YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

18 Ocak gece 02:48 yengeç dolunayı 27 derecede gerçekleşecek. Öncü bir burçta gerçekleşecek olan bu dolunayda önemli süreçlerin başlangıcı da diyebiliriz. Dolunay dönemlerinde, karara varma, sonuç alma, bitirme, sonlanmaların yaşanacağı enerjileri barındırır. Bitmesi gerekenin bitirmek için dolunay zamanları itici kuvvet oluşturur.

Dolunay haritasında Akrep burcu yükselmekte bu durumda egolarımız veya benliğimiz ile ilgili önemli kararlarımızın da olacağı bir dolunaydayız.    Dolunay süresinde duygularımızı, kararlarımızı net ve yıkıcı bir şekilde ifade etme potansiyeli söz konusu.

Genel etkilerine baktığımızda, güven duygusu, ailevi değerler ile ilgili konular, mesleki konular öncelikle etki alanında. Önemli yüzleşmeler sürecinden geçmekteyiz.  Ancak bu dolunayda bilinmesi gereken iş veya ciddiyet gerektiren konularda planlar yapabilme, hedefler belirleyebilme, güçlü potansiyelleri de açığa çıkaracaktır. Ayrıca duygusal güvence arayışı, aitlik duygusu, korunup beslenme ihtiyacı, duygusal dalgalanmalar bu süreçte yoğun yaşanacaktır.   Kendi yalnızlığınızla ve ait olma duygunuzla yüzleşebilirsiniz. Eski çürümüş, işlevini tamamlamış, sorun oluşturan her ne var ise bırakmak durumunda kalabilirsiniz.

Dolunay haritasında Güneş Plüton’un kavuşumda olması güçlü değişimlerin kapıda olduğunu göstermekte.  Birşeyi kökten değiştirmek, fikirlerimizi, işimizi, yaşadığımız yeri gibi etkiler devrede.

Diğer taraftan Merkür Uranüs karesi iletişim teknoloji sorunları, eğitim problemi, eğitim kısıtlamaları, karar değişimleri gündeme gelebilir.

Nemesis asteroidinin bu dolunayda başrolde olması, suçlama, suçluluk, konuları etrafında dönen durumlar olabilir.  Bazı kişiler için ceza bir bedel ödeme anlamına gelebilir. Gizlenmiş büyük suçların açığa çıkması gündeme gelebilir.

Dolunay haftasında duygular çok yüzeyde, hassas etkiler oluşturabilir. Bazılarınız için baş ağrıları, uykusuzluklar olabilir. Sağlık olarak mide, göğüs hastalıkları, üreme organları, kemikler, dizler, dişler, eklemler bu tutulma süresinde hassas olacaktır.

Dolunay dönemleri açığa çıkan duyguları fark etmek, sorgulamak önemlidir. Aslında her yaşanan durumun bizlere bir mesajı olduğunu hatırlayalım.  Dolunayın bırakma enerjisini, gerçeği kabul ederek, sorumluluk alıp ilerleme olarak ta değerlendirebilmekte fayda var. Sağlam kararların, güçlü adımlara ihtiyacı olduğunu hatırlayalım.

Dolunayın sizlere olan genel etkisini, burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Dolunay etkisi ile yaşamınızın temellerinde köklü değişimler sizleri bekliyor. Öncelikle bu dolunayın etki alanı, ev, aile, gayrimenkul iş konuları olacaktır. Bu dönem aşk ilişkileri arkadaşlıklarla alakalı iletişim problemleri yanlış anlaşılmalar restleşmeler olabilir, plansız harcamalar gündeme gelebilir.Bazılarınız bu dolunayda ile birlikte yer değişimi yaşayacak, bazılarınız mesleki kararlar verecek. Aile bireylerinizle alakalı, atalarınızla alakalı değişim döngüsü sizleri bekliyor. Ayrıca bu dönem ilişkisi olanlar için yapılandırıcı etkilerde söz konusu. Evlilik kararı alınabilir veya çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Dolunay etkisi ile duygusal hassasiyetler artabilir, geçmişten gelen bir konuyu netleştirebilirsiniz. Önemli kararlarınızı şubat ayına bırakmanızda fayda var

