EKİM AYLIK BURÇ YORUMU

KOÇLAR VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Ekim ayında hayatınızda güçlü yeni kararlar aldığınız etkiler ilerleyeceksiniz. İkili ilişkiler evlilik ortaklı işler alakalı yeni kararlar sizleri bekliyor. Genel olarak hızlı hareketli yolculukların gündeminizde olacağı bu dönem, beklemek yerine harekete geçmek mantıklı olacaktır. Ay sonunda yaşanacak güneş tutulmasıyla birlikte maddi konular ödemeler borçlar krediler veya başkasının parası ile ilgili gündemler hayatınızda önemli olacak. Genel olarak sağlığınıza daha özenli yaklaşmanız iyi olacaktır. Ekim ayında bir taraftan en derin duygularınızla yüzleşirken, diğer taraftan, diğer taraftan işbirliklerinden destekler göreceksiniz

BOĞALAR VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Ekim ayında sizler için oldukça önemli, tutulmalar etkisinde olacaksınız. Sorumluluklar rutinler görevler önceliğiniz olacak. Gelir gider denginizle alakalı harekete geçme iş konularında kararlar alma gündeme gelebilir. Ay sonunda yaşanacak tutulmayla birlikte evlilik işbirlikleri ortak işler konusunda güçlü bir karar verme etkisinde olacaksınız. Yaşamınızda size engel teşkil eden kişilerden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için de bedensel sağlık veya dış görünüşle ilgilenebilir. Bu dönem maddi konulardan alacağınız risklere dikkat etmeniz gerekiyor. Bazıları için bu süreç köklü bir işin değişimi, kalıcı bir durumun kapanışı şeklinde deneyimlenebilir. İlişkilerle ilgili yönünüzü netleştirmeye başlıyorsunuz

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Ekim ayında sizleri hareketli dışa dönük hızlı etkiler beklemekte. Motivasyonunuz artarken, bazı kişiler için gerginlikler ve sakarlıklar olabilir. Enerjiyi dönüştürmek için sportif faaliyetleri arttırmanız İyi olacaktır. Ay sonunda yaşanacak tutulma, ekim ve kasım ayında hayatınızda güçlü kararların olacağını işaret etmekte. Tutulma gündeminizde sağlık, iş, sorumluluklar, evcil hayvanlarla ilgili gündemlerinizi işaret etmekte. Sağlık ile ilgili konularda bu dönem daha özenli davranmanız gerekiyor. Bazılarınız için ise iş arkadaşları ile ilgili bazı gel gitli durumlar devreye girebilir. İşinizle ilgili uzun süredir alamadığınız kararları alma aşamasına gelebilirsiniz. Sokak hayvanlarına yardım etmek, hastalara destek vermek bu dönem fayda sağlayacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Ekim ayında artık rotanızı belirlemeye başlıyorsunuz. Genel olarak ev aile yaşadığınız yerle alakalı yer değişimleri önemli kararlar köklü değişimler gündeme gelebilir. Geri planda içsel olarak sizleri öfkelendiren şeyler bu dönem artma potansiyeli var, duygularınızı daha açık ifade etmeniz iyi olacaktır. Ekim sonunda yaşanacak güneş tutulması etkisi başladı. Bu durum sizler için çocuklar, aşk , sahne, yaratıcılıkla ile ilgili etkili olacaktır. Aslında aşka dair önemli güçlü kararların alınacağı, bazı ilişkiler için testten geçme dönemi olacaktır. Diğer taraftan daha ön planda olma, yaratıcılığın açığa çıkması gündeme gelebilir. Sorunlu olan ilişki ile yüzleşme, netleşme etkisi devreye girebilir. Bazıları için çocuk sahibi olma ile ilgili konular odağında olabilir. Geçmişle ilgili sorunlarla yüzleşip kapattığınız bir dönem sizleri bekliyor

