KOÇ BURCUNDA YENİAY 2023

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Güneş Akrep burcunda ki yolculuğunu tamamlayıp Yay burcuna geçiş yapıyor.  Yay burçlarının doğum günleri kutlu olsun. Akrep döneminde oldukça içe kapanıp, derin, gizemli, yada bastırılmış duyguların açığa çıktığı gündemler olmuştu.  Yeni ufuklara, yeni inançlara yol olmak, keşfetmek, yola çıkmak, umut etmek, inanmak bizim için bu dönem rahat olacaktır.  Ayrıca daha çok seyahatler, yabancılar, turizm, yayıncılık gibi konulardan faydalar oluşturabilir. Güneş Yay dönemi iyimser bir bakış açısı ile hareketli olacağımız koşulları getirecektir.

Bu dönem deneyimle, araştırmayla, maceracılıkla kendi yaşam yönümüzü bulacağız. Ayrıca bu dönem değişik düşünce biçimlerine açık kalma ihtiyacımızı yolculuklarla sağlayabiliriz.

Yeni şeyler görmek, öğrenmek, deneyimlemek önemlidir.  Bu dönem bir çoğumuz içi dışı bir, cömert, doğa sever bir gezgin gibi hareket edecekte diyebiliriz. Güneş Yay döneminde cömert olacağız derken bazen abartıp, çok para harcama durumu oluşabilir.

Aynı zamanda 24 Kasım da Merkür yay burcuna geçiş yapıyor ve 13 Aralık tarihine kadar bu alanda kalacak. İletişimin, zekanın, konuşmanın yazmanın gezegeni Merkür yay burcuna geçiyor. Astroloji Merkür yay burcunda yerleşimi iyi değildir. Bu geçişte zihin birden fazla konuya dağılıp, odaklanma sorunları açığa çıkar.  Bu dönem zihnimizde, konuşmalarımızda felsefik konular, inançlar, yabancılarla ilgili konular, eğitim konuları, üniversite, hukuksal konular yer alacaktır. Merkür yay burcunda kişi geleceğe umutla bakar ve yüksek idealler peşine koşar ve kararlar alırken aceleci hareket edebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte, hareketlilik enerjisi açığa çıkacak. Genel gündeminizde yolculuklar, eğitim, hukuksal konular, seyahatler, sosyal medya, yayıncılık, reklam konuları olmaya başlayacaktır. Yeni bilgiler öğrenmek, yeni ufuklar keşfetmek isteyeceksiniz. Bu dönem sizler için heyecanlı, enerjik etkileri içermekte, motivasyonunuzun artığı bir süreçte olacaksınız. Aynı zamanda bu alanda güneş tutulması deneyimleyeceksiniz, aşk ve çocuklara dair güçlü yenilikler süresinde olacaksınız
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte gündemimizde finansal konular yer almaya başlayacak. Özellikle ortaklaşa kazançlar, bankalar, krediler, burslar gündeminiz de olabilir. Bazılarınız için ise eşten veya başkasından kaynaklı gelir artışı yaşanabilir. Bu dönem dışa dönük olmaktan ziyade, daha içe dönük olabilirsiniz. Bazı boğalar babası ile veya yaşamında ki önemli erkeklerle ilgili bazı gündemlerle ilgilenebilirler. Bu alandan ayrıca güneş tutulması deneyimleneceği için maddi konularda yeni bir yön belirleme gündeme olabilir
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte sizler için hareketli koşullar oluşuyor. Daha çok seyahat edebilir, evlilik, ilişkiler cephesinde daha fazla ilgilenebilirsiniz. Ortaklaşa işler birlik enerjisi daha yoğun deneyimlenecek. Bazı kişiler için ilişki için yeni bir adım gündeme gelebilir. Dışa dönük ve eğlenceli olacak bir dönem sizleri bekliyor. Aynı zamanda tutulma enerjisi de bu alanlarda deneyimleyeceğiniz için, ilişkilerle ilgili yenilik enerjisinin gündeme geldiği bir süreç sizler bekliyor olacak
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte iş konularına yön vermek, çalışma hayatından destek almak, iş arkadaşları işe ekip ruhu ile ilerlemek mümkün olacaktır. Diğer taraftan sağlık konuları gündeminiz de yer alabilir , sağlık kontrolleri yaptırmak için ideal bir dönemde olacaksınız. Günlük rutinlerinizin hızlandığı bir dönem sizleri bekliyor, yoğun iş temposu olabilir. Aynı zamanda bu alanda aralığın İlk haftası güneş tutulması deneyimlenecek. İş ve sağlık konuları önceliğinizde yer alacak
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte, kendinizi daha enerjik, cesur, eğlenceli bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Genel olarak odağınızda ilişkiler aşk hayatınız çocuk konuları yer alacak. Aralığın ilk haftası aynı zamanda bu alanda güneş tutulması gerçekleşecek. Bu durum sizi ilerletecek yaşam enerjinizi yükseltecek yenilik enerjisinin başlayacağı bir süreç olacaktır. Risk almaya yatkın, sportif aktivitelerin veya yaratıcılığın arttığı bir süreç olabilir
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte gündeminiz aileniz olacaktır. Aile bireyleri ile keyifli vakit geçirebilir, evde davetler verebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız emlak, ev konuları ile ilgilenebilir, alım satımlar odağında yer alabilir. Bu dönem daha içe dönük hareket edeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Aralığın ilk haftası bu alanda güneş tutulması deneyimleneceği için, iş aile kariyerle ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte, sizler için odağınızı yakın çevrenize getirmekte, etrafınızdaki kişilerin desteğini almaya başlıyorsunuz. Arkadaşlarla bir arada olmak , keyifli vakit geçirmek, yeni ufuklar keşfetmek isteyebilirsiniz. Bazılarınız yeni bilgiler öğrenmek için bazı girişimler başlatabilirler. Aralığın ilk haftası bu konularda güneş tutulmasıda deneyimlenecek. Sizler için oldukça hareketli, seyahatlerin, günlük trafiğin arttığı bir süreçte olacaksınız.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte, sizler için odağınızı finansal konulara çekmekte. Gelir artışı olabilir, yeni iş gündemleri oluşabilir. Bazılarınız eğitime, seyahatlere daha çok para harcayabilir. Bu dönem kariyerinizle maddi güvence ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Sizler için oldukça aktif hızlı bir dönemden geçmektesiniz. Aralık ayının ilk haftasında bu konularda güneş tutulmasında deneyimleneceksiniz. Bu ayın ana gündeminde kariyer ve maddi konular yer alacak
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
 
