AKREP BURCUNDA YENİAY 2023

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

2 Ocak saat 21:33 de Oğlak burcunun 12 derecesinde yeniay gerçekleşiyor olacak.
 
Öncü toprak elementi burçta gerçekleşecek olan yeniayda, sabırlı olmak, ciddiyet önemli olacak.
 
Bu yeniayda sorumluluklar, iş çalışma koşulları, para ile ilgili konular, çocuk konuları, ilişkiler, sanat, spor, riskli yatırımlar ile ilgili yeni kararlar gündemde.
Yeniay Uranüsten güzel bir açı alması, ani kararların olabileceğini işaret etmekte.
 
Chironunda aktif olması ile zorlayan aşağı çeken, ağırlık yapan konularda yeni karar alınabilir.
 
Venüs retro olması bu yeniliklerin, eskiden gelen bir konunun veya sorun yaratan konular ile ilgili yeni karar alınması anlamına gelmektedir.
 
Yeniay ile birlikte yenilik enerjisi başlatılabilir ancak acil bir durum değilse venüs retrosunun bitiminin beklenmesi daha iyi olur.
 
Yeniay ile birlikte ekonomik konularda hareketlilik başlayabilir ancak 29 Ocak sonrası Venüs retro bitimiyle karmaşıklık yön bulmaya daha net başlayacak.
 
Bu yeniayda sorumluklar ve toplumsal statünüz üzerinde düşünüp, planlamak yapmak için değerlendirilebilir.
 
Bu dönem fayda görecek burçlar Oğlak, Boğa, Başak ve Yengeç, Akrep, Balık burçları olacaktır.
KOÇLAR VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR
 
Oğlak burcunda yeni ay gerçekleşiyor ve sizin için statünüz ile ilgili önemli gündemleri beraberinde getiriyor. Ana gündeminizde iş hayatınız, kariyeriniz, aile ilişkileriniz alacak. Venüs’ün Retro olması nedeniyle son yıllarda uğraştığınız iş sorunları tekrar karşınıza gelebilir ancak bu durumu çözmek için fırsat yakalayacağınız durumlar olacaktır. Bir taraftan iş ilişkilerinde stresler için köklü bir değişim kararı alınabilir. Uzun süredir üzerinde uğraştığınız bir konuyla alakalı yeni bir karar gündeme gelebilir. Aile ile ilgili alınacak kararlarda, daha net tutumlar sergileyeceğiniz bir dönemde olacaksınız
 
BOĞALAR VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR
 
Yeniay ile birlikte odak noktanızda, şehir dışı, uzak seyahatler, sosyal medya, eğitim, hukuksal konular ile ilgili yeni kararlar gündemde. Uzaktan yapılan işler ile ilgili veya kariyeri ilgilendiren konularda yeni durumlar gündeme gelebilir. Venüs retro olması nedeniyle eski tanıdıklarınızla bir araya gelme, eski ilişkilerle yüzleşme süreci olabilir. Bu dönem eski geçmişten gelen bir konu ile ilgili yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Aniden alacağınız kararla hayatınızda radikal değişimler yapabilirsiniz, ancak Venüs’ün retro sonrasında uygulamak daha hayırlı olacaktır, ancak her şekilde yeniay yeni bir karar sizlere aldırtacaktır. Bu yeniayla birlikte bir durumdan özgürleşme gündeme gelebilir.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
 
Yeniay ile birlikte maddi konular, yatırım, vergi, sigorta, krediler ile ilgili yenilikler gündeme gelebilir. Venüs’ün retro olması nedeniyle yapacağınız alımlarda dikkatli olmakta fayda var. Uzun süredir sorun olan finansal bir konu ile ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir. Bu yeniay sizler için psikolojik düzeyde yeni bir karar alabileceğinizi işaret etmekte. Aynı zamanda geri planda olan gizli bir konuda yeni bir durum açığa çıkabilir. Bu dönem alacağınız terapilerden ekstra faydalar sağlayabilirsiniz. Yeniay sizler için iş ve finansal konularda yeni kararlar alacağınızı işaret etmekte.
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
 
Yeniay ile birlikte evlilik, ilişkiler, iş birliktelikleri açısından yeni kararlarınız gündeme gelebilir. Yaşamınızın genelini ilgilendiren eskiden gelen bir konuya çözümler üretebilirsiniz. Bazıları için ise eski bir ilişki ile ilgili yeni başlangıçlar olabilir.
Yinede bu dönem evlenmek, imza atmak, köklü başlangıçlar için uygun değildir, planlı olmakta fayda var. İlişkide olduğunuz kişi ile ilgili önemli konularla ilgilenebilirsiniz. Diğer taraftan sosyal hayattan, dostlardan destekler gündeme gelebilir. Bu yeniay süresinde yenilik enerjisi sizinle olacaktır. ancak plan program ve kararlılığa ihtiyaç vardır.
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
 
Bu yeniayda gündeminizde, sorumluluklar günlük rutinleriniz, iş hayatınız iş arkadaşlarınız yer alacak. Bu dönem yeni iş teklifleri, kariyerde eskiden gelen bir sorunun netleşmesi ve çözümü gündeme gelebilir. Sağlık sorunlarınız var ise yeni tedavilere başlanabilir. Bu dönem evcil hayvanlarla ilgili tedaviler, bakım gündeme gelebilir. Bazıları için bu durum mesleki olarak ani hızlı bir karar gündeme getirebilir. Süpriz bir iş teklifi, eski tanıdığınız bir kişinin destek olması durumu açığa çıkabilir. Genel olarak eskiden süregelen alamadığınız bir kararı alma döneminde olacaksınız
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR
 
