AKREP BURCUNDA YENİAY 2023

 

BOĞA BURCUNDA YENİAY

11 Mayıs saat 21:59 de Boğa burcunun 21 derecesinde yeniay gerçekleşecek.

Yeniaylar yenilik enerjisi açığa çıkartır. Başlangıçlar için verimli zamanlardır, boğa yeniayıyla bolluk, bereket, güvende olmak adına önemli gelişmeler içerisinde olabiliriz.

Bu yeniayın Plüton Oğlaktan ve Neptün Balıktan uyumlu açı alması ile birlikte kalıcı adımlar, istikrarı sonuçlar gündeme gelecektir. Özellikle, iş para konularında ilişkilerle ilgili konularda yenilik içeren konular var. Bu yeniay etkisi ile toprağın, tarımın bereketlenmesi, iş kapılarının olanaklarının devam eden günlerde açılması söz konusu olacaktır. Uzun vadeli işler, kalıcı başlangıçlar için güzel etkiler olacak.

Merkür İkizlerin, Satürn üçgen açısı fikirlerimizi sağlamlaştırma fırsatı sunmakta. 13 derece civarı hava elementi olan kişiler bu açıdan daha fazla fayda sağlayabilir.  Bu durum ticareti anlaşma, sözleşme, eğitim, yolculuklardan kalıcı başarı vaat etmekte.

Diğer taraftan Mars Chiron karesinin aktif olması aile ve evlilik ilişiklerinde pürüzler getirebilir. Özellikle öncü burçların 11 derece civarı bu kareden yoğun etkilenme yaşayacaktır. Yeniay öncesinde güvende olmakla ilgili stresler, harekete geçeme, kısıtlanma hissetme gündeme gelebilir. Diğer taraftan kontrolsüz öfke, eski bir konusunun tekrar gündeme gelmesi, takıntı, değersiz hissetme, reddedilmişlik, güvensizlik, harekete geçememe. Duygusal eski konuların tekrar açığa çıkması gündeme gelebilir. İçsel gerginlik, baş, ağrısı, ayak sorunları

Juno Lilith açısının da aktif olması ile ilişkilerde geri planda huzursuzluk çıkaran konuların açığa çıkması gündeme gelebilir.

Bu yeniay ile alma verme dengesi üzerine düşünmeli, maddi konularda yeni bir bakış açısı kazanabilmek iyi olur.

21 derece civarında Boğa, Başak, Oğlak olan kişiler ve Yengeç, Akrep, Balık olanlar için kalıcı adımlar söz konusu.