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Ekim ayında köklü değişimler, ev aileye dair önemli kararlar sizleri bekliyor. Genel olarak hareketli olacağınız ekim ayında sosyal çevrenizin desteğini alacaksınız. Bazı kişilerin yakın çevresine tepkilerini yönetmesi kolay olmayabilir. Geri planda aile veya duygusal konularda sizi hırslandıran konular olabilir, gizli ilişkilerde stresler olabilir. Ay sonu yaşanacak güneş tutulması ile birlikte aile hayatına dikkat çekiyor. Yer değişimi, taşınma, evi yenileme gibi durumlar olabilir. Tutulma etkisi ile gizli gündemler açığa çıkabilir ve yeni yön arayışınız olabilir. Tutulma etkisiyle ikili ilişkiler evlilik ortak yaptığınız çalışmalarda dengesizlikler açığa çıkabilir. Ekim ve kasım ayında köklü bir konuda karar almanız, yön değişimi etkisi var.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Ekim ayında ana gündeminizde gelir gider dengeniz kariyeriniz önemli olacak. İş konusunda bazı kararlar verilebilir. Genel olarak kariyerinizde yoğunluklar olsa da fikir ayrılıkları yaşanabilir. Ay sonu yaşanacak güneş tutulması ile birlikte yakın çevrenizde değişimler olabilir. Kardeş, akraba, arkadaş ilişkilerinde tepkilerinizi kontrol edemeyebilirsiniz veya bir sırrın açığa çıkması söz konusu olabilir. Bu dönem çevrenizle iletişimde zorluklarınız olabilir. Eğitim konuları, seyahatler, yazılı sözlü iletişim, ilişkiler bu tutulmada önceliğiniz olacaktır. Bazıları için şehir dışına taşınma, yer değişimi söz konusu olabilir. Bu dönem huzursuzluklar, karmaşa belirsizlikler sizi yorabilir. İlişkilerde yaşadığınız bulanıklık, endişe getirebilir, bişeylerin yalan veya gerçek dışı olduğunu düşünebilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Ekim ayında hayatınıza yeni yön belirleyeceğiniz ilişkilerle alakalı netleşeceğiniz durumlar söz konusu. Seyahatler yolculuklar eğitim öğretim konularında hareketlilikler olabilir. Ay sonu yaşanacak güneş tutulmasıyla birlikte iş ve para konularında gündemler getirebilir. Parasal algınız, kazançlarınız ile ilgili değişim konuları yaşamınıza dahil oluyor. Kendi kazançlarınıza odaklanacağınız, yeni kazanç yolları arayacağınız bir süreç olabilir. Yeni girişimler, projeler karşınıza çıkabilir. Bu dönem sağlık konusunda ekstra özenli olmanız iyi olacaktır. Evlilikler ortaklı işlerde uzun dönemdir süre gelen konularda artık yeni kararlar alabilirsiniz. İç dünyanızda bastırılmış duygularınız tutulma zamanı ortaya çıkabilir. Bu dönem yaşanan bitişler köklü geri dönüşü olmayan süreçleri işaret etmekte

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Ekim ayı sizler için oldukça önemli bir dönem olacak. Sizin burcunuz da güneş tutulması gerçekleşecek. Uzun süredir sürüncemede kalan konuları karara bağlamaya başlıyorsunuz Yoğun duygular, köklü değişimler, bir duruma verilen hızlı tepkiler olabilir. İş hayatınız, başkasıyla yaptığınız işler ile ilgili gündemler tutulma ile birlikte değişime girebilir. Finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz veya eskiden kalmış bir gündeminizle ilgilenebilirsiniz. Duyguların daha görünür olduğu bu tutulma, içinizde gizli kalmış konular su yüzüne çıkarabilir. Tutulma civarı günlerde bedensel hassasiyetler olabilir. Tutulma etkisi ile aşk çocuklar konularında kafa karışıklığı olsa da, sizden gizlenen bir konuyu öğrenebilirsiniz. Ev aile emlak konularında streslere bağlı bir karar alınabilir .

