OĞLAK BURCUNDA YENİAY

25-31 OCAK HAFTALIK BURÇ YORUMU

Aslan Burcunda dolunay

 

Bu hafta hem Aslan dolunayı gerçekleşecek hemde Merkür retrosu başlıyor .

28 Ocak saat 22:16 da Aslan burcunun 9 derecesinde dolunay meydana gelecek. Dolunay zamanları birçok şeyin artık daha görünür olduğu etkiler mevcuttur. Uzun zamandır beklenilen konularda sonuç almalar gerçekleşir. Bazı kişiler için ise görmezden gelinen konular dolunay zamanları artık, saklamak yerine açığa çıkartılır, ortaya koyulur.

Bu dolunay yaratıcılığı, ön planda olmayı, sosyalleşmeyi, eğlenceyi, sahneyi, gösterişi, liderleri, çocukları, aşkı, teknoloji, işaret eder. Ayrıca yaşam enerjisidir, yaratıcılık ile ilgili gündemler karşımıza çıkacaktır.   Keskin kararların alınabileceği bu dolunayda ego yapılan konular olabilir.

Aslan dolunayında kendinizi özgürce ortaya koyacağınız gelişmeleriniz olacaktır. Kalpten gelen bir itilimle sahnede olmak isteyeceğimiz, kendi gerçeğinizi konuşacağınız bir süreç diyebiliriz. Sizi geriye çeken, olduğunuz kişi olmanıza engel olan her ne var ise bazı karşıtlıklar oluşturacaktır. Egoya kapılmadan, öz değer duygusu ile hareket etmek bilinçli adımlar atabilmenizi sağlayacaktır. Yaşamında ilişkileri olmayan kişiler veya ilişkilerinde problem olmayan kişiler için ilişkilerle ilgili bir karar verilebilir.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde, Kongre, millet meclisi, yöneticiler borsa, elektrik kaynaklı olaylar, sahnede olan kişileri, sanatçıları, çocukları, altın piyasası ilgilendiren konularla ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Bu dolunayda sağlık açısından özenli yaklaşmakta fayda var. Baş ağrıları, kalp, sırt sorunları, ateşli hastalıklar, dolaşım sistemi, kramplar sorun teşkil edebilir.  Dolunay civarı günlerde mecbur kalınmadıkça ameliyat tavsiye edilmemektedir.

Bu dolunaydan birincil etkilenecek kişiler 9 derece civarında sabit burçlar olana kişilerdir. Bunlar Aslan, Kova Akrep, Boğa burçları olacaktır.

Aynı zamanda her burcu yaşamının bir alanda etkilediği için burçlar bazından sizlere olan etkisini okumakta fayda var.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dolunay sizler için yoğun enerjiler açığa çıkartmakta, motivasyonunuz artıyor.  Dolunay civarı günlerde idare etmek yerine, kendinizi direkt ortaya koyar haklarınızı savunabilirsiniz.  Bu dolunayda, sosyal çevre ile ilgili bir karar alma aşamasına geliyorsunuz, arkadaşlarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.  Sizi geri çeken duygusal bağlantılardan uzaklaşıp, kalbinizin sesini dinleyip bir bitirme kararı alabilirsiniz. Bazı kişiler için çocukların eğitim hayatı ile ilgili kararlar verilebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu dolunayda sizler için gündemde aile veya evinizle ile ilgili konular yer almakta.  Bazı kişiler için ev içi tamirat işleri gündeme gelebilir. Bu dolunayda sizler için bir karar almanız ve yaşamınıza yön vermeniz gerekebilir. Ayrıca işinizle ilgilide bir durumu bırakma bitirme kararları olabilir, stresler gündeme gelebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu dolunayın sizlere gündeminde yolculuklar yer almakta. Seyahatlerde bir karar alabilirsiniz, tatil planları gündeme gelebilir.  Dolunay etkisi ile hızlı kararlarınız oluşabilir, ilişkiler cephesinde hareketlilikler olabilir. Genel olarak iletişim sorunları teknoloji sorunları gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde finansal konular yer almakta. Özellikle, ödemeler, borçlar, başkasının parası ile ilgili bir karar aşamasına gelinebilir.  Ayrıca bazılarınız için gündem zamlar, alacağınız paralar, bütçenizi artırmak isteği gündemde olabilir. Bu dolunay ile artık bir durumu idare etmek yerine harekete geçmeye başlıyorsunuz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Yaşamınızın geneli ilgilendiren konularda kararlarınız devreye giriyor. Yaşam enerjinizin artacağı bu dolunayda ilişkilerle, ortaklı işlerle ilgili yeni kararlarınız gündeme gelebilir. Etrafınızda uyumsuzluklar olabilir ve bunlara bağlı bir karar alabilirsiniz. İş veya ev ile ilgili bir durumu kapatma kararı alabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu dolunayda sizlerin gündeminde geri planda yaşadığınız konularla ilgili kararlar olabilir. Bazılarınız için geçmişten gelen arkadaşlıklar veya ilişkilerle ilgili karar aşamasına gelinebilir. Bu dolunayda ana gündemleriniz arasında sağlık konularıda yer almakta

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde ikili ilişkiler var. Birlikteliklerinizde bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Bazı kişiler için yaşam enerjisinin arttığı gündemler olabilir. Bazı kişiler için ise çocuklarla ilgili gündemlerde açığa çıkabilir.  Bu dolunay sizler için uyumlu açı yapmakta ve genel olarak bir durum ile ilgili netleşmeye çalışabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunayda iş ile ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz. Kariyerinizde yeni bir yön belirleyebilir, bir durumu geçmişte bırakabilirsiniz. Diğer önemli durum bazı yer değişimleri, taşınmalar, aile ile ilgili kararlar olabilir. Dolunay civarı günlerde içsel gerginlikler olabileceği için bilinçli olmakta fayda var.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde eğitimler, yolculuklar, hukuksal konular yer almakta. Bir yerler gitme kararı alabilirsiniz, arkadaşlarınız harekete geçebilirsiniz. Bazılarınız için bu durum önemli harekete geçirici etki oluşturabilir ve arkadaşlarla yolculuklara çıkılabilir. Uzun süredir sizleri yoran konularda yeni planlarımız olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde finansal konular yer almakta. Alacakları olanlar bu tutulma ile alabilirler, finansal konularla ilgili eski bir konu var ise sonuç alınabilir.  Ayrıca bu dolunayda kendi kazançlarınızla ilgili harekete geçirici etkiler var. Gelir gider dengeniz üzerinde düşünmek, ödemeleri planlamak gereken bir dönemde olacaksınız.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde ilişkiler yer almakta. Hayatınızla ilgili önemli kararlar verebilirsiniz veya bazılarınız ortaklı işlerle ilgili kararlar verebilir. Bu dolunay aynı zamanda evlilik ile ilgili konuları da yön verebilir. İlişkilerimizin mercek altında olduğu bu süreçte, dış görünüşümüzle ilgili, imajımızla ilgili veya sağlık konuları ile ilgili kararlar verebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde sağlık konuları yer almakta. Bağışıklık sisteminize özen göstermeniz gereken dönemden geçmektesiniz. Ayrıca bu dolunayda bazılarınız için sağlık konuları da gündeme gelebilir. Diğer önemli durum duygusal olarak dalgalanmalar olabileceği için, iş koşullarında veya hizmet ettiğiniz alanlarda isyan enerjisi çalıştırabilirsiniz.

 

Astrolog Nurgül Düzenli