ASTROLOJİDE DEPRESYON GÖSTERGELERİ

Psikolojik Astroloji kişinin doğum haritasındaki gezegenlerin yerleşimi ile güçlü tespitler yapabilmemize olanak sağlar.  Bu yazımda sizlere, doğum haritalarında depresyon belirtileriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunacağım.

Astrolojide Ay Merkür ve Güneş, zihnimizi, bilgeliğimizi, ruhumuzu, kişiliğimizi, kimliğimizi yönettikleri için hayatımızda önem rol oynar. Özellikle depresyon söz konusu olduğunda Ayın konumu oldukça önemlidir. Ay mutluluk ister, güvende olmak ister.   Sert etki aldığında, kötücüllerden zarar gördüğünde veya ev yerleşiminde sorun olduğunda, Ay karamsarlaşır, duygusal ağırlık oluşur, kişi depresif hale gelir.

Ayın düşüşte zararda olması ( Ay Oğlak, Ay Akrep)

Natal haritalarda Güneş, Ay ve Merkür’ün, Satürn, Plüton, Chiron ve Neptün ile kavuşum, kare, karşıt, yüz ellilik açıda olması kişinin depresyona eğilimi olduğunu gösterir.

Aynı zamanda Güneş, Ay, Merkür, doğum haritasında 6. 8. veya 12. evde bulunuyorsa ve sert açılar altındaysa depresyon eğilimi olabilir.

Doğum haritasında Retroların çoğunlukta olması, özellikle Satürn Retro  ve sert açılı ise kişi depresyona eğilimi olabilir. Satürn’ün düşük ve zararlı pozisyonda köşe evlerde yer alması da kişiyi kısıtlayan enerjidir.

Diğer detay ise bir doğum haritasında su elementi yoğunluğu olması ve bunların sert açılarla olması kişiyi depresyona sürükler.

Transit etkiler olarak değerlendirirsek; Satürn, Plüton ve Neptün gezegenlerinin transitlerinin, Güneş, Ay ve Merkür’e kavuşum, kare, karşıt ve yüz ellilik açı yapıyor olması depresyon dönemi göstergesi olabilir.  Bu transitleri yaşayan herkesin depresyon olacağını söyleyemeyiz sadece duygusal dalgalanmanın yoğun olacağı zamanlar olabilir.

Doğum haritasında iyi bir Jupiter yerleşimi veya açısı bu yerleşimleri düzenlemek için fırsat verir. Var olan streslerin çözümü için astrolojide her zaman çözüm zamanları vardır. Kişi yeter ki istekli olsun, umut etsin, ilerici ve yenilikçi bir bakış açısı kazansın. Jupiter geniş düşünmek, büyük düşünmek yeni ufuklara yolculuk etmektir.

Değişim ve yenilenmek için bir çok detay ile ilgilenebiliriz. Aşağıda sizler için bazı tavsiyelerde bulundum, istikrarlı olduğunuz sürece kişi huzur ve mutluluğu yakalayacaktır.

⭐️Suyla temas edin, duş alımını sıklaştırın, doğada olun, deniz kenarında vakit geçirin. Bol su için, su olumsuz duyguları yok eder, iyileştirir

⭐️Besleyici yiyecekler yiyin, doğal olana yönelin, sağlıklı beslenmeyi öğrenin

⭐️Duygusal özgürleşme terapileri alın

⭐️İyileşme sadece duygusal değil fizikselde yapılmalıdır, masaj yaptırın

⭐️Hareket halinde olun, dans edin, spor yapın

⭐️Meditasyon ve yoga yapmayı öğrenin.

⭐️Etrafınızda sizleri mutlu eden objeler bulundurun,

⭐️Depresyona iyi gelen kokuları kullanın, lavanta, yasemin, bergamot, ylang ylang

⭐️Doğru nefes almayı öğrenin, nefes videoları izleyin

⭐️Sizi güvende hissettirecek, neşelendirecek, pozitif kişilerle olun

⭐️Gün ışığından daha çok faydalanın

⭐️Anne babayla sorunlarınızı bitirin veya uzlaşın, kabule geçin.

 

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