PLÜTON KOVA BURCUNDA

VENÜS OĞLAK RETROSU 2021

Venüs 19 aralık -29 Ocak tarih aralığında geri harekette olacak ve bu süreç birçok ilişki için zorlayıcı süreçleri ifade eder. Bu dönemin ana konusu evlilik, ilişkiler, maddi konular ve gizli sırlarla alakalı konular olacaktır.

Venüs Plüton kavuşumunun etkisi ile krizler, derin dönüşüm, yüzleşme etkisi yoğun olacaktır. Gizli olan konularla yüzleşme, kriz dönemi diyebiliriz.

Aslında bu süreç ilişkiler için artı veya eksi bir karar almak yerine yeniden değerlendirme dönemi olarak verimlidir. İlişkilerle ilgili gerçekten istediğinizi beklentilerinizi sorgulama dönemi olacaktır. Bu dönem evlilik, nişan kararı almak, sanatsal girişimler yapmak , estetik ile ilgili konular, ortak iş anlaşmaları yapmak , finansal kararlar  için uygun değildir, zorlanmalar veya gecikmeler olabilir.  Bu dönem başlatılan işler uzun vadede pürüzler getirebilir.

KOÇLAR VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve geçmiş odaklı hareket edeceğimiz bir dönemde olunacak. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile  ana gündeminizde iş hayatınız, kariyeriniz, aile ilişkileriniz alacak. Retro yapacağı dönemde son yıllarda uğraştığınız iş sorunları tekrar karşınıza gelebilir ancak bu durumu çözmek için fırsat yakalayacağınız durumlar olacaktır. Bir taraftan iş ilişkilerinde stresler olabilir, köklü bir değişim kararı alınabilir. Retro süresinde yeni iş başlangıcı uygun olmayacaktır. İlerlemenin kolay olmadığı bu dönem, eski sorunları çözme dönemi olarak değerlendirmekte fayda var.
 
BOĞALAR VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve ilişkilerde eski ile yüzleşme zamanı başlıyor. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile ana gündeminizde seyahatler, ilişkiler, uzaklar, yurtdışı, uzaklardaki akrabalarla ilgili gündeminiz söz konusu. Retro yapacağı dönemde eski tanıdıklarınızla bir araya gelme, eski ilişkilerle yüzleşme süreci olabilir. Bir konuda tutkulu ilerleme, hırs yapma etkisi açığa çıkmakta. Bu dönem yeni başlangıçlar için faydalı değildir ancak size yapacağı olumlu açı, her ne olursa olsun sizin faydanız için olacağını unutmayınız.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve geçmiş odaklı hareket edeceğimiz bir dönemde olunacak. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile maddi konular ve iş konuları ana gündeminizde yer alacak. Retro yapacağı dönemde maddi konularda eskiden kalan alacaklar alınabilir. Ancak bu dönem genel olarak finansal pürüz anlamı taşımaktır. Yeni başlangıçlar, alım satımlar için uygun değildir. Miras, nafaka, kredi, vergi, sigortalar, borçlar konusunda bazı konular istediğiniz gibi gitmeyebilir. İkili ilişkilerde stresler, geri planda uyumsuzluklar olabilir. Bu dönem sorunlu ilişkilerle yüzleşme süreci olabilir.
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve eski ilişkilerle ilgili geçmiş odaklı hareket edeceğiniz bir dönemde olunacak. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile ilişkiler ve iş konuları için oldukça önemli bir dönemde olunacak.  Retro döneminde bazı stresler, pürüzler gündeme gelebilir. ilişkilerle alakalı kadersel durumlar yaşanabilir, eski konular açılabilir. Bu dönem evlenmek, imza atmak için uygun değildir. İlişkide olduğunuz kişi ile ilgili önemli konularla ilgilenebilirsiniz. Bazı kişiler arkadaş ilişkilerden yüzleşmeler deneyimleyebilir. Konulara duygusal değil mantıklı yaklaşmanız gereken bir dönemdesiniz
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve iş hayatınızda geçmiş odaklı hareket edeceğiniz bir dönemde olunacak. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile ana gündeminizde günlük rutinleriniz, iş hayatınız, iş arkadaşlarınız yer alacak. Retro döneminde iş konuları istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Aynı zamanda sağlık konuları ile alakalı olarak bazı şeyler istediğimiz gibi ilerlemeyebilir. Venüs retro süresinde yeni imza ve girişim için faydalı değildir. Dikkatli girişim yapmak gerekir.
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor, odağız geçmişte, eski konularda olacak. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile ana gündeminizde çocuklar, aşk, hobiler, riskli yatırımlar gündeminizde yer alacak. Retro yapılacağı dönemde, aşk eğlence sosyal hayatla ilgili pürüzler olabilir. Bu dönem çocuklarla ile veya eski bir aşk ile ilgili yüzleşme olabilir. Bir durumu aşırı kafaya takma, arkadaş çevresinde bir ilişkiye bağlı uyumsuzluk olabilir. Retro döneminde yeni başlangıçlar için verimli etkide olunmayacak ancak sizin için önemli bir tamamlanma, yüzleşme dönemi etkisi var.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve ilişkilerde karmik bir dönem başlıyor. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile odağınızda aile , ev konuları, ilişkiler yer alacak. Retro yaptığı zaman ev, aile, ilişkiler konularında stresler olabilir, aile içerisinde huzursuzluk, ev konularında eski mevzuların açılması olabilir. Bazıları için geçmişten kalan bir durumun iyileştirilmesi durumu söz konusu olabilir. Bu dönem atalarla, geçmişteki aile köklerinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Manevi olarak oldukça derin yüzleşmeler gündeme gelebilir.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve eskiden kalan konular tekrar gündeminizde olmaya başlıyor. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile iletişim şekliniz ve yakınlarınızla ilişkileriniz önemli olacak. Retro süresinde yakın çevre sorunları, iletişim problemleri, kardeşlerle akrabalarla ilgili anlaşmazlıklar veya eskiden gelen bir sorun açığa çıkması olabilir. Bu dönem teknolojik sorunlar gündeme gelebilir. Bu dönemi verimli geçirmek adına, bilgi paylaşımın dikkatli olmak davranmak fayda sağlar. Eski bir ilişki ile ilgili tekrar bir araya gelme olabilir, bazıları için affetme ve helalleşme olabilir.
 
