SATÜRN BALIK BURCUNDA

MARS BOĞA BURCUNA GEÇİYOR

*Rüzgarın Yönünü Değiştiremediğinde, Yelkenleri Rüzgara Göre Ayarla * Mars burç değiştiriyor ve son altı aydır yaşanılan gündemler yön değiştiriyor. Mars Boğa burcuna geçiyor olması köklü konularımızda değişimlerin işaretçisi. Mars bu yerleşimde çok rahat değildir, yönünü ayarlamakta sorunlar olur. Değişmek için direnç oluşur ve güvenli bulduğumuz alanla ilgili pürüzler verir, köklü bir değişim döngüsünde olacağız.

7 Ocak 4 Mart tarih aralığında gerçekleşecek olan bu transit ile yeni ayarlamalara, planlamalara başlıyor olacağız.

Bu dönem ana gündemde maddi konular, tarım, toprak ile ilgili konular, harekete geçirici etkiler gündemde olacak. Toplumsal olarak, ekonomik ve doğal afetler açısından iç açıcı bir dönem olmayabilir. Deprem etkilerinin aktif olduğu bir dönemdeyiz.

Bireysel olarak olumlu olarak düşünürsek, oyalandığınız, almadığınız kararı alırsınız ve yeni bir yöne doğru gidersiniz. Artık karar alma zamanı sevgili arkadaşlar, şikayet ettiğiniz halde değişim başlatamadığınız konular Ocak Şubatta testlerden geçecek. Yılın ilk aylarının ana başlığı güven ve güvensizlikler olacak.

Tavsiyem bedensel aktiviteler artırılabilir, zayıflama sağlanabilir, detokslar, masajlar iyi gelecektir. Ayrıca boğaz çakranızla ilgili çalışmak, yani kendini doğru ifade etmek üzerine çalışmalar yapılabilir. Doğada olmak, topraklanmak, ağaç dikmek dönüştürücü olacaktır. Para yardımları yapmak, bağışta bulunmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek bu dönem tavsiyemin arasındalar.

MARS BOĞA BURCUNDA

Mars Boğa burcuna geçiyor  ve 28 Ocak ta gerçekleşecek olan dolunay ile sert açı yapacak ve özellikle 21-28 Ocak arası oldukça stresli etkileri beraberinde getirecek. Türkiye Doğum haritasının 5-8-11 evleri ile t kare açı ile bağlantıda olacak bu dolunay, krizli gündemleri beraberinde getirecek. Öncelikle gündemimiz deprem ile ilgili olabilir, doğal afetler tetiklenecektir. Ayrıca ekonomik olarak ani gelişen konular, para çıkışları ve borsada para kayıpları gündeme gelebilir. Yine bu süreçte cinayetlerle ilgili sansasyonel haberler alabiliriz. Diğer önemli konu mecliste sorunlar yaşanabilir, tartışmalar, kavgalar gündeme gelebilir.  Türkiyenin güneş burcunun üzerinde olacak bu tutulma, 8 evinde tetiklenmesiyle iyi şeyler söylemek pek mümkün olamayacak. Özellikle ocağın ikinci yarısında riskten uzak kalalım, tedbiri elden bırakmayalım.

Bu dönem biraz huzurumuz kaçacak, alışkanlıklarımız değişecek.  Genel olarak 2021 de Sabit burçların bulunduğu astrolojik ev alanlarınızda köklü değişimler olacak diyebilirim. Mars Boğa burcunda, Satürn Uranüs karesini de tetikleyeceği için insanlığın tekrar sınav vereceği bir dönem olacak.  Dahası Türkiye doğum haritasının Akrep stelyumu olması nedeniyle de, bu durum ülkemiz için de stresleri açığa çıkartmakta.

Mars Boğa burcuna geçiyor olması boğaz, boyun, bademcik, tiroit sorunları, hormonlar daha hassas olacaktır.

Etkilenecek Kişiler

💫Sabit burçlar ve sabit burçlarda gezegen yığılması olanlar

💫1953-1956 Satürn Akrepler

💫1962-1964 Satürn Kovalar

💫1969-1971 Satürn Boğalar

💫1975-1977 Satürn Aslanlar

💫1983-1985 Satürn Akrepler

💫1984-1995 Plüton Akrepler

💫1991-1994 Satürn Kovalar

💫1998-2001 Satürn Boğalar

Sizleri hangi yaşam alanlarında etkileyeceğini kısaca detaylandıralım, burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz.

MARS BOĞA GEÇİŞİNİN BURÇLARA ETKİSİ

Koç ve Yükselen Koç  

Bu transit sizler için maddi konularda ve sağlık konularında etkili olacak. Ekonomik olarak uzun süredir alamadığınız kararı alabilir, harekete geçebilirsiniz. Bazı dönemlerde beklenmedik harcamalar gündeme gelebilir. Sizlere tavsiyem bu dönem iyi planlama yapabilmeniz olacaktır.