Bu yeniayın sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz sevgiler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu yeniayda sizlerin gündeminde iş ve finans konuları yer almakta. Maddi konularda yenilik enerjisi ile kararlı bir adım atabilirsiniz. Güvence arayışınız artarken, maddi konularda daha özgür ve serbest olacağınız önemli bir karar verebilirsiniz. Diğer taraftan yakınlarınızın, dostlarınızın, kardeşlerinizin desteğini alacağınız bir dönemde olacaksınız. Sizi zorlayan ev , aile gündemleriniz var ise yeniay enerjisi ile yeni güçlü kararlarda gündeme gelecektir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu yeniay sizin burcunuzda gerçekleşecek ve güçlü bir yenilik enerjisi hayatınıza dahil olabilir. Özellikle 21 derece boğa olanlar için iş , evlilik veya ilişkilerle ilgili yeni adımlar gündeme gelebilir Önemli bir karar alabilirsiniz, yaşamınıza yenilik enerjisi gelmekte. Diğer taraftan bu yeniayda gelir gider dengeniz hareketleniyor, kazançlarınız artabilir. Size fayda sağlayacak, yeni alımlar yapabilirsiniz.  Bu yeniayda bolluk bereketinizi artırmak için harekete geçmekte fayda var.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu yeniay sizlere içinizde olan, geri plana attığınız gündemleri artık değiştirmeniz gerektiği anlatıyor. Uzun süredir çözemediğiniz kadınlarla, parayla veya ilişkilerle ilgili bir konuyu artık netleştirmeye başlıyorsunuz. Bazılarınız için bu atacağı adımda sosyal çevre veya arkadaşlarla ilgili faydalar açığa çıkartabilir. Boğa yeniayı gerçek sevginin ne olduğunu hatırlama zamanı sizler için. Venüs’ün sizin burcunuzda ilerlemesi aşkta ve dış görüntünüzü değiştirmek isteyeceğiniz yeni adımların olabileceğini işaret etmekte.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu yeni ay sizler için umutlarınızın yenilendiği bir gelişmeyi hayatımıza getiriyor.  Sosyal gruplar içerisinde konumunuz değişiyor, etrafınızın desteğini almaya başlıyorsunuz. Bu durum bazılarınız için yeni arkadaş anlamına gelebilir.  Çevrenize güveninizin tazeleneceği bir dönemden geçmektesiniz.  Bu durum iş hayatınızda alakalı yeni bir gündem söz konusu olabilir.   Marsın sizin burcunuzda olması duygusal hassasiyetlerinizin olduğunu işaret etsede, yeniay sizler için fırsat sağlayacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu yeni ayın sizler için iş hayatında bir yenilenmenin işareti. Kariyerinizde yeni bir karar aşamasına gelebilirsiniz, işinizde konumunuz değişebilir, gelir artışınız olabilir veya daha kararlı bir adım atabilirsiniz. Kendinizi ön plana aldığınız, mesleğinizle ilgili değişimler yaşadığınız bu süreçte, yön değişimleriniz devreye girebilir.   Ayrıca aile konularında veya ev konularında yenilenmeler içerisinde olabilirsiniz. Bu dönem toplumun desteğini takdirini toplayabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu yeni ayda sizler için güçlü yeni kararlar devreye giriyor. Bu yeniay ile kendinizi daha kararlı, istikrarlı gelişmeler içerisinde bulunabilirsiniz. Kararlarınız, online konular, internet konuları, teknoloji, şehir dışı, turizm, üniversite, eğitim hayatınızla ilgili olabilir. Alacağınız karar sizleri finansal olarakta güvenceye alacak bir durum sağlayabilir. Diğer taraftan aile veya maddi konularda sorunları olanlar için bu dönem bereket enerjisi açığa çıkacağı için, faydalar oluşacak.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu yeni ay sizler için maddi manevi olarak güçleneceğiniz durumları işaret etmekte.  Finansal konularla alakalı yeni bir durum gerçekleşebilir.  Bazılarınız için eşten gelir, miras, nafaka, kredi gibi durumlarla ilgili yeni bir adım gerçekleşebilir. Yeniay enerjisi ile güzellik, estetik adına yeni adımlar atılabilir. Sizler içinde ilişkiler adına yeni bir gündemleri devreye girebilir. Bu dönem ilişkiler ile ilgili daha hareketli olacağınız, etrafınızın desteğini alacağınız etkiler gündemde olacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu yeni ay sizler için oldukça önemli olacak.  Yaşamınızda önemli kararlar verebilir, yeni bir adım atabilirsiniz.  İki ilişkiler evlilik ortaklı işler açısından yeni bir adım devreye girebilir.  Yine atacağınız adımlar sizler için yeni bir yaşam yol anlamına gelebilir. Evlilik ile ilgili veya ortaklı yapılan işlerle ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir. Diğer taraftan bazıları için taşınmalar, ev ile ilgili problemlere çözüm üretmek adına yenilik enerjisi gündeme gelebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Yeni ay sizler için iş ilişkileri ve sağlık konularında yeni adımların başlayabileceğini işaret etmekte. Hizmet ettiğiniz alanlarda, yeni kararlar gündeme gelebilir, iş yapış şekliniz değişebilir. Bu durum kazançlarınıza yansıyabilir, gelir artışınız olabilir.  Kariyerinize yeni yön vermek isterken, planlı ve programlı olmaya öğrenmeniz gerekmekte.  Aynı zamanda bu dönem maddi konularda harcama artışı veya ailede para gündemleri odağınızda olabilir.  Venüs’ün ikizler transiti ile ilişkilerde faydalar göreceğiniz bir dönemde olacaksınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu yeni ay sizler için olumlu etkileri beraberinde getirmekte. Yenilik enerji, aşk, çocuklar, yaratıcılık ile ilgili olabilir.  Yeniay enerjisi ile yeni tanışmalar olabilir veya var olan ilişki ile ilgili kararlı adımlar gündeme gelebilir.  Bazılarınız için ise çocuklarla alakalı yeni bir karar alabilir. Bu süreçte sizi zorlayan ilişki konuları var ise, net kararlar alabilirsiniz. Bu dönem iş ve sağlık konusunda sorunları olanlar yeni planlar yapabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu yeni ayda ailenizle ilgili, yaşadığınız yerle ilgili, evinizle alakalı önemli bir karar verebilirsiniz.  Kendinizi güvende hissetmek için yeni bir adım atabilirsiniz.  Bazılarınız için ise kalıcı bir tohum atma zaman diyebiliriz.  Yaşamınızın temellerini ilgilendiren bu yeniayda, geçmişten gelen bazı sorunlara yeni çözümlerde üretebilirsiniz.  Sağlık konularında sorunlarınız var ise yeni tedavilere başlayabilirsiniz. Bu yeniay yaşadığınız sorunlar için harekete geçirici etkiye sahip.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu yeni ay sizler için olumlu girişimleri beraberinde getiriyor. Etrafınızın desteğini alacağınız bu dönem ilişkilerinize yeni bir yön belirleyebilirsiniz, akraba, kardeş, en yakınlarınız için yenilik enerjileri gündeme gelebilir.  Aynı zamanda eğitim, bilgi alışverişi, sosyal medya gibi alanlarda hareketlilikleriniz olabilir. Bu yeniayda duygusal yaklaşımlar yerine, kalıcı sağlam adımları önemsemeniz iyi olacaktır.  Bereketinizin artacağı gelişmeler sizleri bekliyor.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