KOÇ BURCUNDA YENİAY 2023

 

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ (6-12 Aralık)

Pazartesi güne başlarken Ay Oğlak burcunda transit edecek. Ay Oğlak burcunda transit ederken odağımızda hedeflerimiz kariyer ve mesleki konular olabilir. Bu transit etkisiyle daha mantıksal ve gerçekçi yaklaşımlar sergileyebiliriz. Görev odaklı ve disiplinle ilerlemenin kolay olacağı bir evredir, dolayısıyla çalışmak ve üretmek için uygun etkiler hakimdir. Bu transit kariyere dair bir girişimde bulunmak, karar almak veya otorite figürleri ile iş birliğinde olmak adına olumlu etkiler sağlayabilir.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs üçgen açısı hızlandırıcı harekete geçirici iş konularında karar aldırtıcı etkiye sahip

Mars Plüton altmışlık açısı gün genelinde etkili olacak. Kararlı, istikrarlı ne istediğini bilen bir şekilde hareket edeceğiz.

 

Salı gününe başlarken Ay Oğlak burcunda boşlukta ilerliyor olacak. Saat 07:43 14:49 arasında ay boşlukta olacak. Boşluk zamanlarında yeni başlangıçlar için verimli etkide olunmayacak.

Saat 14:48’de Ay Kova burcuna geçecek. Ay Kova burcunda olduğunda ruhsal olarak özgürlük ve bireysellik ihtiyacı artabilir. Odağımızda sosyal gruplar ve arkadaşlık ilişkilerine dair gündemler olabilir. Bu süreçte olaylara daha akılcı ve analitik yaklaşarak gerek mesleki gerekse teknik konularda rahatlıkla çözüme gidilebilir. Aynı zamanda ani duygu değişimleri yaşanabileceğinden, asi tutumlar sergilenmesi de mümkündür. Bu transit sürecinde fikir paylaşımları, sosyalleşmek veya gruplarla yapılan aktiviteler için olumlu etkiler hâkim olacaktır.

Akşam saatleri ay ay düğümleri ile uyumlu ilerleyecek. Etrafımızdaki kişiler tarafından destekler açığa çıkacaktır.

Merkür Neptün kare açısı etkisinde olacağız. Bazı konularda netleşme sorunları devreye girebilir. Kafa karışıklığı, bilgiyi somutlaştıramama, düşüncesel kuruntuların yoğun olduğu bir haftada olacağız.  Bilgide kandırılmaya açık etkiler devrede olabilir veya algılamada güçlükler olabilir. Bu açı etkisini doğru kullanabilmek adına sezgisel algımızı aktive edebiliriz ve manevi çalışmalara yönelebiliriz. Zihnin soyut çalışmasına imkan veren, ilhamlar, vizyonlar devreye girebilir.

 

Çarşamba gününe başlarken Ay Kova burcunda transit edecek. Ay Kova burcunda olduğunda ruhsal olarak özgürlük ve bireysellik ihtiyacı artabilir. Odağımızda sosyal gruplar ve arkadaşlık ilişkilerine dair gündemler olabilir. Bu süreçte olaylara daha akılcı ve analitik yaklaşarak gerek mesleki gerekse teknik konularda rahatlıkla çözüme gidilebilir. Aynı zamanda ani duygu değişimleri yaşanabileceğinden, asi tutumlar sergilenmesi de mümkündür.

Gün genelinde Mars Jupiter kare açısı etkisinde olacağız.  Bu durum sinirsel gerginlik, abartma, öfkenin açığa çıkması açığa çıkabilir. Diğer taraftan teknolojik sorunlar gündeme gelebilir

 

Öğleden sonra Ay Güneş uyumlu açısı ikili ilişkilerde uzlaşmacı bir yapı getirmekte

Perşembe gününe başlarken Ay Kova burcunda ilerliyor olacak.  Ay Kova burcunda olduğunda ruhsal olarak özgürlük ve bireysellik ihtiyacı artabilir. Odağımızda sosyal gruplar ve arkadaşlık ilişkilerine dair gündemler olabilir. Bu süreçte olaylara daha akılcı ve analitik yaklaşarak gerek mesleki gerekse teknik konularda rahatlıkla çözüme gidilebilir. Aynı zamanda ani duygu değişimleri yaşanabileceğinden, asi tutumlar sergilenmesi de mümkündür. Bu transit sürecinde fikir paylaşımları, sosyalleşmek veya gruplarla yapılan aktiviteler için olumlu etkiler hâkim olacaktır.