Boğa ve Yükselen Boğa

Sizin için oldukça önemli iki aya giriyoruz. Bir taraftan harekete geçiyorsunuz diğer taraftan tepkileriniz artabilir. Uzun süredir alamadığınız kararları alacağınız bir dönemde olacaksınız. İş ilişkilerinde veya ikili ilişkiler cephesinde idare ettiğiniz konuları artık idare etmek yerine, konuşmaya başlıyorsunuz. Bazı kişiler için evlilik ile ilgili veya ortak yaptığı çalışmalarla ilgili karar alacağı bir dönem olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler  

Sizin için geri planda olan konuların hareketleneceği bir dönem başlıyor. Gizli işler, dedikodular sağlık, maddi konular, aşk, eğitim alanında hareketlilik getirecek olan Mars boğa geçişi, içten içe kızdığınız durumlar yaratabilir. Bazı kişiler için geri planda görüşmeler, gizlilik içinde bir durumu yönetme olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç  

Bu geçiş sizler için sosyal çevrenizle ilgili hareketlilikleri getirmekte. Arkadaşlarla ilgili konular odağınızda daha aktif hızlı olacağınız konularınız olabilir. Aynı zamanda birliktelikler açısından pürüzler, tartışmalar gündeme gelebilir. Genel olarak sizin için faydalı bir dönem olacaktır ancak duygusal hassasiyetlerinizi yönetebilmeniz gerekmekte.  Para alışverişlerinde dikkatli olmak gerekiyor, harcama artışı olabilir veya etrafınızda para ile ilgili pürüzler gündeme gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan  

Bu geçiş sizler için iş konularında hareketlilikleri getirmekte. Alamadığınız kararı alabilir, cesaretle hareket edebilirsiniz. Ancak bu durumun gölgesi fazla özgüvenle davranabileceğiniz için  tartışmalar çıkabilir, iş uyumsuzlukları olabilir.  Hayatınızda tepkilerin arttığı bir dönem olabilir, bazılarınız aile konularıyla ilgilenebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak  

Bu geçiş sizler için harekete geçirici faydalı etkileri getirmekte. Sağlık, kardeşler, eğitim, uzaklar, yabancılar alanında gündemler getirecek olan bu geçiş, alamadığınız kararları aldırtacak etkileri beraberinde getirmekte. Dikkat etmek gereken sağlık konularınız olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi  

Bu geçiş sizin için finansal konular, sağlık, psikoloji, aşk konularında etkili olacak. Bu geçişle birlikte harcamalar artabilir, vergiler, bankalar, krediler alanında hareketlilikler olabilir. Özellikle eşin parası, ortaklı işler geliri ile ilgili hareketlilikler olacaktır. Bazı kişiler için kıskançlıklarda gündeme gelebilir. Bu dönem iç dünyanızda hareketlilikler olurken, aşk ilişkilerinde de fikir ayrılıkları yaşanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bu geçiş ile birlikte hareketlenmeye başlıyorsunuz. İlişkiler alanında hareket edecek olan Mars sizler için cesaret getirirken, bazende tepkisellik getirecektir.  Karşılıklı görüştüğünüz kişilerle uyumsuzluklar, tepkiler olabilir. Bu dönem sizler için dinamik etkiler vaR

Yay ve Yükselen Yay

Bu geçiş ile birlikte gündeminizde sağlık ve iş konuları yer alacak. Öncelikle işiniz ile ilgili hareketlilikler artarken, aynı zamanda iş arkadaşlarınızla ilgili pürüzler uyumsuzluklar gündeme gelebilir.  Diğer önemli konu sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmekte, sakarlıklar olabilir. Tavsiyem sağlıklı beslenme programlarına dahil olun, bedeninizle daha çok ilgilenin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bu geçiş ile birlikte sizler için hareketli etkiler var, sizlere genel olarak uyumlu etkileri getirecek. Öncelikle ilişkiler cephesinde destekler alacağınızı, kendinize daha çok güveneceğinizi işaret etmekte. Çocuklarla daha çok zaman geçirebilir, onlarla daha keyifli olabilirsiniz. Ayrıca bu dönem bazı kişiler için sağlık olarak veya maddi konularda bazı dönemler stresler olabilir.

 

Kova ve Yükselen Kova

Bu geçiş ile birlikte gündeminiz hareketleniyor ve aile ile ilgili gündemleriniz hızlanmaya başlıyor. Evinizde hareketlilikler artarken, ev içinde streslerde olabilir. Tavsiyem evde tamirat işleri ile ilgilenmeniz, ev için spor aktiviteleri yapmanız olacaktır. Bazı kişiler için uzun süredir beklediği işin artık sonuçlanması gündeme gelecektir.

 

Balık ve Yükselen Balık

Bu geçiş ile birlikte odak noktanızda akrabalar, kardeşler,  eğitimi iletişim konuları yer alacak. Sizin için genel olarak, olumlu karar aldırtıcı etkiler var. Bu dönem seyahatleriniz artabilir hem fiziksel hem düşüncelerinizde hareketlilikler olacaktır. Bazı kişiler için geri planda konuşmalar veya dedikodular olabilir. Bu dönem sizi yoran kişilerle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Genel olarak sağlığa dikkat etmeniz gereken bu dönem, diyet yapmanız için değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

Astrolog Nurgül DÜZENLİ

Eğitim ve Danışmanlıklar için 0533 428 47 02 hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.