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Dolunay etkisi ile konuşmalarınız, çevrenizle kurduğunuz iletişiminiz önem arz ediyor. Yakın çevreniz, aile üyeleriniz, akrabalarınız, komşularınız, kardeşleriniz, arkadaşlarınız ile ilgili durumlarda yeni bir yön belirleme ihtiyacınız yoğunlaşıyor, fikir ayrılıkları olabilir. Özellikle eğitim, ticaret, sosyal medya gibi konularda beklentilerinizi gerçekleştirmek üzere adım atıyorsunuz. Bu dönem yolculuklarla ilgili veya yabancılarla ilgili konularda etraflıca düşünüp yeni kararlar verebilirsiniz. Alacağınız kararlar sizler için köklü değişimler getirecektir. Ancak retrolar nedeniyle alacağınız kararda daha sonra vazgeçme etkisi olabilir. Özellikle işinizle ile ilgili veya eş ile ilgili kafa karışıklıklarınızda, dolunay ile birlikte karar verme aşamasına gelebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Dolunay etkisi ile kararsızlıklarınız konusunda netleşmeye başlıyorsunuz, daha gerçekçi yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Gündeminizde finansal konular, yatırımlar veya borçlar konusu var. Kariyer ve maddiyatınızı ilgilendiren konularda bir durumu bırakma bitirme kararı alabilirsiniz. Ortaklaşa gelirler, bankacılılık konuları, miras, nafaka, gibi konularda dolunay ile yeni durumlar oluşabilir. Ayrıca bu dolunayda anlaşmalar, sözleşmeler, eğitimler ile ilgili başlangıçlarda olabilir ancak şartları iyi değerlendirmekte fayda var. İş koşullarınızda değişimlerden geçtiğiniz bu süreçte, yoğunluklarınız artacak olması, finansal konuları, planlamayı doğru yapmanız gerektiğini işaret ediyor. Bazılarınız için ise yolculuklarla, şehir dışı ile ilgili kararlar alınabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Dolunayın başrol oyuncusu sizsiniz, evlilik ve ortaklı işlerde kafanızı karıştıran durumlar var. Değişim dönüşüm yaşadığınız bu dönem yoğun kararlar etkisindesiniz. Bir müddettir iki ilişkiler ve İş konularında köklü değişimleriniz var yaşamınızda önemli değişim aşamasına geliyorsunuz. Özellikle bu konular ilişkiler, ev aile yuva konularında olmakla birlikte, duygusal yapılanmalarınız da söz konusu. Bu dönem amacını yetirmiş olan sistemi bırakıp, yeni bir sisteme geçiş söz konusu. Bazılarınız çocuklarla ilgili kararlar alabilirler, artık yeni bir yön belirlemek isteyebilir. Güvende hissetmediğiniz yerleri geride bırakmanız gerekmekte. Bu süreçlerde duygularınızı büyütmeyi, sağlamlaştırmayı öğreneceksiniz. Dolunay etkisi ile sağlığınızda hassasiyetler olabilir dikkatli olmakta fayda var.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Dolunay etkisi ile birlikte iç dünyanız da bir takım kararlar alma aşamasına geliyorsunuz. Bu konular aile ile ilgili, duygu dünyanızla ilgili olabilir. Bazılarınız bu süreçte, fiziksel ve ruhsal sağlığı ile daha yakından ilgilenebilir. Günlük rutin işlerinizde yön değişimi, iş arkadaşlarınızla ilgili yeni durumlar oluşabilir. Bu dönem alacağınız kararlarda finansal olarak sağlıklı kararlar verme durumunda olmayacağınız için, atacağınız adımlarda gerçekçi yaklaşmanızda fayda var. Dolunay etkisi ile korku kaygı endişelerinizi daha çok fark edebilirsiniz. Ortaklı işlerle ilgili veya eşli ilgili iletişim problemleri olabilir

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Dolunay etkisi ile birlikte sosyal çevrenizle alakalı fikir ayrılıklar olabilir. Bir taraftan arkadaş ilişkileri, diğer taraftan aşk ile ilgili konularda netleşmeye başlıyorsunuz.

Bazı arkadaşlıklarla iletişim problemi olabilir veya sosyal gruplar içerisinde hassasiyetler oluşabilir. Yeni arkadaşlarla bir araya gelebilirsiniz veya bazı arkadaşlıklarla yol ayrımına gelebilirsiniz. Özellikle sizinle ilgili geri planda kalmış konularda veya gizli konularda yeni duyumlar , haberler alabilirsiniz. Bu dolunay süresinde sağlık hassasiyet oluşabilir, baş ağrıları vb açığa çıkan durumlar olabilir. Bazı kişiler için çocuklarla ilgili konularda dolunay etkisi ile karşıt durumlar oluşabilir. Bu dönem bir konuyu geride bırakıyorsunuz

