AKREP BURCUNDA YENİAY 2023

AKREP BURCUNDA YENİAY

5 Kasım saat 00:14 Akrep burcunun 12 derecesinde yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar yenilik enerjisini beraberinde getirir. Bu yenilik enerjinsin içerisinde derin dönüşümlerinde olacağı bir süreci işaret etmekte. Yeniay haritasında açılar oldukça dikkat çekici.

Yeniay an haritası yükselen burcu aslanda. Güneş ve Ay 12 derece akrepte, Uranüs Boğa 12 derece de partil karşıt ve Satürn kova ile T kare açı kalıbına dahil oluyor. Tüm bunların anlamı, sabit enerjinin yön değiştirmesi şeklinde deneyimler söz konusu. Büyük bir zorluk, ilişkilerde stresi, özgürleştirici etki, değişim döngüsü, ani hızlı kararlar açığa çıkmakta. Bu durumu iki şekilde değerlendirebiliriz, stresli olan ve yorucu konularda kriz etkisi ile özgürleşme olabilir. Bazıları için ise artık radikal bir şekilde kendi isteğiyle ani şekilde yön değişimi ile yeni bir karar verilebilir. Gerilim, huzursuzluk, tansiyonu yüksek durumları işaret etmekte.

Bu dönem hisseli paralar, miras, nafaka, başkasının geliri, krediler, vergileri, borçlar açısından genel gündemler söz konusu. Piyasalar spekülatif hareketler, hızlı beklenmedik hareketler olabilir. Akrep burcu krizler, dönüşümlerle de alakalı olduğu için hırs ve rekabet bu dönem yoğun olacaktır.

Doğum haritalarının akrep burcunun olduğu alanlarda bir yenilik enerjisi gündeme gelmekte. Diğer taraftan 12 derece civarında Akrep, Boğa, Kova, Aslan en yoğun etkiyi alacaktır.

Bu yeniay haritasının da Minerva Asteroidi başrolde olacak. Bilgelik ve zeka ile ilgili olan bu asteroit aniden gelen bir bilginin zihinde uyanış yapma kapasitesini açığa çıkartmakta. Bu süreçte hesap yapma, bir durumla ilgili istatistik bilgilerle ilgilenme söz konusu olacaktır. Bu yeniay ile birlikte okullarla ilgili, eğitimle ilgili veya öğretmenlerle ilgili kararlarda gündeme gelebilir. Yeniay haritasında yer alan Mars Satürn sert açısı değişimin ve yenilenmenin kolay olmayacağını işaret ediyor. Evlilikte, ortaklı işler, aile konularında pürüzlerle, gizli derinden bir rekabetçi durumlar açığa çıkabilir. Aynı zamanda pandora asteroidinindi aktif olması ile sürprizli gelişmelerin açığa çıkacağını işaret etmekte. Bu yeniayda sezgisel biliş, rüyalar yoğun bir şekilde deneyimlenebilir. Venüs’te bulunan acumen sabit yıldızı ile ilişkilerde giderek oluşan duygusal kopmaları, baş etmesi zor ve kötücül partnerler, para için aşırı efor sarf etme, giderek azalan maddi değerleri anlatır.

Merkür Venüs altmışlık açısı derece akrepte İçsel olarak biriktirilen tüm duygular yüzeye çıkmaya hazır olduğu bir dönemdeyiz. Gizli saklı konuların da açığa çıkabileceği bu süreçte, olanı olduğu gibi kabul etmek , değişimi kabul etmek geçişi kolaylaştıracaktır. Yeniay ile birlikte sezgisel bilişler artabilir. Spritüel çalışmalar veya kişisel gelişimi destekleyen psikolojik çalışmalar için önemli bir yeniay. Yaşamın hızlı aktığı, her şeyin hızlı değiştiği günümüz koşullarında, değişmeden aynı kalmayı istemek gelişimi engeller. Karşınızdaki ile uğraşmak veya suçlamak yerine, bireyselliğinizin sorumluluğunu alarak yetişkin gibi sağduyulu davranacağınız, beklentilerle değil, özünüzü güvenerek hareket edeceğiniz bir yeniay olmasını dilerim.