YAYLAR VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve geçmiş odaklı hareket edeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile gelir gider dengeniz önemli olmaya başlayacak. Retro yapacağı dönem maddi konularla alakalı alım satımlar da pürüzler olabilir. Gerekli olmadığı sürece kalıcı adımlar atmayınız. Eskiden kalmış alacaklarınız varsa retro döneminde alabilirsiniz. Bu dönem plansız harcamalara karşı özenli olmakta fayda var. İş konularında bazı şeyler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Eski arkadaşlıklar, ilişkiler gündeminizde olabilir.
 
OĞLAKLAR VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve geçmiş odaklı hareket edeceğimiz bir dönemde olacaksınız. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin sizin burcunuza geçmesi ile  sizin için oldukça önemli bir dönemde olacaksınız. Bu dönem odağınızda eski konular, geçmişte çözülmemiş problemler olabilir. Retro yapacağı dönemde eski konularınız tekrar açığa çıkabilir geçmişteki görüştüğümüz kişiler, eski ilişkiler, eski arkadaşlıklar, gündeme gelebilir. Retro döneminde güzellik, estetik, bakım açısından verimli zaman diliminde olunmayacak. İlerleme zamanı değil, içe dönme ve geriye bakma döneminde olacaksınız. Geçmişle yüzleşme, stresler veya bazıları için affetme hâlleşme gündeme gelebilir.
 
KOVALAR VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve içe dönük geçmiş odaklı hareket edeceğimiz bir dönemde olacaksınız. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile içe dönük ve inzivada olacağınız bir dönem başlıyor. Kendinizle ilgili sorun haline getirdiğiniz bir konuyu geçmişte bırakarak yenilenme yaşayabilirsiniz. Retro yapacağı dönemde bir ilişki ile ilgili, evlilik olabilir, dostluklar olabilir, eskiden kalan bir stres tekrar karşınıza gelebilir. Sevgi alma verme de problem yaşayabilirsiniz veya sevilmiyor hissedebilirsiniz. Maddi konularla alakalı pürüzler olabilir. Bu dönem karmik dönüşüm zamanı olacağı için , karma yaratmak yerine, arınma , dönüşüm zamanı olarak değerlendirmek çok daha iyi olacaktır.
 
BALIKLAR VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR
 
Venüs retrosu başlıyor ve geçmişin eski konularının odağımızda olacağı bir dönemde olacağız. Venüs Oğlak burcunda 5 Kasım- 6 Mart 2022 aralığında transit edecek aynı zamanda 19 aralık -29 Ocak arasında bu alanda retro yapacak. Güneşin Oğlak burcuna geçmesi ile sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınız önemli olmaya başlıyor. Retro yaptığı dönemde arkadaş ilişkilerinde problemler olabilir, ikili ilişkiler aşk hayatınızda eskiden kalmış sorunlar tekrar açığa çıkabilir. Bazı kişiler eski görüştüğü kişilerle tekrar iletişime geçebilir. Aklınızın eski hatıralarda olacağı bir dönemde olacaksınız. Bu dönem eskiyi şifalandırmak için de bir fırsat olduğunu unutmayalım. Size yapacağı açılar uyumlu olacağı için sorun yaşasanız bile olanın sizin faydanıza olacaktır.

Astrolog Nurgül DÜZENLİ