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili gündemi olanlar ise yeni kararlar alabilirler. Bu yeniayda iç dünyanızda özgürlük isteğinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Bazılarınız için ise eve ve aileye dair yeni adımlar devreye girebilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda evlilik gündemleri mercek altında. Bazılarınız bu gelişmeleri ortaklı işler veya ikili ilişkiler olarak yaşayabilir. Yenilik enerjisinin hakim olduğu bu yeniayda, yenilik yapma ihtiyacınız yoğun bir şekilde açığa çıkmakta. Bazılarınız ilişkilerle ilgili teklifler alabilir yeni ilişkiye başlayabilir. Bazılarınız için ise yeni eğitim başlangıçlar, teknolojik konularda yeni adımlar devreye girebilir. Motivasyonunuzu artırıcı bir yeniay sizleri bekliyor.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş ve çalışma koşullarında özgürlük isteğinizin arttığı durumlar devrede. Bazılarınız için ise yanında çalışanlar veya iş arkadaşlarıyla ilgili yenilik gündemleri oluşabilir, iş ilişkileri ile ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir. Bu yeniayda finansal konularla ilgilide gelişmeler yaşayabilirsiniz. Teknolojik konular, bilgi paylaşımı, internet, sosyal medya konularında adımlar devreye girebilir. Bu hafta bazılarınız için sağlık ile ilgili yeni kararlar oluşabilir. Bazı durumlar için kaygı ve endişe duymak yerine kendinizi direkt ifade etmeyi, net olmayı öğrenmeniz gerekebilir.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda aşk ilişkilerinde gelişmeler devreye giriyor. Bu geçiş sizlere yeni tanışmalar, ilişkilerde yeni başlangıçlar veya kararlar olarak devreye girebilir. Bazılarınız için ise ön planda olmak veya hobilerle ilgili yaratıcı çalışmalar yapmak şeklinde yansıyabilir. Kova yeniayında diğer önemli gelişme ise çocuklarla ilgili yenilik enerjisi devreye girmekte. Sizler için önemli yenilik adımları olabilir, bilgiye dayalı konularda girişimler başlatabilirsiniz. İmajınızı yenilemek, dış görünüşünüzü değiştirmek, daha radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için maddi konularda radikal kararlar gündeme gelebilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri ev ve aile alanınızda etkisi altına alıyor. Yaşamınızın temelleri ile ilgili kararlar alabilirsiniz, bazılarınız için taşınmalar devreye girebilir, bazılarınız için ise evlilik gündemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kova yeniayında özgürleştirici etkiler devrede, tutunmak değişime direnmek yeniliği kapatır duraklatır. Bazılarınız bu yeniayda geri planda kalan ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşayabilir. Uzun süredir var olan ilişkilerle ilgili konuları karara bağlamak, sonuca gitmek isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için yeni iş teklifleri gündeme gelebilir.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda bilgiye dayalı konularda önemli adımlar başlamakta. Bazılarınız yeni okula veya eğitime başlayabilir, bazılarınız ise seminer çalışmalarına katılabilir. Teknolojik konular, sıradışı farklı uğraşlar, teknik detaylar odağınızda yer almakta. Bu yeniayda sosyal gruplar içerisinde daha aktif rol alabilir, arkadaş çevrenizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bazılarınızın gelecek beklentilerinde yeni umutlar devreye girmekte. Bu geçişte sözlerinizi daha cesur ortaya koyacaksınız ve kendinizi direkt olarak ifade etmek isteyeceksiniz. Sizler için özgürleştirici etkiler var.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay da odağınızda finansal konular yer almakta. Maddi konularda yeni girişimler, yeni projeler devreye girebilir. Bazılarınız için maaş zammı almak olarak gerçekleşebilir. Bu yeniayda özgüveniniz artmakta, zihinsel olarak daha rahat olduğunuz koşullar devrede. Bu geçişte iş koşullarında yaşanabilecek olası gelişmeler geliştirici nitelikte. Uzun süredir var olan iş koşullarınızda farklılıklar oluşabilir, yeni adımlar devreye girebilir. Başkalarıyla ortaklaşa duyguları paylaşmayı, birlik bilincini, bir arada olmayı öğrendiğiniz günlerden geçmektesiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

11 Şubat Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeniayda yaşamda yeni kararlarınız devreye girmekte. Sizler için yılın en önemli günlerinden geçmektesiniz. Atamadığınız adımlar için gökyüzü destekliyor. Ancak bir taraftan uğraştığınız durumların olduğunu biliyoruz ancak yine de motivasyonunuzu yukarı çıkartıcı etkiler devrede. Bazılarınız için uzak akrabalar, seyahatler, yurtdışı konuları devreye girebilir, bazılarınız için ise yeni bilgiler öğrenme, araştırma durumları oluşabilir. Ufkunuzu geliştirecek, yenileyici etkiler devrede.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda sizler için geri planda yaptığınız uğraşlarla ilgili yenilikler devrede.  Bazılarınız için alacak verecek konularında gelişmeler olabilir. Bazılarınız ise sizden gizli olan konuları öğrenebilirsiniz. Bazı kişiler için gündemde sağlık konuları yer alabilir.  Bu yeniay ile birlikte iç dünyanızda uzun süredir sizi yoran konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Önemli bir süreci geride bırakacağınız kararlarınız devrede. İçsel olarak isyan etmek yerine, dış dünyaya duygularınızı ifade edebilirsiniz.

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