Değişime direnen, kuşkucu bir doğada hareket edildiği durumlar gözlemlenebilir. Ayrıca detaycı, araştırmacı yaklaşımlarla karşılaşılabilir.  Bu dönem değişimi veya olanı olduğu gibi kabul etmek fayda sağlayacaktır. Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuza göre birlikte okuyunuz, sevgiler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak. Bu durum sizler için, ciddi duygusal değişimlerle birlikte yeniye adım atmayı işaret ediyor. Uzun dönemdir kendi içinizde tanımlayamadığınız derin hislerinizle ilgili artık yeni bir yöne geçiş yapıyorsunuz. Borçlar, eşin geliri, vergiler, krediler ile ilgili değişim dönüşüm, ani gelişen durumlar gündeme gelebilir. Ayrıca miras, nafaka gündemi olanlar için bu süreç sonuç alma şeklinde bir başlangıcı işaret edebilir. Bu yeniayda sizin için psikolojik zorlanma sonucunda, bir durumu bitirip yeni yöne gitme enerjisi hakim olacaktır.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak, bu durum sizler için evliliğinizde, eşinizle ilgili konularda, iş veya herhangi bir konuda değişim söz konusu olabilir. Bu dönem Yeniay ile birlikte evliliğe bakışınız değişiyor, yeni kararlar alabilirsiniz. Uzun dönemdir kendinizle ilgili yaşadığınız değişimlerde bırakma zorlukları yaşıyor olabilirsiniz. Şüphe ve kıskançlık gibi duygularınızın yoğun deneyimleneceği bu dönem, hırsla ani bir yöne gitme enerjisi hâkim olabilir. Bu yeniayda duygusal hassas hissetme potansiyeliniz devreye girebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak.  Bu durum sizler için günlük işlerinizin artacağını, çalışırken değişim yaşayacağınızı işaret ediyor. İş arkadaşlarınız veya çalışma rutininizle ilgili yeni kararlar ve  değişim gündemleri var.  Özellikle sağlık, şifa, iyileşme, ruhsal farkındalık ile ilgili kendi gücünüzü elinize alabilirsiniz. Bu yeniayda stresler, rekabet enerjisi, aşk yaşantınızda fikir ayrılıkları ile gergin durumlar ortaya çıkabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak bu durum sizler için aşk yaşamınızda yenilenmeyi işaret ediyor. Ayrıca yaratıcılığınızın arttığı bu dönem, ön planda olmakla ilgili, sahne ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Bir konuda radikal hızlı kararlar alınabilir, ani bir durumun bitişi ile birlikte yeni bir yöne gidilebilir. Diğer taraftan çocukların eğitim hayatı ile alakalı radikal ani gelişmeler gündeme gelebilir. Bu yeniayda sert etkiler var, duygusal hassasiyetleriniz artabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak. Bu durum sizler için aile konularında yeni gelişmeleri getiriyor. Evinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz veya bazılarınız atalarınızla ilgili miras konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bu yeni ayda köklü bir ani değişim gündemi sizleri bekliyor. Ailenizle ilgili hızlı gelişmeler sürpriz durumlar olabilir.  Eviniz ve eşinizle ilgili de şaşırtıcı ani gelişmeler olabilir. Bu süreçte ikili ilişkilerde evlilikte ortaklı işlerde fikir ayrılığı gündeme gelebilir ve bir karar alabilirsiniz

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak bu durum sizler için iletişimin, konuşmanın, eğitimin arttığı durumları getiriyor. Bazılarınız akrabalarınız, kardeşlerinizle ilgili gelişmelerle ilgilenebilirsiniz. Bu yeni ayda yakın arkadaşlıklarla ilgili ani oluşabilecek gündemler var hızlı bir bitiş sonrasında yeni bir karar alınabilir. Bu durum kardeşlerle veya akrabalarla ilgili de olabilir. Ayrıca çıkacağınız yolculuklarda sürprizli gelişmeler gündeme gelebilir

