KOÇ BURCUNDA YENİAY 2023

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

16 Nisan saat 21:54 de Terazi burcunun 26 derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Dolunay zamanlarında, Ay en parlak halini aldığı için, bu süreçlerde derin duygular açığa çıkar, gizli olanlar gündeme gelir. Dolunaylar farketme ve anlama zamanlarıdır. Terazi dolunayında ana gündemler iş birlikleri, adalet, evlilikler, ortaklıklar, güzellik, estetik, sanat konuları, aynı zamanda hukuksal konuları, siyasetçileri, sanatçıları temsil eder. Bir karara varma, sonuç alma, bitirme gündemleri devrede olacağı bir haftada olacağız. Terazi kararsızlıkları olan bir burç olmasına rağmen, bu dolunayda kararlılık enerjisi açığa çıkacak. Dolunay an haritasında olumlu olumsuz açılar mevcut. Plutonun yapacağı kare açı kriz, savaş, uzlaşma sorunu, bitiş ve dönüşümü işaret etmekte. Sırlar, gizlenenler, bastırılan duygular açığa çıkma potansiyeli yüksek. Ancak diğer taraftan bu bitiş manevi olarak güçlenme etkisi yaratabilir. Jüpiter ve Neptün güçlü kavuşumu, ay düğümleri ile açısı güçlü faydalı etkiler getirmekte. Her ne oluyorsa kadersel etkiler var, ruhsal yükseliş gerçekleşecek.

Merkür Uranüs ile olan kavuşumu ise sürprizli, ani beklenmedik, gelişmelerinde olabileceğini işaret etmekte.  Aynı zamanda Güneş ve Satürnün uyumlu açısı bireysel güçlenme ve ilerleme gücü verecektir.

Sağlık açısından bel böbrekler ile ilgili sorunlar olabilir, migren artışı olabilir. Bazılarınızda uyku sorunları devreye girebilir. Dolunay haftasında değişim rüzgarları eserken, geride bıraktığınız konuların, olması gereken kadersel bir durum olduğunu hatırlayalım. Yenilenmek için eskinin gitmesi gerektiğini bilelim.

 

Bu dolunayda sorunlu gündemi olanlar açısından, sonlanmalar daha yoğun yaşanacaktır. Terazi, Koç, Yengeç, Oğlak burçları ve özellikle bu burçların son dekanatın da doğan kişiler yani son günlerinde doğan kişiler için daha yoğun gündemler olacaktır.

Bu haftanın gezegen geçişlerini değerlendirdiğimizde

-11 Nisan da Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor ve 30 Nisan tarihine kadar bu yerleşimde kalacak. Merkür’ün Boğa burcunda transit edecek olması , düşüncelerimizde sabit bir bakış açısıyla, güvenliğimizi düşünerek daha az risk alarak kararlar vereceğimizi işaret ediyor. Finansal konuların daha çok ön plana alınacağı bu süreçte  ticari konularla ilgilenebiliriz.  Bu dönem aklımız somut değerler üretmeye yönelecektir. Bu dönem hızlı kararlar vermek mümkün olmasa da, bir kez karar verildiğinde sonrasında değiştirmek çok kolay olmayacaktır.

-12 Nisan da Jupiter Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Bu özel kavuşum 166 yılda bir gerçekleşene ruhsal manevi büyük gücü işaret etmekte. Soyut konularda yükseliş enerjisi devreye girerken, somut konularda kafa karışıklığı olabilir. Bu dönem sevgi birlik bilinci ve yardımlaşmaya odaklanmak iyi olacaktır.  Eğitim, finans, yurt dışı konularında belirsizlikler veya karmaşalar görülebilir. Bu kavuşum açısı ile birlikte mistik ve manevi konularda destekler görülebilir. Hayal gücü, ilham yoğunlaşırken inziva isteği artabilir.

– 15 Nisan Mars Balık burcuna geçiyor 25 Mayıs tarihine kadar bu yerleşimde kalacak. Marsın Balık burcuna geçiyor olması çok hareketli bir süreçte olunmayacağını da işaret etmekte. Bir takım duygusal mücadeleler devreye girebilir. Yaşadığımız duyguları bastırma, yansıtamama, kendini ortaya koyamama olabilir. Bazı kişiler için ise ağlayarak kendini ifade etme gözlemlenebilir, duygusal yüzleşme yaşanabilir.  Bu dönem empatik yaklaşımlar sergilenebilir, hayır demekte zorlanmalar olabilir.  Genel olarak Mars Balık burcu döneminde ilhamlar ve yaratıcılık için değerlendirilebilirse fayda sağlayacaktır.  Sanatsal konular, dans, yüzme, spritüel çalışmalar için fayda sağlanabilir.