Yeniay dönemi sizler için eğlence, dışa dönüklük, arkadaşlarla bir arada olma etkisi getirmekte. Yeniay ile birlikte ilişkilerle ilgili yaşadığınız pürüzlere çözümler üretebilirsiniz. Bazıları için bu yeniay çocuklarla ilgili yenilik veya eski bir ilişki ile ilgili karar anlamına gelebilir. Bu yeniay çocuk sahibi olmak veya bazıları için evlilik kararı gündeme gelebilir. Venüs’ün retro olması nedeniyle alacağınız kararlarda dikkatli olmak gerekmekte. Diğer taraftan eğitim, yurtdışı, uzaklarla alakalı hızlı ani planlar kararlar gündeme gelebilir. Kendinizi ön planda ifade etmek, göstermek içind değerlendirilebilir.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Oğlak yeniayı ev, yuva emlak, aile ile ilgili yeni kararların olacağını işaret etmekte. Aile içinde eskiden gelen bir konu ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir. Bazıları için geçmişten kalan bir durumun iyileştirilmesi durumu söz konusu olabilir. Bu dönem atalarla, geçmişteki aile köklerinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Maddi konular yatırımlar ile ilgili ani hızlı gelişmeler gündeme gelebilir. Yeni ay ile birlikte kendinize güveniniz artmaya başlıyor daha net güçlü ve kararlı ilerleyebilirsiniz geçmişte geriye çeken ilişkilerle alakalı radikal kararlar almaya ihtiyacınız var
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR
 
Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, yakın çevreniz, akrabalarınız ile ilgili yeni adımlarınız söz konusu. Eğitim, sosyal medya, ticaret konularında destekleriniz var. Bazılarınız ilişkilerinde yeni kararlar alabilir. Yeni ay sizlerin iletişim şeklini düşünme biçimini yeniden revize etmenizi istiyor, eski arkadaşlıklarla yüzLeşmeler olabilir. Yaşamınızın genelinde desteklendiğiniz süreçlerden geçtiğiniz için, atacağınız adımlardan kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem ilişkilerle alakalı uzun süredir sizi yoran geriye çeken, tedirgin eden bir konuda netleşebilirsiniz.
 
YAYLAR VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
 
Oğlak burcunda gerçekleşecek yeni ayda maddi olarak ilerleme, genişleme yeni kararlar alma sürecinde olacaksınız. 
Eskiden kalmış alacaklarınız varsa retro döneminde alabilirsiniz. Bu dönem plansız harcamalara karşı özenli olmakta fayda var. Diğer taraftan sağlıkla alakalı olarak veya günlük rutinlerimizle alakalı olarak yeni bir karar alabilirsiniz. Venüs’ü retro olması nedeniyle eskiden gelen bir konuyla alakalı netleşme neresi gündeme gelebilir.  Bu dönem iş ve statünızda alakalı olarak planlar içerisinde olabilirsiniz.
 
OĞLAKLAR VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR
 
Sizin burcunuzda gerçekleşecek yeni ayda önemli kararlar alıyorsunuz. İmajınızı hayattaki duruşunuzu değiştirmek isteyebilirsiniz. Venüs’ü retro olması nedeniyle estetik uygulamalarında dikkatli olmakta fayda var. İşiniz, sorumluluklarınız, sosyal çevreniz konusunda var olan bir soruna çözüm üreteceğiniz bir süreçte olacaksınız. Aynı zamanda uzaklar, şehirdışı, eğitim konularında yeni başlangıçlar olabilir. Bazı kişiler için eskiden gelen bir ilişki veya iş gündeminin tekrar karşınıza çıkması olabilir. 
 
KOVALAR VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR
 
Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, iç dünyanızda yenilik ihtiyacınız artıyor. Kendinizle ilgili sorun haline getirdiğiniz bir konuyu geçmişte bırakarak yenilenme yaşayabilirsiniz. Geri planda sizden gizli olan bir konuda netleşebilirsiniz. Uğraştığınız bir sağlık sorununuz var ise yeni tedavilere başlanabilir. Ayrıca ev, aile , emlak ile ilgili eskiden gelen bir konuda hızlı ani gelişmeler gündeme gelebilir. Sosyal gruplar içinde fark yarattığınız durumlar söz konusu. Aynı zamanda aile ev ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir
 
BALIKLAR VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR
 
Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yeniayda arkadaşlar, sosyal çevre, sosyal medya, kalabalık gruplardan destekleriniz var. Yeni bir karar gündeme gelebilir. İlişkilerle ilgili geçmiş sorunlar için kararlar alınabilir. Aynı zamanda yeni bir eğitime başlama fikirlerinizi özgürce aktarma veya kardeşlerle ilgili bir yenilik gündeme gelebilir. Bu dönem geçmişten gelen sorunları çözmek için yenileyici bir karar alabilirsiniz. Hayatınızda ilerleme sağlayacağınız bu dönem, artık yaşama daha başka pencereden bakacaksınız.