PLÜTON KOVA BURCUNDA

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

 

Pazartesi gününe başlarken önemli bir güne, hatta önemli döneme başlıyor olacağız.

 

Sahipkıran olarak geçen, Satürn ve Jüpiter’in Kova burcunda kavuşum yapacak.  200 yıllık toprak elementi dönemi kapanıyor ve 200 yıl sürecek hava elementi dönemini başlıyor. Aynı zamanda 1623’den buyana ilk defa gerçeklesen en yakın kavuşum olacak. Teknoloji, sosyal haklar, yenilikçi düşünceler, eğitim konularında önemli değişimlerin olacağı bir dönemden bahsetmekteyiz.

Merkür Oğlak burcuna geçti ve 8 Ocak tarihine kadar bu yerleşimde kalacak. Düşüncelerimizde daha sistemli, prensipli, olacağız, aynı zamanda kurallara göre hareket edeceğiz. İletişimde daha ciddiyetle otoriter olacağımız bir süreçte olacağız. Konuşmalarımızda geleneksel değerleri önemseyeceğimiz bu dönem, iş konuları daha çok gündemimizde olacaktır.

 

Aynı zamanda saat 13:02 de Güneş Oğlak burcuna geçiş yapacak ve Oğlak burçlarının doğum günü kutlu olsun. Güneşin Oğlak burcuna geçtiği ilk gün olan 21 Aralık tarihinde Kış ekinoksu dediğimiz, kışın ilk günü kabul edilen gündür.  Ayrıca en uzun gece olarak kabul edilir. Güneşin Oğlak burcunda hareket edeceği bu süreçte, genel olarak çok daha ciddi yaklaşımlar devrede olacak. Olaylara bakış açımız realist şekilde olacaktır. Güvence arayışının hakim olduğu bu süreçte bol planlamalar yapılacak bir dönem diyebiliriz. Oğlak döneminde her şeyi aşırı ciddiye alırken endişeler, karamsarlıklar olabilir.

 

 

Sabah saatlerinde önemli işlerimizi yapmakta fayda var öğleden sonra boşluk etkisinde ilerleyeceğiz.

Saat 13:24 ile 01:32 arasında ay boşlukta olacak. Bu zaman diliminde belirsizlikler huzursuzluklar olabilir. Eski işleri tamamlayabiliriz, işlerimizi düzenlemek fayda sağlayacaktır, yeni başlangıçlar için uygun değildir.

 

Genel olarak gün genelinde yeni fikirler kararlar gündeme gelebilir. Satürn Jüpiter’in kova burcunda kavuşumu tüm insanlığa faydalı olmasını dilerim.

Salı gününe başlarken Ay Koç burcunda ilerliyor olacak. Daha cesur girişimci etkilerle ilerliyor olacağız. Aynı zamanda ertesi günü gerçekleşecek olan Mars Plüton karesinin etkisi ile öfkeli, stresli, tepkisel olabiliriz. Sakarlıklar, ateşli işler, yangın gibi konularda ekstra dikkatli olmamız gereken iki günlük bir etkideyiz.

Öğlen saatlerinde Ay Chiron kavuşumu ile eksiklik hissedebiliriz, problemlerle ilgilenebiliriz. Bazı kişiler ihtiyaç sahiplerine yardım edebilir, başkasını desteklemek için verimli etkiler olacak.

Öğleden sonra Ay Venüs üçgeni işe etrafınızdan destekler olabiliriz. İlişlerde finansal konularda faydalar açığa çıkabilir. Güzellik, estetik, alışveriş ile ilgilenebiliriz.

 

Çarşamba gününe başlarken Ay Koç burcunda ilerlerken başlıyoruz. Hızlı, bazen de aceleci, cesur olacağımız durumlar var. Genel olarak Mars Plüton karesinin etkisi ile dürtülerimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Enerji yön bulmaya çalışıyor, bazıları için öfke yoğunluğu olabilir. Enerjinizi dönüştürün, hareket edin. Toplumsal olarakta patlama, yangın, deprem haberleri işaret eden açı kombinasyonu devrede. 23 derece civarında Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları en yoğun etki alırlar

 

Perşembe gününe başlarken Ay Koç burcunda ilerlerken başlıyoruz ancak 13:55 e kadar ay boşlukta olacak. Sabah saatlerinde yapacağımız işlerden verim almak kolay olmayabilir. Yeni adımlar atmaktansa eski işlerimizi halledebiliriz, yarım kalmış işlerimizi tamamlayabiliriz.

13:55 de Ay Boğa burcuna geçiyor, gündemimizde finansal konular yer almakta. Ancak Satürn ile kuracağı açı ile girişeceğimiz işlerden fayda görmeyebiliriz. Bazı kişiler stresli engellenmiş yetersiz hissedebilirler

 

Akşam saatleri dengeler değişiyor ve Ay Güneş uyumu ile , daha kararlı ve çalışkan olabiliriz. Somut konulara yön verebilir, etrafınızın desteğini alabiliriz

 

Cuma günü Ay Boğa burcunda ilerliyor olacak. Genel olarak verimli bir günde olacağız, odağımızda finansal konular, iş konuları yer alacak

Merkür Uranüs üçgen açısı devrede olacak. İletişimde etkili, faydalı, ani gelişen konulara adapte olmayı sağlayacak gelişmeler olacaktır. Teknoloji, bilimsel konular, eğitsel uğraşlar, uzay ile ilgili konular, sıradışı uğraşlar açısından faydalar açığa çıkacaktır. Sürprizli fikirler açığa çıkarken, aklımız sınırlarını zorlayabiliriz, yaratıcı fikirler açığa çıkabilir. Bakış açımızı esnetmek, yeni trendlere adapte olmak için değerlendirilebilir.

 

Cumartesi gününe başlarken Ay Boğa burcunda ilerliyor olacak.  Gündemimizde toprak, tarım, para gibi somut değerler olabilir.  Bazı kişiler içinde keyif yapmak, hareketsiz kalmak isteği artabilir.

Güneş Chiron kare açısı gün genelinde etkili olacak ve yetersizlik duygusu oluşabilir. Baba, erkekler, otorite konumundaki kişilerle ilgili stresler olabilir.

Öğleden sonra Ay Plüton üçgen açısı ise destekleyici güçlendirici etkiler var, girişeceğimiz işlerden fayda sağlayabiliriz.

 

Pazar gününe Ay ikizler burcunda ilerliyor olacak. İletişimi aktif, bol konuşmaların olduğu bir gündeyiz. Eğitim, ticaret, teknoloji gibi konular önceliğimizde yer alabilir. Genel olarak etrafımızdaki kişilerin desteği alabiliriz, sorunlara çözüm üretebiliriz.

 

Öğleden sonra ikili ilişkilerde stresler olabilir, fikir ayrılıkları yaşanabilir.

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Danışmanlık ve Eğitim için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

0533 428 47 02 nurgul.duzenli@hotmail.com