MERKÜR KOÇ RETRO

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

16 Şubat 19:56 da 27 derece Aslan burcunda dolunay meydana gelecek.

Dolunay zamanları birçok şeyin artık daha görünür olduğu etkiler mevcuttur. Uzun zamandır beklenilen konularda sonuç almalar gerçekleşir. Bazı kişiler için ise görmezden gelinen konular dolunay zamanları artık, saklamak yerine açığa çıkartılır, ortaya koyulur.

Bu dolunay yaratıcılığı, ön planda olmayı, sosyalleşmeyi, eğlenceyi, sahneyi, gösterişi, liderleri, çocukları, aşkı, teknoloji, işaret eder. Ayrıca yaşam enerjisidir, yaratıcılık ile ilgili gündemler karşımıza çıkacaktır. Keskin kararların alınabileceği bu dolunayda ego yapılan konular olabilir.

Aslan dolunayında kendinizi özgürce ortaya koyacağınız gelişmeleriniz olacaktır. Kalpten gelen bir itilimle sahnede olmak isteyeceğimiz, kendi gerçeğinizi konuşacağınız bir süreç diyebiliriz. Sizi geriye çeken, olduğunuz kişi olmanıza engel olan her ne var ise bazı karşıtlıklar oluşturacaktır. Egoya kapılmadan, öz değer duygusu ile hareket etmek bilinçli adımlar atabilmenizi sağlayacaktır. Yaşamında ilişkileri olmayan kişiler veya ilişkilerinde problem olmayan kişiler için ilişkilerle ilgili bir karar verilebilir.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde, Kongre, millet meclisi, yöneticiler borsa, elektrik kaynaklı olaylar, sahnede olan kişileri, sanatçıları, çocukları, altın piyasası ilgilendiren konularla ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Bu dolunayda sağlık açısından özenli yaklaşmakta fayda var. Baş ağrıları, kalp, sırt sorunları, ateşli hastalıklar, dolaşım sistemi, kramplar sorun teşkil edebilir. Dolunay civarı günlerde mecbur kalınmadıkça ameliyat tavsiye edilmemektedir.

Bu dolunaydan birincil etkilenecek kişiler 27 derece civarında sabit burçlar Aslan, Kova Akrep, Boğa burçları olacaktır.

Haftanın detaylarını değerlendirdiğimizde

15 Şubat Merkür Kova burcuna geçiş yapıyor. Merkür Kova burcunda seyahatine başlıyor ve 10 Mart’a kadar burada kalacak. Bu süreçte ticari konularda, eğitim ve haberleşmeyle ilgili özgürce fikirlerimizi ortaya koyup daha evrensel yaklaşımlar sergileme eğiliminde olabiliriz. Teknoloji, astroloji, felsefe, uzay ve elektrikle alakalı çalışmalarda ikizler, terazi ve kova burçları hızlı gündemler yaşayabilir

16 Şubat Mars Venüs Oğlak burcunda kavuşum

18 Şubat Jupiter Uranüs altmışlık

18 Şubat Güneş Balık burcuna geçiş yapıyor.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dolunay sizler için yoğun enerjiler açığa çıkartmakta, motivasyonunuz artıyor. Dolunay civarı günlerde idare etmek yerine, kendinizi direkt ortaya koyar haklarınızı savunabilirsiniz. Bu dolunayda, sosyal çevre ile ilgili bir karar alma aşamasına geliyorsunuz, arkadaşlarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir, bazı kişiler için fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Zorlu şartların içindeyseniz özgürleşme gerçekleşebilir. Sizlere karşı gelen bir sosyal çevreniz var ise, artık bu gidişata dur diyebilirsiniz. İş hayatınızda faydalar, gelirinizde artışlar olabilir

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu dolunayda sizler için gündemde aile veya evinizle ile ilgili konular yer almakta. Bazı kişiler için ev içi tamirat işleri gündeme gelebilir. Bu dolunayda bir karar almanız ve yaşamınıza yön vermeniz gerekebilir. Ayrıca işinizle ilgilide bir durumu bırakma bitirme kararları olabilir, stresler gündeme gelebilir. Bu dolunayda bazı kişiler için gerginlikler olurken, bazı kişiler ilişkilerinde güçlü yeni atılımlar yapabilirler. Şehir dışı, seyahat, eğitim, yolculuklar, hukuksal konularla ilgili ani gelişen sürprizli gelişmeler olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu dolunayın sizlere gündeminde yakın çevre, arkadaş, eğitim yolculuklar yer almakta. Fikir ayrılıklar, egosal yaklaşımlar, sorunlu olan ile yol ayrımı gerçekleşebilir. Bu dolunay yakın çevreden arkanızdan dönen konular var ise yüzleşmeler gerçekleşebilir. Psikolojik değişim yaşadığınız bu dönem çıkacağınız yolculuklarda sürprizli durumlar oluşabilir. Gelir atışı olabilir, yatırımlardan, başkasından kaynaklı gelirlerinizde artışlar olabilir. şehir dışı, seyahatler, tatil planları, sosyal medya, hukuksal konularda sorumluluk bilinci ile planlar yapmanız iyi olacaktır

