PLÜTON KOVA BURCUNDA

Ayın Genel Etkileri

Mart aylık burç yorumları nda bu ay Astrolojik geçişlerden faydalar göreceğimiz etkiler var. Marsın 4 Mart tarihinde burç değiştiriyor ve ikizler burcuna geçiyor. İletişimin, hareketin artacağı bir süreçte olacağız

13 Mart tarihinde 23 derece Balık yeniayı gerçekleşecek. Aşk, ilişkiler, iş konularında yeni başlangıçlar gündemde.

28 Mart tarihinde 8 derece Terazi burcunda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerle ilgili veya iş konularıyla ilgili hızlı kararlar gündeme gelecektir.

Mart ayı genel gezegen geçişleri listesi

3 Mart Venüs Mars altmışlık

4 Mart Mars İkizlere geçiyor.

5 Mart Merkür Jupiter kavuşum

11 Mart Güneş Neptün kavuşum

13 Mart 23 Balık burcunda yeniay

14 Mart Venüs Neptün kavuşum

16 Mart Güneş Plüton altmışlık

16 Mart Merkür Balığa geçiyor

18 Mart Venüs Plüton altmışlık

20 Mart Güneş Koça geçiyor

21 Mart Venüs Koça geçiyor

22 Mart Merkür Uranüs altmışlık

22 Mart Mars Satürn üçgen

24 Mart Merkür Mars karesi

26 Mart Güneş Venüs kavuşum

28 Mart 8 derece Terazi Dolunay

Ayın Burçlara Olan Etkileri

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda manevi konularda, yardım konularında geri planda kalmış konularda yenilik enerjisi çalışmakta. Yeniay etkisi ile rüyalarda artışlar devreye girebilir. Bazılarınız için manevi çalışmalar yapmak, terapiler almak, meditasyon çalışmaları yapmak büyük oranda içsel değişim getirecektir. Aynı zamanda bu yeniayda sağlık ile ilgili konularda yeni bir durum gelişebilir, sorunlar var ise tedavi yöntemleri geliştirilebilir. Bütünsel sağlık konularıyla ilgilenebilirsiniz.

28 Mart Terazi burcunda yaşanacak dolunay sizler için önem arz etmekte.  Bu dolunayda yaşamınızla ilgili önemli bir karar veriyorsunuz. Bazı şeyleri bitirme, bırakma, sonlandırma, kararı alabilirsiniz.  Bunlar çevrenizle ilişkilerinizle ilgili olabilir, eş veya ortağımızla ilgili olabilir. Önemli bir farkındalık sonucunda netleşmelerinizde devreye girebilir. Dolunay etkisi ile özellikle geri planda kalan ilişki gündemlerinizde fikirlerinizi açıkça ortaya koyabilirsiniz. Bu dönem dolunay etkisi ile bedensel hassasiyetlerde olabilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda sizler için yeni bir çevre anlamı taşıyabilir. Bazılarınız ise arkadaşlarla ilgili yeni durumlar yaşayabilir, gruplar içerisinde yeni kararlar alınabilir. Manevi olarak güçlü, yaratıcılığınızın açığa çıkacağı ancak somutlaşmanın, kararlı olmanın zor olacağı bir yeniay sizleri bekliyor.

 

28 Mart dolunayı ile sizler için bedensel, ruhsal sağlığınız önem arz etmekte. İç dünyanızı sıkan bir konuda karar verme aşamasına geliyorsunuz.  Bırakma enerjisinin hakim olduğu bu dolunayda özellikle yakın çevrenizle alakalı sizi meşgul eden konularda yeni bir durum gerçekleşiyor.  Bazılarınız günlük rutinde devam ettirdiği bir faaliyette bitirme kararı alabilir. İşe dair sonuçlanmalar da yaşanabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş konularınız ile ilgili güzel bir yeni durum sizleri bekliyor. Kariyerinizde uzun süredir süre gelen belirsizlikler için harekete geçmek isteyeceğiniz durumlar olabilir. Bazılarınızın terfi alabileceği bir süreç, bazılarınızın ise ortaklı işler yapmak için yeni oluşumların olabileceği bir süreç diyebiliriz.