Bu haftanın sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dönem bir taraftan duygusal etkiler devredeyken diğer taraftan ilerleme potansiyeli yakaladığınız bir dönemdesiniz. Dolunay ile birlikte güçlü kararlar alacağınız etkiler sizi beklemekte. Bazı şeyleri bitirme, bırakma, sonlandırma, kararı alabilirsiniz. Bunlar çevrenizle ilişkilerinizle ilgili olabilir, eş veya ortağımızla ilgili olabilir. Önemli bir farkındalık sonucunda netleşmelerinizde devreye girebilir. Dolunay etkisi ile özellikle geri planda kalan ilişki gündemlerinizde fikirlerinizi açıkça ortaya koyabilirsiniz. Bu dönem dolunay etkisi ile bedensel hassasiyetlerde olabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu dönem sosyal hayatın arkadaşların sosyal medyanın desteğini görebileceğiniz etkilerle ilerlemektesiniz. Dolunay etkisi ile birlikte bedensel, ruhsal sağlığınız önem arz etmekte. İç dünyanızı sıkan bir konuda karar verme aşamasına geliyorsunuz. Bırakma enerjisinin hâkim olduğu bu dolunayda özellikle yakın çevrenizle alakalı sizi meşgul eden konularda yeni bir durum gerçekleşiyor. Bazılarınız günlük rutinde devam ettirdiği bir faaliyette bitirme kararı alabilir. İşe dair sonuçlanmalar da yaşanabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu dolunayda kariyeriniz konusunda ilerleme ve destek önerisinde olacaksınız ancak kafa karışıklığını yoğun bir şekilde yaşadığınız günlerden geçmektesiniz. Dolunay sizler için netleştirici etkileri getirecek. Belirsiz olan ilişki gündemleriniz var ise radikal bir karar alabilirsiniz. Ön planda sahnede yaptınız bir işiniz var ise bu konularla alakalı olarak yeni bir karar alabilirsiniz veya iş ile ilgili kadınlarla alakalı bir takım gündemler devreye girebilir. Bazılarınız çocuklarla alakalı karar aşamasına gelebilir. Dolunay süreci ile birlikte gerginlikler olabilir ancak yine de alacağınız karar hayatınız için gerekli kadersel bir tema olabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Sizler için duygusal yoğunluğu olan ancak güçlendiğiniz dönemlerden geçmektesiniz. Bu hafta bazılarınız için şehir dışı, yurtdışı, eğitim vb konularda güçlü kararlar, tamamlanmalar gündeme gelebilir. Dolunay etkisi ile ev aile yuva ana gündeminiz de yer alacaktır. Evinize dair değişimler olabilir, aile sağlığı ile ilgilenebilirsiniz. Bu dolunayda uzaklarda bulunan bir ilişki gündemi veya bazıları için uzaklarda bulunan sevdikleri ile ilgili yeni kararlarda alınabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu dönem gündeminizde maddi koşullar ortakla gelirleriniz işin parası veya yatırımlar olabilir. Dolunay sürecinde sizler için yakın çevrenizle ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz. Akrabalar, kardeşler, yakın dostluklar için yeni bir karar alabilirsiniz. Bu dolunay süresinde uzu dönemdir var olan sorunlu gündemlerin artık neticesini alabilirsiniz. Bazılarınız eğitim öğretim ile ilgili bir tamamlanma yaşayabilir, bir sonlanma kararı alınabilir. Diğer taraftan kariyerinizle ilgili yeni anlaşmalar görüşmeler devreye girebilir

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu dönem sizin için duygusal konuların yoğun olduğu etkiler var. İlişkilerle alakalı daha derin olduğunuz bir dönemden geçmektesiniz. Bazıları için ilişkiler ve evlilikle alakalı veya ortak işlerle alakalı bir tamamlanma bazı konuları kapatma süreci olabilir. Dolunay enerjisi ile birlikte asıl gündeminiz kara koşulları olacak. İş ve kariyere dair gelişmeler harekete geçmenizi sağlayacak. Bu dönem kafa karışıklığı yaşadığınız konularda akışına bırakmanız iyi olacaktır

