venus-ikizler-burcu

 

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

 

 

30 Kasım saat 12:29 da, 8 derece İkizler burcunda gerçekleşecek. Bu tutulma Türkiye’den gözlemlenmeyecek.

Ay tutulması dolunay zamanında gerçekleşir bu dönem duyguları bastırmak kolay değildir ve bazı duygusal stresler gündeme gelebilir.  Bitişleri, tamamlanmayı, sonuç almayı, bırakmayı anlatır.  Algılarımız yeni bir şekilde güncellemeye tabi tutulur ve detaylı değerlendirmeler yapma ihtiyacımız artar.

 

İkizler burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmanın ana gündemlerinde iletişim, eğitim, seyahatler, yolculuklar yabancılar, turizm, üniversite konuları, akademik eğitimler yer almakta. Ayrıca, arkadaşlıklar kardeşler, akrabalar ile ilgili bir şeyin bitişi veya kapanması durumu da gündeme gelecektir. Bu tutulma ile birlikte ev yuva konularında kararlarda gündeme gelecektir. Ayrıca iletişim sorunları, yayıncılık ile ilgili sorunlar, evraklarda problemler, imzalarda, trafikte, kargolarda, ticarette sorunlar gündeme gelebilir.  İletişim şeklimiz ve teknolojik iletişim şeklimizin testten geçtiği bir tutulma süresinde olacağız.

Merkür Satürn atmışlık açısı düşüncelerinizi dürüstçe söyleyenler için faydalarda açığa çıkacaktır.  Ayrıca Venüs Uranüs karşıtlığı ile sosyal uyum, kadınlarla ilişkiler, ilişkilerde ani bitişler gündeme gelebilir. Ekonomik olarak ta zorlanmalar gündeme gelebilir, ani harcamalar para çıkışları olabilir.

Antares Aldebaran kraliyet yıldızları etkisi ile gerçekleşecek bu tutulmada radikal ses getiren durumlar gündeme gelecektir.

Antares Persler tarafından “Batı’nın bekçisi” olarak adlandırılan bir başka kraliyet yıldızı Antares, diğer her kraliyet yıldızı gibi kişiye büyük başarı getirebilir. Tetrabiblosta bu yıldızlar için aşağıdaki açıklamalar bulunur.

BERNADEITE BRADY: Yıldız, yaşamda ilerleme, yol alma gücü ve cesaretini gösterir. Anı yakalamak, hızlı harekete geçmekle ilgilidir. Karanlık tarafı ise, yaptıklarına bakmadan, yaptıkları umurunda olmadan. agresif eylemlerde bulunmaktır. Bu anlamda düşünüldüğünde Antares için dengeli olmak, aşırılık ve saplantılara kaçmamak önemlidir. Anahtar kelimeleri: Keşfetmek/araştırmak ve cesur olmak.

Aldebaran ise Gökyüzünün en parlak 14. yıldızı ve aynı zamanda da Pers kraliyet yıldızlarından biri olan “Doğu yönünün bekçisi” Aldebaran, Mars karakterli bir yıldızdır ve diğer kraliyet yıldızlan gibi, belirli koşullar yerine getirildiği sürece büyük başarı verir.

BERNADETTE BRADY: Doğru yolunda gitmeyi, kendi istikametini/doğruluğunu zora sokacak ahlaki çelişki veya çatışmalara karşı savaşılması gerektiğini anlatır. Başarı gelecektir fakat bu yol boyunca kişi, kendi pozisyonunu zora sokmaya, kendine biçilmiş yoldan sapmaya meyilli olacaktır. Bu yıldız tesiri altında dikkat edilmesi gereken, kişinin kendi doğru yolundan verilecek her tavizin negatif sonuçlanacağı ve kazanılan herşeyin çok hızlı bir şekilde kaybedileceğidir.

 

 

Bu sabit yıldızlarla birlikte başarı vadeden bu etkileri vardır ancak dürüstlüğünde önemli olacağını vurgulamakta. Adil olmak, dürüst yaklaşmak önceliğinizde olmalıdır.

Bu tutulma ve sabit yıldız etkisi ile yalan haberler, dedikodu, yargılılar, fanatik fikirlerde uzak kalmamız gereken konulardır. Bu tutulmadan fikir ayrılıklarından kaynaklanan yol ayrımları gündeme gelebilir. Ahlaksızların, dedikoduların, ihanetlerin açığa çıkacağı gelişmeler gündeme gelebilir. Aynı zamanda bu sabit yıldızlar savaş ile de ilgilidir. Bireysel ve toplumsal olarak streslere, savaşları vurgulayan gelişmeler gündemde.  Ticarette spekülasyonlarla, ilişkilerde boşanmalara, cinsel konularda sansasyonel haberlere hem yıldız etkisi hemde Venüs etkisi ile karşımıza gelebilir. Bazı kişiler, savaşçı sert insanların yıkıcı saldırısına uğrayabilirler.   Aslında bu sabit yıldızlar , iyi açılar altında çok iyi sonuçlar verme potansiyeli varken, tutulma etkisi ile gölge tarafları daha çok deneyimlenecektir.

