PLÜTON KOVA BURCUNDA

HAFTALIK ASTROLOJİ ANALİZİ

 

Bu hafta önemli etkilerle ilerliyor olacağız. Mars Boğa burcuna geçiş yapıyor .   Genel olarak ekonomik olarak önemli bir döngüye giriyoruz . Haftanın diğer önemli geçişi Venüs’ün ve Merkür’ün burç değiştirmesi ile birlikte sevgiyi yaşama şeklimiz ve ifade tarzlarımız yön değiştiriyor.

 

Pazartesi gününe başlarken Ay Başak burcunda ilerliyor olacak. Çalışmak, üretmek emek vermek günündeyiz. İşlerimizi halledebilir, düzen konularıyla ilgilenebiliriz.

Öğlen saatleri Ay Neptün karşıt açısı odaklanma sorunları yapabilir, hatalar olabilir, dikkatli olmakta fayda var.

Akşam saatleri Ay Merkür ve Plüton ile üçgen açısı olumlu etkileri getirmekte. İletişim konularını destekleyen bu açılar ile kararlı hareket edebiliriz.

 

Salı sabah 08:41 de Ay Terazi burcuna geçiyor. İlişkiler, uyum, denge, güzellik, estetik ile ilgili faydalı etkiler var.

Ayın Satürn ve Ay Jupiter ile kuracağı üçgen açı ile güzel fırsatlar yakalayabiliriz. İş girişimleri, maddi konulardan faydalar olacaktır.

Öğleden sonra Ay Chiron karesi ise tedirginlik yaratabilir, eksiklik duygusu oluşturabilir. Genel olarak girişimlerde fayda görülecek etkiler var.

Merkür Plüton kavuşumu fikirlerimizde dönüşümler, düşüncelerimizde bir duruma takılma olabilir.

Çarşamba Ay Terazi burcunda ilerliyor olacak. Gündemimizde bizim dışımızdaki kişiler, ikili ilişkiler var. Genel olarak karşımızdaki kişiyi daha çok düşünebiliriz. Ayrıca etrafımızı güzelleştirmek, sanatla ilgilenmek için değerlendirilebilecek bir günde olacağız.

Öğlen saatlerinde Ay Güneş kare açısı stres, tartışma, fikir ayrılığı açığa çıkartabilir.

 

Perşembe Ay Akrep burcunda transit edecek ve duygusal etkilerle ilerleyeceğiz. Derin araştırmalar etkisindeyiz.

Ay Satürn kare açısı ise iş girişimlerinden, kurallardan, otoriteden ya sıkıntılar olabileceğini işaret etmekte.

Ay Jupiter kare açısı ise duygularımızı abartabileceğimizi göstermekte. Finansal konulardan veya iş konularında başlangıçlar için tavsiye edeceğimiz bir günde değiliz.

 

Akşam saatleri Ay Uranüs karşıtlığı ise ani tepkileri veya sürprizli durumları getirebilir. Geçmişten gelen eski bir konuya kızgınlık olabilir.

Mars burç değiştiriyor ve son altı aydır yaşanılan gündemler yön değiştiriyor. Mars Boğa burcuna geçiyor olması köklü konularımızda değişimlerin işaretçisi. Mars bu yerleşimde çok rahat değildir, yönünü ayarlamakta sorunlar olur. Değişmek için direnç oluşur ve güvenli bulduğumuz alanla ilgili pürüzler verir, köklü bir değişim döngüsünde olacağız.

7 Ocak 4 Mart tarih aralığında gerçekleşecek olan bu transit ile yeni ayarlamalara, planlamalara başlıyor olacağız.

Bu dönem ana gündemde maddi konular, tarım, toprak ile ilgili konular, harekete geçirici etkiler gündemde olacak. Toplumsal olarak, ekonomik ve doğal afetler açısından iç açıcı bir dönem olmayabilir. Deprem etkilerinin aktif olduğu bir dönemdeyiz.

 

Cuma gününe başlarken Ay Akrep burcunda ilerleyecek. Derin araştırmalar, bir durumu sabitleştirme, kalıcı hale getirme için değerlendirmeler yapılabilir.

Ay Güneş uyumlu açısı ile girişeceğimiz işlerden faydalar sağlayabiliriz. İkili ilişkilerde desteklendiğimiz gündemlerimiz olabilir. İradeli ve karalı olabiliriz.

