BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

18 Mart tarihinde saat 10:17 de Başak burcunun 27 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Güneş Balık -Ay Başak burcu karşıtlığı yaşayacağımız bu dolunayda, gerçekler ve hayaller arasında denge kurmayı öğreneceğimiz gelişmeler söz konusu. Dolunay zamanı gökyüzünde Ay en parlak ve bütün halini aldığı için, karanlıkları aydınlatan bir dönemdir. Bu süreçte iç dünyamızda geri planda kalan konular su yüzüne çıkar ve sürüncemede kalan konularda sonlanmalar, tamamlanmalar gerçekleşebilir.

Bu dolunayda iş çalışma koşulları hizmet sektörü sağlık konuları eğitim öğretim bilgi paylaşımı psikolojik konular önceliğimiz olacaktır

Bazı kişiler için hastane, kapalı yerler, yardım kuruluşları ile ilgili bazı gündemler açığa çıkabilir. Bu dolunay süresinde detoks yapmak, sindirim sistemi, bağırsak sistemi üzerine arınma programlarına dahil olmak faydalı olacaktır. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler bu dolunay süresinde sağlık olarak daha hassaslaşabilir.

Dolunay an haritasında asc ikizler burcunda ilerlemesi, eğitim, okullar, haberleşme konularının öncelikli olacağını vurgulamakta. Yöneticisi Merkür ve Venüs Kova burcunda ilerlemekte. Bu durum özgürlük ve insan haklarının önemini vurgulamakta. Uranüs’ün yapacağı kare açı ise uyandırıcı, harekete geçirici, ani sürprizli gündemlerin olabileceğini işaret etmekte. Bir koas durumu oluşabilir, evlilik ilişkilerinde veya kalıcı birlikteliklerde beklenmedik gelişmeler olabilir. Diğer taraftan Plüton’un yapacağı güçlü destekleyici açı ile bu yaşanan dönüşümün ihtiyaç olabileceğini işaret etmekte. Bu dolunay bir çok kişi için güçlenerek ayağa kalkma anlamı taşımakta.

 

Alkaid asteroidinin aktif olması ile bir yas tutma, ayrılık anksiyetesi açığa çıkartmakta.

Venüs albali sabit yıldızı bağlantısı da bize yine talihsizlik ve şiddeti açığa çıkartmakta.

Dolunay sürecinde kaygı endişe frekansı artabilir rüyalarda yoğunluk olabilir. Ancak bu dolunay en iyi şekilde faydalanabilmek için bir şey bırakma arınma temizlenme şifalanma süreci olarak değerlendirebilmek gerekiyor

Bu arınma, hem ruhsal hem bedensel olarak olacaktır. Fiziksel olarak sağlıklı olduğumuzda, ruhumuzda iyileşmeler başlar, enerjimiz yükselir.

Ayrıca yapacağımız yardım ve fedakârlıklarla alakalı kendimizi kurban rolüne geçmiş hissedebiliriz. Psikolojik olarak da hassas olan kişiler bu dolunay ile duygular yüzeye çıkabilir, kırılgan olabiliriz.

Bu dolunaydan en çok etkilenecek kişiler, İkizler , Yay, Balık, Başak burçlarının 27 derecesi ve ve bu burçlarda gezegeni olanlar etki alacak (-5 +5

Ülkemiz haritası açısından değerlendirdiğimizde sular, denizler, gaz, zehirlenme açısından sorun çıkarabilecek bir dolunay sürecinde olacağız. Bulaşıcı hastalıklar için ekstra korunmamız gereken bir dönem diyebiliriz.

Bu dolunay sürecinde dini kurumlar, hastaneler, cezaevi, işçi sınıfı vb alanlarda yeni gündemler yaşanabilir. Diğer taraftan her türlü trafik , hava yolu, deniz trafiği, karayolu, iletişim haberleşme, sosyal medya internet, yayıncılıkla ilgili kararlar gündeme gelebilir.

