OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI GENEL ETKİLERİ

Oğlak burcunda ay tutulması, 5 Temmuz saat 07:44 de 13 derece Oğlak burcunda meydana gelecek. Bu tutulma ülkemizden gözlemlenmeyecek ancak güçlü etkilerini hissedeceğiz. Ay tutulması etkileriyle bir durumu , bitirmek, sonlandırmak, karar almak gündeme gelebilir. Oğlak Yengeç aksında gerçekleşecek bu tutulması ile bir dönemin kapanması olarak düşünebiliriz. Son yıllarda bizi zorlayan, değiştiren, sorumluluk almamıza sebep olan iş çalışma koşulları, aile konuları, sorumluluklar ile ilgili son bir süreç diyebiliriz. Bu tutulma ile birlikte uzun bir dönemdir uğraşılan konularda karar almalar oluşabilir.
Aile, ev yuva, emlak, iş, finans konularında sorgulatıcı konular gündeme geliyor. Bazı kişiler için, iş konuların büyük kararlar devreye giriyor. Aynı zamanda bu süreçte genel olarak sağlık konuları, evcil hayvanlar, hizmet konuları da önemli olacak.
Bu tutulma sürecinde Güneş Sirius yıldızı ile kavuşuyor, Ay Vega yıldızı ile kavuşmakta. Bu sabit yıldız etkisi ile güçlü etkileri açığa çıkartmakta. Yapacağımız girişimlerin önemli kadersel dönemeçler olduğunu bilmek gerekir. Ayrıca lider konumundaki kişilerle ilgili yeni durumlar açığa çıkabilir. Bu tutulma ülkemiz astroloji haritasının Plüton’un üzerinde gerçekleşmekte. Bu durumda güçlü bir dönüşüm etkisi açığa çıkmakta. Ülkemiz açısından askeri konular, doğal afetler, dış ülke ilişkileri, işçi hakları, politik konular açısından stresli bir dönem olabilir.
Sağlık olarak, kemik, diz, diş, kalp, mide sorunları oluşabilir. Tutulma civarı günlerde uykusuzluklar artabilir. Bazıları için ise yoğun rüyalar görülebilir. Tutulma civarında, çocukluğumuza, aile geçmişimize dönüp, eski hatıraları düşünebiliriz veya eski konular açılabilir. Eskiden olan konular da bir helalleşme durumu da oluşabilir. Detosklar yapmak, sağlıklı yaşamla ilgilenmek, arınma programlarına dahil olmak için değerlendirilebilir.
Genel olarak tutulma mevsiminde hayatımızda taşlar yerinden oynar. Yaşam sürekli değişiyor, gelişiyor, ölüyor ve yeniden doğuyor, bizler buna dönüşüm diyoruz. Bu nedenle bazen yenilenmek için eskiyi bırakmak gerektiği hatırlamak lazım.
Bu tutulmadan öncü burçlar dediğimiz, Oğlak, Yengeç, Koç, Terazi daha yoğun etkilenmekle birlikte, tüm burçları belli alanda etkisi altına alacaktır. Burçlar bazında değerlendirmelerini okurken, hem burcunuz, hem yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz.