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Ekim ayında duygusal dönüşümün, içsel değişimin yoğun olduğu etkilerle ilerleme olacaktır . Genel olarak hareket halinde olmanızı tavsiye ederim, durağanlık gerginlik ve stres getirebilir. Ay sonunda yaşanacak güneş tutulması, ay genelinde etkili olacak. Endişeli düşüncelerin su yüzüne çıktığı durumları yaşatabilir. Yanlış anlaşılmalar, bastırılmış duyguların ortaya çıkmasıyla iletişim aksilikleri getirebilir. Bu süreçte ruhsal ve bedensel olarak hassas durumlarınız olabilir, sağlık olarak bağışıklık sisteminizi korumakta fayda var. Rüyalarınızın artacağı bu dönem, geçmişte kalan korkularla yüzleşmeler olabilir. Manevi çalışmalar yapmak, terapiler almak tutulma zamanı çözülmeler yaşatabilir. Perde arkasında ki sırların açığa çıktığı bir süreç olabilir. Bu geçiş sizin için bırakma dönemi diyebiliriz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Ekim ayında toplumsal olarak daha ön planda kariyerinizin ve ailenizin önceliğinizde olduğu durumlar var. Genel olarak sağlık koşulları ile ilgilenebilir, görev ve sorumluluklar önceliğinizde yer alabilir. Ay sonu yaşanacak güneş tutulmasıyla ekim genelinde etkili olacak. Bir durumu bırakma kararı gündeme gelebilir. Tutulma etkisi ile arkadaş ilişkileriniz, sosyal gruplar, aşk hayatınızla ilgili bir karara varabilirsiniz veya bir durumu bitirebilirsiniz. Akrep tutulmasında duygular yoğun yaşanır, bu nedenle sizler içinde alacağınız kararlarda hırslar devreye girebilir. Aynı zamanda tutulma sizlerin çocuklarla ilgili alanınızı etkilediği için, çocuk konularında karar alınabilir. Bu dönem maddi konularda planlı programlı olma ihtiyacınız var, risklerden uzak kalabilmek gerekiyor. Bu tutulma ile yaşadığınız gel gitleri karara bağlayabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Ekim ayında genel olarak sizin için önemli etkiler var. Tutulma etkisi ile önemli kararlar sizleri bekliyor. Genel olarak seyahatleriniz artabilir bilgi paylaşımı eğitim sosyal medya ile ilgilenebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili veya çocuk konuları ile ilgili hareketli hızlı, bazen de tepkisel olunan etkiler var. Ay sonunda yaşanacak güneş tutulması sizleri ay genelinde etkileyecektir. Mesleki konularda ve hayat amaçlarınızla ilgili önemli değişimleri getiriyor. Aklınızı meşgul eden iş konularında bir karara varabilirsiniz. Toplum içinde kendinizi daha net ortaya koyacağınız, biriktirdiğiniz duygularınızı açığa çıkaracağınız gelişmeler yaşanabilir. Aile ve iş konularında radikal kararlar gündeme gelebilir. Bazıları için evle ilgili gündemler aileyle ilgili fikir ayrılıkları veya yer değişimleri gündeme gelebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Ekim ayında genel olarak görevler ve sorumluluklar önceliğinizde yer alacak. Sağlık konuları, evcil hayvanlar, iş yaptığınız kişiler, düzeninizle daha çok ilgilenebilirsiniz. Diğer taraftan aile içi gündemler yoğunlaşabilir ev içinde hareketlilikler olabilir veya tartışmaları açık etkiler olabilir. Ekim ayı sonunda yaşanacak tutulma ekim genelinde etkisini hissettirecek. Uzaklar, seyahatler, şehir dışı konuları gündeminize dahil olabilir Bazılarınız bu dönem taşınma kararı alabilirsiniz. Bazı durumlarda medya, iletişim, eğitim, hukuksal konular ile ilgili gündemler karşınıza gelebilir, bir durumla ilgili netleşebilirsiniz. Duygusal olarak güçlendirici etkilerin olduğu bu tutulmada, kararlı adımlar atabilirsiniz. Bu dönem varsayımlardan uzaklaşıp daha gerçekçi yaklaşımlar sergilemeniz gerekmekte.