Bu tutulmanın Türkiye için yükselen burcu Kovadır, bu demek oluyor ki, özgürlük temaları, bilimsel konular yeni fikirler bu tutulma ile gündemimiz de yer alacak. Türkiye haritasının 6-12 aksını hareketlendirecek bu tutulmada sağlık, hastane hastalık, iş koşulları, kapalı alanlarla ilgili hapishanelerle ilgili, hizmet sektörü ile ilgili düzenlemeler, kararlar gündeme gelecektir. Sağlığa bağlı kısıtlamalar artabilir, hastalık oranları artabilir. Aynı zamanda üniversitelerle, eğitim, teknoloji ile ilgili radikal durumlar gündeme gelebilir. Aynı zamanda sabit yıldız etkisi ile savaş gündemleri yine odağımızda olabilir

Bu tutulma döneminde sinirsel gerilim, akciğerleri solunum sorunları, göz problemleri gündeme gelebilir.

Hatırlatmak isterim ki 14 Aralık’ta da Yay burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek, aslında iki tutulmanın gündemi bir birini tamamlayan konular şeklinde deneyimlenecek. 30 Kasım da aldığınız bir karar ile ilgili 14 Aralık’ta Güneş tutulması ile yeni başlangıçlarda gündeme gelebilir.

Bu süreci en yoğun 8 derece civarı İkizler, Yay, Başak, Balıkları daha yoğun etki altına alacak. Tabi ki tüm burçları yoğun bir şekilde etkileyecek.

Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz sevgiler.

 