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Dolunay etkisi ile kararsızlıklarınıza netleşmeye başlıyorsunuz. Aile ve iş ile ilgili önemli kararlar aşamasına geliyorsunuz. Bu dönem yaşamınızın temellerinden değiştiği koşullar söz konusu. Duygularınız, güvende olma ihtiyacınız, bir yere ait olma duygunuz ile ilgili önemli yol ayırımları söz konusu. Özellikle mesleki yeni kararlarınız oluşabilir. Özellikle kalabalık gruplar içerisinde yapacağınız görüşmelerde, maddi ve manevi dalgalanmalar yaşama potansiyeliniz yüksek. Dolunayda süreci sizler için yeni bir yol anlamına gelebilir. Yaşadığınız yer, aile üyeleriniz, aile gibi gördüğünüz kişilerle ilgili sistem sizden yenilenme ve sorumluluk almanızı istiyor. Kariyeriniz için bir takım adımlar atarken, aile olma, evlilik kararları söz konusu olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Dolunay etkisi ile birlikte netleşmeye ve gerçekçi olmaya başlıyorsunuz. Sessiz kalmak yerine fikrilerinizi özgürce veya radikal bir şekilde aktarıyorsunuz.

Yaşamınızla ilgili yeni bir yön belirlerken, aile koşullarında önemli adımlar atabilirsiniz. Özellikle iletişim, akrabalar konularında yeni gelişmeler sizleri bekliyor. Bu gelişmeler olurken mesleki olarak da önemli geçişleriniz söz konusu. Bu dönem iş anlaşmalarında özenli yaklaşmanız gerekiyor, retrolar nedeniyle yeni başlangıçlar için verimli etkide olunmayacak. Uzaklar, şehir dışı, yer değişimi olabilir, bir duruma bırakma kararı alınabilir Teknoloji eğitimle ilgili konular seyahatlerde streslere karşı tedbirli olmak gereken bir dönemdesiniz

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Dolunay etkisi ile psikolojik hassasiyetleriniz artıyor. Sizi geriye çeken konularda yüzleşme döngüsünde olabilirsiniz. Yakın çevre iletişimi, akrabalar, kardeşler, arkadaşlarla ilgili hassasiyetler oluşabilir. Teknolojik sorunlar, iletişim aksilikleri, eğitim problemleri gündeme gelebilir, Bu dönem anlaşmalar sözleşmeler için uygun etki de olmayacaksınız. Maddi manevi değerlerinizi fark edip yenilenme yolunda adımlarınız söz konusu, plansız harcamalar gündeme gelebilir. Yaşamsal olarak köklü değişimler yaşarken, bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağını fark edebilirsiniz. Aile ile ilgili hassasiyetlere odaklanmak yerine, kendi içinizde yeni planlar yapmaya ihtiyacınız var.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Dolunay süreci sizler için de oldukça önemli olacak. İlişkileriniz, aile gündemleriniz mercek altında. Özellikle son dönem etrafınıza karşı soğukluk ve içe çekilme gerçekleşmiş olabilir. Sizin için önemli olan dolunay döngüsüne geçiş yapıyorsunuz. Bu dolunay ile köklü değişimlerden geçtiğiniz döngüleriniz yoğunlaşacak. Bazılarınız evlilik planı yaparken, bazılarınız evliliğinde yol ayrımına geleceği durumlar söz konusu. Duygusal ihtiyaçlarınızı derinlemesine ele alacağınız bu süreçte, nereye ait olduğunuzu, köklerinizle alakalı gelişmeleri yakından takip ediyor olacaksınız. Yaşamınızın genelini etkileyecek bu geçişlerde duygusal olarak önemli değişimleriniz söz konusu olacak, bir durumu bırakma enerji içerisindesiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Dolunay sizler için sağlık ve sorumluluklar alanınızı etkilemekte. Bazılarınız için emeklerin sonucu alma şeklinde gelişebilir. Bir müddettir ikili ilişkiler arkadaşlar veya sağlık konusunda hassasiyetleriniz olabilir. Fiziksel sağlığınızı önemserken, ruhsal sağlığınızı da göz ardı etmemeniz gereken durumlar söz konusu. Ayrıca günlük rutinlerinizi değiştirici etkiye sahip bu dolunayda net ifadeler kullanabilirsiniz. Bu dönem evlilik, ortaklaşa işlerde, ilişkilerinizde iletişim aksilikleri, söz konusu olabilir. Bu dönem aile ile ilgili konularla daha yoğun ilgilenebilirsiniz. Maneviyatın ağır basacağı döngülerden geçmektesiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu dolunay sizin daha kararlı istikrarlı olacağınızı, netleşeceğinizi işaret etmekte. Duygusal hassasiyetler yoğun olsa da, yaratıcılığınızın arttığı bir dönemden geçmektesiniz. Bu dönem aşk veya çocuklarla ilgili konularda yeni durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilir veya çocuklarla ilgili güçlü dönüştürücü kararlar verebilirler. Dolunay etkisi ile sosyal gruplar, arkadaşlar, akrabalar ile ilgili konularda hassasiyetler olabilir. Bol rüyalı bir dolunay süreci sizleri bekliyor.

 

Astrolog Nurgül Düzenli