AKREP BURCUNDA YENİAY 2023

 YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

4 Aralık saat 10:42 de Yay burcunun 12 derecesinde Güneş tutulması gerçekleşecek.

Güneş tutulmasına güçlü yeniay zamanları da diyebiliriz. Bu tutulma Güney düğüm yönünde gerçekleştiği için de bazı durumlarda geriye çeken koşullarda, zorlayan gündemlerimizde tamamlanmalar olacaktır, eskiden süre gelen konulara çözümler olacaktır. Güneş tutulması süresinde genel olarak güçlü kararlar ve yeni bir girişim başlatma fırsatları da gündemimizde yer alacak.

Yay burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmada odağımızda inançlar, seyahatler, yabancılar, akademik eğitimler, üniversiteler, felsefik konular, hukuksal konular, medya, sağlık yer alacak ve bu konularda bir yenilik enerjisi gündeme gelecektir. Eğitim ile ilgili işler, yurtdışı bağlantılı işler açısından yeni bir karar gündeme gelebilir.

Bu tutulmanın açılarını ve detaylarını değerlendirdiğimizde Yükselen burcunda Oğlak yerleşmiş olması öncü yeni kararlar alınacağını, eskiden gelen aile ve iş konularının artık yeni bir karara bağlanacağını işaret etmekte. Ayrıca yükselen de Venüs ve Plüton’un kavuşuyor olması, ikili ilişkiler cephesinde önemli dönüştürücü etkilerin olduğunu vurgulamakta. Kalıcı ilişki başlangıçları olabilir.

Güneş Ay ve Merkür’ün yay burcunda olacağı bu tutulmada Satürn desteği gelmekte. Bu durum kalıcı köklü bir kararın alınacağını vurgulamakta.

Bu tutulma güney düğüm yönünde olması, geri çeken koşulları işaret etse de, ben bu durumu eski bir konu ile tamamlanma enerjisi olarak düşünmekteyim.

Diğer taraftan Lillth karşıtlığı ile bazı negatif davranışlara karşılaşma, eski bir konunun tekrar karşınıza gelmesi, bilgi hırsızlığı, teknolojide güvenlik sorunları açığa çıkabilir.

Tutulmanın size olan etkilerini burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz sevgiler.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
 