 

28 Mart Bu dolunayın anlamını sizler için,  ilişkilerle alakalı bir karar alıyorsunuz.  Bazılarınızın aşka dair gelişmeler olabilir. Bazılarınız önemli bir durumla alakalı son noktayı koyabilir.  Ön planda sahnede yaptınız bir işiniz var ise bu konularla alakalı olarak yeni bir karar alabilirsiniz veya iş ile ilgili kadınlarla alakalı bir takım gündemler devreye girebilir.  Bazılarınız çocuklarla alakalı karar aşamasına gelebilir. Dolunay süreci ile birlikte gerginlikler olabilir ancak yine de alacağınız karar hayatınız için gerekli kadersel bir tema olabilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda uzun süredir var olan seyahat, eğitim, şehir dışı konularında bir yeni durum meydana geliyor. Bu yeni başlangıç, akrabalar ile ilgili olabilir veya yeni bir şeyler öğrenmek ile de ilgili olabilir. Bu yenilenme süresinde iş koşullarınızı da etkisi altına alacağı durumlar. Kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dönemde olacaksınız.

28 Mart dolunayında sizler,  ev aile yuva ile ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz. Bu durum işinize de yansıya bilir. Uzun zamandır süregelen bir konuda artık netleşme yaşayabilirsiniz Özellikle bazılarınız ikili ilişkilerde bir konuda karar verebilir. Bazılarınız ise dolunay süresinde çevresiyle gerginlikleri olabilir.  Bu dönem duygusal olarak olgunlaşmanız gereken zamanlardan geçmektesiniz. Genel olarak değişim döngünüz devrede. Değişime direnmeden, atamadığınız adımları atmak için gökyüzü sizleri itici etki getirmekte. Bu dolunayda uzaklarda bulunan bir ilişki gündemi veya bazıları için uzaklarda bulunan sevdikleri ile ilgili yeni kararlarda alınabilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda yaratıcılık , sezgisel konularda yenilikler devreye giriyor. Bazılarınız için bu gündem gelir giderlerle ilgili yaşanabilir. Ortaklı işlerle ilgili yeni kazanç durumları oluşabilir veya sahneye dayalı konulardan teklifler gelebilir. Vergi, nafaka, miras, bankacılık konularında yeni kararlar alınabilir.

28 Mart dolunay sürecinde sizler için yakın çevrenizle ilgili bir karar aşamasına geliyorsunuz. Akrabalar, kardeşler, yakın dostluklar için yeni bir karar alabilirsiniz. Bu dolunay süresinde uzum dönemdir var olan sorunlu gündemlerin artık neticesini alabilirsiniz.  Bazılarınız eğitim öğretim ile ilgili bir tamamlanma yaşayabilir, bir sonlanma kararı alınabilir. Bu dolunayda ilişkiler cephesinde, partner ilişkinizde bir takım

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKA OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda ilişkilerle ilgili güzel gelişmeler sizler bekliyor. Öncelikle bekarlar için yeni teklifler gündeme gelebilir veya evlilik kararları alınabilir. Bazıları için ortak iş yapmak için adımlar atılabilir. Bu durum sizler için yer değişimi getirebilir veya aile ile ilgili bağlayıcı

28 Mart Bu dolunayda sizler için finansal konular odanızda. Geliriniz, gideriniz, miras nafaka borç işlemleri gibi konularda bir kararı veriyorsunuz. Bazılarının ilişkilerle alakalı bir arada olduğunuz kişilerle alakalı bir netleşmeye yaşayabilirsiniz Bu dolunay sizde değişim etkisi yaratabilir. Psikolojik değişimler devreye girebilir, bazılarınız için içsel kaygı ve endişeler devreye girebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş konularında veya yanınızda çalışanlarla ilgili yeni durumlar açığa çıkıyor. Bazılarınız yeni işe başlayabilir veya yeni çalışan kişiler alabilirsiniz. Bu dönem sağlık konularında bir yeni durum içerisinde olabilirsiniz. Hizmet ettiğiniz konularda yeni durumlar sizleri bekliyor.

28 Mart Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu dolunayda yaşamınızda önemli bir karar aşamasına gelebilirsiniz. İlişkileriniz,  etkileyen dolunayda tamamlanma bitirme sonlanma kararları alınabilir.  Özellikle bazıları için evlilik ilişkileri ile alakalı konularda sorunlar  var ise bununla ilgili bir karara varıla bilir.  Bazılarınız için ise iş hayatını ilgilendiren gündemler de neticelenme kararları olabilir. Dolunay civarı günlerde uykusuzluklarınız olabilir duygusal dalgalanmalarınız olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda aşka dair yeni gündemler devrede. İlişkiler cephesinde yeniliklere açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Bazılarınız bunu çocuklarla ilgili yenilenme şeklinde yaşayabilir. Bu dönem yaratıcılığınız fazlası ile açığa çıkıyor, hobilerinize yönelebilirsiniz.