Ay Neptün üçgen Açısı ile duygusal hassas yardımsever etkilerle ilerle yiyeceğiz.

Tabi ki günün en önemli açısı Güneş Neptün açısı olacaktır. Bu durum duygusal, yaratıcı, fedakâr, etkileri getirmekte. Genel olarak haftasonu rüyalarda artışlar olacaktır, daha hayalci etkilerle ilerleyebiliriz

8 Ocak tarihinde, aşkın sevginin, ilişkilerin, güzelliğin, sanatın gezegeni Venüs Oğlak burcuna geçiyor ve 1 Şubat tarihine kadar bu alanda kalacak.   Bu dönem ilişkilere gerçekçi bakış açısıyla somut değerlendirilmeler yapılacak, geleneksel olunacak bir süreçte olacağız. Ayrıca ilişkilerde, eski olan, geçmiş olan, bilindik olan daha değerli olacaktır. Ayaklarınızın yere sağlam bastığı, ilişkilerde bir muhasebe yapacağınız bu süreçte, netlik beklentiniz artabilir. Venüs oğlak süresince ilişkilerde güvence sağlamlık arayışımız artacak. Bizden büyük, olgun veya yaşlı kişilerle bir arada olmayı isteyeceğiz. Bu dönem ortaya koyacağımız işler soyut değil somut konular olacaktır. Bu dönem ilişkilere olgunlukla yaklaşırken, odağımızda iş çalışma koşulları, yaşamsal gerçekler olacaktır.

 

8 Ocak tarihinde Merkür Kova burcuna geçiş yapıyor ve 31 Ocak tarihinde Retro hareketi başlayacak ve 16 Mart tarihine kadar bu yerleşimde kalacak. Merkür ‘ün Kovadaki yerleşimi güçlüdür. Bu geçiş ile teknolojik gelişmeler, akademik konular, sosyal medya konuları, uzay konuları, bilimsel içerikler, özgürlük temaları, insan hakları ile ilgilenebiliriz.  Merkür Kova döneminde hem toplumsal hem bireysel düşüncelerimiz ön planda olacaktır. Zekamızı ortaya koyma ve pratik çözümler üretme zamanlarında olacağız. Düşüncelerimizde daha hızlı, algılarımızda sezgisel olduğumuz bir süreç olacaktır. Aslında bu yerleşimle geleneksel düşünceye karşı çıkıp, sıra dışı farklı bir bakış açısının hâkim olduğunu gözlemleyebiliriz.    Bazı durumlarda sabit fikirlilik, kararlarımızda inatçı yaklaşımlarımız söz konusudur ve kendi düşündüğümüzün en doğrusu olduğunu savunabiliriz. Bu dönem özgürlüğümüz daha kıymetli hale gelebilir ve orijinal, sıra dışı düşüncelerimizi çevremizle paylaşabiliriz

Cumartesi Ay Yay burcunda İlerliyor olacak dışa dönük hareketli enerjik etkilerde olacağız keşfetmeye istekli yolculuklara çıkmaya istekli olacağız aynı zamanda eğitim ticaret yolculuklarla ilgilene biliriz.

Ay Merkür atmışlık Açısı ile iletişim yazılı sözlü anlaşmalar ticaret eğitim açısından desteklenen zaman diliminde olacağız aynı zamanda konuşmak istediklerimizi insanlara aktarabiliriz fayda görürüz

Ay Satürn atmışlık açısıda iş girişimlerinden destek alacağımızı işaret etmekte. Venüs Mars üçgen ilişkilerde uyum denge, paylaşım olabileceğini vurgulamakta. Ay Jupiter uyumlu açısı ile yine şanslar devam etmekte gün genelinde desteklendiğimiz etkiler var önemli iş girişimlerinizi bugün yapabilirsiniz

 

Pazar  günü Ay Yay burcunda transit etmekte genel olarak geliyor konu var aklımızda bir eğitim inançlar felsefik konu var meraklı olduğumuz konular açısından destekler alabiliriz.

Ay Neptün kare açısıyla kafa karışıklığı odaklanma sorunları hayalci yaklaşım var gündeme gelebilir

 

 

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Danışmanlık ve Eğitim için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

0533 428 47 02 nurgul.duzenli@hotmail.com