Bu dolunayda eskimiş olanı bırakmayı, biten konularda tamamlanma durumu açığa çıkabilir. Bazı arınma ritüelleri yapmak için faydalı bir dolunay süresinde olacağız. Toprak ve su ile ilgilenmek enerjimizi dengelemeye katkısı olacaktır. Şifa terapi, dua, manevi çalışmalar için ekstra faydalı zamanı işaret etmekte.

Dolunayın sizleri etkilediği alanı burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz sevgiler

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay da sağlık ve iş konuları önceliğinizde olacak. Geri planda, iç dünyanızda duygusal karmaşalar gündeme gelebilir.  Bu dönem sağlığınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir, özellikle bağırsak ve nefes ile ilgili gündemleriniz olabilir.  Bu dönem rüyalarınızda artışlar veya uyku sorunları olabilir. Ayrıca bazı kişiler için kaygılar endişeler gündeme gelebilir. Uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projenin sonucunu alma gündeme gelebilir. Bu süreçte ruhsal arınma, psikolojik farkındalık, zararlı bir alışkanlığı bırakma olarak değerlendirilebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ilişkileriniz, aşk hayatınız, çocuk konuları önceliğinizde yer alacak. İlişkilerinizle alakalı bu dolunay süresinde yeni kararlar, tamamlanmalar, bitişler gündeme gelebilir. Arkadaşlıklar, sosyal gruplar ön planda olacağınız konularda yer alabilirsiniz. Bazılarınız için bu gündem, aşk hayatı ile ilgili bir karara varmak olarak gerçekleşebilir. Yeni ilişkilere başlamak için çok verimli zaman değildir, Neptün gezegeni etkisi ile bazı yanılmalar söz konusu olabilir. Dolunay sürecinde çocuklarla ilgili gelişmeler veya çocuk haberleri alınabilir. Bu dolunay sizin için uzun zamandır aklınızda olan bir konu ile ilgili sonuç alma şeklinde deneyimlenebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ev hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Yaşadığınız yer eviniz, aileniz dolunay gündeminde yer alıyor. Dolunay etkisi ile aile kökleriniz, atalarınız konusunda belirsizlikler kafanızı karıştırabilir, güvensizlikler gündeme gelebilir. Bu dolunay sizler için önemli gündemler açığa çıkartacaktır. Aile sağlığı ve kendi sağlığınızla ilgilenebilir, zihinsel huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Bu dönem önemli başlangıç kararları vermemekte fayda var. Bazılarınız için yer değişimi, ev değişimi, iş değişimleri gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yakın çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler önceliğiniz oluyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Aynı zamanda iletişim alanınızda gerçekleşecek olan bu dolunayda, Bazı unutkanlıklar teknolojik sorunlar gündeme gelebilir. Bu dönem çıkacağınız yolculuklarla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Uzun dönemdir gündeminizde olan eğitim konularıyla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi ile çevrenize eleştirileriniz artabileceği için , iletişimde dikkatli olmak faydalıdır.  Diğer taraftan dolunay etkisi ile gereksiz para harcamaktan veya bilinçsiz yatırımdan uzak kalmak iyi olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ana gündeminizde maddi konular , sağlık konuları ve iş hayatı gündeminizde. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerle ilgili, uzun dönemdir ilgilendiğiniz bir konuda yeni sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem parasal yatırımlar açısında uygun değildir. Eşinizin veya ortaklı iş yaptığınız kişinin kazancı ile ilgili yeni gündemler ortaya çıkabilir. Atacağınız adımlarda belirsizlikler olabileceği için , iyi bir planlama yapmanız gerekebilir. Bazılarınız için ortak çalışmalar yaptığınız kişilerle veya ilişkilerinizde ani gelişen sürprizli durumlar olabilir, fikir ayrılığı yaşanabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda netleşme, farkındalık yaşayacağınız durumlarınız gündemde. Bazıları için bir durumu bitirme , bırakma olabilir. Evlilik ile ilgili veya ilişkilerde karşıt fikirler gündeme gelebilir. Bazı kişiler için evlilik veya ortaklı çalışmalar için sonuç alma, karar verme durumları oluşabilir.  Bu dönem çevrenizle kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlamını yitirmiş veya problemli olan konularla ilgili sonlanmalarınız söz konusu olabilir. Sağlığınız açısından özenli olmanız gereken bir süreç, dolunay etkisi ile ruhsal ve fiziksel dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Şifalanmak, detoksa başlamak, zayıflamak için değerlendirilebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda içsel farkındalık, duygusal yön bulma süresinde olacaksınız.  Yalnız kalma ihtiyacınızın artacağı bu dönem, ruhsal olarak birtakım konuları düzeltme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu süreçte geçmişte kalmış konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Perde arkası konularda araştırmalarınız söz konusu olabilir, hastane, yardım kuruluşları gibi yerlerle ilgilenebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız açısından şifalanmaya açık bir dönemdesiniz. Aynı zamanda sizden gizlenmiş konular var ise haberiniz olabilir, yüzleşmeler gerçekleşebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için sosyal ortamlarda gelişmeleri getiriyor. Kalabalık guruplarla ilgili yeni organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ilişkiniz ile ilgili yeni gelişmeler gerçekleşebilir. Bu dönem aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olan konularda sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda yanıldığınız bazı konularda , gerçekçi bir bakış açısı geliştirmek durumunda kalabilirsiniz.   Bazı kişiler için kaygı artabilir, şüpheler oluşabilir. Özellikle sosyal yaşamda, kalabalık gruplar veya arkadaş ilişkilerinde stresler olabilir. Aynı zamanda ev yaşantınızla alakalı teknik sorunlar veya iletişim sorunları olabilir