28 Mart dolunay sizler için, geri planda gizli kalan bir konuda sonuçlanması gündemi açığa çıkartmakta. Geçmişten gelen gizli bir konuda veya eski çok bilinmeyen bir konuda yüzleşmeler tamamlanmalar yaşanabilir.  Bazılarınız sorunlu bir ilişki için bir karar alabilir. Bazılarınız ise bu dolunayda sağlık ile ilgili biraz hassasiyet gösterebilir. Dolunay sürecinde işinize dair bir karar aşamasına da gelebilirsiniz

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda eve dair yeni kararlar devreye giriyor. Yaşadığınız yer ile ilgili veya yaşamınızın temelleri ile ilgili bir karar almak isteyebilirsiniz. Bazılarınız eve yeni eşya alabilir veya yer değişimi yapabilir. Aile ile ilgili yeni durumlar olabilir

28 Mart Bu dolayı sizlere gündemi ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, sosyal gruplar alanında etkilemekte. Arkadaşlarınızla alakalı bir konuda karar verebilirsiniz. Bazılarınız için ise sorunlu arkadaşlıklar var ise artık bitirme kararları alınabilir.  Bazılarınız ilişkisi ile alakalı önemli bir karar alabilir uzun süredir var olan bir konuyu artık dur diyebilir. Özellikle bazılarınız eve dair de gelişmeler yaşayabilir

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iletişim şeklinizle ilgili yeni bir durum gelişmekte. İfadeleriniz çevrenize karşı değişiyor. Akrabalar, kardeşler, yakınlarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız yeni bilgiler edinmek, yeni araştırmalar yapmak için girişim başlatabilir.

28 Mart tarihinde yaşanacak dolunay ile birlikte iş ve aile alanınızda etkilemekti.  Sizler için bu dönem bir işle ilgili bırakma bitirme, sonlanma, sonuç alma gündemi olabilir.  Bazılarınız iş değiştirme kararı olabilir. Bazılarınız ise işiyle alakalı yeni bir karar verebilir. Genel olarak birtakım stresler olabilir ancak değiştiğiniz bir dönemden geçmektesiniz. O nedenle katı düşünceleri bir kenara bırakma zamanı da diyebiliriz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda finansal olarak yenileniyorsunuz. Maddi manevi konularda yeni kararlar devreye giriyor, gelirinizde artışlar olabilir.

28 Mart Bu dolayı sizlere gündemi yolculuklar, eğitim, uzaklar sosyal medya konuları gibi alanlar da etkilemekte.  Bu dolunayda ilişkilerinizle alakalı bir karar alabilirsiniz. Bazılarınız akrabalarla alakalı, uzun süredir var olan, bir konuda sonlanma karar alabilir. Tüm yaşayacağınız gündemler sizleri finansal olarakda yansıması olabilir. Bu dolunayda ifadeleriniz, konuşmalarınız mercek altında. Düşüncelerinize direk ortaya koymak isteyeceğiniz bir dolunay olacak sizler için.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

13 Mart Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayda sizler için daha da fazla önem arz etmekte. Sizler için bu durum yaşamınızın geneli ile ilgili bir karar verebileceğinizi işaret ediyor. Ayrıca bu durum işinizle ilgili olabilir veya ilişkilerle ilgili de olabilir.

28 Mart Bu dolunayda gündeminiz para. Özellikle başkasından kaynaklı gelirlerinizle alakalı bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Bunlar miras, nafaka, paylaşımlı gelirler olabilir.  Bu dolunayda maddi manevi olarak bir kararınız olabilir. Bazılarınızda ise Dolunay etkisi ile duygusal dalgalanmalarınız olabilir.  Bazılarınız da hassasiyetler olabilir, sizleri değiştirecek bir dolunay süreci diyebiliriz.

Mart ayı aylık burç yorumları videomuzu ayrıca youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz…

Astrolog Nurgül DÜZENLİ