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda yeniay gerçekleşiyor olacak.  Bu durum sizler için finansal olarak yenilenmeyi getiriyor. Ancak dikkatli olmak önemli, bu yeniayın stresli açıları, maddi konularda ani gelişen durumları da işaret ediyor. Maddi konularda gelir artışınızın yaşanacağı durumlarla karşılaşabilirsiniz.  Bu yeni ayda sürpriz bir ödeme karşınıza gelebilir, para harcama isteği artabilir.  Diğer taraftan aşk ilişkiler, çocuk konuları ile alakalı ani bitişler gündeme gelebilir, bir konuda karara varabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ayda radikal kararlar sizleri bekliyor.  Hayatınızla ilgili, ev, aile, yuva, eş ile ilgili sıkıştıran bazı gündemler açığa çıkabilir.  Gizli olan bir gündem bir sır sürpriz bir şekilde karşınıza.  Bazı kişiler için uzun süredir atamadığı adımı atma gündeme gelebilir. Aile anne baba konularında fikir ayrılığı veya sorumluluklarla alakalı gündemler bu yeni ayda odağınızda olabilir. Duygusal olarak dalgalandıran bu yeniay süresinde bitiş enerjisiyle gelen bir yenilik deneyimle gündeme gelecektir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iç dünyanızda önemli ruhsal farkındalıklar yaşayacağınız gelişmeler içerisinde olabilirsiniz. Bu süreçte bırakmak istediğiniz her ne var ise, yeni kararlar alabilirsiniz. Rüyalarınızda artışlar yaşanabilir. Bu yeni ayda genel olarak sağlık stresi, iş stresi fikir ayrılıkları olabilir. Geri planda olan gizli bir gündem sizi psikolojik olarak yorabilir.  Diğer taraftan kardeşler, yakın arkadaşlar, eğitim konuları ile alakalı olarak fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Bu yeniayı iyi değerlendirebilmek adına, manevi çalışmalar, ritüeller, yoga, meditasyon iyi gelecektir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayda arkadaş gruplarınızla ilgili yeni gelişmeler içerisinde olacaksınız. Bu yeni ayda ilişkiler cephesinde ani bir bitiş gündeme gelebilir, arkadaş ilişkilerinde sosyal gruplarda bazı şeyler istediğiniz gibi ilerlemeye bilir Diğer taraftan fikirlerinizi gelecek beklentilerinizi güncellediğiniz, düşüncelerinizi yön değiştirdiği bir dönemde olacaksınız.  Diğer taraftan aşk ilişkilerinde veya çocuk konularında ani sürprizli kararlar gündeme gelebilir, sorunlu olan bitiş deneyimlenebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu hafta Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş yaşantınızla ilgili yenilenmeler içerisinde olacaksınız. Bu dönem yenilendiğinizi, değiştiğinizi, gizli olan tüm gündemlerinizin açığa çıktığı bir süreci işaret etmekte. Yeniay sizin için oldukça önemli bir bitiş gündemi var işinizde kariyerinizde mesleki konularda bir durum artık sonuca gelmekte. Fikir ayrılıklar yaşanabilir, huzursuzluklar deneyimlenebilir.  Ancak bunun neticesinde yeni bir yön belirleme noktasına gelinebilir

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu yeni ayda ana gündeminizde yolculuklar yabancılar uzaklar eğitim konuları hukuksal konular yer almakta radikal yeni bir yön belirleme noktasında olabilir.  Bu yeniay sizleri harekete geçirecek, uzun süredir beklediğiniz bir konuda artık hareket halinde olacaksınız. Bazılarınız için uzaktan tanıdığınız akrabalarla alakalı veya tanıdıklarınızla alakalı ani gelişebilecek gündemler odağınızda yer alabilir.   Bu yeniay ile birlikte yeni bir eğitime başlama, bilincinizi genişletecek yeni bilgiler öğrenme olabilir.

 

MİRA ASTROLOJİ AKADEMİSİ ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com TELEFON : 0 533 428 47 02 Nurgül DÜZENLİ