Güneş tutulması gündeminizde harekete geçirici etkiler var. Ana gündem şehir dışı, yabancılar, uzaklar, eğitimler, seminerler, yayıncılık konuları yer almakta. Uzun süredir üzerinde düşündüğünüz bir konuda artık netleşmeye başlıyorsunuz. Bazılarınız için seyahatleri ilgilendiren gündemlerinizle ilgili karar aşamasına gelebilirsiniz. Diğer önemli konu ise bu tutulma ile birlikte daha kararlı ve net hareket edeceksiniz. Yeni bir eğitime başlama, akademik eğitimlerle ilgilenme, bazı kişiler için eğitimlerle ilgili sonuç alma veya karar alma gündeme gelebilir. Eski konularda aile iş meselelerinde yeni çözümler üreteceğiniz bir dönemde olacaksınız.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için gündeminde finansal konular yer almakta. Krediler, miras, nafaka, vergiler ile ilgili konularda yeni bir karar verebilirsiniz, yeni krediler çekilebilir. Bu dönem iş konularında beklediğiniz haberler gelebilir. Bazılarınız için maddi konularda çevresinin desteğini alma veya istediği bir şeyi başkasının aracılığı ile sahip olma gündeme gelebilir. Son yıllarda zorlandığınız iş meseleleri veya aile konularına yeni çözümler üretebilirsiniz. Bu dönem harekete geçip kararlı olmak iyi olacaktır. Gereksiz harcamalara karşı dikkatli olmak gereken bir süreçte olacaksınız. Bazı kişiler için sağlık için operasyon, psikolojik dönüşüm, farkındalık anlamına da gelen etkiler var.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için oldukça önemli olacak. Son dönem hayatınızdaki olan sorunlara çözüm üretmek ve karar almak için harekete geçtiğiniz etkiler var. Ama gündemde İlişkiler, evlilik, ortaklı işler yer alıyor. Tutulma enerjisi başlangıçlar içindir, yeni adımlar atmak için gökyüzü sizleri teşvik ediyor. Ancak diğer taraftan da enerjinizi geri çeken önemli koşullar var ise kafa karışıklıkları da olabilir. Bu dönem yeniayın getirdiği yeni vizyonlar, yeni fırsatlar için kararlılık sergileyecek içsel güç oluşturmanız faydalıdır Bazı kişiler için yeni bir ilişkiye başlama, yeni bir ortaklı iş için karar alma veya evlilik için karar verme konuları gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ise yoran geri çeken bir konuda yüzleşme enerjisi enerjisi gündeme gelebilir
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için iş fırsatları, gündelik işlerinizde artışlar, sağlığa dair yeni durumlar olabilir. İş teklifleri alabilirsiniz, iş çevrenizden destekler görebilirsiniz. Bazılarınız var olan sağlık sorunlarına çözümler üretebilirler. Bu tutulma ile birlikte uzun süredir alamadığınız kararları almak için gündemleriniz olabilir. Sizi yoran konular, ikili ilişkiler cephesinde artık karar vermeye başlıyorsunuz. Gökyüzünde hareket enerjisi açığa çıkıyor. Bu dönem iş arkadaşları ile gizli gündemler olabilir, evraksal sorunlara karşı önlem almak iyi olacaktır. Yeni iş teklifleri veya projeler için hızlanma dönemindesiniz
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için harekete geçirici etkileri devrede. Çocuklar, yetenekler, sahne, aşk ilişkileri ile ilgili yenilikler gündeme gelebilir. Son dönem çocuk sahibi olmayanlar için çocuk haberi gelebilir. Bazıları için ise kadersel yeni ilişkiler gündeme gelebilir. Ön planda çalışanlar için sahnede olma ile ilgili teklifler alabilir. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bu tutulma ile birlikte uzun süredir alamadığınız kararlar alabilirsiniz. Bazı kişiler için bu tutulma süresinde uzun süredir var olan iş sorunlarına veya sağlık konularına yeni çözümler üreteceği kararlar alacağı bir dönem olacaktır.
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR
 
Güneş tutulması sizler için oldukça önemli etkiler getirmekte. Ana gündemde ev, aile, iş ile ilgili yenilikler var. Bu tutulma enerjisi ile ev konularında çözüm üretmeye başlıyorsunuz ve ailenizle işbirliği içinde hareket edebilirsiniz. Bazı kişiler için ise yeni bir iş kararı gündeme gelebilir. Uzun süredir var olan ilişkilerle ilgili kalıcı kararlar alınıp, evlilik kararları gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ise çocuk konularıyla ilgili yeni planlamalar gündeme gelebilir. Yapılandırıcı bir tutulma süresi olsa da, tutulma civarı günlerde kaygı seviyeniz artabilir, yenilik enerjisine geçerken bazı stresler olabilir
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için bilgiyi yaymak, konuşmak, anlatmak, yeni anlaşmalar imzalamak ile ilgili gündemleri beraberinde getirebilir. Ana gündemimiz yakın çevreniz, kardeşler akrabalarınızla ilgili gelişmeleri olabilir . Yeni haberler alabilirsiniz, yeni bilgiler edinebilirsiniz veya eğitim yönünde adımlar atabilirsiniz. Bu tutulma süresinde yeni bir fikir ile yeni bir yola çıkabilir, yeni bir karar alabilirsiniz , eskiden süregelen sorunlarınıza çözümler üretebilirsiniz. Bu dönem aynı zamanda ev yuva konuları ile ilgili uzun süredir sizleri yoran durumları artık çözme için harekete geçebilirsiniz.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için finansal konularda yeni durumlar açığa çıkıyor Kazançlarınız artabilir , işinizle ilgili ile ilgili yeni teklifler alabilirsiniz. Bu dönem yatırım yapmak için harekete geçilebilir. Bazı kişiler için sizleri yoran psikolojik konularla ilgili yeni bir karar alabilirsiniz. Bu dönem ruhsal karmaşalarınıza, uzun süredir var olan sorunlara çözüm üretmek için gökyüzü artık sizleri harekete geçirmekte. Aile sağlığı ile ilgili durumlarla ilgilenirken, finansal kaygılarınıza veya güvende olmadığınızı düşündüğünüz konulara çözüm üretebilirsiniz.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
 
