BALIK BURCUNDA YENİAY

 

13 Mart saat 13:21 de Balık burcunun 23 derecesinde yeniay gerçekleşiyor olacak. Yeniay zamanlarının verdiği yenilenme enerji ile kararlar alacağımız etkiler bizleri bekliyor.

Balık yeniaylarında ana gündem duygulardır. Yardımlar, duygusal konular, sanatsal konular, yaratıcık, sağlık konuları gündemimizde yer alacak.

Yeniayın ilişkiler alanında da hareketlilikler getirmekte. İkili ilişkilerde, partnerliklerde, sosyal konularda önemli başlangıçların olabileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca eğitim yayıncılık turizm seyahatler için yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Bu yeniay sonrasında sağlık konularında önemli kararlar alınabilir.

Diğer önemli durum ise balık yeniayıyla birlikte soyut konularda oldukça yüksek etkiler gündemde olabilir.  Dualar, niyetler dilekler, meditasyonlar, sağlık odaklı bütüncül çalışmalar, ruhsal arınmalar, şifalar yapmak açısından da faydalı etkiler gündemde. Bu yeniay ile çevremizde manevi bilgi alışverişi yoğun olacağı etkiler gündemde.

Diğer önemli durum rüyalarda artışlar olacaktır.

Hastaneler, ilaçlar, hayır severler, yardım kuruluşları, evcil hayvanlar, sosyal hizmetler, işçiler ile ilgili konular gündemimizde olabilir

Bu yeniaydan birincil etki alan kişiler Balık, Başak, İkizler, Yay burçları olacaktır.

 

Yeniayın etkilerini burcunuz ve yükselen burcunuz birlikte okumanız sizlere daha detaylı bilgi verecektir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

 

Bu yeniayda manevi konularda, sağlık konularında, geri planda kalmış konularda yenilenmeler var, rüyalarda artış olabilir. Ayrıca geride sizi yoran konularınızda bırakma kararı alabilirsiniz. Bu dönem sizin için hazırlık dönemi gibi geçen bir süreç olabilir. Ev, aile ile ilgili konularda planlamalar yapabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu yeniayda sizler için yeni bir çevre anlamı taşıyabilir. Bazılarınız ise arkadaşlarla ilgili yeni durumlar yaşayabilir, gruplar içerisinde yoğunluğunuz artabilir. Manevi olarak güçlü, yaratıcılığınızın açığa çıkacağı etkiler var, ilişkilerde duygularınızı net ifade edebilirsiniz.  Maddi konularda veya iş konularında yeni girişimleriniz olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu yeniayda iş konularınız ve aile ile ilgili bir yeni durum sizleri bekliyor. Kariyerinizde uzun süredir olan belirsizlikler için harekete geçmek isteyeceğiniz durumlar olabilir. Bazılarınızın terfi alabileceği bir süreç, bazılarınızın ise ortaklı işler yapmak için yeni oluşumların olabileceği bir süreç diyebiliriz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu yeniayda uzun süredir var olan sorunlarınıza çözüm üretmeye başlıyorsunuz ve rahatlıyorsunuz. Eğitim, medya, yolcuklar, yabancılarla ilgili yenilenmeler var. Arkadan söylenen sözlere takılmadan yeni umutların peşinden ilerlemeniz gerekmekte.  Bu yenilenme süresinde iş koşullarınızı da etkisi altına alacağı durumlar açığa çıkıyor.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu yeniayda duygusal ve psikolojik yeni kararlar alacağınız durumlarınız var. Bazılarınız için bu gündem gelir giderlerle ilgili yaşanabilir. Ortaklı işlerle ilgili yeni kazanç durumları oluşabilir. Vergi, nafaka, miras, bankacılık konularında yeni kararlar alınabilir. Bu süreçte yeni bir yöne gitmek için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu yeniayda anlaşmalar, ilişkilerde bir muhasebe yapıyor olabilirsiniz. İlişkilerle ilgili veya ortaklı işler ile ilgili kalıcı kararlar alabilirsiniz. Bazı kişiler yer değişimi, aile ev konularında hareketlilik yaşayabilir. Aile içinde olabilecek fikir ayrılıklarında netleşmeler gündeme gelebilir. Ayrıca sağlık gündemi olanlar iyileşme fırsatı yakalayabilir.

 

TERAZİ VE YÜLSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu yeniayda gündeminizde sağlık, hizmet ve iş konuları yer almakta. Günlük rutinlerini değiştiren yeni bir kararda gündeme gelebilir. Ancak geri planda kaldıkları bir hazırlık yaptıkları dönem olabilir. Sağlıklı beslenmek, güzellik estetik odaklarında yer alabilir. Bazıları için, yeni bilgiler öğrenme, yolculuk kararları da gündeme gelebilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu yeniayda yaratıcılığınız artıyor, yeteneklerinize odaklanın.  İlişkiler cephesinde yeniliklere açık olduğunuz bir dönemdesiniz, aşk ve çocuklar konularında yeni kararlar gündemde.  Kendinizi ortaya koyduğunuz, sahneye koyduğunuz alanlarda çevrenin desteğini alabilirsiniz. Ancak bu dönemi takıntı yapmadan geçirmeniz daha çok fayda sağlayacaktır.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu yeniayda harekete geçirici gündemleriniz var. Aile, ev konuların da veya iş konularında yeni kararlarınızın olduğu bir dönemdesiniz.   Bazılarınız eve yeni eşya alabilir, bulunduğu alanı güzelleştirmek isteyebilir veya yer değişimi yapabilir.  Ancak genel olarak içe dönük olduğunuz bir süreçtesiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu yeniayda yakın çevre koşullarınızda değişimler söz konusu. Arkadaşlıklardan, akrabalardan destekler olabilirsiniz.  İletişim şeklinizle ilgili yeni bir durum gelişmekte, yeni kararlar, yolculuklar, eğitimler gündeme gelebilir. Karşılaştığınız olumsuzluklar çözülmeye başlıyor. Bazılarınızın iş ile ilgili yeni planlar yapmaya ihtiyacı olabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu yeniayda finansal olarak yenileniyorsunuz, iş ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.  Maddi manevi konularda yeni durumlar devreye giriyor, gelirinizde artışlar olabilir. Bu dönem zorlandığınız koşullarda sabır sınavı verdiğinizi düşünebilirsiniz ancak bu yeniay ile rahatlamalar gelecektir. Gerçekçi düşünüp, kafa karışıklığından uzaklaşabilmek gerekiyor.

BALIK VE YÜKSELE BALIK OLANLAR

Bu yeniayda sizler için yeni kararları gündeme getirmekte. Niyetlerinizi, dileklerinizi hayata geçirme zamanındasınız. Sizler için bu durum yaşamınızın geneli ile ilgili bir karar verebileceğinizi işaret ediyor. Değişkenliğe kapılmadan, iradeli yaklaşımlar sergileyebilmeliler. Geride kalan sizi yoran konularla ilgili disiplin ve iradeye ihtiyacınız olabilir.

Balık yeniayının birin ve bütünün en yüksek hayrına gerçekleşmesi dileğiyle

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