YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

 

30 Aralık saat 06:28 de Yengeç burcunun 8 derecesinde dolunay meydana gelecek.

Dolunay dönemlerinde, karara varma, sonuç alma, bitirme, sonlanmaların yaşanacağı enerjileri barındırır. Bitmesi gerekenin bitirmek için dolunay zamanları itici kuvvet oluşturur.

Dolunay haritasının yükseleninde yay burcunun olması ile eğitim, yayıncılık, yurtdışı, hukuksal konularda da bir kararın oluşacağını görmekteyiz. Ayrıca yükselen yöneticisinin ikinci evdeki yerleşimi kariyere veya maddiyata bağlı kararların alınabileceğini işaret etmekte. Güneş ve Ayın yerleşimi de, bizlere maddi konuları vurgulamakta.

Diğer önemli konu, Alhena Mirzam, Facies Vega sabit yıldızları başrolde olacak. Bu sabit yıldızlarla birlikte ; gururla yaptığımız, misyon sahibi olduğumuz işler için bir karara varma enerjisi olabilir. Ayrıca bu alanın Chiron ile kurduğu kare açı kazaların yaralanmaların, kemik diz, diş sorunlarının olabileceğini vurgulamakta. Ayrıca siyasi olarakta fikir ayrılıklarına sebep olacak durumları işaret etmekte, ayrıca politik radikal bir çıkışta gündeme gelebilir.

Diğer taraftan Venüs’ün Güney düğümler kavuşumu Neptün karesi bu dolunayda başrol oyuncusu olacak. İlişkiler, ortaklıklar, evlilikler cephesinde hayal kırıklığını işaret eden gelişmeler bizleri bekliyor olacak. Bir kişi ile yolları ayırma, aile çocuklarla ilgili duygusal dalgalanma ve bazı yeni durumlar açığa çıkabilir.

Tabi yine bu açıda maddi konularda karar aşamasına gelineceğini göstermekte. Bazı kişiler Neptün’ün sisli dünyasına kendini kaptırıp, gerçekleri olduğu gibi görmeyebilir, kandırmalar ortaya çıkabilir.

 

Genel etkilerine baktığımızda, güven duygusu, ailevi değerler ile ilgili konular, mesleki konular öncelikle etki alanında. Önemli yüzleşmeler sürecinden geçmekteyiz.  Ancak bu dolunayda bilinmesi gereken iş veya ciddiyet gerektiren konularda planlar yapabilme, hedefler belirleyebilme, güçlü potansiyelleri de açığa çıkaracaktır. Ayrıca duygusal güvence arayışı, aitlik duygusu, korunup beslenme ihtiyacı, duygusal dalgalanmalar bu süreçte yoğun yaşanacaktır.   Kendi yalnızlığınızla ve ait olma duygunuzla yüzleşebilirsiniz. Eski çürümüş, işlevini tamamlamış, sorun oluşturan her ne var ise bırakmak durumunda kalabilirsiniz.

Dolunay haftasında duygular çok yüzeyde, hassas etkiler oluşturabilir. Bazılarınız için baş ağrıları, uykusuzluklar olabilir. Sağlık olarak mide, göğüs hastalıkları, üreme organları, kemikler, dizler, dişler, eklemler bu tutulma süresinde hassas olacaktır.

Dolunay dönemleri açığa çıkan duyguları fark etmek, sorgulamak önemlidir. Aslında her yaşanan durumun bizlere bir mesajı olduğunu hatırlayalım.  Dolunayın bırakma enerjisini, gerçeği kabul ederek, sorumluluk alıp ilerleme olarak ta değerlendirebilmekte fayda var. Sağlam kararların, güçlü adımlara ihtiyacı olduğunu bilelim.

 