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI BURÇLARA OLAN ETKİLERİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu tutulma sizlerin kariyer, aile konuları olarak etkilemekte. İşinizle alakalı bir konuda bir vazgeçiş yaşayabilirsiniz. Bazılarını için işle ilgili yeni kararlar anlamına gelebilir, tutulma ayında olduğumuz için, biraz kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz çünkü yaşamınızla alakalı önemli kararlarınız gündeme gelebilir. Bir taraftan etrafın baskısı, diğer taraftan iş ile ilgili belirsiz durumlar, sizleri önemli kararlar almaya itebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasın da yurtdışı yabancılar, eğitim, seyahatlerle alakalı bir gündeminiz devreye giriyor. Bu dönem yakınlar ve uzaklar kavramı ile ilgili bir karar verme aşamasına girebilirsiniz. Bu dönem konuşmalarınız, ifadeleriniz düşünme şeklimiz değişiyor. Aile ile ilgili veya akrabalarla ilgili bazı öncelikleriniz karar alırken sizleri düşündürebilir. Bir taraftan gitmek isterken, diğer taraftan kaldığınız bir düzen içerisinde olabilirsiniz. Bazı kişiler için bir eğitim kararı olarak yansımaları olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, psikolojik olarak, bir şeyi sonlandırma kararı alabilirsiniz veya kendi iç dünyanızda bazı kurallar oluşturmanız gerekiyor olabilir. Bu tutulmada diğer önemli konu ise finansal konularda olabilir. Mirası, nafaka, bankalar başkası kaynaklı gelirlerinizle alakalı bazı gelgitler yaşayabilirsiniz veya uzun zamandır düşündüğünüz bir konuda karara varabilirsiniz., harcamalara dikkat etmekte fayda var. Bazılarınız sağlık ile ilgili kontroller yaptırabilir. Ayrıca bazılarınız için ise ikili ilişkiler cephesinde bazı yeni kararlar gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, evlilik konularında bir karar alma durumuna gelebilirsiniz. Bazılarınız için ise aile ile alakalı gündemler söz konusu. Bu dönem size gelen teklifleri, iyi düşünmeniz gerekir, bazı konularda kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Son yıllarda yaşadığınız değişim süreçleri ile ilgili bir karara varma, sonuç alma durumları gündeme gelebilir. Bu değişim süreci sizleri olgunlaştırmak adına bir çok konu ile sizi harekete geçirebilir. Duygusal konularınızla alakalı bir karar aşamasına geliyorsunuz, bazı kişiler için ise evlilik ile ilgili kararlar olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Ay tutulmasın da sizlerin günlük rutinlerinizde, hizmet ettiğiniz alanlarda etkisini alıyor. İşinizle alakalı bir karar verebilirsiniz. Bazılarınız için bu durum sağlıksal gündemleri de beraberinde getirebilir veya aile sağlığı ile ilgilenebilirsiniz. İş yaparken bu dönem çok çalışmanız, emek vermeniz, sorumluluk almanız gereken bir çok şeyi beraberinde getiriyor. Aslında son yıllarda üzerinde çalıştığınız emek verdiğiniz konularda bir karara varma olabilir. Tutulma civarı günlerde rüyalarınız artabilir, psikolojik hassasiyet oluşabilir. Bırakmak istediğiniz duygu, davranış var ise bu dönem bırakmak fırsatı bulabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, gündeminizde ana gündem aşk ve çocuk konuları olacaktır. Birçoğunuz için ki ilişkilerle alakalı sınavlardan geçtiği bir süreçtesiniz. Bazılarınız bu dönem ilişkilerle alakalı bitirme aşamasına gelebilir. Bazılarımız için ise yeni başlayan ilişkiler oldukça kadersel etkileri hayatımıza taşıyacaktır. Son yıllarda yaşadığınız ilişki gündemleri artık şekillenmeye başlıyor, yeni bir karar yeni bir yön belirleme gündemleri oluşabilir. Bu dönem sosyal çevrenizde değişim rüzgarları eserken, kalabalık gruplarla alakalı veya arkadaşlıklarla bir takım gündemleriniz olabilir. Bazı kişiler için ise çocuk kararları gündeme gelebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Ay tutulmasın da birçoğumuz için yer değişim gündemleri devreye girebilir. Son yıllarda üzerinde uğraştığınız gündemlerinizde sonuç almalar olabilir. Bazılarınız taşınabilir, bazılarınız gayrimenkul konularıyla ilgilenebilir. Tutulmalar ile değişimden geçen bir burçsunuz. Aile, ev, yuva konularında yeni durumlar açığa çıkabilir, karar aşamasına gelebilirsiniz. İkili ilişkilerde kafanızı karıştıran konularla ilgili yeni durumlar gerçekleşebilir, bir sürecin bitişi , kapanışı gündeme gelebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Ay tutulmasın da, kardeşler, akrabalar, yakın çevre komşularla alakalı bir gündemimiz devreye giriyor. Son yıllarda üzerinde çalıştığınız gündemlerinizde artık bir sonlanma enerjisi çalışabilir. Bazılarımız eğitimle ilgili bir sonuca gelebilir, sosyal medya ile ilgili veya teknolojik aletlerle ilgili sorunlar açığa çıkabilir. Ayrıca bu dönem etrafınızda kurduğunuz iletişimde gelgitler olabilir, tepkisellik gündeme gelebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, gündeminizde finansal konular yer almakta. Parayla alakalı önemli kararlar verebilirsiniz. Ancak risk alırken tedbirli olmakta fayda var. Bir taraftan ortaklı işlerden para kazanmaya çalışırken diğer taraftan para ile ilgili sorunlar olabilir. Bazılarınız ev gayrimenkul konularıyla ilgili para konularıyla ilgilenebilir. Son yıllarda yaşadığınız gelir sorunları ile ilgili son aşamaya gelmiş bulunuyorsunuz, önümüzdeki altı ay süresinde tamamlanma, bir durumun bitişi gündeme gelebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, bir müddettir zorlandığınız konular bu dönem daha çok yoğunlaşabilir. Aile streslerinizi olabilir, bazılarınızın ilişkilerle ilgili veya sağlıkla alakalı bir sonuç alma durumu olabiliyor. Bazılarınız bu dönem iş ile ilgili bir karara varma, yeni durumlar netleştirmek isteyebilirsiniz veya bitişler gündeme gelebilir. Sistem sizin son yıllarda oldukça değiştirdi, bu sürecin artık son aylarındasınız. Sağlık olarak bedeninize iyi bakmanız gereken süreçlerdesiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Ay tutulmasın da sizi içsel olarak biraz endişelendirebilir. Kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Bu dönem korkularınızla ilgili önemli yüzleşmeler yapmaya ihtiyacımız var, bazılarımız aile ile ilgili veya sağlıkla ilgili konularla ilgilenebilir. Ayrıca bu dönem gizli gündemler karşınıza gelirse dürüst yaklaşmanız önemli. Korkular, kaygılar, uykusuzluklar artabilir, direnç oluşturmadan, korkularla yüzleşmeye çalışmak en doğrusu olacaktır. Bazılarınız için ise evcil hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Oğlak burcunda ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleştiğinde, sosyal çevreniz arkadaşlarınız da uzun süredir yaşadığınız sorunlar la ilgili artık bir karara varabilirsiniz. Bu dönem sosyal olmakla alakalı pürüzleri gündeme gelebilir. Uzun süredir devam eden bazı arkadaşlıkların zorlandığı bir süreç olabilir. Bazılarınız için ise aşk ilişkileriyle alakalı görmezden geldiği tüm sorunlar su yüzüne çıkabilir. Bu dönem bazı kişiler için ise çocuklarla ilgili karar aşamasına gelme durumları olabilir.

Tutulmanın en yüksek fayda ile geçmesini dilerim.
Bu önemli gökyüzü geçişlerinin sizlere olan etkilerini anlayabilmek için doğum haritası danışmanlığı almak isteyenler aşağıdaki telefon ile bizlere ulaşabilir.

 

Nurgül DÜZENLİ
Astrolog / Astroloji Eğitmeni
0533 428 47 02