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda gündeminiz kariyeriniz, yaşam amacınız yönünde gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. İşinizle ilgili kararlar, ev, aile ile ilgili değişimler gündeme gelebilir. Bu dolunayda kafa karışıklıkları olan konularda artık daha net duruş sergilenebilir. Uzun süre üzerinde çalıştığınız bir projeniz var ise bu dolunayda sonuçlanma gerçekleşebilir İş yerinde duygusal dalgalanmalarınız, iletişim aksilikleri söz konusu olabilir. Bu dolunay sizin için çevrenizle kurduğunuz iletişim için önemli olacak. Yakın çevrenizde, kardeşler, akrabalar ile ilgili sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Bu dolunayda harekete geçirici etkiler devrede.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek dolunayda  sizler için yolculuklar, inançlar, sosyal medya, hayat felsefeniz gibi alanlarda gerçekleşiyor olacak. İş seyahatleri yapmanız gerekebilir, ayrıca eğitimle ilgilenebilirsiniz. Bu dönem inandığınız değerleri daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz eski konuların artık sonuçlanmasını isteyebilirsiniz. Maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir beklide uzun dönemdir beklediğiniz finansal bir gündem sonuçlanabilir. Ancak bu dolunayda belirsizlik etkisi ile detayları gözden kaçırmamaya dikkat etmek gerekir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay finansal konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem vergiler, miras ile ilgili konular, bankacılık işlemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca kalıcı, uzun dönemli yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir. Bu dolunayda geçmişten gelen iş bağlantılarınızla tekrar görüşebilirsiniz veya eski iş arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız bu süreçte aile konuları ile ilgilenmesi gerekebilir. Bu dönem maddi konularda belirsizlikler yaşanabilir. Alacağınız kararlarda daha gerçekçi ve kontrollü yaklaşmaya çalışın.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için önemli bir durumu gündeme taşıyor. Özellikle ilişkilerinizle ilgili bu dönem yeni gündemler ortaya çıkabilir, yeni gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerinize yaklaşımınızı gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız gerçekleşecek olan dolunayda etkilenebilir. Bu dönem eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız geçmişte kalmış kişilerle veya konularla ilgilenebilir ve bir sonuçlanma yaşayabilir. Duygusal dalgalanmalar söz konusu olsada , karar almak , yeni adımlar atmak , eskimiş konuları geride bırakmak açısından uygun bir zamanda olacaksınız. Bu duruma sürecinde sağlık konularında daha dikkatli olmalısınız

 

MİRA ASTROLOJİ AKADEMİSİ

Nurgül DÜZENLİ