Yay burçlarının doğum günleri kutlu olsun. Güneşin ve Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle birlikte daha ön planda, fikirlerinizi duyuracağınız, hareketli olacağınız bir dönemde olacaksınız. Aynı yeni başlangıçların olduğu, kendinizi daha iyi hissettiğiniz konularla ilgilendiğiniz bir dönem diyebiliriz. İç dünyanızda sizi yoran konularda fikirlerinizi daha net ortaya koymaya başlıyorsunuz. Aralık Ayı’nın ilk haftasında sizin burcunuz da güneş tutulması gerçekleşecek, bu dönem sizin için oldukça önemli yeni bir karar yeni bir atılım dönemi olabilir.
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte, sizler için odağınızı iç dünyanıza çekmekte. Yalnız kalmak isteyeceğiniz veya özel insanlarla olmak isteyeceğiniz bir dönemde olacaksınız, bazıları ise gizlilikle bir konuda ilerlemek isteyebilir İç dünyanızda önemli farkındalıklarda gündeme gelebilir. Bazılarınız için ruhsal sağlık veya fiziksel sağlık konuları önceliğinde yer alabilir, başkasına desteklerde verebilirsiniz. Daha çok inzivada kalarak, geri planda bir proje ile ilgilenebilirsiniz. Kafanızı karıştıran konularda biraz seyirci kalmak isteyebilirsiniz.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte sosyal, hareketli etkiler sizleri bekliyor. Uzun süredir sizi yoran koşulların biraz daha hafiflediği bir süreçte olacaksınız. Arkadaşlıklar, sosyal çevre, grup çalışmaları önceliğinizde olacaktır. Aralık Ayı’nın ilk haftasında bu alanda güneş tutulması gerçekleşecek, gelecek planları, yeni hedefler gündeme gelebilir. Özellikle bu hafta Perşembe ve Cuma günü etrafınızın desteğini alabilirsiniz, iş birliklerine açık etkiler devrede olacaktır.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR
 
Güneşin ve Merkür’ün Yay burcuna geçmesiyle birlikte iş koşullarına daha çok odaklanacağınız bir süreçte olacaksınız. Kendinizi daha çok göstermek isteyeceğiniz ön planda olacağınız gelişmeleriniz dönemi başlıyor. Diğer taraftan aile ile ilgili veya emlak konularıyla ilgili yenilik enerjisi gündeme gelebilir. Aralık ayının ilk haftası Güneş Tutulması da bu alanlarda deneyimlenecek. Mesleki olarak ve aile ile ilgili konular yoğun olarak odağınızda yer alacaktır.