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde finansal konular yer almakta. Özellikle, ödemeler, borçlar, başkasının parası ile ilgili bir karar aşamasına gelinebilir. Ayrıca bazılarınız için gündem zamlar, alacağınız paralar, bütçenizi artırmak isteği gündemde olabilir. Bu dolunay ile artık bir durumu idare etmek yerine harekete geçmeye başlıyorsunuz. İş konularında radikal kararlar gündeme gelebilir. İlişkilerden ve dostlardan destek göreceğiniz bu dönem, güçlenmeye başlayacaksınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunayda enerji artışınız olacak. Bu durum bazıları için gerginlik yaratırken , bazıları için ilerleme, tamamlama, bir durumu bitirme etkisi yaratabilir. Etrafınızda uyumsuzluklar olabilir ve bunlara bağlı bir karar alabilirsiniz. İş veya ev ile ilgili bir durumu kapatma kararı alabilirsiniz. Uzun süredir sizi yoran bir meselede net bir duruş sergileyebilirsiniz

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu dolunayda sizler içe dönük, küskün veya kısıtlanmıştık yaşayabilirsiniz. Ruhen yorgun hissettiğiniz konularda tepkilerinizi geri çekilerek gösterebilirsiniz. Diğer taraftan sosyal çevre desteği, ilişkilerden faydalarda açığa çıkacağı bir dönemde olacaksınız. Bazılarınız için geçmişten gelen arkadaşlıklar veya ilişkilerle ilgili karar aşamasına gelinebilir. Bir durumu bırakma, içsel olarak birlerden özgürleşme yaşanabilir. Bu dönem ruhsal olarak hassaslaşırsan, fiziksel sağlığınıza da özen göstermek iyi olacaktır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu dolunayda sosyal çevrede yüzleşmeler, netleşmeler, kararlar gündemde. Birlikteliklerinizde bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Bazı kişiler için yaşam enerjisinin arttığı gündemler olabilir. Bu dolunay sizler için uyumlu açı yapmakta ne yaşarsanız yaşayın sizi yukarıya taşıyacak bir durum olduğunu unutmayın. Aile desteği, finansal faydalar, gelir artışı gündeme gelebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunayda önemli değişimler sizleri bekliyor. İş ile ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz. Kariyerinizde yeni bir yön belirleyebilir, bir durumu geçmişte bırakabilirsiniz. Diğer önemli durum bazı yer değişimleri, taşınmalar, aile ile ilgili kararlar olabilir. Dolunay civarı günlerde içsel gerginlikler olabileceği için bilinçli olmakta fayda var. Yakın çevre, eğitim, akrabalardan destek alıp ilerleyeceğiniz bu dönem, eski bir meseleye çözümde üretebilirsiniz

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu dolunayda şehir dışı, yolculuklar, uzaklardaki tanıdıklarıma ilgili gelişmeler hızlanıyor. Çevrenizle ile ilgili geçmişten gelen haberler aklınızı karıştırabilir. Gündeminiz de eğitimler, yolculuklar, hukuksal konular yer almakta. Bir yerler gitme kararı alabilirsiniz, arkadaşlarınız harekete geçebilirsiniz. Bazılarınız için bu durum önemli harekete geçirici etki oluşturabilir ve arkadaşlarla yolculuklara çıkılabilir. Uzun süredir sizleri yoran konularda yeni planlarımız olabilir. Maddi olarak gelir artışı yaşayacağınız bu süreçte, iş hayatından destekler olabilirsiniz

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde finansal konular yer almakta. Alacakları olanlar bu tutulma ile alabilirler, finansal konularla ilgili eski bir konu var ise sonuç alınabilir. Ayrıca bu dolunayda kendi kazançlarınızla ilgili harekete geçirici etkiler var. Gelir gider dengeniz üzerinde düşünmek, ödemeleri planlamak gereken bir dönemde olacaksınız. Diğer taraftan sürprizli hızlı gelişmelerle, ani kararlar gündeme gelebilir. Fiziksel olarak imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu dolunayda ruhsal olarak bir duruma isyan edip, yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Hayatınızla ilgili önemli kararlar verebilirsiniz veya bazılarınız ortaklı işlerle ilgili kararlar verebilir. Bu dolunay aynı zamanda evlilik ile ilgili konuları da yön verebilir. İlişkilerimizin mercek altında olduğu bu süreçte, dış görünüşümüzle ilgili, imajımızla ilgili veya sağlık konuları ile ilgili kararlar verebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu dolunayda gündeminizde sağlık konuları yer almakta. Bağışıklık sisteminize özen göstermeniz gereken dönemden geçmektesiniz. Ayrıca bu dolunayda bazılarınız için sağlık konuları da gündeme gelebilir. Diğer önemli durum duygusal olarak dalgalanmalar olabileceği için, iş koşullarında veya hizmet ettiğiniz alanlarda isyan enerjisi çalıştırabilirsiniz. Sosyal çevre, arkadaşlar, ilişkilerden destek alacağınız bu dönem, dışa dönük hareket edebilirsiniz.

 

Astrolog Nurgül Düzenli