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu dolunayda yaşamınızda önemli bir karar aşamasına gelebilirsiniz. İlişkileriniz, etkileyen dolunayda tamamlanma bitirme sonlanma kararları alınabilir. Özellikle bazıları için evlilik ilişkileri ile alakalı konularda sorunlar var ise bununla ilgili bir karara varıla bilir. Bazılarınız için ise iş hayatını ilgilendiren gündemler de neticelenme kararları olabilir. Dolunay civarı günlerde uykusuzluklarınız olabilir duygusal dalgalanmalarınız olabilir. Bazılarınız da baş ağrıları gözlemlenebilir. İlişkilerinizde ben demeyi, kendinizi ortaya koymayı öğrenmeniz gereken süreçlerden geçmektesiniz. Bu dönem günlük rutinlerinizin hizmet ettiğiniz alanların karmaşık bir süreç olabilir günlük rutinleriniz de kafa karışıklıkları etkisi hakim

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu hafta sizin için oldukça önemli olacak İç dünyanızda bastırdığınız gizlediğiniz duygu düşünce konular varsa bunları artık netleştirip açığa çıkartıyorsunuz. Geçmişten gelen gizli bir konuda veya eski çok bilinmeyen bir konuda yüzleşmeler tamamlanmalar yaşanabilir. Bazılarınız sorunlu bir ilişki için bir karar alabilir. Bazılarınız ise bu dolunayda sağlık ile ilgili biraz hassasiyetle gösterebilir. Dolunay sürecinde işinize dair bir karar aşamasına da gelebilirsiniz. Bu süreçte çocuklar aşk konularında ilerleme fayda ve fırsat olacağı için kontrolü bırakmak iyi olacaktır

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu dolayı sizlere gündemi ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, sosyal gruplar alanında etkilemekte. Arkadaşlarınızla alakalı bir konuda karar verebilirsiniz. Bazılarınız için ise sorunlu arkadaşlıklar var ise artık bitirme kararları alınabilir. Bazılarınız ilişkisi ile alakalı önemli bir karar alabilir uzun süredir var olan bir konuyu artık dur diyebilir. Özellikle bazılarınız eve dair de gelişmeler yaşayabilir. Sizler için huzursuzluk ve yoğunluk yaşadığınız konularda özgürleşme ve karar alma etkisi olacak. Bir durumu geride bırakıp, güçlü bir adım atabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu dolunayın sizlere gündemini iş ve aile alanınızda etkilemekti. Sizler için bu dönem bir işle ilgili bırakma bitirme, sonlanma, sonuç alma gündemi olabilir. Bazılarınız iş değiştirme kararı olabilir. Bazılarınız ise işiyle alakalı yeni bir karar verebilir. Genel olarak bir takım stresler olabilir ancak değiştiğiniz bir dönemden geçmektesiniz. O nedenle katı düşünceleri bir kenara bırakma zamanı da diyebiliriz. Diğer taraftan yakınlarınızın desteğini ilgisini göreceğiniz bir süreçte olacaksınız

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu dönem sizler için hızlandırıcı etkiler açığa çıkmakta maddi konularda gelir gibi diğer dengenizi artışlar olabilir aynı zamanda giderler artabilir. Bu dolayı sizlere gündemi yolculuklar, eğitim, uzaklar sosyal medya konuları gibi alanlar da etkilemekte. Bu dolunayda ilişkilerinizle alakalı bir karar alabilirsiniz. Bazılarınız akrabalarla alakalı, uzun süredir var olan, bir konuda sonlanma karar alabilir. Tüm yaşayacağınız gündemler sizleri finansal olarakta yansıması olabilir. Bu dolunayda ifadeleriniz, konuşmalarınız mercek altında. Düşüncelerinize direk ortaya koymak isteyeceğiniz bir dolunay olacak sizler için.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu dolunayda gündeminiz para gelir gider dengeniz yer almakta. Özellikle başkasından kaynaklı gelirlerinizle alakalı bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Bunlar miras, nafaka, paylaşımlı gelirler olabilir. Bu dolunayda maddi manevi olarak bir kararınız olabilir. Bazılarınızda ise Dolunay etkisi ile duygusal dalgalanmalarınız olabilir. Bazılarınız da hassasiyetler olabilir, sizleri değiştirecek bir dolunay süreci diyebiliriz.  Diğer taraftan Jüpiter Neptün kavuşumunun sizler için faydalı etkisi var ancak kafa karışıklıklarınız olursa bu durum sizi biraz duygusal karmaşa eğitebilir

Astrolog Nurgül DÜZENLİ