Tutulmanın başrol oyuncusu sizlersiniz ve uzun süredir var olan gündemleriniz artık sonuçlanmaya başlıyor veya yeni kararlar gündeme gelebilir. Yeni adımlar atmak, yeni oluşumlar içinde olma isteğiniz artıyor. Bazı kişiler ilişkiler cephesinde yeni bir karar gündeme gelirken, sorunlarınız var ise güçlü bir karar alıp yeni bir adım atabilirsiniz. Bazı kişiler için ise evlilik ile ilgili kararlar olabilir. Bu dönemde ev sorunlarına, aile içi belirsizliklere yeni bir yön vermek yerinde olacaktır. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, yurtdışı yabancılarla ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir. Aralık ayını sizin için son birbuçuk yılın özeti gibi düşünebilirsiniz. İlerlediğiniz ve geliştirdiniz konularda, yeni fırsatlar devrede olacak
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR
 
Güneş tutulması sizler için gizli, geri planda olan konularda yenilikleriniz devreye giriyor. Bu yeniay ile birlikte, sağlık kurumları, yardım merkezleri ile ilgili yeni durumlar oluşabilir. Uzun süredir çözemediğiniz sağlık sorunlarınız var ise bu tutulma ile birlikte yeni bir tedaviye başlayabilirsiniz. Ayrıca genel olarak zihinsel olarak dalgınlıklarınız olabilir, unutkanlıklara dikkat etmekte fayda var. Bu dönem sizler için bilinçaltı çalışmaları dönüştürücü olacaktır. Eskiye ve geçmişe takılmak yerine ön yargıları bırakıp, yeni bir yola gitmek için planlar yapılabilir. Özellikle Aralık ayında ikili ilişkiler cephesinde netleşme döneminde olacaksınız
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR
 
Güneş tutulması sizler için yapılandırıcı ve geliştirici etkileri beraberinde getirmekte. Sizler için gruplar içerisinde veya arkadaşlarla ilgili konularda yeni adımlar devreye giriyor. Bazılarınız için gelecek umutları ile ilgili yeni kararlar alınabilir, gruplar içerisinde veya sosyal medya ile ilgili yeni teklifler gelebilir. Bu tutulma süresinde bazı kişiler için gelir artışı, iş teklifleri, yatırım planları gündeme gelebilir. Genel olarak sizler için faydalar açığa çıkacak bu dönem, iş konularında veya maddi konularda yaşadığınız sorunlar için yeni bir kararda alabilirsiniz. Atacağımız adımlar kalıcı istikrarlı uzun vadeli olacaktır
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR
 
Güneş tutulmasının sizler için önemli etkileri gündemde olacak. Mesleki olarak yeni durumlarınız devrede, işinizle ilgili teklifler alabilirsiniz veya iş geliştirme için adımlar atabilirsiniz. Bu dönem önemli olan konu ile yeni bir yöne gitme durumunuz gerçekleşebilir. Bazı kişiler için gündemde aile veya ev ile ilgili konular olabilir. Anne babanızla ilgili sorumluluklar gündeme gelebilir veya aile olmak, evlenmek aile genişlemesi potansiyeli olabilir Bu tutulma ile birlikte alacağınız karar uzun süredir sorun yaşadığınız bir konunun bitişi şeklinde de deneyimlenebilir.
Astrolog Nurgül DÜZENLİ