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Sevgi Koç arkadaşlarım bu tutulma sizler için fikirlerinizi özgürce aktaracağınız gelişmeleri beraberinde getirmekte. Öncelikle ana konunuzda eğitim, seminer, sosyal medya konuları veya yayıncılık ile ilgili konularda bir karar aşamasına gelebilirsiniz, bir bitiş deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca ticari konularda, seyahatler ile ilgili bir bitiş kararı alınabilir.  Bu tutulma sizler için faydalı ve karar aldırtıcı diyebiliriz. Zihniniz aktif, sinirsel gerginlikler olabilir, bazı kişiler için baş ağrıları oluşabilir. İletişim sorunları elektronik sorunları, alışverişlerde yaşanacak problemler gündeme gelebilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Sevgili boğalar tutulma gündeminizde maddi konular yer almakta. Uzun süredir var olan maddi konularla ilgili yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Eğer paranızın hesabını bilmeyen, maddi konularda algınız zayıf ise bu konuda sınavlarınız olabilir.  Tutulma etkisi ile yapacağınız alışverişlerde hatalı alım satım gündeme gelebilir.  Bazı kişiler için iş konularında bir durumu kapatma bitirme olarak yansıyabilir. Ayrıca bazı kişiler için ortaklı ilişkiler, evlilik gibi konularda yol ayrımına gelinebilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Sevgili ikizler bu tutulmada sizler için oldukça önemli olacak. Yaşamınızla ilgili önemli bir karar verip, bir durumu kapatma kararı alıyorsunuz. Bazı kişiler için gerginlik ve stresler gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ise karşımızdaki kişilerle fikir ayrılığının olduğu bir dönem olabilir. Diğer bir durum ise emek verdiğiniz bir konuda sonuç alma, karar verme gündeme gelebilir. Bu tutulma etkisi ile iş yapış şekliniz değişebilir, yol ayrımları olabilir. Tutulma dönemi sağlığınızda hassasiyetler gündeme gelebilir. Konuşmalarda, teknolojide, yayıncılıkta hatalar gündeme gelebilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Sevgili yengeç arkadaşlarım tutulma sizler için sağlık, hizmet ettiğiniz alanlar, iş konularında yeni bir yöne gitmeyi, yeni karar almayı açığa çıkartmakta. Kariyerinizde artık daha azına razı gelmeden, kararlı duruşlar sergileyeme başlayacaksınız. Detokslar yapılabilir, zayıflama programlarına dahil olabilirsiniz. Tutulma civarı günlerde sağlık hassasiyeti gündeme gelebilir. Bazı kişiler için iş yapış şekillerinim veya günlük rutinlerinin değişeceği bir dönemde olacaklar.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Sevgili Aslan arkadaşlarımın gündeminizde sosyal gruplarla ilgili veya arkadaşlıklarla ilgili bir kararın olabileceğini işaret etmekte. Bu tutulma ile birlikte yeni bir yöne gitme kararı alabilirsiniz. Ayrıca bazı aslanlar için ilişkiler cephesinde bir yeni karar veya bitiş durumu gündeme gelebilir. Bu tutulma sizler için fikirlerinizi özgürce aktaracağınız durumları işaret etmekte. İletişimde stresler gündeme gelebilir, biraz hazır cevap olacağınız bir dönemde olacaksınız. Ayrıca bazı kişiler için ev aile konularında radikal bir karar olabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Sevgili Başak arkadaşlarım gündeminizde ev aile yuva konuları var, yer değişimleri gündeme gelebilir, aile sorumlulukları ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir. Bu tutulma sizler için iş sorumlulukları ile ilgili disiplinli olmanı gerektiğini vurgulamakta. İş yerinde evraklarınız, iletişim şekliniz testten geçeceği durumlar gündemde olacak.  Bu dönem sizler için sorunlu iş gündemleriniz var ise çözümler üretmeye başlayabilirsiniz. Tutulma etkisi ile başak arkadaşlarım sağlık açısından hassasiyetler yaşayabilirler.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Sevgili terazi arkadaşlarım gündeminizde eğitim, seyahatler, hukuksal konular yolcuklar yer almakta. Yeni bir eğitim almak isteyebilirsiniz, yeni bir yöne gitmek isteyebilirsiniz.   Yaşama bakışınızın değiştiği bu tutulmada, yeni fikirleri hayatınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca bazı kişiler için maddi konularda radikal bir karar, bir harcama artışı gündeme gelebilir. Bu tutulma ile hızlanacak ve ilişkilerle ilgili bir yöne gitme kararı alabilirsiniz. Bu tutulma ile birlikte akrabalarla ilgili veya yakın arkadaşlarla ilgili iletişim sorunları gündeme gelebilir. Ayrıca iletişim sorunları, eğitim pürüzleri gündeme gelebilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Sevgili akrep arkadaşlarım gündeminizde bu tutulmada para konuları yer almakta. Harcamalarınız artabilir, para çıkışınız olabilir, psikolojik olarak zorlanmalar gündeme gelebilir. Bazı kişiler için bu tutulma ile zorlandığı konularda bırakma kararı alabilirler. Ayrıca iletişim sorunları, teknolojik sorunlar, gündeme gelebilir, giderleriniz artabilir. İlişkiler cephesinde, uyumsuzluklar gündeme gelebilir. İş yeri küçültmek, bir durumu bitirmek için de tutulma dönemini değerlendirebilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Sevgili Yay arkadaşlarım bu tutulma sizler için de önemli olacak. İlişkiler cephesinde bir karar aşamasına geliyorsunuz. Evlilik, ev, aile  ile ilgili bir durumu kapatma gündeme gelebilir. Bu tutulma sizler için yargıladığınız durumlarla yüzleşmeler olacaktır, tutulma ile birlikte zihinsel sorgulamalarınız artabilir.  Bazı kişililer için sağlık ile ilgili konularda dikkat etmeleri gerekebilir. Rüyalarda artışlar olabilir, sezgisel bilişiniz artabilir. Bu dönem yeni bir iş başlatmak için uygun dönemde olmayacaksınız. İletişim sorunları, yanlış anlaşılmalar, teknolojik sorunlar karşınıza gelebilir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Sevgili Oğlak arkadaşlarımın son yılların muhasebesini yapacağınız bir tutulma sizleri bekliyor. Bu tutulma sizler için maddi konularda bir karar alacağınız işaret etmekte. Uzun süredir beklediğiniz para haberlerini alabilirsiniz. Bazı kişiler harcama artış da gündeme gelebilir. Sağlam hedefleriniz, planlarınız var ise planlarınızı uygulama fırsatı bulabilirsiniz. Bazı kişiler için yapacağı alışverişlerde ürün ile ilgili iyi kontrol etmelerinde fayda var.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Sizler için arkadaş cephesinde hareketlilikleri getirmekte. Bir arkadaşla ilgili bir karar alınabilir veya yol ayrımı olabilir. Fikirlerinizi dış dünyaya aktarırken bazı isyanlar gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ilişkiler cephesinde yeni bir yön karar verme gündeme gelebilir. Bu tutulma aynı zamanda çocuk konularından, aile konularından dolayı karar vermekte zorlanacağınız durumlar olabileceğini işaret etmekte. Sizler için son yıllarda zorlandığınız konularda yeni bir fikir gündeme gelebilir. Hırslı tavırlardan, gerginlikten uzak kalabilmeniz gerekmekte. Çevrenizde uyumsuzluklar gündeme gelebilir.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Sizler için önemli bir tutulma sürecine giriyorsunuz. Bu tutulma sizleri oldukça duygusallaştırabilir. Ana gündeminizde iş konuları ve ev konuları olacak. Aile ile ilgili karar alabilirsiniz, yer değişimi gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ise sorunlu işler var ise değişim kararı gündeme gelebilir. Tutulma süresinde kadınlarla veya ilişkilerle ilgili uyumsuzluklar, bitişler gündeme gelebilir. Bu tutulma etkisi ile etrafınızda iletişim sorunları gündeme gelebilir, ev içinde yanlış anlaşılmalar olabilir.

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Danışmanlık ve Eğitim için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

0533 428 47 02 nurgul.duzenli@hotmail.com