Dolunayın detaylarını burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu dolunayda tamamlanmalar, sonuçlanmalar devreye giriyor. Yaşamınızın temellerini ilgilendiren konularda yeni kararlar alıp, bir şeyleri tamamlamak üzere adım atıyorsunuz.  Alacağınız kararlarda içsel olarak gel git yaşayabilirsiniz, duygusal olarak bir şeyleri sonuçlandırmak ile ilgili kararsızlıklarda oluşabilir yada hassaslaşabilirsiniz. Genel olarak aile ve iş alanında bir sonlanma veya sonuca, karara varma şeklinde yaşanabilir. Bazılarınız ise ev ve işe dair ufak tefek tartışmalara da girebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu dolunayda bilgi, iletişim, yakın çevre ile ilgili konularda bir karara varma veya bırakma yaşayabilirsiniz.  Bu dolunayda aklınızda yolculuklar, yabancı kişiler, akrabalar yer almakta. Yaşam yolunuzun değişimlerden geçtiği bu dönemde, duygusal hassasiyetleriniz devreye girebilir. Bazılarınız için adres değişimleri veya taşınma konuları gündeme gelebilir. Bazı kişiler için içsel olarak yetersizlik veya kaybetme korkusu oluşabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu dolunayda finansal konularda, mesleğinizle ilgili yeni kararlarınız oluşmakta. Bu dönem yeni ödemeleriniz çıkabilir, maddi konularda bir karar alabilirsiniz. Ayrıca bazı kişiler için aile sağlığı veya psikolojik konularla ilgili yoğun gündemler olabilir.  Bu dolunayda inançlarınız kuvvetli olsa da, mesleki olarak bir takım enerji dalgalanması söz konusu.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayın başrolünde sizler varsınız.  İlişkilerle ilgili, ortaklı konularla ilgili veya aileye dair konularda sonuç alacağınız durumlar var. Bu dolunay sizleri psikolojik olarak biraz dalgalandırabilir, hassaslaşabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken hassaslaştığınız duyguyu fark edip, kendinizle yüzleştiğinizde de güzel dönüşümler yaşanabilecek olmanızdır. Bu dönem işe dair gelişmeler için bir yön arayışınız artabilir. Sizler için önem arz eden bu dolunayda bedensel olarak sağlığınıza özen göstermeniz gerekmekte, bedeninizde hassaslaşabilir. Bazı kişiler için iş konularında yeni kararlar gündeme gelebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Yengeç dolunayında sizler için içsel bir takım değişimler devreye giriyor. Bu durum önce sizi içsel olarak karıştırabilir, hassaslaştırabilir ancak zaman geçtikçe bunun içindeki hayrı göreceğiniz gelişmeleriniz olabilir.  Sigara veya bir insan veya bedensel fazla kilolar, bunların hepsi olabilir. Size yük olan şeyleri bırakma dolunayı diyebiliriz. Bazılarınız sağlık konularıyla ilgilenebilir veya ailesi ile ilgilenebilir. Bazıları için ise spritüel, manevi çalışmalar devreye girebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu dolunayda, yaşama dair, önemli bir karar alabilirsiniz.  Öncelikle konularınız arasında arkadaşlıklar, dostluklar yer almakta, bu konularda yeni bir karar alabilirsiniz. Bazılarınız için ise gündemde aşk ve çocuklar yer almakta, uzun süredir beklediğiniz bir konu ile ilgili sonuç alabilirsiniz. Dolunay civarı günlerde bazı kişilerde maddi konularda stresler açığa çıkabilir. Bu karar içeriğinde bir şeyi bırakma, yön değiştirme, umutlarınızla ilgili konular olabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu dolunayda aile ile ilgili veya evinizle ilgili yeni kararlar aşamasına geliyorsunuz. Önemli kararlar, yaşamınızın temellerini ilgilendirecek adımlar olabilir. Bazılarınız ev değişimi, taşınma gerçekleştirebilir. Bazılarınız işe dair değişimler, mesleğinde yükselmeler veya karar alma aşamasına gelebilir. Bu dolunayda iç dünyanızı geliştirmeyi, güçlenmeyi de öğrenmeniz gerekmekte. Ayrıca ilişkilerden aldığınız yaralar var ise bunları tekrar hatırlayabilirsiniz. Bu dönem odaklanma sorunları, zihinsel dağınıklıklar olabilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu dolunayda uzaklar, yolculuklar, basın, yayın, hukuksal konularda bir karar alma, sonuca gitme aşamasında olacaksınız. Bazılarınız eğitim ile ilgili kararlar alabilir. Bu dönem kazançlarınızla ilgili ödemleriniz artabilir. Dolunay civarı günlerde duygusal dalgalanma, aile ile ilgili geçmişten buyana süre gelen sorunlarla ilgilenme olabilir. Hafta genelinde akrabalar veya kardeşlerle ilgili konular odağınızda yer alabilir.   Bu süreçte sağlık konularında dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu dolunayda finansal konularla ilgili gelişmeleriniz devrede. Bu durumda bazılarınız işi ile ilgili önemli kararlar alabilir. Bu dönem maddi manevi değerleriniz ile ilgili değişimleriniz olabilir veya yeni kararlar alabilirsiniz.  Her şekilde para harcamalarınızda özenli yaklaşmanız gereken durumlar devrede. Ayrıca bazılarınız aile ile ilgili veya eve dair konularla ilgilenebilir. İçsel olarak hassaslaşabilir, odaklanma sorunları olabilir. Bu dönem işinize dair önemli kararlar almak isterken bir taraftan özgürlük ihtiyacınız artmakta.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu dolunay ilişkilerle ilgili sizlere önemli durumları getiriyor. Bazılarınız evlilik ile ilgili kararlar alabilir, bazılarınız ise aileye dair gelişmelerin içinde bulunabilir, bazılarınız ise taşınmalar gerçekleştirebilir.   Yaşamınızda güçlü adımlar ve değişimler dönemi sizler için başlıyor. Bu dolunay yaşamınızın geneli için önemli, bırakmanız gerekenleri bırakma vakti.  Alamadığınız kararları artık kararlı bir şekilde alma potansiyeli sizlerle. Bu dönem çevrenizle kurduğunuz iletişimde aksilikler olabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu dolunayda günlük rutinlerinizde değişiklik yapmak için adımlar atabilirsiniz. Odağınızda sağlık konuları yer almakta. Bu dönem ruhsal ve fiziksel sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız için aileye dair konularda bir takım hassasiyetler oluşabilir. Bu dolunayda bazılarınız için ise miras konuları, atalardan gelen, geçmişten gelen konularla ilgilenme durumunuz oluşabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu dolunayda aileye dair yeni gündemler devrede. Uzun süredir aklınızda olan bir konuda artık adım atıp değiştirme kararı alabilirsiniz. Bazılarınız için ise bu durum çocuklarla veya arkadaşlarla ilgili bir gündem olabilir. Duygusal olunabilecek bu dolayda, ciddi ve gerçekçi değerlendirme yapmayı öğrenmeniz gereken durumlar var. İçsel olarak bir karara varma, sabırla ilerleme için gökyüzü sizlerden gerçekçilik bekliyor. Bu dönem mesleki olarak aklınızın karıştığı durumlara çözüm arayışınız olabilir. Bazılarınız için aşk ile ilgili gelişmeleri de işaret eden bir dolunay olacaktır.

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Danışmanlık ve Eğitim için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

0533 428 47 02 nurgul.duzenli@hotmail.com