Öğlen civarında Ay Jüpiter kavuşum etkisinde olacak şanslı etkileri açığa çıkartmakta. Aynı zamanda öğlen civarında Ay Mars karesi harekete geçirici hızlandırıcı karşıt fikirlerin olabilecek durumlar işaret etmekte. Saat 13:00 ile 17:54 ile arasında ay boşlukta olacak. Boşluk zaman dilimi yeni başlangıçlar için verimli etkilerde olunmayacak.

Saat 17:53’te Ay Balık burcuna geçiş yapmakta. Ay Balık burcunda transit ederken duyarlı, fedakâr, yardımsever etkilerle ilerleyeceğiz.   Hassasiyet artar ve başkalarının ruh haline kolaylıkla uyumlanabiliriz. Bu transit sürecinde ihtiyaç sahiplerine destek olmak, hastalara yardımcı olmak ya da manevi ve ruhsal birtakım çalışmalar yapmak fayda sağlar. Ay’ın bu transiti ilham gerektiren etkinlikler için verimli bir evredir.

 

Akşam saatleri Ay ay düğümleri ile kare açıda olacak, etrafla uyumsuzluklar gündeme gelebilir.

Cuma günü Ay Balık burcunda ilerliyor olacak. Ay Balık burcunda transit ederken duyarlı, fedakâr, yardımsever etkilerle ilerleyeceğiz.   Hassasiyet artar ve başkalarının ruh haline kolaylıkla uyumlanabiliriz. Bu transit sürecinde ihtiyaç sahiplerine destek olmak, hastalara yardımcı olmak ya da manevi ve ruhsal birtakım çalışmalar yapmak fayda sağlar. Ay’ın bu transiti ilham gerektiren etkinlikler için verimli bir evredir.

Öğleden sonra Ay Uranüs altmışlık işlerimizde hızlandırıcı etkileri açığa çıkartmakta.

Cumartesi gününe başlarken Ay Balık burcunda transit ediyor. Ay Balık burcunda transit ederken duyarlı, fedakâr, yardımsever etkilerle ilerleyeceğiz.   Hassasiyet artar ve başkalarının ruh haline kolaylıkla uyumlanabiliriz. Bu transit sürecinde ihtiyaç sahiplerine destek olmak, hastalara yardımcı olmak ya da manevi ve ruhsal bir takım çalışmalar yapmak fayda sağlar. Ay’ın bu transiti ilham gerektiren etkinlikler için verimli bir evredir. Öğleden sonra ay Merkür karesi iletişim sorunları açığa çıkartabilir.

Venüs Plüton kavuşum açısı bir duruma kafayı takma, ilişkilerle ilgili krizler gündeme gelebilir. Değişim, dönüşüm etkisi olabilir.

 

Merkür Jupiter altmışlık açısı ticaret, anlaşma, sözleşmeler açısından faydalar açığa çıkarabilir.

Pazar günü Ay Koç burcunda transit ediyor. Ay Koç burcunda transit ederken canlı ve enerjik etkiler hâkimdir. İstek veya duyguları daha kolay ve doğrudan ifade edebildiğimiz zamanlardır. Duygusal değil tam aksi güdüsel davranırız. Yenilik ihtiyacı hissederek hızla girişimlerde bulunmak isteyebiliriz. Bununla birlikte gündem hızlanır ve yaşam seyri de hızla yön değiştirebilir. Bu enerjiye uyumlanmak adına bu süreçte hareketli olmak bir takım başlangıçlar yapmak kişisel bazda fayda sağlayabilir.

Güneş Neptün karesi yanılma, kanma, kafa karışıklığı yaratabilir. Duygusal yaklaşımlar, işlem hataları olabilir. Öğleden sonra ay Chiron kavuşum harekete geçme sorunları, sakarlıklar getirebilir.